близнаци без преграда

  • 8 071
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 950
Кенга, незнам, ако трябва всеки ден ходи на консултации или пък да влезеш в болница, за да ви наблюдават ежедневно. Наистина е гадно, но имам познати, които си карат бременостите в болница от началото. Да добутате до 30-32 седмица и после да ги раждаш.  Praynig Може да са ми глупави съветите, но ако искаш обсъди този вариант с набюдаващия те лекар.
Желая ти две здрави красавици от цялото си сърце. newsm17 newsm17

# 31
  • Мнения: 123
Честно казано с удоволствие ще влезна в болница- никога не съм си мислила,че мога да кажа нещо такова, но в момента ще ми е много по-спокойно там. Проблемът е, че докторката, която ми води ЖК ме следи като една нормална бременност и не иска да ме гледа повече от веднъж на месец. Последния път поисках да ми изпише нещо за гърло, защото усещах че се разболявам, а тя ми каза да питам личния си лекар Shocked. А и досега никога не ми е правила преглед на шийката на матката- добре, че беше форума, за да разбера, че това е наложително особено в моя случай на многоплодна бременност. Бих била доволна от нея, но ако карах една нормална и относително безпроблемна бременност, но в моя случай ми се иска да получа повече внимание.
И сега се чудя към кой доктор да се насоча. Ако някой може да ми препоръча някой много ще се радвам (става въпрос за София), защото просто не знам към кого да се обърна,за да ми следи по-обстойно бременността. Във форума четох препоръки за различни доктори, прегледах и белия списък, но ми се иска препоръка от човек,който също е имал високорискова бременност и са му обърнали необходимото внимание. Защото честно казано и аз щях да хваля моята ако всичко ми беше наред.... Hug

# 32
# 33
  • Мнения: 2 950
Да ти кажа, в сравнение с твоята бременност, моята явно е била много лека, но аз ходих при д-р Динчо Георгиев от СВ. София - бившата Тина Крикова. Сестра ми роди двете си деца при него, а аз - трите. Но общо 4 раждания. Ходех и в ЖК в ВМА - д-р Гиздов. Той искаше да ходя на 2 седмици, защото съм с близнаци. Но на частно ходех при д-р Георгиев, защото знаех, че ще раждам при него.
С близнаците бях с високо кръвно, в болницата ме писаха с прееклампсия, имах много неразположения, но най-кофтито беше, че те тръгнаха да се раждат в 26 г.с. - да не те излъжа, но там някъде беше. Изпълнявах абсолютно стриктно неговите указания, ходих на прегледи и тонове и родих в 39 г.с. и то нормално, въпреки, че лекарите от смяната по време на моето раждане ни говореха, че и аз, и доктора ни сме луди. Но това е друга тема. Той е с доса години стаж и всички в болницата, на които казвах, че ме набюдава д-р Георгиев, веднага възкликваха, че е еидн от малкото страхотни специалисти днес. Да не ти прозвучи като някаква реклама - просто обяснявам как беше при мен. Ако искаш да се консултираш с него, пиши на лични, ще ти дам тел, пък вече ти ще си решиш дали ти харесва. Все пак всеки има различни критерии.  Peace

# 34
  • Мнения: 849
Kenga_, какво каза самият Марков за това? На мен за далеч по-безобидно нещо ми предложи, ако се наложи да отида в Майчин дом да ме наблюдават, включително той самия. И каза да звъня непременно, ако до следващия ми час при него стане нещо или се види някакъв проблем. Ако не сте говорили за това - защо не му звъннеш? Обясни му как стоят нещата и че искаш да смениш лекаря. Предполагам, че ще ти предложи нещо смислено. На мен поне ми се стори от лекарите, които са грижовни към пациентите си.

# 35
  • Мнения: 123
Ами Марков каза, че иска да ме види задължително към 26-та седмица.. Записах си първия възможен час при него- 13.01.2009  ooooh!. Иначе ми каза, че ако се наложи ще ме приеме- просто да се обадя и да кажа, че се обажда жената със рядката бременност Crazy. И мен ме насочи към Майчин дом, но за раждането.... не спомена имена-каза,че ако стигна дотам тогава Rolling Eyes.
Но аз мисля да се насоча към Майчин дом още от сега,защото моята док нещо не ме радва. За сега съм се спряла на д-р Дяволов от МД. Иначе има много доктори с безупречна репутация, но не мога да се добера до тях- има свободни часове за след месеци. Надявам се да свържа с Дяволов- от утре ще звъня в МД да си запазя час.
Лека вечер  Hug

# 36
  • Мнения: 2 950
Кенга, как сте?  Hug Как вървят нещата с бебоците?  Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 1 022
Кенга, надявам се да сте добре и трите. Мислим те, да знаеш. Пиши, когато можеш, дръж ни в течение. Дано всичко да е ок  Praynig

# 38
  • Мнения: 849
Kenga_ , как сте? Искрено се надявам всичко при вас да е наред! При нас нещата взимат неочаквано лош обрат. Снощи бяхме при д-р Марков, който видя ясно, че съм развила Т-синдром. Станало е много бързо - предишната седмица бяхме при кардиолог, а още седмица преди това на друга фетална морфология и тогава нямаше НИКАКВИ данни за синдрома... Не знам как да го приема просто. Това беше възможно най-лошият сценарий и надеждите ни бавно угасват - Марков почти никакви не ни даде... А най-тъпото в тази ситуация е, че и двете са здрави и много добре развити. Но синдромът се появи твърде рано за съжаление... Днес ще търся разни светила, за да потвърдят или отхвърлят страшната новина.... Стискам палци поне при теб нещата да се развиват в добра посока! Ще се моля много тези дни както за себе си и моите бебета, така и за теб и твоите!  Hug

# 39
  • Мнения: 123
Момичета, благодаря ви много за вниманието. Не писах по-рано,защото днес съм на преглед и исках да имам някакви новини, за да има какво да напиша. Като мине ще пиша как се развиват нещата.
zaiobaio, стискам палци всичко при вас да се развие положително. Нямам медицински познания, но ми се струва, че за една седмица е малко време, за да се развие толкова категорично Т-синдром. Дано всичко се окаже фалшива тревога. Но не губи надежда....То и на нас не ни дават големи надежди- при това от началото на бременността и знам добре как се чувстваш и всичките различни мисли които ти минават през главата. Важното сега е да не се предаваш- докато се борят малките ни шушулки, ще се борим и ние Hug
Ще се моля за вас  Praynig Praynig Praynig

# 40
  • Мнения: 10
 Kenga_  и zaiobaio ...стискам ви палци и всичко да има добър край.Желая ви много късмет момичета. newsm10  love001

# 41
  • Мнения: 7 803
по коледа стават чудеса  Hug моля се и при вас двете да стане чудо  Praynig и да гушкате по 2 бебочета

# 42
  • Мнения: 2 950
Кенга, чакам новини.  Hug

# 43
  • Мнения: 9 973
по едни стиснати палци и от мен  Praynig Hug

# 44
  • Мнения: 1 895
Kenga_  и zaiobaio много сили и на двете! Пожелавам ви добри новини скоро!

Общи условия

Активация на акаунт