Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 438
Didi* - опитах да ти пиша на лични, но ти е пълна кутията...
Имам следната молба към теб:

Ако е удобно, ще те помоля утре да попиташ в Токуда за видовете стаи, в кои позволяват бебето да е по-дълго при майката и къде може /и не може/ да влиза таткото. (ако кажат и цените за самостоятелните стаи ще е екстра).
Аз като бях август ни казаха, но сега има промяна, а жената на регистратурата ми каза някакви съвсем объркани работи миналата седмица, като се обаждах да шитам... Simple Smile
Пък и ще ми е интересно какво ще ви обяснят, ако имаш желание да ми разккажеш като цяло Simple Smile

Предварително ти благодаря  Hug

# 76
  • Мнения: 4 589
abel мисля, че в самостоятелните може таткото да влиза, там на нощ се плаща 85лв., и там бебето може да е по-дълго при теб, а иначе в 4-ките се плаща 25 лв. мисля. Там леглата са отделени със завеси.

Аз съм всеки ден там и мога да ти разкажа или да питам. кажи, ако искаш?

Утре от колко са отворени врати в Токуда?

# 77
  • Мнения: 2 592
Ники, отворените врати на Токуда утре са от 13 часа, срещата е пред регистратурата на първия етаж (вляво).

Много много поздрави и целувки на малката принцеса Алекс  Hug

# 78
  • Мнения: 2
Здравейте, бърборани! От два дни се опитвам да ви изчета и да се включа,  не мога да ви насмогна:-)

Диди, ако видиш поста ми преди посещението утре, би ли попитала в Токуда как стои въпросът със свижданията в родилното? Видях, че принципно са в четвъртък и неделя, но ако при нормално (дай, Боже!) раждане те държат три дни и родиш примерно в неделя вечерта, какво значи това, че никой близък не може да дойде да те види, преди да те изпишат???  newsm78

Ники, да кажеш на Алекс, че само така я искаме, да слуша и да наддава!  baby_neutral И да гушнеш таткото от нас, мен също ме просълзи с откровенията си и ви пожелавам скоро да си приберете щерката вкъщи!  Hug

Шарк, за хубавите нощници не знам дали се продават по Интернет, а и не са за сезона, но ги сложих просто като пример. Иначе вчера ми подариха една симпатична, екрю и много приятна на пипане от Премаман с копчета отпред (но не знам колко струва).

Харемче, не си се отчела за прегледа Simple Smile - надявам се, че всичко е наред, и по-малко черни мисли.  Hug

Иначе за Ремедиум съм съгласна - пия витамините Хип натал от самото начало и ги купувам от всякакви аптеки на цени от 7,20 до 8,40, но последният път бях в Ремедиум и там бяха на цена от 5,80, щях да падна от разликата! Не че ми е за 1 лв., но в процентно изражение това си е много...

И да се похваля - вчера ми донесоха цял куфар дрешки, "наследство" от тримата ми племенници. Е няма по-сладурски неща, толкова са миниатюрни, направо кукленски!  Heart Eyes Бебо много ги хареса и цяла нощ рита в екстаз Simple Smile

Хайде, лека и спокойна нощ, че пак се престарах с писането...

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 326
Здрасти!
Толкова работа имам в последните дни хем приключвам, хем обучавам колежките, лудница, а остават 2 дена и после болничните почват  Grinning

Купих днес един пакет памперси 20 бр на Хигис от един склад за памперси. Мацката каза, че са най-подходящи за новородени. Ако има някой опит да каже.  Пакета беше 6.40 лв Даде ми номер 2 - от 3-5 кг

Има ли значение четката и гребенчето да са от естествен косъм? А кое е по-добре ножичка или нокторезачка и трябва ли пила?

Купих си течен прах за пране, чешки за 8 и нещо лв. и съм доволна. Ей такъв http://images.google.com/imgres?imgurl=http://papagal.net/images … s%3Dcom.microsoft:*:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7GGLR%26sa%3DX. Аз знам, че не трябва да се ползва омекотител в началото.

Мерси за инфото за термометър, ще го потърся този на Браун.

