Вода в ушите на бебето!

  • 19 836
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Аз го изтръсквам веднага де.
  Shocked Ъъъ, как го изтръскваш?

хахаха  вдигам го от коритото и го обръщам  на една страсна и тя водата изтича Grinning то верно как звучи Confused
hahaha  hahaha  hahaha  Joy  Joy  Joy  Joy
Как звучало  hahaha hahahaТи направо ни закопа Joy Joy Joy

# 31
  • София
  • Мнения: 932
И аз когато родих , чух за това , всички ми го казваха. Е беше ме страх до втория месец на бебка, когато я записахме на бебешко плуване, всъщност даже нямаше още точно навършени два месеца. Когато дойде инструкторката и докато ни обясняваше и показваше и гмурна Жаси във водата. За миг затаих дъх и когато дъщеря ми изплува жива и здрава, дори не се закашля,само успях да кажа - "ушичките", а тя се усмихна и каза, че няма проблем, обясни ни че вода във ушите на бебето няма как да влезне от къпане, трябва да се получи голямо налягане за да се случи това , примерно бебето да се потопи на два метра дълбочина - ама предполагам никой няма да направи това  Wink.  Та от тогава до ден днешен , вече година и четири месеца, никога не сме имали проблеми с ушите а е потапяна безброй пъти под вода , че и в морето даже.
Така че не се тревожи , предполагам че когато ги болят ушичките някои бебета и малки деца , причината за това е съвсем, съвсем друга и няма нищо общо със това че е "влезнала" вода в ушичките при къпане.

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 17:08 от nellyani

# 32
  • София
  • Мнения: 932
Аз знам, че да влезе вода в ушичките е почти невъзможно, защото каналчетата им са супер малки. Това може да стане само под голямо налягане. Знам го от човек, който се занимава с плуване на бебета.
Peace Отговорих преди да прочета всички отговори и сега виждам,че с теб сме отговорили почти еднакво  Hug

# 33
  • Мнения: 399
И аз когато родих , чух за това , всички ми го казваха. Е беше ме страх до втория месец на бебка, когато я записахме на бебешко плуване, всъщност даже нямаше още точно навършени два месеца. Когато дойде инструкторката и докато ни обясняваше и показваше и гмурна Жаси във водата. За миг затаих дъх и когато дъщеря ми изплува жива и здрава, дори не се закашля,само успях да кажа - "ушичките", а тя се усмихна и каза, че няма проблем, обясни ни че вода във ушите на бебето няма как да влезне от къпане, трябва да се получи голямо налягане за да се случи това , примерно бебето да се потопи на два метра дълбочина - ама предполагам никой няма да направи това  Wink.  Та от тогава до ден днешен , вече година и четири месеца, никога не сме имали проблеми с ушите а е потапяна безброй пъти под вода , че и в морето даже.
Така че не се тревожи , предполагам че когато ги болят ушичките някои бебета и малки деца , причината за това е съвсем, съвсем друга и няма нищо общо със това че е "влезнала" вода в ушичките при къпане.
  bouquet Hug Не мога да се въздържа да не благодаря за инфото!  Grinning Аз съм мед.работник,но нямах представа за тези подробности... Embarassed

# 34
  • Мнения: 1 674
Не слагам нищо в ушите, не пазя. След банята почиствам внимателно и попивам с клечки за уши.
и аз  PeaceИ досега не съм имала проблем.

# 35
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
nellyani  благодаря за информацията,за мен беше много полезна Grinning  bouquet

# 36
  • Разград
  • Мнения: 2 102
При къпане винаги съм слагала възглавничка. Не съм имала проблеми.

# 37
  • Мнения: 405
Не мисля, че трябва да се притесняваш.
Неизбежно е да не влезе малко водичка.
Ние и на бебешко плуване сме ходили и никой не е пазил там на бебетата ушите. Peace

# 38
  • Мнения: 14 491
Аз знам, че да влезе вода в ушичките е почти невъзможно, защото каналчетата им са супер малки. Това може да стане само под голямо налягане. Знам го от човек, който се занимава с плуване на бебета.

сигурно е така, природата е направила всичко възможно бебетата да са защитени от всяка една гледна точка с оглед оцеляването им.
по темата - като я къпя сама неизбежно влиза вода в ушите, когато я къпем с мъжът ми е по-лесно, той и пази ушичките докато й мия главата

# 39
  • Мнения: 1 629
Благодаря на всички за отговорите  bouquet Не се стърпях да попитам обаче, за тези, които са водили бебетата на бебешко плуване, можете ли да ми кажете къде има подобно нещо и дали може да се ходи един път, или задължително трябва да се ходи както примерно на фитнес с инструктор. Питам, защото ние имаме само една сободна неделя, при това не винаги, за това ме интересува дали може единично посещение дали има и дали работи в неделя? А може и цена да ми кажете Rolling Eyes благодаря ви много на всички Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 4 784
За плуването има специална тема, можеш да поразгледаш там. За съжаление в града, където живея не се предлага такова нещо. Успех на вас!
Иначе относно ушичките - никога не съм го пазила по никакъв начин. Специално при къпането, опасност няма. Почиствам после с клечка за уши и това е.

# 41
  • Мнения: 1 629
Момичета реших си проблема. Днес си купих такова нещо от Джъмбо за 10лв. Бебето е супер щастливо, защото стоя пред него и изобщо не го държа. Върти си се спокойно, рита си и се радва много! Ако някой има проблем с къпането и водата в ушите- това е перфектно!   bouquet  bouquet

# 42
  • Мнения: 227
Когато я къпем неизбежно и влиза вода. Не слагам нищо в ушите, не пазя. След банята почиствам внимателно и попивам с клечки за уши.

Да. Peace

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз внимавам да не влиза вода,ако случайно се намокри ползвам клечки за уши

Общи условия

Активация на акаунт