Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

  • 67 497
  • 192
  •   1
Отговори
# 165
  • Canada
  • Мнения: 649
аз като майка на човече с ужасни колики, мога да кажа че правилата на д-р Карп наистина помагат, но при ужасно силни колики даже и те са безсилни. При нас на моменти са толкова силни, че Нико просто си пищи и реве и няма сила на този свят, която да го успокои. На моменти съм си мислела, че не е възможно здраво бебе да има толкова силни болки?!?! Но явно има бебета с по-нисък праг на болка и такива с по-висок. Само да кажа че още не са ни минали - снощи беше поредната нощ с ревове от 02.30 до 04.30 часа.

# 166
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Правилата на д-р Карп бяха много от полза при моето бебе.
Това беше един непрестанен 4-месечен кошмар, който се повлияваше САМО, когато прилагах правилата на Карп.
Рися, почти всички имат ужасни проблеми с коликите.
Капките са само за родителите. От тях само запек получи Марти  Peace.

Да съм казала, че капките са помогнали?  Peace Просто в един момент престанахме да даваме и капки, и чайчета и всичко. Гушкахме, люлеехме, завивахме, шъшкахме, съскахме, даже бормашина пускахме  Mr. Green - престанаха отведнъж, след като захраних.

# 167
  • Мнения: 940
някой знае ли дали мога да намеря книгата и диска в БГ или трябва да си ги поръчвам от интернет?

# 168
  • Мнения: 705
Мога да ти дам книгата. Ако искаш да си я копираш. Филмчето си го дръпни от линка по-напред в темата. Simple Smile

# 169
  • Мнения: 8 242
Към мамите, на които тези правила са помогнали - дано при следващото ви бебче да нямате нашите проблеми, че тогава да видите дали наистина действат 100%... Не искам да ви обидя или нещо подобно, просто се надявам да сте по-толерантни към тези, на които вашата "панацея" не е помогнала...
Мдам Simple Smile
И аз си ги прилагах съвсем чинно.. Капки давах много малко само Бейбинос (между другото те помагаха като че ли)  newsm78

Обаче.. нямаше нещо, което да го накара да спре да плаче.. като реши да плаче  Crazy
И още е така  Mr. Green

# 170
  • Мнения: 289

моето бебе спи в кухнята на абсорбатора на шума, и на шезлонга много сме доволни 

# 171
  • Мнения: 3 211
С първото дете не бях чувала за правилата на д-р Карп, но ми бяха казали за сешоара и спеше само така денонощно, за ужас на мъжа ми. Сега второто имаше още по-силни колики и от първото, макар, че не мислех, че е възможно Rolling Eyes Прилагах правилата на д-р Карп-особено помагаше повиването, дори и в големите жеги-повивах с една тенузехена пелена, отдолу само по боди. Също така това специфично люлеене на главичката с ръка, както е показано на филмчетата. И в най-тежки случаи пусках бял шум, който си изтеглих от торентите като мп3 файл и си го бях качила на телефона Crazy В същото време давах Инфакол, които наистина много облекчаваха през деня, но сутрин между 6 и 10 и вечер пак между 6 и 10 й бяха най-силните колики и с капки само не минаваше.

# 172
  • София
  • Мнения: 3 124
Линкът, който бях дала миналата година за изтегляне на филмчето на д-р Карп, вече не е валиден.  Sad

# 173
  • Мнения: 206
Дали случайно няма някой, който може да качи филма по тракерите, за да не се губи ценна информация  Praynig  ?
Не мога да го намеря никъде, за съжаление, а филмчетата в ютюб показват изумителни неща, но са по 1 минута.  Sad

# 174
  • Мнения: 9 465
някой знае ли дали мога да намеря книгата и диска в БГ или трябва да си ги поръчвам от интернет?

За по-сигурно си ги поръчай от интернет.

# 175
# 176
  • Мнения: 206
Kokonut, много благодаря за линка   bouquet , лошото е, че няма сийд и не тръгва.  Sad

# 177
  • Мнения: 180
С търпение ще тръгне, аз днес го свалих за нормално време. Пуснала съм го да сийдвам, дано помага.

# 178
  • Мнения: 206
Kokonut, свали се, още един път благодаря!  Hug  bouquet
Ще го сийдвам и аз, мисля, че ще има още желаещи да го гледат.

# 179
  • Мнения: 85
С приятна изненада виждам че и в БГ добива популярност др Карп-аз съвсем скоро ще приложа неговите техники Whistling
Сега ще се разровя да си поръчам книгата.Мерси за хубавата тема Hug

Общи условия

Активация на акаунт