Децата... не, хората и рекламите, или защо харесвам канал "Jetix"

  • 5 624
  • 69
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 17 592
... Та това е темата. Забелязвам, че по канал Jetix рекламите
1. Не са с по- силен от програмите звук (което меко казано ме побърква в останалите канали - до степен да се принуждавам да сменя канала, изпускайки предаване, което евентуално харесвам или ме интересува).
2. Нямат текст. Вместо това има блажена тишина - която, колкото и странно да е, много повече приковава вниманието от гърмящите лозунги, или приятна... тематична музика. И те оставят да "допълниш" онова, което би следвало да се говори - според както би си го представил... въображението работи.

Не знам чие изискване е това. Може би понеже е детски канал... не знам. Но много бих се радвала, ако тази "болест" вземе, че се разпространи и върху останалите канали. Като начало би ме радвало дори ако засегне само каналите на Мърдок - вариантите на FOX, BTV, GTV... "скоро - и в други градове" Simple Smile

В къщи най- често се гледа / слуша именно Jetix. Не защото 1 годишното ми бебе си намира канала. А защото АЗ разчитам, че няма да подскоча 2 метра над земята, ако съм с гръб към тв-то в мига, в който се включат реклами.

И... Какво мислите вие? Не толкова за рекламите като явление, колкото за начина на представянето им - с як гърмеж на звука.

# 1
  • Мнения: 9 814
katiABV, един път и аз с чиста съвест да кажа: Напълно съм съгласна с теб.
Дъщеря ми рядко гледа ТВ, един -два пъти в седмицата и вече е на възраст, в която може сама да избира канала.
Е, той винаги е Jetix.

# 2
  • Мнения: 2 803
И в къщи е така. katiABV, съгласна съм с тебе. Peace

# 3
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И моите деца рядко гледат TV,и когато това се случи гледат именно Jetix.  Peace

# 4
  • В офиса
  • Мнения: 4 014
Кати, този път и аз съм абсолютно съгласна с теб!

Ама каква реклама на Jetix  Laughing

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Jetix  се очертава като първата програма на която ще сложа ограничен достъп. Не ми пука какви са и рекламите защото дъщеря ми не ги гледа/това са моментите в които евентуално ще иде до тоалетна или да си сипе вода напр./ но филмите гледа като зомбирана. Close Та я ограничавам де, така или иначе.

# 6
  • Мнения: 14 654
Нямам представа какви са рекламите по Jetix, но и не смятам да разбирам. Програмата им е пълен боклук и не си заслужава да затормозявам детето си с малоумните им филмчета. В близките 15-20 години не смятам да имам кабелна тв.

# 7
  • Мнения: 4 841
Нямам представа какви са рекламите по Jetix, но и не смятам да разбирам. Програмата им е пълен боклук и не си заслужава да затормозявам детето си с малоумните им филмчета. В близките 15-20 години не смятам да имам кабелна тв.

 Peace Напълно съгласна. Има хиляди начини човек да си уплътни времето по по-здравословен начин от това да се втренчи в екрана.

# 8
  • Мнения: 46 511
Не съм така чувствителна. Рекламите са ми безразлични, те са времето, през което се посещава тоалетната и подобни.
Кабелната я спряхме отдавна и няма да пуснем скоро. Гледа филчета, които с мъжа ми сме преценили, че са за гледане, от компютъра, с тв аут, колекцията й е огромна. Не оганичавам времето.

Ние гледаме новини и 1-2 предавания, другото - онлайн от Интернет или торенти.   


Забравих да кажа - този канал "Jetix" не знам какво представлява.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 206
Не съм така чувствителна. Рекламите са ми безразлични, те са времето, през което се посещава тоалетната и подобни.
Кабелната я спряхме отдавна и няма да пуснем скоро. Гледа филчета, които с мъжа ми сме преценили, че са за гледане, от компютъра, с тв аут, колекцията й е огромна. Не оганичавам времето.

Ние гледаме новини и 1-2 предавания, другото - онлайн от Интернет или торенти.   


Забравих да кажа - този канал "Jetix" не знам какво представлява.

Лелеее, за първи път ще кажа, че 100% съм съгласна с Никол  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Кабелната я махнахме преди 2-3 г. Джетикс, Картуун и пр. са пълни тъпотии, както междувпрочем филмчетата по останалите ТВ. Предпочитам детето ми да гледа КАЧЕСТВЕНА анимация, обикновено на Дисни, Пиксар и др. качествени компании. Не купувам дискове с "Книга за джунглата"1,2...n...

# 10
  • Мнения: 46 511
Лелеее, за първи път ще кажа, че 100% съм съгласна с Никол  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
...

А аз гледам, че си писала след мен и викам, чакай да видя, че сигурно ме е цитирала и оборила  Joy 

# 11
  • София
  • Мнения: 13 206
Лелеее, за първи път ще кажа, че 100% съм съгласна с Никол  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
...

