За семейството и социалния живот

  • 3 716
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 498
И да ви кажа бяха ми много полезни мненията ви. Пиша нещо и се нуждаех от няколко гледни точки. Темата е много по дълбока , но да не се занимаваме с психология тук Simple Smile Все пак искам да уверя всички Ви, че ако случайно сте уловили намек за обида към някоя жена, то такъв липсва. Използвах посочените жени, защото всички ги познават. Позовах се на факти, че към момента нямат деца - напълно техен избор, който по никакъв начин не осъждам. Всеки има право да си изживее живота така както иска. Пак повтарям интересувах се как славата, известността, осигуренността, голямата свобода, влизането в елита, неограничените буквално възможности ти влиаят на начина на мислене и поведение. Тук е форум за майки и това са вашите виждания. Може по натам да споделя какво мислят хората от другата страна  Peace

# 61
  • Мнения: 1 897
Чудите се може ли да го промените,защо решихте да имате деца, а да не сте като колежката ви, която е.............пак учител по биология. Но някакси успя да попадне в списанията на учителите. Незнайно как започнаха да я канят по интервюта, участва в ТВ коментари на тема биология. Плащат и освен заплатата и хонорари.

виртуална , никой не успява някак си или незнайно как.
Зад всеки успех обикновено стоят много талант, труд и усилия.
Мен лично детето не ми попречи на професионалното развитие. Напротив-откакто то присъства в живота ми съм още по-мотивирана и нахъсана.

# 62
  • Мнения: 9 052
.... Решава че парите купуват всичко.....праща  децата в скъпи училища. Вече няма време за квартала, има нов дом в собствена къща.......... дали разбрахте под социален какво влагам и защо посочих известните личности. можеше и биолози да са Wink


тоооолкова елемнтарни раzсъждения ...  Joy
мен никой не ме кани по интервюта и нямам блясък и милиони , но пък си имам нов дом в собствена къща и .... наистина нямам никакво време zа квартала    hahaha Даже хич не ми хрумва zа квартала  Joy

# 63
  • Мнения: 498
Да определено добре мислите и добри идейни насоки давате. Ако някой реши да напише още нещо, да знае че ще го прочета  Peace

Азаф Имам деца и съм много горда и щастлива с тях. Смея да кажа , че избор наистина има. Може да е за година или завинаги , но избор има , както и последици от него.

# 64
  • Мнения: X
виртуална, примерите и разбиранията ти за живота са доста изопачени за моя вкус.
Надявам се, че този последния пример си го измислила, защото е писан пак през погледа на завистливата жена, която вижда, че някой се издига /очевидно има качества/ и това дразни. И понеже отстрани се вижда само лустрото, веднага се злобее: "Да, тя има пари и изява, но си е изоставила децата. Аз съм в пъти над нея, защото съм си до децата всяка минута." Обикновена злоба, не толкова морални разбирания. Защото, ако на същата завистница й дадеш тази възможност /не че е заслужила, защото трябва сама да си я извоюва/ ще ги свърши същите неща, дето в момента ги заклеймява. Честно казано, познавам доста хора, които живеят по този начин и не са никак за завиждане.

И дано всички да я докараме дотам, че само заради името ни да ни предлагат торби с пари, за да се включваме в проекти на други хора. Елена Йончева е поработила доста, за да стигне дотук, не мислиш ли? На кого ще дава парите, които й предлагат си е нейна работа, не твоя или моя. Откъде знаеш, че няма да дари част от тях?

# 65
  • Мнения: 4 965
Видях, че събираш мнения, защото пишеш нещо...
Надявам се, че не пишеш книга, защото разсъжденията ти са твърде едностранчиви (дор бих употребила и по-силни думи). Животът не е само в черно и бяло...
Далеш по-шарен е...
И моля, не ни давай оценки дали мислим добре или зле - подобни оценки дават в училище, в час по философия или литература, а тук е форум и всеки има различна гледна точка, различен начин на живот, различен избор в живота. Няма място за обобщения...
Та, кой точно мисли "добре" не ми е съвсем ясно...

Иначе, цитирам с удоволствие:
...
виртуална , никой не успява някак си или незнайно как.
Зад всеки успех обикновено стоят много талант, труд и усилия.
Мен лично детето не ми попречи на професионалното развитие. Напротив-откакто то присъства в живота ми съм още по-мотивирана и нахъсана.

# 66
  • София, център
  • Мнения: 3 455
виртуална, разбрах те.

всичко зависи от това дали този начин на живот те привлича или не.

Важното е да осъзнаеш, че те привлича овреме, за да започнеш да си постилаш пътечка към него. Не е трудно, ако не да успееш, то поне да направиш опит да го постигнеш. Ако обаче пътя за извървяване ти е труден, рано или късно влизаш в ролята на първата биоложка, изстрадалата. Естествено, че се правят компромиси, естествено че нямаш време да поговориш с майка си по потелефона и дори да я изслушаш, е само формално.  Естествено, че нямаш време да чуеш разказа на детето си за някаква елементарна за теб, и важна за него градинска неволя. Нямаш време да придружиш мъжът си, за да си избере вратовръзка. Абе, за много работи нямаш време, но увлечен в гонитбата със светското, тези работи започват да ти изглеждат второстепенни. Ти просто започваш да си гониш кариерата. А колкото повече един човек се издига в йерархията, толкова по-малко време има за личен живот. Все нямаш време.

Само че, тези минуси не се гледат, всеки гледа лъскавото, всеки гледа в скъпите дрехи, коли, пари, бижута, телефони и каквото се сетиш, без да си дава сметка, че безплатен обяд няма.

Та това е в общи линии.

# 67
  • Мнения: 9 052

 Joy нали zанеш zа кучето, което си намерило кокъл и мног осе zарадвало ... тръгнало по един мост и какво да види във водата друго куче има по голям кокъл ... пуснало си кокъла във водата и скочило да вzеме другия  Joy
и чистачките си zавиждат вzаимно zа коя мете по хубавата страна на улицата и zавиждат на служителките в офиси, които пък zавиждат на шефките си, които пък zавиждат на неzнам си кой си ... и Майкъл Джексън със сигурност zавижда на някой ....

... но избор има , както и последици от него.

да и от действието и от беzдействието  и от всичко  Wink
не може живота да тече само праволинейно и само положително.
във всеки един момент човек има право на иzбор и то zа всичко ... прави нещо и не сяда на 1 място да се вайка а сега правислно ли е? Ами да, щом си го направил е правилно, така си мили, така си искал , върху таzи основа направи следваща стъпка и така.  ... Имаше един фантастичен раzкаz мисля на станислав лем в който в едма космическа станция всичко си вървеше добре, докато централния компютър не се zае да се аналиzира и да се проверява сам себе си и нещата така се объркаха  Joy
а имаше и един друг раzкаz в който на пак на една станция всичко се управляваше от компютри и никой си нямаш? проблеми ... та такава психария настана , всеки се zанимаваше с другите и компютъра се принуди да иzдава фалшиви съобщения zа опасности и да им намира работа да пренареждат и ремонтират какво ли не....

# 68
  • София
  • Мнения: 1 735
Малко извън темата,но не смятам,че Нети или Жени Калканджиева отлагат появата на бебче.Поне в няколко интервюта особено втората споменава,че работят по въпроса и им пожелавам винаги в мислите по-скорошен успех.

# 69
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Малко извън темата,но не смятам,че Нети или Жени Калканджиева отлагат появата на бебче.
Нети от много години не крие, че с Дони се опитват да си направят бебе. Така, че това не е вярно:
... към момента нямат деца - напълно техен избор, който по никакъв начин не осъждам.

Общи условия

Активация на акаунт