Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 1 825
Аз давам пример за нещо, което използвам успешно в ежедневието си. И тъй като, логично, не мога да кача клип как обезкосмявам триъгълника си, съм си направила труда да издиря такъв в нета /в коментарите към него пише, че са избрали мъж за модел, защото окосмяването е идентично с това в пубисната област на жена/.

Много хора не могат да си позволят да се обезкосмят с лазер, а други /като мен/ имат съображения за използване на лазер точно в областта на триъгълника. Нека да не сравняваме кой метод колко е безболезнен, без да сме пробвали всички възможни.

Аз, лично, заради дългогодишното епилиране не чувствам никаква болка в областта на подмишниците. Мога да кажа, че със споменатия по-горе метод не чувствам болка и на триъгълника, за това го и препоръчвам /нали темата е за това/. Разбира се, премахването не ми е приятно и мисля, че никога не би ми било. Но ако ти си намерила начин да премахваш окосмяването на триъгълника така, че да ти е приятно, без намесата на лазер, ще се радвам да го споделиш.

Издразних се, защото преувеличаваш. Струва ми се, че просто искаш да се намираш на приказка /особено с коментара за козметичката/ или за да се похвалиш, че си решила проблема си с лазерна епилация /само дето моделът не беше жена/. А пък ние все пак говорим за обезкосмяване на триъгълника, ако не си забелязала.
Влязох в темата не защото исках да си почеша езика, а защото исках да бъда полезна с опита си. Коментари от рода на: "не мога да гледам", "не искам да гледам" и т.н. с нищо не обогатяват темата, дори напротив.

Все пак, ако и други смятат, че клипът е като инквизиция, ще го изтрия.  Confused




Последна редакция: пн, 26 юли 2010, 15:36 от Емел

# 256
  • Мнения: 7 111
Издразних се, защото преувеличаваш. Струва ми се, че просто искаш да се намираш на приказка /особено с коментара за козметичката/ или за да се похвалиш, че си решила проблема си с лазерна епилация /само дето моделът не беше жена/. А пък ние все пак говорим за обезкосмяване на триъгълника, ако не си забелязала.
Влязох в темата не защото исках да си почеша езика, а защото исках да бъда полезна с опита си. Коментари от рода на: "не мога да гледам", "не искам да гледам" и т.н. с нищо не обогатяват темата, дори напротив.
Щом пиша в тази тема, явно е че не съм си решила проблема с лазерна епилация. Облекчила съм го в зони. Аз също имам съображения да не го ползвам навсякъде. В момента не е и препоръчително, защото кърмя, а и имам едно наум за в бъдеще. Извинявам се на жената, която прави показното, че съм я засегнала. Просто този вид и начин на обезкосмяване не е моето. Особено ако трябва да го направя сама, ще бъда посинена напълно. В същото време нищо не мога да направя, че да спреш да се дразниш, защото нямам абсолютно никакви впечатление от личността ти и съответно не се опитвам да репликирам думи. Изказала съм мнение на база на видяното. Толкоз.   

# 257
  • Мнения: 440
Според мен няма абсолютно безболезнена кола маска, още повече на триъгълника. Освен вида на колата, всеки има и различен праг на болка. Аз лично правя всичко с кола, с изключение на ръцете, понеже  от нищо не се повлияват гадните червени точици и на сгъвките изглеждам сякаш съм някоя наркоманка. Първите няколко пъти на краката си ме болеше, но сега се хващам в мазохизъм, някакъв вид задоволство че изтребвам гадните вредители, но триътълника винаги си ме боли, но се примирявам, понеже става въпрос за секунди, пък и не е чак болка за умиране. Освен клипа, който коментирате има още няколко клипчета, в които девойките реагират така, сякаш някой ги дере на живо, дали наистина ги боли толкова много?

# 258
  • Мнения: 2 229
Заповядай:

http://amritalab.eu/arcocere/uredi/hot_wax_heating_pot

За всички останали части на тялото използвам патрончета топла кола маска /няма много разлика между отделните марки, но аз се обривам от повечето такива/. На последната Арена на красотата посетих щанда на фирмата да си купя консумативи и споделих, че срещам затруднения с третирането на триъгълника, защото се налага да вадя ролката на патрончето и да бъркам с шпатула - безкрайно неудобно е. Та тогава се запознах с горепосочената маска - направо се родих. Икономична е и резултатът е 100 процентов. Искам само да спомена, че аз съм безкрайно упорита, не се отказвам и гледам да развивам уменията си. Убедена съм, че изисква много по-малко техничност, в сравнение с другия вид /говорим за домашни условия/.

Всичко останало - цели крака, ръце, подмишници, чистя с патрончета кола маска. Не губя време по салони, пестя и мога да кажа, че вече е въпрос на навик.


Аз преди много се бях навила за такава кола, но ме разубедиха, защото било много пипкаво. Thinking

А дали може да се намери по-голямо количество, 120 мл ми се струва малко? И скъпичко. Mr. Green

# 259
  • София
  • Мнения: 1 825
Предполагам, че може. Аз я ползвам от три месеца и вероятно имам минимум за още 3. Предполагам също така, че има само консумативи, защото не ми трябва всеки път да купувам купичката и дръжчицата й.

# 260
  • София
  • Мнения: 1 951
Емел ,на водна баня става добиването на необходимата консистенция на колата,нали?
На обикновен котлон?

# 261
  • Мнения: 1
Ъм, не мисля, че си права, че след процедурите пак всеки месец ще трябва да се ходи. Нали това е идеята, правиш всеки месец докато изникнат и се махнат всички косми, които първите месеци не са били хванати, и после нямаш повече драми с тях.

 newsm78

Според всичката инфо в интернет - "Индивидуалните космени фоликули (луковиците, от които поникват космите), могат да бъдат напълно, перманентно разрушени чрез лазерната процедура, така, че да не изникне нов косъм от тези фоликули".

В козметично студио ли си правиш процедурите, beginner_mamma?

Ще споделиш ли като приключи курса? Моите косми са светли и не са дебели и се притеснявам, че elos-епилацията не е подходяща за мен...  Thinking

# 262
  • София
  • Мнения: 1 825
Емел ,на водна баня става добиването на необходимата консистенция на колата,нали?
На обикновен котлон?

Да, на водна баня. Но аз поставям съдчето директно на котлона, като използвам ниска степен на загряване. После го изключвам, а то си държи температура. Първият път ми отне 30 мин., вторият 20, а третият - 15 мин. Но аз действам на малки участъци, а сега се сетих, че бих могла да действам отдолу-нагоре, за да може захващането да е по-лесно /всъщност това е най-неприятеният момент/. Хубавото е, че не се отлепва кожа и поне при мен не се появява подпухване и зачервяване.

# 263
  • Madrid
  • Мнения: 514
Точно  такава кола маска,която е показала Емел на клипчето,ми правиха преди да забременея.Водят я по-щадяща! PeaceНаистина става бързо,не бих казала,че боли повече,отколкото с ленти.

# 264
  • Мнения: 9
agalia, може ли да дадеш инфо за какъв уред става въпрос . Благодаря предварително

В много други теми съм го слагала :
http://www.krasivotialo.com/index.php/default/ipl-silkn.html , дано да не е проблем. Много съм доволна, найстина ! Без болка никаква , вче ми е намаляло на 60-70% и за се налага бръснене или да отскубнеш някой косъм на 2-3 семици, а съм на 4тата процедура.
Има и нови някакви, но не знам те как работят.

За клипчето нямам думи, доста неприятно изглежда Grinning

# 265
  • Мнения: 1
Хелоу гърлс агейн.Тенкс,че ми отговорихте.Наистина с епилатора ме боли адски мнооогоо,а с бръснача не съм пробвала,но от прочетеното тук,разбирам че излизат адски много подкожни косми???А с фотоепилация-изключено (за момента !!! )А не искам да си причинявам адски болки с колата  Naughty Naughty Naughty Та въпроса ми беше-епилатор или бръснач,явно вие сте на мнението епилатор..Ща се радвам за ощи предложенияя,гърлс Simple Smile Тенкс агейн и хев а найс дай  Hug

# 266
  • Мнения: 9
А как болката е адска с колата, а с епилатора не е  Shocked
Браво момичета щом издържате на епилатор там  Grinning А аз се мислех за мъжко момиче..  Laughing

# 267
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Аз от няколко дни се чудя за това. Случайно някоя чужбинска мама да има инфо за него или да го е ползвала? Заплени ме с това, че казват, че е безболезнено, ама дали...

# 268
  • Мнения: 128
Аз от няколко дни се чудя за това. Случайно някоя чужбинска мама да има инфо за него или да го е ползвала? Заплени ме с това, че казват, че е безболезнено, ама дали...
Има тема за това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=512512.0

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 1 132
Благодаря! Не бях я видяла!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт