Бабо Марто ти къде си, МАРТ да гушна мъничко човече

  • 19 941
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 187
Tony_st успех на половинката! Peace

Elq,Tony_st ето за този списък става въпрос. Wink

И още един

този също е подробен

Може да се сложат на първа страница при другите,който ще пуска следващатата тема.. newsm78

# 286
  • Мнения: 10 012
Здравейте,
За памперсите- средно 7 броя на ден се събират, може би Бамбино Мио ще са по-икономичен вариант + екологичен, разбира се. И в двете има плюсове и минуси, аз ще си карам с памперси по старо му. Най- много съм доволна от Pampers и Huggies, чух че в БГ са много хубави Либеро, но тука ги няма.
Този месец вече започвам с покупките, веднага след като ми кажат пола. Не може всичко да се купи февруари от една заплата, или поне ние не можем.
Лек ден на всички

Фивър, моля се за теб да сте добре с бебчо. Hug Praynig

Бодливка, мерси за списъците newsm10

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 12:06 от Dez

# 287
  • Мнения: 660
Благодаря ви, БОДЛИВКА и Elwing, за милите думи и линковете - днес имам повечко време тук и ще се отдам на четене на приложените сайтове. Wink

Е, дано се намери някой по-вещ да пусне новата тема...

Още ли няма новини от fever? Cry Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 12:05 от Tony_st

# 288
  • Мнения: 222
Много благодаря за списъка БОДЛИВКА!!!
Много ще ми е полезен - както не съм се ориентирала и нищо не сме купували! Сега знаем нещата от първа необходимост Laughing

# 289
  • София
  • Мнения: 659
 Мили мами, аз както вече споделих бях донор на кърма и от Банката за майчина кърма ми бяха казали да не ползвам за стерилизация на помпата таблетки или течност за студена стерилизация. По техни думи много често майки, които така стерилизират, предавали замърсена кърма. Така че аз оттогава си имам едно наум и не бих им се доверявала много на тези таблетки.
  А и защо всъщност ви трябват за болницата  newsm78? Аз раждах в Шейново и там не ми е било нужно да стерилизирам нищо. Излишната кърма, която изцеждах я изливах в мивката. Не ни позволяваха да храним бебетата с изцедено мляко, само ги кърмехме.

# 290
  • Мнения: 361
Tony_st успех на половинката! Peace

Elq,Tony_st ето за този списък става въпрос. Wink

И още един

този също е подробен

Може да се сложат на първа страница при другите,който ще пуска следващатата тема.. newsm78
много ти благодаря Hug
ще си ги изпринтирам. Смятам да си напрявя една папка за бебо и да си отмятам какво ми трябва и какво имам.  Rolling Eyes
Вече сме на 15 стр. какво правим с новата тема?

# 291
  • Мнения: 18
Здравейте момичета!
Вчера много се  разстроих заради fever и не ми се пишеше. Дано да се оправят нещата при нея  Praynig
Elwing- леле колко съм зле, за първи път чувам за тези неща за стерилизиране  ooooh!.
Аз си мислех по този въпрос , как ще хранят бебетата във болницата докато започнем да ги кърмим т.е с какви шишета? newsm78 И си викам, тя майка ми живее близо и на 3 часа ще носи на бебето шишета с мляко-луда работа  Joy. Е сега сигурно ще се възползвам от тезе таблетки , ама как става номера се чудя и, а и вие от къде се информирате за тези неща, щото аз дори не знаех че съществуват.  Embarassed
Tony_st- стискаме палци на мъжа ти. Hug Списък има на 1ст. във линковете мисля че беше "Всичко необходимо за мама и бебче" , аз си го принтирах и е много  готин. И аз пия толкова течности - със сигурност е хубаво. Heart Eyes
Аз пък като не съм ходила на нито едно изложение и дори и подаръци си нямам , а пък за покупки да не говорим , нищо не сме купили.
БОДЛИВКА- много ти е хубава количката , ама аз искам със зимен кош, такъв голям и легнал, а по принцип тези кошове за кола те за какво се ползват, не върши ли същата работа и  този зимния кош? newsm78 Например като тръгнеш на някъде не може ли да си сложиш зимния кош в колата вместо тази стойка за кола? Аз и да имам, не знам как ще я ползвам, не са ли много свити децата вътре?
Все си мисля че ще си купя със сигурност стъклени шишета , е освен ако не отида на изложение и там не ми подарят други де .
Есме Вихронрав- пий повече водичка и  доно е лека настинка! Heart EyesПоздравления за най-хубавия град за живеене - Варна. Аз наистина този град го обожавам , имах  апартамент в Каварна , който продадох преди няколко гадини,  така че този район ми е като втори дом (там съм израстнала от 2 месеца до 7 год все там съм седяла , щото баба и дядо ме отгледаха  и имаме роднини в Галата и там някъде в центъра)
Искам горещо да ви препоръчам един филм на Ал Гор- "Неудобните истини " - ние преди 1 год го гледахме , тогава не беше много нашумяла тази тема , но онази вечер по  новините говориха за глобалното затопляне , и се сетих за този филм , така че който има желание нека го гледа заслужава си .
Роска - ти направо ще се разсипеш от работа,  за съжаление не мого да ти помогна с тези осигоровки, щото не знам как да си видя моите и да ти кажа. Като се появиш в скайпа ще ми кажеш и ще видя и аз .
 Ох , всички постове чета и накрая забравям какво исках да кажа ама нищо де - кой каквото и да пише го чета , така че всички сте уважени от мен нищо, че не съм цитирала всеки по отделно.
А мацки сега кой ще ни пусне нова тема ?  newsm78
Хайде лек ден от мен до после.