А аз гледам, че си писала след мен и викам, чакай да видя, че сигурно ме е цитирала и оборила  Joy 

newsm65  smile3533
Изненадкаааа!  Joy

# 12
  • В офиса
  • Мнения: 4 014
Хм... темата май е какви трябва да са рекламите, за да не се зомбират малките (а и големите). А това, че тв е тъпа е друга тема. Щото ако темата е дали тв-то по принцип е затъпяващо, отговорът ми ще е друг.

ПП от както вкъщи нямаме ТВ, сме едно щастливо и сплотено семейство  Sunglasses вечер играем монопол  Wink, когато даваха по Нова "Властелинът...", си го взехме на дискове. Готова съм да издигна лозунг - Телевизорът - най-непотребното изобретение на 20-ти век  Laughing

# 13
  • Мнения: 4 965
Всъщност точно рекламите по този канал са зомбиращи и абсолютно преценени да манипулират децата...
Каналът също не ми харесва - прекалено много абстракции и насилие има (и) в него. Но, няма да си кривя душата - и децата ми, и аз, гледаме с удоволствие "H2O" и за "шпионките", но пускам телевизора специално само за тях на този канал, иначе предпочитам да оставя децата да играят и рисуват или (ако не им се играе, а им се гледа филм) да гледат ДВД...
И моите деца по време на рекламите ходят до тоалетната или за вода, но пък аз съм се заглеждала. Да, нямат онзи оглушителен шум или неразбираеми послания, но са точни, ясни и конкретни, принуждаващи те да се загледаш защо стана тихо - с общ подтекст: "Кажете на мама и тати да ви купят... ". И са толкова примамливи, че чак на мен ми се приисква Марипоса или шоколад. Хитро, а?

# 14
  • София
  • Мнения: 17 592
Какво е Марипоса?

Не оспорвам, че рекламите им успяват да предадат посланието си. Напротив. Това е целта им, в крайна сметка. Казвам само, че го правят по много по- приемлив / приятен за мен начин. Това е като въпросът кой предпочитам да ми обърне къщата нагоре с краката, да изпоцапа навсякъде и да разбута всичко - компания приятели, които съм пуснала да влязат и с които заедно съм се забавлявала, или взломаджия, с когото съм се борила и който си е излязъл, в крайна сметка, без да вземе нищо... ами, ако трябва да става някакъв зулум - предпочитам да се забавлявам междувременно...

# 15
  • Мнения: 4 965

Русалка - от едни филмчета с Барби - "Страната на феите" и "Страната на русалките".

Иначе, аз лично, когато започне реклама (независимо от канала), сменям на друга програма.  Wink
Специално рекламите на Jetix са ми приятни, доколкото рекламират играчки и разни вкусни неща за хапване, а не прахове за пране, безумни парфюми или моторни масла...
Само дотолкова.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873

Предпочитам детето ми да гледа КАЧЕСТВЕНА анимация, обикновено на Дисни, Пиксар и др. качествени компании. Не купувам дискове с "Книга за джунглата"1,2...n...

Ами те дават филми на Дисни между другото... и Ана Монтана и музикалното училище са техни продукции. Laughing
И не са лоши от това което съм видяла. Не, че съм седнала да ги гледам де... ама предпочитам тях пред всичките уинксове, уич-и и прочее розовинки.

# 17
  • Мнения: 39
... И съгласна, и не съм съгласна по въпроса за телевизията, и за Jetix ... "Разни хора, разни идеали" е казал Лиско (знаете от коя детска книжка)
Телевизията е необходимото "зло" , вкл. както и компютърът - важно е всичко да е балансирато и преценено като начин на употреба, в случая като начин на гледане и колко и кога да се гледа. Защо за мен са "необходимото" зло - защото светът върви "напред" - конкретно за случая в технологиите, и преди всичко трябва да извлечем нужното и доброто от това, което ни се предоставя ...
Аз съм растяла в "други" времена и съм се развивала в крак с времето, мисля така и да е с децата ми ...
Колкото до Jetix - повече го харесвам от Cartoon Network (от тук гледаме само Бен 10), защото най-малкото което е, че поне рисуваните филмчета имат по-хубава визия (мисля, че по Cartoon Network имаше филмче за крава и пиле - че що за идея има в това филмче). По нашата кабелна има и Jetix Play, където се излъчват филмчета за деца до 5 год. възраст - с добра тематика и рисунки, като Малката русалка, Принцеса Сиси и др., но ние вече надскочихме тази възраст и в момента гледаме само Jetix, и по-точно филми като - Lazy Town (Мързел град) , Н2О (което заедно с Мързел град и аз го гледам), Иги Арбъгъл, Музикално училище, Хана Монтана + Звездни рейнджъри ... Кое ме дзразни понякога - неправилния превод и от там идват част от "странните" думи (ама меко казано) в устата на децата ни. По въпроса за рекламите - защо нямат звук или е много тих - ние "получаваме" сигналът на т.нар. румънско Jetix, вкл. което се излъчва и в Русия - с една дума рекламите не са преведени, както съответно и част от филмчетата (напр. като Хана Монтана, Музикално училище, за което съжалявам) и някои епизоди от други филми. Подкрепям детето си да гледа напр. Мързел град (между другото заглавието и подвеждащо) - там се говори напр. за "спортни  бонбони" - т.е. колко полезни са зеленчуците (именно те са спортни бонбони), да се тренира, да има добри отношения между децата, и винаги да се търси доброто у другите; да гледа Иги Арбъгъл - да се опозва природата, Н2О - да се уважава различното у другите, е за Звездни рейнджъри - сагата е старато познато - доброто срещу злото, но с една дума - във всичко има добро и лошо, важно е да се извлече доброто, хубавото ...

