Отговори
# 60
  • Мнения: 1 554
всичко зависи от тялото на жената Flutter

# 61
  • Мнения: 4 292
Смятам, че е до натура, не до възраст. Първото си дете родих на 22, второто на 27 години. И двата пъти свалих излишното буквално за месец. Но и не качих много, това също има значение.

# 62
  • Мнения: 2 448
Здравейте момичета, аз съм на 29 и малко преди 30-тия си рожден ден за пръв път ще ставам мама. До скоро поддържах слаба и стегната фигура с изключително здравословно хранене и малко спорт. Но откакто забременях започнаха да ми се ядат мазни и тежки храни и за кратко време качих около 6-7 кг., а сега са сигурно и повече, а съм едва пред прага на 5 месец.

И защо като са започнали да ти се ядат мазни и тежки храни ги ядеш. Оправданието, че бременните трябва да ядат все що им се прияде е една голяма глупост и най вече успокоение на съвестта за качените килограми. От мазни и тежки храни бебето ти никаква полза няма да има.
Аз родих на 30, спазвах добре балансиран режим , при все че любимите ми храни са тортички, ама почти не близвах от тях. Качих 13 кг и на 2 месец след раждането си бях в първоначалната форма.

Мамите дето те успокояват, че са отслабнали бързо, не значи, че и ти ще си така, още повече че щом казваш, че до сега си се поддържала, а сега си започнала да ядеш такива храни, после ако кърмиш дълго време може да решиш, че тогава трябва да ядеш още повече каквото ти се иска и как ще отслабваш не знам.
Желая ти успех, но най добре да се ограничиш сега като консумираш храна полезна за теб и бебето, вместо да се чудиш после как да сваляш.

# 63
  • Мнения: 4 555
И аз мисля, че мазните и тежки храни не се връзват много с жертването на фигурата в името на здравето на бебето. Ако продължиш да се храниш здравословно, както преди да забременееш, ще направиш голяма услуга и на себе си и на бебето.

# 64
  • Мнения: 1 045
Първо-откога 30 г станаха много? ooooh!
Аз родих на 28,5 бях напълняла 12 кг,от болницата се върнах с 9 по-малко,месец след раждането бях във вида в който преди да забременея.Никога не съм била слаба,нито дебела.
Всичко си е до структура и ген,а не до възраст и колко са нададени кг през бременността.
Но ако те притесняват кг мини на качествена храна а не на количествена.
И наборе по-полека за годините,аз не се чувствам стара Mr. Green

# 65
  • Мнения: 6 713
Със сигурност не зависи от годините, а по-скоро от начина на живот на майката! Simple Smile

# 66
  • BG
  • Мнения: 1 900
Според мен всичко си е до натурата на даден човек.

# 67
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Не зависи, по скоро от дисциплината и хигиената на хранене по време и след бременността.
Първото си дете родих почти на 20 г. кърмих 9 месеца и  килограмите свалих около 3 месец.
Сега  14 години по-късно след втория месец бях о.к.

# 68
  • Мнения: 266
  Аз качих 22 кг през бременността и свалих 17 кг за 15 дена.Сега ми остана обаче прибирането на корема,малко е виснал и не знам ще се прибере ли въобще newsm78.

# 69
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
И защо като са започнали да ти се ядат мазни и тежки храни ги ядеш. Оправданието, че бременните трябва да ядат все що им се прияде е една голяма глупост и най вече успокоение на съвестта за качените килограми. От мазни и тежки храни бебето ти никаква полза няма да има.

Родих на 33. Качих 7.5 кг, не съм яла нищо от гореспоменатите мазни и тежки храни. Точно месец след раждането съм в първоначалната си форма. По коремната стена има още незначителна довършителна работа, но й давам най-много месец още (пазих се известно време заради секцио). Гимнастика за бременни правих до последно. Нямам и една стрия.

Не мисля, че дължа бързото връщане на предбременния си вид на ген. Майка ми, бременна на 26, качила 27 ( Shocked) кг и стриите още се виждат. Ама решила, че сега й е паднало да яде  Laughing. Дисциплина му е майката и разумно хранене. За протокола - не съм яла за двама, но синът ми се роди никак не малък, напълно здрав, енергичен и спокоен.   

# 70
  • Мнения: 1 558
Аз родих първото си дете на 28г,второто на 29г.По принцип бурзо свалям килограми,но немога засега да си прибера корема,но съм сигурна,че и това ще стане.Не зависи от възрастта,а от натурата на човек Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 3 754
И аз си мислех,че е по-трудно възстановяването след 30-те , но  не. ..След второто ми раждане/33год./ се възстанових по-бързо,отколкото при първото.

# 72
  • Мнения: 1 691
Родих на 32, бях качила 16-17 кила (до края на 8 месец). Върнах си формата за около 5-6 месеца, а после дори смъкнах под килограмите, на които забременях. Никакви диети и никакъв спорт, освен ходенето пеша и бутането на количката.

# 73
  • Мнения: 2 090
Смятам, че е до натура, не до възраст.
И аз Peace.Първото си дете родих на 24 години,няколко месеца след раждането бях по-слаба и изглеждах доста по-добре отколкото преди да забременея.Живот и здраве ще родя на 27,надявам се по същия начин да се възстанови фигурата ми.

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Най-важното е да имаш желание за поддържане на добра форма и след раждането.
Аз родих на 22,напълнях 30кг  Embarassed,а винаги съм била слаба.Свалих 22кг без диети,без спорт,но за останалите си ми беше нужна и диетата и спорта.Но резултата не закъсня!Така,че има ли желание,всичко е лесно.

Общи условия

Активация на акаунт