# 292
  • София
  • Мнения: 5 759
veroniki , аз също бях в Шейново, изцеждах се и му давах с шишето, което слагат в кошчетата им (на Камера Crazy) Това беше, и остана единствения начин, по който приемаше кърма. При нас нямаше кой да ни обърне внимание, пък какво остава да "забранят" да ги храним така.  Rolling Eyes И от друга страна - не можех да си позволя за изсипвам в мивката и малките количества кърма и коластра, които имах. Не знам дали не е надеждна студената стерилизация, много хора я ползват  Rolling Eyes Да не говорим, че срещам и много мнения из форума, че майки не стерилизират, а карат само на старателно миене с веро, четка и вряла вода. Всеки си решава сам. dianaknikolova, сигурно по времето на баткото ви не ги е имало още в БГ, затова не ги знаеш.  Hug
Редактирам, за да не трупам нови постове
Любима, успех! Да пишеш после!
Иначе в ТК и в Шейново "политиката" е различна - в Тк децата стоят при вас, а в Шейново ги карат на всеки 3ч с въпросните шишета. Така че нямам идея дали са ги стерилизирали  Rolling Eyes , надявам се.

Последна редакция: ср, 29 окт 2008, 13:01 от Elwing

# 293
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Здравейте,

Днес следобед съм на въпросната кардио морфология, пък да видим за какво иде реч. После ще споделя впечатления с вас.
Аз помня, че в ТК даваха шишета оттам и ги вземаха през няколко часа за стерилизация. Сега не е ли пак така? Може би задавам глупав въпрос, но не ми се четеше подробно всичко, което сте изписали по въпроса Blush

Стискам палци за Fever Praynig

# 294
  • Мнения: 7 112
Сега се чух с Фивчето. Изкарала е безсънна нощ, но хубавата новина е, че кървене няма. Болки не е имала. Утре, ако прегледът не представлява опасност за бременността може би ще прегледат състоянието на шийката.
Звучеше изтощено, миличката. Благодарна е  на всички, които мислят за нея и бебчето в корема й в този момент.  bouquet Тя все още се нуждае от вашата положителна енергия.  Hug
Нефертитка,   Heart Eyes Hug. Ти си знаеш.

# 295
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Току-що говорих с Фивър. Добре е, няма болки, контракции и последващо кървене. Днес не са я преглеждали /и тя самата не иска да я бъркат много/, но дежурната лекарка е казала от това, което е прочела в епикризата, че няма нищо обезпокоително. Продължават да и вливат банки, дават и профилактично но-шпа против контракции. С бебето също всичко е наред, развива се нормално. Звучеше по-добре и вярвам, че се стабилизира Hug
Любима, щях да ти пиша вчера за серклажа, защото знам че и при теб е болен въпрос, но забравих и чак сега се сетих. Вчера и двамата доктори на Фивър са преценили, че е по-добре да не рискуват да правят, като са я приели са казали, че няма показания за такова нещо. Успех и на вас днес Hug
Бодливка , тази количка става ли за новородено? Много ми хареса, а и отдавна гледам нещо подобно и се облизвам.
Аз също ще търся стъклени шишета-не вярвам да пуснат нещо, което е токсично за бебета, но ми се вижда по-хигиенично. И предвид, че болниците ползват такива си правя изводите, че е по-добро.
dianaknikolova, благодаря  за поздравленията за града bowuu Те тези дето са го обявили за най-добър за живеене явно не живеят тук. Такова безразборно строителство не вярвам да има другаде, а и не само това.
Тони, стискаме палци на татко ви утре Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
За темата, нека я направи някой, койте знае как и има време и желание. Аз не знам как да сложа снимка на кафе сутрин, та тема ли smile3555. Но предлагам заглавие-Fever, мартенките от сърце стискаме ви палци с две ръце.
Хи-хи, докато изпиша всичко това и Рони ме изпревари Grinning

# 296
  • Мнения: 120
Есме Вихронрав рони това е най-страхотната новина !!!
Дано всичко да продължи да е наред и скоро да се завърне при нас! Praynig Praynig Praynig newsm51 Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover fingerscrossed
Elg относно новата тема, ако е съгласна някоя мама , която не е на работа да я направи, ако не просто можем да си пуснем тема без картинките  и другите неща или да копираме от тук ...  Важното е да има къде да пишем, въпреки, че така става много по-красиво естествено ...

# 297
  • Мнения: 3 637
Момичета направих нова тема!
Пуснах я ве4е,но е много зле Sad !
за пръв пат ми е,не се сърдете,моля,ако някои знае как ,мойе да я поправи!

# 298
  • Мнения: 7 112
Есме, писали сме едновременно. За серклаж при Фивчето има още много малко време да го измислят според мнението на приелият я в болницата вчера. bouquet

# 299

Общи условия

Активация на акаунт