... Във връзка със споменатите филмчета - както казах сега сме големи фенове на Lazy Town - някой знае ли от къде могат да се купят аксеоари от филмчето, или да се поръчат (но наистина да можем да ги получим чрез куриер или поща) ...

Благодаря на всички за вниманието !  Flutter

# 18
  • Мнения: 8 230
Нямам си и идея какъв е този канал Jetix. Рекламите и мен ме дразнят с това усилване на звука. Интересно ми е обаче, като си спрете кабелната, какво гледате? Филми вкъщи например се гледат рядко и затова и вече не тегля от торентите. Така или иначе стоят в компютъра по 1-2 години докато се сетя да ги гледам случайно. Ама без Discovery, National Geographic и др. подобни, вкъщи не можем. Телевизорът обикновено е пуснат на някой от тях и евентуално EuroSport, ако дават нещо, което ме интересува.

# 19
  • Мнения: 46 511
ston, онлайн през Интернет Simple Smile с тв аут си ги пускаме на телевизора  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 292
Нямаме го този канал. Сина ми за съжаление гледа Cartoon Network. Аз самата тв. почти не гледам и рекламите няма как да ме дразнят точно поради тази причина.

# 21
  • Мнения: 2 448
На абсолютно всички канали рекламната пауза е с по силен звук по обясними причини - да прикове вниманието ти към рекламирания продукт, дори и да си откъснал погледа от ТВ-то за момента.  Mr. Green

Моето дете рядко гледа ТВ, предпочитам да му пускам филмчета от торентите озвучени на БГ, вместо каквото и на какъвто език пускат по телевизията, но ако случайно пожелае да гледа никога не е предпочитал Jetix пред отвратителния според мен cartoon network. Направо полудявам от него.  Close

# 22
Мисля, че м/у cartoon network и Jetix второто е по-малкото зло, което не го прави бевредно. Свела съм до минимум гледането на тези програми. Не мисля, че зациклянето пред движещи се картинки е най-доброто за синът ми. Единственото с което съм съгласна на 100 % да се гледа е игралният филм Н2О по Jetix, защото доброто възтържествува без нито едно реализирано убииство ! А за рекламите... не съм се замисляла... Важното е да се избегне максимално заседяването пред ТВ.

# 23
  • гр.София
  • Мнения: 4 154
 Бих гледала специално предаване за реклами-защото са ми интересни. Хубава реклама мога да гледам отново, и отново...Но не да ми прекъсват филма и да ми гръмват ушите.
 Малката не гледа ТВ изобщо.
 С баткото заедно следим H2O. На рекламите на Джетикс хич не обръщам внимание.Оценявам факта,че не ми се натрапват.Сега ще ме накарате да ги загледам Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 62 595
И този канал е боза като всички други "детски" канали. Рекламите са предимно за боклучави храни и всякакви играчки, които май са повече скъпи, отколкото хубави. А филмчетата и те са тъпи, поне доколкото съм мяркала. А този филм Н2О е по-скоро за тийнове, а не за 10-годишни.

# 25
  • Мнения: 8 999
Рекламите, каквито и да са, са страшна досада и гадост! Ненавиждам всякакви реклами - шумни, тихи, за боклучави храни или пък за суперполезен продукт, те са безкрайно неинтелигентен начин за приковаване на вниманието. По който и да е канал, като започнат рекламите, резвам звука на телевизора и започвам да си върша някаква работа. А и вкъщи телевизорът не работи "за фон", пускаме го само, когато някой иска да гледа нещо конкретно.

# 26
  • София
  • Мнения: 13 206

Предпочитам детето ми да гледа КАЧЕСТВЕНА анимация, обикновено на Дисни, Пиксар и др. качествени компании. Не купувам дискове с "Книга за джунглата"1,2...n...

Ами те дават филми на Дисни между другото... и Ана Монтана и музикалното училище са техни продукции. Laughing
И не са лоши от това което съм видяла. Не, че съм седнала да ги гледам де... ама предпочитам тях пред всичките уинксове, уич-и и прочее розовинки.