Лека вечер на всички Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 141
Здравейте, тумбачета  Simple Smile

Вчера цял ден обикалях, извървяла съм сигурно 8 км. Но пък се чувствах супер, ден, изпълнен с приятни изживявания. Затова пък днес почивах повече и не можах да пиша  Simple Smile

И аз не съм изключение, заглавието на темичката и думите на таткото на Алекс ме разчувстваха. Радвам се на добрите новини и се моля всичко да е наред и оттук нататък  Praynig

Момичета, благодаря ви за отговорите за матрачето, супер сте   bouquet

Обсъждахте мазането на бебето със зехтин - на училището за родители ни казаха, че не е за препоръчване. Добре било да се използва специална козметика. Препоръчаха тази на СебаМед, тъй като киселинността й е 5,5 (ако не се лъжа). От друга страна моята сестра мажеше племенника ми с преварен зехтин преди 4 г., така че и аз се чудя.  newsm78 Все пак може би ще се спра на козметиката.

И аз харесвам аптеките Ремедиум, имах две много близо до работата и ми беше страшно удобно да пазарувам от там. Вчера се отбих да разгледам какво предлагат от бебешката козметика. Имат СебаМед и Веледа, Бюбхен също. Но нямаха кремчето за зърна на Лансинох. Не съм проверявала другаде, а вече ми се ще да го взема.

Много ми се ще да дойда на лекциите на сп. 9 месеца, тъкмо ще се запознаем с някои от вас. Ще разгледам темите и ще се включа.

Лека вечер  Simple Smile

# 81
  • Мнения: 0
Здравейте на всички мами!и аз искам да попитам за това кремче за зърна-кога трябва да се използва и някой трябва да го предпише или може и без рецепта да се купи?
За козметиката-една моя дружка,която има син на 7 месеца ми препоръча Бюбхен.каза,че е много доволна и затова и аз мисля да си взема такава за бебо Thinking,ама има още време.
за бибероните имам питанка-силиконови или от каучук са по-добри за бебо? newsm78
желая лека нощ на всички и до утре! Grinning

# 82
  • София
  • Мнения: 4
Здравейте, мами! Пак сте изписали цяла тема и половина докато не съм ви чела около седмица!
Много се радвам да Алекс, дано да продължава все така! И името на темата е страхотно!

Видях, че днес сте обсъждали утрешните отворени врати в Токуда, но понеже ви прочетох много диагонално не можах да разбера кой ще ходи освен Диди. Аз също ще съм там. Мисля да си облека сива поло-рокля с прасковено сако (много смешно, само където няма да нося вестник Работническо дело под мишница!), ако някой ме разпознае ще се радвам да сигнализира!   

Който е ходил предишния месец може ли да даде малко инфо колко време продължава всичко, т.к. се чудя дали да се връщам в офиса след това...

Лека нощ на всички, надявам се да се видим утре...
 

# 83
  • Мнения: 56
 Здравейте момичета!Благодаря ви за топлото посрещане.На всички пожелавам от сърце лека и безпроблемна бременност,леко раждане и живи и здрави бебета!
Ники,това което преживявате трогна и разплака не само мен но и моят съпруг.Ние най-искрено пожелаваме Бог да бди над малката ви принцеса!Да я пази и закриля,да и дава много здраве и сили за оцеляване!Нека бъде благословена малката Алекс!На вас също пожелаваме здраве и сили и много скоро да гушкате своята мила рожба!Ще се молим за вас! Praynig
Моята първа братовчедка се роди в 6м.и тежеше 700гр.сега е прекрасна млада жена на 26г.За щастие здрава,много умна и способна-свири страхотно на пиано,владее чужди езици,а само като си помисля,че на времето не даваха никакви шансове за оцеляване.....Така,че явно стават чудеса,просто трябва силно да повярваме в тях!
 Лека вечер и всичко хубаво!Късмет!

# 84
  • Мнения: 45
Здравейте бърборани Simple Smile

Днес и аз бях на ЖК, беба пак се е обърнала главично, но тя май го прави по няколко пъти на ден - много се върти това дете Simple Smile Големия шок е, че според дофторката, в момента е 2700 г. #Crazy, а преди 3 седмици ми казаха, че няма индикации да е голямо и този път бебето  newsm78 Жива и здрава да е, нека расте, пък като му дойде времето ще му мислим Simple Smile

И аз днес се взех официалния болничнен, дадоха ми направление за хоспитализация, но обменната карта ще ми пишат като ми станат изследванията, та се замислих - ако зараждам, дали ще ме приемат само с направление?

Ники и тати на Алекс  Hug Скоро ще гушкате малката принцеса yes

Утре ще обикалям за нощници около пиротска, та ако някой си търси компания за подобно начинание, да свирка Simple Smile

# 85
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
 Тук в държавното АГ, ако нямаш необходимия набор изследвания те вкарват в инфекциозното. Ама не му мисли толкова.
 Сисето, въпроса с бибероните беше обсъждам в предната тема, но само ще ти кажа, че по-добрия вариант са каучуковите. Но подлежат на по-честа смяна.
Вчера си взех убийствено грозна нощница, с копчета от долу до горе. Ама толкова зле да ми седи  Joy Толкова да нямаме избор, направо нямам думи  newsm78
Вече окончателно се спряхме и на количка. А вчера докато се разхождахме с майка ми по бебешките магазини, даже една мама беше така любезна да ми обясни за няйната количка ( същата, която съм си харесала). Много мило ми стана. Като те видят една такава тантуреста и всеки ти се радва  Embarassed
И малко оплакване - споделете нещо за гърлобола ми. Що чайчета изпих, днес ще си взема и една водичка за гаргара. Направо не знам какво може и какво не да пия.

На беба Алекс, мама Ники и тати им пращам много позитивна енергия! Борбена е малката мишка, доказа, че е герой  Heart Eyes Wink

# 86
  • Мнения: 2 149
Сисето, кремче за зърна не е нужно някой да ти изписва - отиваш в аптека и си купуваш, попитай, те имат щандове с такава козметика. Само не търкай много, не е нужно, а и може от триенето да се отдели окситоцин /хормон, каращ матката да контрахира/ и да получиш контракции. Затова само мажете.

Вчера вечерта глезените ми бяха като мекици, това е ужасно  Crossing Arms И през нощта се будя, тясно ми е, въртя се, ту ми е топло, ту студено....

# 87
  • Мнения: 0
Здравейте,мами!благодаря много за отговора на чаено момиче за кремчето за зърна и на pupinka за бибероните  Hug!днес съм на очен лекар да видим какво ще кажат,че не съм си носила очилата от около година и сега мисля да проверя какво се случва с очите.и аз вече имам много сладки подаръци за бебчо-одеалце с Том и Джери,хавлийка с ушички,ританки,бодита,чорапки,гащеризончета.....Направо се чудя аз какво ще купувам newsm78.май до последно ще чакам да видя какво още ще ми подарят и тогава ще пазарувам,ако е необходимо,че те в началото нали растат като гъби и не им трябват много дрехи,че бързо умаляват!ами това е от мен засега момичета!желая лек ден на всички бременелки и ако имате възможност излезте на разходка!днес ще е един прекрасен слънчев ден!

# 88
  • Мнения: 19
Изчетох ви, мамчета и само набързо минавам да кажа привет, че днес имам много работа. За жалост се очертава така и през следващите две седмици, които са ми последни на работното място! Стискам палци всичко да е наред, да успея да приключа работата и да изляза спокойна в болничен, и освен това да ми остане спокойно време да пазаря, защото досега нищо не съм купувала. Но мисля, че за първите два-три дена от болничния ще си наваксам бързо-бързо. Само бебчо да не ме изненада. Hug Praynig
Лек ден на всички!

# 89
  • Мнения: 15
Здравейте момичета,
Чаено момиче, и моите глезени са като на хипопотам от 2 дни. Не мога да си го обясня...все пак не е толкова горещо.Изследвания съм си правила и няма проблем.
Да се похваля вчера таткото купи детско легълце, което се люлее, а и количка си взехме-Чиполино Палома. Всичко е ступано в хола. Като гледам придобивките и някак свиквам с тях и ставам все по-нетърпелива. Чакам майка ми в петък и тръгваме за дрешки.
Елмина, къде горе долу се намира магазина на Пиротска Беборан?

Общи условия

Активация на акаунт