Как си го върнахте у дома, споделете опит

  • 40 857
  • 501
  •   1
Отговори
# 465
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Извода е че има две развалени семейства и едни хора, които съжителстват  - ти и той.
Истинско щастие ли е това, което е изградено върху чуждото нещастие?
А истинско щастие ли е да останеш със семейството си, когато нещо сериозно ти липсва?
Семейството не е гаранция за щастие, то е форма на съжителство, удобна за закона и обществото.
В никакъв случай не ти гарантира любов и задоволеност.
Разбира се, когато ги има точно в семейството е най-добреия вариант, но за съжаление по една или друга причина често не е така.
Развалените семейства за мен са по-малкото зло, от семействата, които живеят като такива, защото нямат смелостта и силата да потърсят истиносто си щастие.
А за него само един не стига, то се гради от двама и няма нищо общо с подписа в ритуалната зала.

Права си!

# 466
  • София
  • Мнения: 62 595
Подписът може да няма много общо с щастието, но има много общо с имуществените и други отношения. И това най-добре го знаят хората, които са минали през развода.

# 467
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Има нещо уникално в това да си внушиш колко си нещастен. Само заради годините прекарани с един човек, заради всичко с което си свикнал и което си въобразяваш, че ти е омръзнало до болка.
И в един момент се появява тя - новата тръпка. Изведнъж ставаш много по-нещастен от колкото си бил, и си въобразяваш, че ти си човека който заслужава щастие като всички останали щастливи хора.
И започваш да консумираш новата си връзка въпреки всичко - съпруга, деца... В определен момент или се чувстваш задоволен или опустошен. И най-големия проблем е, че много хора не могат да си направят реална преценка, само защото си слагат етикета "нещастен" без дори да са направили минимални усилия за сплотяване, разнообразяване и освежаване на брака.... Но нали са нещастни, сили нямат за това.

Има нещо уникално в това да си внушиш колко си нещастен!

# 468
  • Мнения: 4 479
Това че не е разведен на мен изобщо не ми пречи, не се натискам да нося неговата фамилия. За мен това, че толкова години имам неговата любов и подкрепа е по-важна от това да нося неговата фамилия. А това, че не се развежда не е заради детето а заради "лудата" му жена, според която умиране има  развод - не. Просто за нея е фикс идея да се назовава негова съпруга, въпреки че той от години не живее с нея. Ако търсеше само развлечение с мен, не мислите ли че 8 години са малко много?
[/quote]
Няма да оспорвам,  че се чувстваш щастлива. Твое право е и ти вярвам, ама не много. Знаеш ли защо? Ми защото всичко в постовете ти е клиширано, декларативно, сякаш сама себе си да убедиш, че това е самата истина.
Обаче е изключително грозно начина, по който говориш за първата му жена. Защото приемам, че ти практически си втората. И истината /въпреки че ще скочиш до небето/, че ти преживяваш съществуващия му брак. Може да не те интересува името му и да не желаеш официален брак, ама и това че няма развод те яде....Защото така просто не показва докрай желание да се разграничи от миналото си. И най-лесното прехвърляш вината на "лудата" му жена. Пък тя колкото и да се запъва, ако той реши няма сила, която да го спре. Така че, съществуващия му брак е единствено последица от неговите действия. Негова вина, както не и твоя вината, че си е тръгнал от семейството. Разбираш нали, другата жена от която и да е страна на барикадата да е, не може да прехвърля мотивацията за действията на мъжът върху съперницата.
Накрая ще ти разкажа за една такава луда жена ...моя съседка. След 15год.брак мъжът и се влюби в колежка. Тя не искаше да чуе за развод. Ужасна история...Скандали, разправии...една вечер ме вика в 10,30ч. Мъжът и както се прибрал, ял и гледал телевизия, скочил с думите "Не мога, обичам я". Заварих ги в коридора, тя буквално вие, легнала на земята и му стиска краката...Детето им, мимиче на 12г. реве на втори глас, а той като зомбиран..дълго време после мислех, че е бил дрогиран. Та тръгна си той, жена още една година правеше неща, които ако не я познавах сигурно щяха да са много смешни или повод за градси легенди. Но той така или иначе се разведе, а тя....се съвзе. Вече и живее с друг човек и не иска даже да се намеква за този период. Та технически погледното дейното държание наистина беше за психиатрия, ма на нормален човек си е. И шапка му свалям на бившия и мъж, че поне постъпи максимално почтено в случая.

# 469
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
Има нещо уникално в това да си внушиш колко си нещастен!
Никой не е в състояние да ти гарантира щастие, освен самия ти.
Както можеш сам да се убедиш, че си нещастен, така можеш да се направиш и щастлив. Ако това изисква някаква промяна - няма лошо.
И още нещо, щастието не се върти само около половинката ни, нито само около децата или работата. То е навсякъде край нас, стига само да се отворим към него и да го поискаме.
Всъщност май по-точно е да се каже - щастието трябва да си го позволим.

Това, което обясняваш не ми звучи уникално, по-скоро тривиално, но в него има и нещо полезно. Понякога може да те накара да излезеш от рамките на летаргията си и да погледнеш света под друг ъгъл. Тогава влизаш в един дълъг и тежък процес и резултата от него, определяш самия ти... според силите и възможностите си.

# 470
  • Пловдив
  • Мнения: 3 588
Jade имам усещането, че размислите ми и твоите тълкувания върху тях вече не са за тази тема, затова е по-добре да преустановя.
Последно само ще кажа, че съм напълно съгласна с теб! Никой по-добре от нас самите не е наясно с това от какво имаме нужда и какво би ни направило щастливи.
Но това което имам предвид е, че понякога зорлян се изявяваме като жертви пред самите себе си само и само да убедим съзнанието и съвестта си, че не това е живота който искаме. И докато си го внушаваме лишаваме околните от малкото внимание и усилие което заслужават. Ако наистина всеки  е направил каквото трябва, положил е минимум усилия в една връзка и в крайна сметка резултат няма тогава ок - всеки да поеме по пътя си.

Jade благодаря за диалога.  Hug

# 471
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 936
И аз благодаря, точно днес ми идва добре да има някой с когото можем да говорим от различни позиции и въпреки това да се разбираме.
Права си обаче, че този почти философски разговор не е за тази тема. Затова приключвам и аз  bouquet

# 472
Благодаря на JFK. Нещо такова ми се искаше да прочета. Че душата била най-важна,според мъжа ми,но животът нали не е само любовни песни, тайни срещи, картички със сърчица и целувки от червило.Или аз съм забравила как живеехме години преди този кошмар, как живеят семействата без "муза"(+ нейните мъж, деца,чувствителна душа).
Няма за къде да бързам,но ми се иска да дочакам "освестването" без да се налагат радикални мерки.Пък тогава може и на друг акъл да съм!

# 473
JFR, извинявяй, техническа грешка. Той и Кенеди не е бил светец,де.

# 474
  • Мнения: 2 484
Стигнах до 8 страница,незнам какво е развитието на татък,но ще прочета,искам да напиша,на авторката, е не май ще трябва да попрочета да не са се събрали пък случайно де,но ще напиша че при евентуална раздяла,незнам за развод дали говорите,или само раздяла без бумащини,все пак трябва да си разделите общото имущество  на децата  NaughtyВ никакъв случай не го оставяй да отива при другата  без да сте оредили подробности,не я знаеш каква е,дали има деца ,дали иска деца,и как за нула време като роди дете ще има да давате имот и на него,
  Майка ми и баща ми,имат развод,и къщата която строиха сега е разделена да две,като той неговата част НЕ дава на нас,държи си я,онази му я иска,Той и на нея не я дава,но ако тя роди-тогава какво следва newsm78
 Свекърва ми и свекър ми нямат развод,но при раздялата са прехвърлили единия апартамент на единия син,другия етаж от къща на другия син,а той да си ходи където ще при любовницата живее,

А ние със сестра ми ще зяпаме ако онази ни вземе частта от родната къща Tired

малко тъпо може да звуча но 15 години съм живяла там,сега живее там друга със сина си и аз съм никоя Sad ТАМ

дано уредите общия бизнес и децата го преживеят лесно,защото само то си знае какво му е,в пубертета да преживее тази раздяла,на мен лично баща ми и майка ми ми провалиха живота заради техния развод Rolling Eyes,отделно те си знаят какво им е и как съжаляват,всеки си знае
По наблюдение,после всички съжаляват но е прекалено късно,и свекър ми е казвал че съжалява,и баща ми и майка ми,само свекървата тя си знае какво и е било и се държи мъжки
Но от всичко страдат децата Peace

# 475
Ами как?! Първо бяхме гаджета, ходихме много дълго време. Хванах го в изневяра, той искаше и двете ни. Напуснах го. След година и половина ходене от цвят на цвят, реши, че вече е време за семейство, дом, деца. Потърси ме и аз го приех. След няколко години брак, усетих, че пак има връзка, колкото и да не ми се искаше да повярвам. Но той направи една огромна, фатална, тъпа, глупава грешка и аз го напуснах. Мина месец, още не ме е потърсил, но няма и очи да го направи.
Не съжалявам за "похабените" години. За мое учудване не ми е тъжно, не ми е обидно, а жално. Жал ми е как си проваля живота и по какъв път тръгна. Загуби най- ценното, смисъла на живота си. Детенце, семейство, което го обича, уютен дом, усмивката на жената и детето, които даваха мило и драго за него.