Ми не знам какво дават, защото нямам кабелна Simple Smile А Уинкс, понита и розовинки и аз не хaресвам и избягвам да гледа. Е, не мога да съм крайна и изобщо да не ги вижда, но предпочитам качествената анимация. Все пак у децата трябва да се изгради естетическо чувство  Wink

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 19:21 от Vache

# 27
  • София
  • Мнения: 17 592
Е, добре - аз съм лоша мама - или, може би, лош човек. За мен тв-то е необходимост. Не толкова само по себе си - в смисъл, не че държа особено на конкретни предавания или филми - а именно като фон. Близо 9 месеца прекарах сама в къщи. А после - още над година с малко бебе. Ами, да ви кажа, разговорите с него не са  от най-... как да се изразя, интелектуални. Тв-то ми създава усещане за присъствие в къщи... като бях малка нямаше цял ден тв - имаше радио. Никога не съм харесвала тишината. Но мразя и шумното нахлуване на рекламите - това е като да съм поканила някого на гости, но когато пристигне, неканен непознат да тури крак на вратата и да нахлуе в дома ми...

# 28
  • Мнения: 8 999
Току що обърнах внимание на рекламите по Джетикс /хлапетата зяпат в момента в хола/ - е, звукът гърми като в дискотека. Като свършат рекламите, направо настъпва космическа тишина /нищо, че продължава филмчето/. Загледах се и в самите реклами, посредствена масовка. С една дума - пълна отврат.
Виж, колкото до програмата на Джетикс - предпочитам да гледат този канал. Има много приятни филмчета.

# 29
  • София
  • Мнения: 13 206
Е, добре - аз съм лоша мама - или, може би, лош човек. За мен тв-то е необходимост. Не толкова само по себе си - в смисъл, не че държа особено на конкретни предавания или филми - а именно като фон. Близо 9 месеца прекарах сама в къщи. А после - още над година с малко бебе. Ами, да ви кажа, разговорите с него не са  от най-... как да се изразя, интелектуални. Тв-то ми създава усещане за присъствие в къщи... като бях малка нямаше цял ден тв - имаше радио. Никога не съм харесвала тишината. Но мразя и шумното нахлуване на рекламите - това е като да съм поканила някого на гости, но когато пристигне, неканен непознат да тури крак на вратата и да нахлуе в дома ми...

Ама мисля, че обсъждаме не телевизията по принцип, а конкретен канал или предавания  Wink Друг е въпросът колко е качествена. Аз също гледам телевизия, но не намирам подходящи предавания за дъщеря ми, изключая научно-популярните канали.

# 30
  • Мнения: 244
... И съгласна, и не съм съгласна по въпроса за телевизията, и за Jetix ... "Разни хора, разни идеали" е казал Лиско (знаете от коя детска книжка)
Телевизията е необходимото "зло" , вкл. както и компютърът - важно е всичко да е балансирато и преценено като начин на употреба, в случая като начин на гледане и колко и кога да се гледа. Защо за мен са "необходимото" зло - защото светът върви "напред" - конкретно за случая в технологиите, и преди всичко трябва да извлечем нужното и доброто от това, което ни се предоставя ...
Аз съм растяла в "други" времена и съм се развивала в крак с времето, мисля така и да е с децата ми ...
Колкото до Jetix - повече го харесвам от Cartoon Network (от тук гледаме само Бен 10), защото най-малкото което е, че поне рисуваните филмчета имат по-хубава визия (мисля, че по Cartoon Network имаше филмче за крава и пиле - че що за идея има в това филмче). По нашата кабелна има и Jetix Play, където се излъчват филмчета за деца до 5 год. възраст - с добра тематика и рисунки, като Малката русалка, Принцеса Сиси и др., но ние вече надскочихме тази възраст и в момента гледаме само Jetix, и по-точно филми като - Lazy Town (Мързел град) , Н2О (което заедно с Мързел град и аз го гледам), Иги Арбъгъл, Музикално училище, Хана Монтана + Звездни рейнджъри ... Кое ме дзразни понякога - неправилния превод и от там идват част от "странните" думи (ама меко казано) в устата на децата ни. По въпроса за рекламите - защо нямат звук или е много тих - ние "получаваме" сигналът на т.нар. румънско Jetix, вкл. което се излъчва и в Русия - с една дума рекламите не са преведени, както съответно и част от филмчетата (напр. като Хана Монтана, Музикално училище, за което съжалявам) и някои епизоди от други филми. Подкрепям детето си да гледа напр. Мързел град (между другото заглавието и подвеждащо) - там се говори напр. за "спортни  бонбони" - т.е. колко полезни са зеленчуците (именно те са спортни бонбони), да се тренира, да има добри отношения между децата, и винаги да се търси доброто у другите; да гледа Иги Арбъгъл - да се опозва природата, Н2О - да се уважава различното у другите, е за Звездни рейнджъри - сагата е старато познато - доброто срещу злото, но с една дума - във всичко има добро и лошо, важно е да се извлече доброто, хубавото ...

... Във връзка със споменатите филмчета - както казах сега сме големи фенове на Lazy Town - някой знае ли от къде могат да се купят аксеоари от филмчето, или да се поръчат (но наистина да можем да ги получим чрез куриер или поща) ...

Благодаря на всички за вниманието !  Flutter

подкрепям те напълно ...нищо че синът ми е толкова малък като дават Lazy Town му е толкова интересно и даже танцува като има песнички така че съм за самият канал и самата телевизия като необходимото зло в ограничени количества  Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 17 592
... И съгласна, и не съм съгласна по въпроса за телевизията, и за Jetix ... "Разни хора, разни идеали" е казал Лиско (знаете от коя детска книжка)
Телевизията е необходимото "зло" , вкл. както и компютърът - важно е всичко да е балансирато и преценено като начин на употреба, в случая като начин на гледане и колко и кога да се гледа. Защо за мен са "необходимото" зло - защото светът върви "напред" - конкретно за случая в технологиите, и преди всичко трябва да извлечем нужното и доброто от това, което ни се предоставя ...
Аз съм растяла в "други" времена и съм се развивала в крак с времето, мисля така и да е с децата ми ...
Колкото до Jetix - повече го харесвам от Cartoon Network (от тук гледаме само Бен 10), защото най-малкото което е, че поне рисуваните филмчета имат по-хубава визия (мисля, че по Cartoon Network имаше филмче за крава и пиле - че що за идея има в това филмче). По нашата кабелна има и Jetix Play, където се излъчват филмчета за деца до 5 год. възраст - с добра тематика и рисунки, като Малката русалка, Принцеса Сиси и др., но ние вече надскочихме тази възраст и в момента гледаме само Jetix, и по-точно филми като - Lazy Town (Мързел град) , Н2О (което заедно с Мързел град и аз го гледам), Иги Арбъгъл, Музикално училище, Хана Монтана + Звездни рейнджъри ... Кое ме дзразни понякога - неправилния превод и от там идват част от "странните" думи (ама меко казано) в устата на децата ни. По въпроса за рекламите - защо нямат звук или е много тих - ние "получаваме" сигналът на т.нар. румънско Jetix, вкл. което се излъчва и в Русия - с една дума рекламите не са преведени, както съответно и част от филмчетата (напр. като Хана Монтана, Музикално училище, за което съжалявам) и някои епизоди от други филми. Подкрепям детето си да гледа напр. Мързел град (между другото заглавието и подвеждащо) - там се говори напр. за "спортни  бонбони" - т.е. колко полезни са зеленчуците (именно те са спортни бонбони), да се тренира, да има добри отношения между децата, и винаги да се търси доброто у другите; да гледа Иги Арбъгъл - да се опозва природата, Н2О - да се уважава различното у другите, е за Звездни рейнджъри - сагата е старато познато - доброто срещу злото, но с една дума - във всичко има добро и лошо, важно е да се извлече доброто, хубавото ...

... Във връзка със споменатите филмчета - както казах сега сме големи фенове на Lazy Town - някой знае ли от къде могат да се купят аксеоари от филмчето, или да се поръчат (но наистина да можем да ги получим чрез куриер или поща) ...

Благодаря на всички за вниманието !  Flutter

подкрепям те напълно ...нищо че синът ми е толкова малък като дават Lazy Town му е толкова интересно и даже танцува като има песнички така че съм за самият канал и самата телевизия като необходимото зло в ограничени количества  Mr. Green

Моят е по- малък - и също танцува на песничките, даже и седнал да е, започва да се тръска и поклаща самодоволно като ги чуе...  Heart Eyes

# 32
  • Мнения: 244
в инетерес на истината аз също си изкарах бременността в къщи след това сама с детето...ако не беше тв-то и bg-mamma даже нямаше да познавам съседката до нас  Mr. Green а и ние отгоре на всичкото гледаме и бейби айнщайн   Crazy

# 33
  • Мнения: 1 217
По Джетикс гледаме само Мързелград.
Това филмче страшно много ми харесва,защото е много музикално.
Сина ми много го харесва и страшно много танцува със Стефани. Mr. Green
Прави страхотни чупки и движения и  е просто удоволствие да го гледам.

# 34
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И този канал е боза като всички други "детски" канали. Рекламите са предимно за боклучави храни и всякакви играчки, които май са повече скъпи, отколкото хубави. А филмчетата и те са тъпи, поне доколкото съм мяркала. А този филм Н2О е по-скоро за тийнове, а не за 10-годишни.

  ooooh! Дали ще доживея да прочета нещо позитивно от теб?
  Н2О е любимия филм на дъщерите ми,и май е единствения ,който гледат.
  Много си е хубав и аз го гледам с тях. Mr. Green

# 35
  • Мнения: 4 965
 Laughing
След тази тема започнахме да гледаме (вкл. и аз) и Мързелград. Това филмче е разкошно - децата танцуват, докато го гледат, повтарят движенията на Стефани и хрупат моркови и ябълки, докато го гледат. Станах фенка на филмчето!

# 36
  • Мнения: 953
По Джетикс гледаме само Мързелград.
Това филмче страшно много ми харесва,защото е много музикално.
Сина ми много го харесва и страшно много танцува със Стефани. Mr. Green
Прави страхотни чупки и движения и  е просто удоволствие да го гледам.


Дъщеря ми също много му се радва и танцува, това е едно от любимите й филмчета.
Голяма радост за нея е и бебе Айнщайн.

# 37
  • София
  • Мнения: 175
И моят син харесва "Мързелград". Мисля, че Jetix е добра детска телевизия, разбира се, ако не се прекалява с нея и се гледа селективно. Харесват ми доста от филмчетата, но не ги намирам подходящи за възрастта на сина ми - 3 г. Честно казано много ми е трудно да подбирам подходящи филмчета за неговата възраст, да не говорим, че вече имаме конфликти относно времето, прекарано пред телевизора / компютъра.

# 38
  • София
  • Мнения: 17 592
И този канал е боза като всички други "детски" канали. Рекламите са предимно за боклучави храни и всякакви играчки, които май са повече скъпи, отколкото хубави. А филмчетата и те са тъпи, поне доколкото съм мяркала. А този филм Н2О е по-скоро за тийнове, а не за 10-годишни.

Под teen имаш предвид 11 - 12, нали, надявам се, не смяташ, че филмчето би представлявало някакъв интерес за 18 - 19?.. И в такъв смисъл, м/у 10 и 11 особена разлика няма... впрочем, снощи се видях с много близка моя приятелка и дъщеря й - другия месец ще бъде на 10. Влюбена е във H2O!

# 39
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Моята е на 6 и също е влюбена в този филм,най-накрая някой измести Winx.  Mr. Green

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Е, извинявай, ама каките на този филм са определено над 16-годишни, също и останалите второстепенни герои от женски и мъжки пол. Мога да направя разлика между момиче на 11-12 годни и такова на 15-16. И случките, които се разиграват там са много далеч от проблемите на 11-12 годишните момиченца. Станал е като Дързост и красота. Момиченцата могат да са влюбени и в тези герои, но ще им позволите ли да черпят житейски опит и стратегии от този филм (става въпрос за дързост и красота?

# 41
  • Мнения: 46 511
Е, добре - аз съм лоша мама - или, може би, лош човек. За мен тв-то е необходимост. Не толкова само по себе си - в смисъл, не че държа особено на конкретни предавания или филми - а именно като фон ...

Не се засягай де, съгласна съм. Но телевизор е едно, каблена - съвсем друго Peace

# 42
Синът ми е на 7 и много обича Н2О. Не мисля, че може да се класифицира като непременно за тийнове, тъй като и аз без да съм на 15 обичам да сядам с него и да си обсъждаме филмчето  Wink Така, ако нещо от взаимоотношенията между героите го интересува мога да му отговоря, пък и се радвам, че ми дава възможност да чуя как разсъждава, макар и 7 годишен.

# 43
  • София
  • Мнения: 62 595
Този филм си е чиста проба сапунка за деца. Сега ще гледат това, а утре Дързост и красота.

# 44
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Този филм си е чиста проба сапунка за деца. Сега ще гледат това, а утре Дързост и красота.

 Този фил е чиста проба развлечение за деца.Нали не очакваш да гледат само Нешънъл Джиографик и Дискавъри.Говорим за деца. ooooh!

# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Не очаквам, но поощрявам гледането на Дискавъри и подобните му и не поощрявам (рядко санкционирам) "детските" канали. Възпитавам ги да възприемат наличието на подобни детско-сапункави канали като на... част от темите за разговор със съучениците - в общи линии да са наясно за какво става въпрос, да могат да участват в разговор на тази тема, но да не се вживяват.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 373
янечек хи4 не си добре. аз сам едно 11 годи6но дете и мама ми дава да гледам всчкакви анимационни филмчета и не ме затормозява.може ти да се затормозява6 ама дететоти нчма да гледа само квото ти о пусне6.затова си пусни  кабелна или булсатком за да мойе детрто ти да гледа каквото пойелае а не сапунки и новини

# 47
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
А сега Jetix , нали е Дисни ? Rolling Eyes
Алекс гледа Супер 7, заради Уинкс и Дисни, заради Мики Маус, Мечо Пух и още едно детско.
Ние сме на Булсатком, и просто Джетикс стана Дисни, има ли го още като отделен канал?

# 48
  • Мнения: 3 146
Брей, пък синът ми никога не се заглежда по Jetix, а аз само за по минутка-две и мислех, че дават нещо като тинейджърски филми или поне за деца на 12-13 години, при това по-скоро момичешки, но явно съм се объркала. Ако, обаче, наистина дават такива филмчета, никога не бих го пускала на сина си, това са си сапунки... А рекламите не съм ги гледала, а и заради едни реклами няма да седна да гледам буламачи.

Ние доскоро нямахме кабелна, тъкмо заради детските тв, а сега се гледат макс. 3 къси филмчета по Картуун Нетуърк (ми явно аз съм единственият фен на тази телевизия Mr. Green), всичко друго е само видове дискавърита и нешънъл джиографик, хистъри и подобни, нищо друго не се гледа, другото са си купени от мен филми за двд.

# 49
  • София
  • Мнения: 17 592
Да, Дисни стана.

# 50
  • Мнения: 8 999

Да, Дисни стана. И рекламите му са ужасни, натрапчиви и врекливи с някакви сакати песнички, чийто текст е тотално лишен от смисъл. Ненавиждам го този канал. И най-вече заради това, че непрекъснато се върти едно и също. То, не че по другите детски канали /а и по "недетеските" също/ не се повтарят филмите, де.

# 51
  • Мнения: 9 814
Какво е хубавото на този канал? Поредната супер комерсиална телевизия.
Дъщеря ми я гледа заради рекламите.
Положителното откривам само в това, че не показват човекоподобни изроди.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 592

Да, Дисни стана. И рекламите му са ужасни, натрапчиви и врекливи с някакви сакати песнички, чийто текст е тотално лишен от смисъл. Ненавиждам го този канал. И най-вече заради това, че непрекъснато се върти едно и също. То, не че по другите детски канали /а и по "недетеските" също/ не се повтарят филмите, де.



Няма ги вече немите реклами.
Обаче сутрин си го гледаме заедно с малкия ми син (твоите са големи - затова не намираш интересни неща там). Гледаме за Пух и приятели, и за Мики и клубната къща, и за Мани. И аз обяснявам по малко, и той се включва - и да брои се опитва, и да познае цветовете, или кое за какво служи, и разбира, че има разни диалекти и хора с разни цветове и инвалиди и... какво ли не - а аз просто се забавлявам - хем обичам тъпи филмчета, хем ме радва неговата реакция...

# 53
  • Мнения: 458
на Евроком кабел съм, но умишлено Джетикс не е изваден като канал.
не го харесва мъжа ми и решихме да не се гледа този канал.
Иначе наблягаме на руската телевизия и дискове ДВД закупени от мен.

# 54
  • Мнения: 4 187
А сега Jetix , нали е Дисни ? Rolling Eyes


При нас е Дисни, рекламите са озвучени и ужасни, но има филмчета които ми харесват и на мен  Laughing ! Сутрин Рая гледа Клуб Мики Маус и Малките Айнщайнчета, това преди да тръгне за ДГ.
Друго съприкосновение с канала  няма !

# 55
  • Мнения: 417
Само Мики маус и Мързелград гледа по този канал - сутрин преди детската градина.Знам часовото им разписание и не пускам канала в друго време за да не гледа тъпите раклами,които повтарят постоянно.
Предпочитам да му пускам хубави филми от нета.

# 56
  • София
  • Мнения: 17 592

Кога са тези Айнщайнчета?
Мики Маус не е ли чак от 9 - как за преди тръгване на градина...  newsm78

# 57
  • Мнения: 4 187

Кога са тези Айнщайнчета?
Мики Маус не е ли чак от 9 - как за преди тръгване на градина...  newsm78


Клуб Мики Маус е от 8:00 , Айнщайнчетата след тях  ! Двете поредици много си приличат, направени са с образователна цел !


Това е програмата http://www.max2.tv/tv91.html

# 58
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
у нас този канал не се гледа отдавна-рекламите какви са не знам,но филмчетата са пълни с всякакви уроди,страшилища и човекоподобни изчадия...на мен дори ми става гадно да ги гледам,а какво остава за малко дете...
да уточня само,че не съм запозната в детайли с всичко,което се излъчва по този канал,просто няколко пъти синът ми се зазяпа в някакви тотални изроди,които говореха само нечленоразделни гупости и затова го махнах.може ние да сме уцелили най-тъпото филмче,но се съмнявам останалото да е на кой знае какво ниво.
давам му да гледа малко тв,неща на дискове предимно,които сме преценили,че са стойностни . Peace

# 59
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз пък съм доволна, че смениха Джетикс с Дисни. Най - противните филмчета вече ги няма - за Анди, Спайдърмен, Звездни рейнджъри...

Сега гледа Мързел град, Н2О, Мечо Пух.
През почивните дни пускат и хубави анимации на Дисни.


янечек хи4 не си добре. аз сам едно 11 годи6но дете и мама ми дава да гледам всчкакви анимационни филмчета и не ме затормозява.може ти да се затормозява6 ама дететоти нчма да гледа само квото ти о пусне6.затова си пусни  кабелна или булсатком за да мойе детрто ти да гледа каквото пойелае а не сапунки и новини

На мама през акаунта ли пишеш?
Намали малко филмчетата и наблегни на правописа  Wink

# 60
  • Мнения: 4 187
Джетикс не сме го гледали, самото лого на канала ми беше отблъскващо  Rolling Eyes ! Аз също се радвам, че го смениха с Дисни  Peace !

