В кои страни захранват на 6 месеца?

  • 1 397
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
От прочетеното във форума  мисля, че и в Испания и в Гърция е след 6тия месец.
Интересно пък наистина, къде другъде захранват със сокче от 40-тия ден и с пюрета от трети месец?   Twisted Evil

Мнението на педиатърката създава впечатление, че дребнаво се заяжда...Най-силният аргумент срещу теорията й са не толкова изброените държави, а препоръките на СЗО. Да видим тях как ще обори.  Crossing Arms

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Сега се сещам, че снощи четох един доклад на испански лекар за храненето при бебетата. Ако смогна до утре ще я преведа и пусна тук, аз щъкам из един от местните форуми и там възникна същият въпрос кога и колко захранване.

# 17
  • Мнения: 1 896
Аз прекарах половината си бременност в Норвегия и сега бяхме с бебо един месец там. Захранва се след навършване на 6 месеца. Наскоро четох и рецепти за каши и пюрета в един норвежки сайт - направи ми впечатление, че на тези, в които имаше плодов сок, пишеше че са за над 8 месеца.

# 18
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Тук между четвъртия и шестия месец се препоръчва захранване. Имаш свобода сам да решаваш, като обаче препоръчват по-късно захранване.
Водичка не дават и като ги питах дали да не давам като съм си в БГ, защото ще е много горещо те ми дадоха за пример Африка и Австралия. Бебетата там карали без вода  newsm78 И ние сме без водичка. Обаче много се чудя като си отидем в Родината лятото, на тези жеги, няма ли да й е мъка на беба.

# 19
  • Мнения: 4 629
Аз доста мами разпитах тук и се оказа, че започват с оризовата каша след 4 навършени месеца. След 6 месеца се започва същинското захранване зеленчуци, плодове и т.н. Вода на бебетата не се дава - набавят си нужното количество течности от кърмата. С което май доказвам тезата на вашето педи за "горките" американски бебета  Wink

# 20
  • Мнения: 385
Ах, как обичам българските недоучили джипита да показват колко са изостанали.

Имам две български приятелки, които родиха в чужбина, където си живеят от години. Едната е в Лондон, другата във Виена. Ако не бяха те, можеше и да не кърмя, защото от тях чух за изключителнмото кърмене до 6м. и за захранването с каши. Да ме прощават българските недоучили джипита. На моето джипи, с което си имаме уважението, не сме спорили. Просто й казах за тези две приятелки и за това как стоят нещата в Лондон и Виена, и бяхме дотук. Съвети за сокчета не ми е давала.

# 21
  • Мнения: 3 550
Кръстниците на нашето жабче живеят във Великобритания: захранване след 6-тия месец, ако бебето проявява интерес към храната - оризова каша след 4-тия месец, но не по-рано.

# 22
  • Мнения: 229
А как стои въпроса с кравето мляко ? Днес питах лекарката и тя каза,че от 10 -я месец няма проблем да се дава.А и тука във всички книги които съм чела пише ,че ако няма риск от алергия може да се дава. Thinking.

Общи условия

Активация на акаунт