След време сигурно ще има друга жена и друго дете. Дано да му дадат щастието, което ние му дадохме, показвайки му всеки ден, че го обичаме, и че се радваме, че сме заедно.

# 476
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
по-късно ще прочета цялата тема,че сега нямам време,но исках само да питам на теб за какво ти е да си го връщаш?той е готов да те остави заедно с децата...а и каква гаранция имаш,че ако си го върнеш сега,след време той няма да си намери друга?
финансово ли си зависима от него?ако е така е сложно и то много.но ако причините са други...не знам.дори и ти много да го обичаш ако на него вече не му пука за теб и децата,ако не иска да е с вас...защо е нужно да си го причинявате,а и защо да го причинявате на децата си?те ще страдат много ако го няма,но още повече ще страдат ако си е вкъщи и се карате,ако усещат че го прави насила...
познавам много двойки,които са заедно заради децата,заради парите,къщата и т.н. и всички са ужасно нещастни.щом любовта си отиде според мен няма смисъл да се мъчите взаимно.

# 477
  • Мнения: 64
Ами как?! Първо бяхме гаджета, ходихме много дълго време. Хванах го в изневяра, той искаше и двете ни. Напуснах го. След година и половина ходене от цвят на цвят, реши, че вече е време за семейство, дом, деца. Потърси ме и аз го приех. След няколко години брак, усетих, че пак има връзка, колкото и да не ми се искаше да повярвам. Но той направи една огромна, фатална, тъпа, глупава грешка и аз го напуснах. Мина месец, още не ме е потърсил, но няма и очи да го направи.
Не съжалявам за "похабените" години. За мое учудване не ми е тъжно, не ми е обидно, а жално. Жал ми е как си проваля живота и по какъв път тръгна. Загуби най- ценното, смисъла на живота си. Детенце, семейство, което го обича, уютен дом, усмивката на жената и детето, които даваха мило и драго за него.

След време сигурно ще има друга жена и друго дете. Дано да му дадат щастието, което ние му дадохме, показвайки му всеки ден, че го обичаме, и че се радваме, че сме заедно.

тъжно но се случва, горе главата !!!

# 478
Към razlichno-podobna - лично от мен - благодаря, че се включи  в темата. Пък определението "нашата", изказано по повод съпругата наистина искрено ме разсмя.  Simple Smile
Колкото и да се опитвам да изляза от битовизма, все пак се учудвам на твоята позиция. "Лудото" Ленче си стои тъпо в семейното жилище, вие се врете в квартира, в която той плаща половината наем, ти другата, пък и  се грижиш за всичко останало.

И друго си мисля - вие като разумни хора като знаете, че развод не е равно на смърт, защо той не предприема нищо, за да се освободи. Да, знам, че в днешно време не е важна фамилията или пък подписа, но все пак  съпругата не ви ли стои някак като сянка помежду ви?

Не се заяждам, имам почти същата случка пред очите си, в която моя много близка жена беше в твоето положение. Абсолютно безрезервно я подкрепих. Заради любовта помежду им. Подкрепям я и сега, когато няма как да го върне на благоверната му, с която все още не е разведен. Защото "лудото Ленче" все още се "кроти" в къщата, където той няма как да бъде приет. А пък в сегашната му обител отдавна не е желан.

Затова ми е интересно -  вашите осем години не са никак малко. Защо през това време не изгорихте мостовете назад и не започнахте връзката си начисто? И не ми е толкова мисълта за подпис, жилище и т.н. За себе си не казваш много, затова ми е по-скоро питането за него.  Това с "лудата" сме го гледали по филмите, другото /както и в случая по-горен/ си е жив страх от "скачане в дълбокото" /цитат от съфорумка  Heart Eyes/.
Как можеш да разчиташ на него? Как се виждаш след още десет години? Какво би направила, ако те замени с друга /работа, алкохол.../? Ти къде си в тази схема и за колко време? Детето ти?

С уважение!

# 479
  • Мнения: 1 047
...
Как можеш да разчиташ на него? Как се виждаш след още десет години? Какво би направила, ако те замени с друга /работа, алкохол.../? Ти къде си в тази схема и за колко време? Детето ти?...
Тя просто се е оставила на течението. Каквото сабя покаже. "Като му дойде времето, ще му мисля"

Общи условия

Активация на акаунт