# 61
  • София
  • Мнения: 553
Голямата ми дъщеря също гледа Джетикс/Дисни. Относно рекламите им, това, което ми прави впечатление е, че не се озвучават с говор, а само с музика, рекламите на стоките, които все още не се продават в България. Даже дъщеря ми, тъй като обикновенно иска всичко от рекламите, си знае, че щом няма говор не продават дадената стока в България и я иска "като почнат да я продават в България" Simple Smile
На любимия Мързелград му загубихме спатиите още докато беше Джетикс. Трябва да погледна линка, който сте дали с програмата, за да видя наистина кога до дават. Иначе има някои доста сполучливи детски филмчета по този канал.
Аз пък много исках Бейби ТВ да видя какво представлява, но Булсатком не го покриват, но това вече е друга тема.

# 62
  • Мнения: 1 311
На мен пък изобщо не ми харесва наличието на толкова агресивна реклама, насочена пряко към детската аудитория. Двегодишният ми син иска "ЧичоБело има тура", а брат му всички рекламирани момчешки играчки. Наясно съм, че като комерсиална телевизия имат нужда от реклама за да съществуват и въпреки това, ми идва малко в повече.

# 63
  • Мнения: 9 814
На мен пък изобщо не ми харесва наличието на толкова агресивна реклама, насочена пряко към детската аудитория. Двегодишният ми син иска "ЧичоБело има тура", а брат му всички рекламирани момчешки играчки. Наясно съм, че като комерсиална телевизия имат нужда от реклама за да съществуват и въпреки това, ми идва малко в повече.

Писмото до Дядо Коледа тази година е цял списък от рекламираните играчки от Лунния пясък, през големите кукли Сами и Сали, болните кучета до новото Бейби Борн.
Абсолютно съм съгласна, че толкова агресвен подход към децата е неприемлив.
Но явно за нас родители остава задачата да обясним, че не всичко, което се рекламира по телевизията си заслужава да бъде купено, нито пък може да си го позволим.

# 64
  • София
  • Мнения: 17 592
Голямата ми дъщеря също гледа Джетикс/Дисни. Относно рекламите им, това, което ми прави впечатление е, че не се озвучават с говор, а само с музика, рекламите на стоките, които все още не се продават в България. Даже дъщеря ми, тъй като обикновенно иска всичко от рекламите, си знае, че щом няма говор не продават дадената стока в България и я иска "като почнат да я продават в България" Simple Smile
На любимия Мързелград му загубихме спатиите още докато беше Джетикс. Трябва да погледна линка, който сте дали с програмата, за да видя наистина кога до дават. Иначе има някои доста сполучливи детски филмчета по този канал.
Аз пък много исках Бейби ТВ да видя какво представлява, но Булсатком не го покриват, но това вече е друга тема.


Не е така, много от продуктите, които се продават в Хипо, също са с музика - и то не всеки път. Какъв е принципът (ако има изобщо такъв) не ми е понятно. Гледай само да не те хване в ... ами, заобикаляне на истината с това "което го няма в Бг", ако някога се разходи из Хипо щерката...  Sunglasses

И Евроком няма бейби тв.

# 65
  • София
  • Мнения: 553
 Laughing Явно и аз не съм много наясно с наличните стоки в БГ магазините, защото и на мен ми се струват непознати стоките, които ги рекламират "само с музика" и затова и така обясних на детето Simple Smile

# 66
  • София
  • Мнения: 62 595
А, да, Дисни направо е върхът, нали? Не било Звездни рейнджъри, най ми било Хана Монтана?

Мисля, че тук става голяма мешавица с възрастите на децата. Колкото и да не харесвам повечето филмчета, Звездните рейджъри и Спайдърмен се гледат от момчета в начална училищна възраст. Тях не можете да ги заинтригувате с Мързелград или нещо подобно. Всеки вид филмчета е предназначен за деца на различна възраст. Но като цяло всичките, включително и Мързелград са безкрайно тъпи, но явно не може изцяло да се избяга от тях.  Ако трябва да избирам между две злини, предпочитам Рейнджърите пред Перла или Хана Монтана.

# 67
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Харесвам Мързел град. Изобщо не е тъпо филмче. Има много добри идеи, а музиката е чудесна. Слушаме я в колата често, и което я чуе, без да има представа от филмчето я харесва. 

  Харесва ми и Kid vs Cat, скейтбордистите също са ми забавни.

# 68
  • София
  • Мнения: 17 592
Laughing Явно и аз не съм много наясно с наличните стоки в БГ магазините, защото и на мен ми се струват непознати стоките, които ги рекламират "само с музика" и затова и така обясних на детето Simple Smile


Ми и аз не съм специалист, ама едни и същи реклами се появяват само с музика и с думи, като в последния случай обясняват и, че се намира в хиполенд - когато е само с музика се вижда логото в края на рекламата... на хипо, де...

# 69
  • Мнения: 5 539
За добро или за лошо, дъщеря ми не се интересува от детски канали и почти не гледа телевизия. Много е далеч от всички модни мании сред момиченцата на нейната възраст, а от дядо Коледа поиска да й донесе ... книжка.
Единственото детско филмче, което е в състояние да я прикове пред монитора, е "Пипи Дългото Чорапче", произведено някъде през 60-те или 70-те години. Знае почти наизуст 13-те серии.

Общи условия

Активация на акаунт