Да поговорим за коликите и петте правила на д-р Карп!

  • 67 490
  • 192
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 869
Карп съветва когато започнеш да пробваш да откажеш повиването, да оставиш първото едната ръка неповита. Ао така стават нещата, значи може да продължиш и нататък. Това го дава като идея за дневното повиване, но не виждам защо и нощем да не стане. Също пишеше, че при зъбоникнене е препоръчал повиване нощем на седеммесечно бебе и е сработило много добре. Т.е. води се от детето си  Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 48
ДесиХ2 хиляди благодарности за препратката тук - страшно полезна тема!!!

# 92
  • София
  • Мнения: 12 262
  Хайде и аз в темичката, незнаех че има такава във форума. Статията съм я чела отдавна в блога на Хедра, но твърде късно за малките. С тях единствено наблягах накърменето като метод за успокоение и общо взето вършеше работа за всичко, но сега бих пробвала и другите разбира се. Запасила съм се и с подходящо количество слингове този път, а не само с халки както предишния  Simple Smile

# 93
  • Мнения: 3 869
Айла, ако мислиш, че имаш време за четене и нужда от по-конкретна информация, мога да ти пратя книжката Simple Smile

# 94
  • София
  • Мнения: 48
Meg! можеш ли отново да пуснеш името на книгата - ще пробвам да си я поръчам от Амазон, ако не се справя пак ще ти досаждам да ми я пратиш.

# 95
  • Мнения: 23 150
Айла, ако мислиш, че имаш време за четене и нужда от по-конкретна информация, мога да ти пратя книжката Simple Smile
Мег,на компа ли я имаш качена?

# 96
  • Мнения: 3 869
Имам хартиено копие (оригинално, от Амазон), но мисля, че по-напред в темата имаше торент за теглене  newsm78.
(с Айла се познаваме, затова й предложих  Peace)

The Happiest Baby on the Block, Karp, Harvey

Аз лично я четох в движение - докато разнасях малкия в слинга - той спеше по 3 часа така и аз си ходех бавно-бонво в парка и си четях  Grinning

# 97
  • Мнения: 23 150
Имам хартиено копие (оригинално, от Амазон), но мисля, че по-напред в темата имаше торент за теглене  newsm78.
(с Айла се познаваме, затова й предложих  Peace)

The Happiest Baby on the Block, Karp, Harvey

Аз лично я четох в движение - докато разнасях малкия в слинга - той спеше по 3 часа така и аз си ходех бавно-бонво в парка и си четях  Grinning
Не видях,но пак ще потърся. Grinning Свъщност,може и да помоля някоя от вас за кратък преразказ ,ако не успея да я намеря. Mr. Green

# 98
  • София
  • Мнения: 12 262
 Мег! благодаря ти много за предложението, но в момента каките пак са болни... А и след като се роди бебето, дори да го разнасям в слинга има още две същества по които тичам непрекъснато и се катерят на невъзможни места.
 Виж ако има начин да я изтегля книжката на компа поне да я прегледам, ще мога по-добре да преценя нещата  Simple Smile Довечера ще се поровя  Simple Smile

# 99
  • Мнения: 262
записвам се да следя темата

# 100
  • Мнения: 3 869
Айла, Деси, нали си изтеглихте филма?! Там доста добре е обяснено и онагледено. Само грешките, които могат да правят родителите и да компрометират усилията си, не са детайлно разгледани... но пък и човек като е видял нагледно как се прави, едва ли може чак пък толкова да се обърка в действителност.

# 101
  • Мнения: 143
А тази книга на български език има ли я някъде?Ще  пробвам това, което прочетох тук. Малката през деня спи спокойно, но вечер много плаче, а има и колики. Дано помогне!

# 102
  • София
  • Мнения: 12 262
  Мег! извинявай, но нямам време да търся за кой филм става въпрос, погледнах първите постове, но там ги няма упоменати. Може ли да напишеш името на филмчето и откъде може да се дръпне?

# 103
  • Мнения: 3 869
Ето, Айла  Simple Smile

http://www.mininova.org/get/740851 - това е адресът, откъдето може да се изтегли дискът.

дано все още да е активен, ако не ще видим през скайп кога да ти го пусна (предвид празниците, ако не може да го изтеглиш от горния линк, най-лесно ще ми е утре..)

# 104
  • Мнения: 5 391
За съжаление прекалено късно прочитам тези правила.
Защото и двете ми деца бяха с кофти колики.
Без да знам, с първото прилагах много 'белите' шумове, ефект имаше.
С второто пък сукането беше приоритет.
Но не съм комбинирала 5те и съответно за мен борбата с коликите не беше лека, и на двамата продължи до 6я месец.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт