Оранжева Италианска тема - 86

  • 16 530
  • 302
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 100
Mr. Green
от време на време  Rolling Eyes
ама много нов народ, нови никове, не мога да разбера кой кой е  ooooh!
е, пове4ето ги разпознах, де  Wink

Хе хе, пове4ето сме си стари ку4ета Sunglasses Ти нали си си на стария ба4? поне теб да не те мислим като безработна...

................

Абе дами, онзи ден гледах cinderella man за "голямата депресия" в Щатите, през 30те години, безработица, уволнения, банкови фалити масови, изпарили се спестявания ooooh! Хвана ме Шубето, 4е с тая криза то4но натам вървим Confused

# 271
  • Мнения: 750
Аз пък не плащам и стотинка за градина и за ясла .
Децата ми са там от 8-16 часа , като в яслата на Фатима , ги слагат да спят след като обядват .
Дават им и на двете места биологична и разнообразна храна . Имат закуска , обяд и следобедна закуска .
Единствено с памперси ги снабдявах преди , когато Фатима още носеше такива . Сега и това не нося .
В началото на годината нося по 1 кат дрехи за преобличане и по чифт дебели чорапи антишиволо и готово .
Един ден като ми вземат и дребната и за нея няма да плащам , защото е трето дете .
Освен това държавата ми дава всяка година по 1400 или 1600 еуро , за децата  на две вноски до пълнолетието на Самира .
Момичета , май това ми е последното писане за тази година тук .
На всички ви пожелавам Весели празници , много здраве , късмет и семейно щастие !  bouquet Hug


Парите ги дават на всички италианки и на европейките регистрирали се като такива , стига да имат три или повече деца .
Даже има общини в които сумата достига до 4300 еуро на година .
А и по буста пага мъж ми не взима това , което е реално та и от там сме аджеволати .
А асенио фамилиаре му дават 375 еуро на месец .

да. всъЩност заради такива екземпляри от неработеЩи майки и недекларираЩи реални доходи, няма места за нуждаеЩите се работеЩи такива.
и по съЩата "социална" при4ина, таксите за ясла са толкова високи.  Sick
Абсолютно Peace

# 272
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Mr. Green
от време на време  Rolling Eyes
ама много нов народ, нови никове, не мога да разбера кой кой е  ooooh!
е, пове4ето ги разпознах, де  Wink

Хе хе, пове4ето сме си стари ку4ета Sunglasses Ти нали си си на стария ба4? поне теб да не те мислим като безработна...

................

Абе дами, онзи ден гледах cinderella man за "голямата депресия" в Щатите, през 30те години, безработица, уволнения, банкови фалити масови, изпарили се спестявания ooooh! Хвана ме Шубето, 4е с тая криза то4но натам вървим Confused

за момента не се притеснявайте за мен  Laughing
само премиите ми Ще из4езнат за малко (надявам се 4е Ще е за малко, де  Rolling Eyes)

ина4е, аз като теб, бих предпо4ела да си гледам детето до градина, но се наложи да си давам 1/3 от заплатата за ясла (държавна, при това  #Crazy). не от амбиции за реализация, както и друг път съм казвала, нямам големи такива  Laughing

минало беШело, де, догодина май Ще сме у4ени4ки  Shocked

за кризата... като изклЮ4им банковите фалити, мисля това ни 4ака. спестяванията (който ги има) Ще се изпаряват не заради банките, а за да се задържи оби4айният стандард на живот... поне докато не разберат, 4е е бил над възможностите им  Rolling Eyes

# 273
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Който е на зор се напъва и ги плаЩа. Имам колежка,на която по4ти цялата заплата и отиваШе за детска ясла,но понеже и беШе важно да си запази мястото две години стиска зъби,после детето тръгна на градина и сега запо4ва да живее отново като нормален 4овек.
Дирокски, аз напълно я разбирам тази твоя колежка.

Аз пък не я разбирам. Важно да си запази мястото...освен, ако не е на някаква ръководна позиция, с мноого солидна заплаЩане и градяЩа кариера. Хайде бре, 4е тия деца да не се раждат само, за да се увели4и нуклео_то фамилиаре Rolling Eyes В живота има и други компоненти, освен работа. Ще ми ги гледат непознати, пък и Ще им плаЩам на вси4кото отгоре, пък и цялата заплата! Зна4и на държавата, която не ми оказва никаква подкрепа по време на май4инство аз Ще плаЩам, за да има кой да се грижи за детето ми, като през това време  Ще ба4кам факти4ески Гратис Stop
Щом едно семесйтво може да си позволи да живее без оЩе една заплата, 2 години, Ще може да си позволи и да го прави за съЩия период, докато се намери нова работа, каквато и да била тя! През това време майката Ще се е грижила за собственото си дете, а тези мигове са неповторими, безценни.
Около мен масово дамите или са се опрели на родителите да се грижата за децата им, или го правят те.
Естествено екстремни ситуации има : вси4ко може да се слу4и, може и с детето на работа 4овек да се принуди да ходи, може и в 4ужбина при баба да го прати, много неЩа са възможни. Ако все пак има възможност за избор, горният вариант ми се струва неприемлив. Ли4но мнение Peace



ДЮн,този път не мога да се съглася с теб.  Stop
Хората ,които са избрали да правят това,което написах по-горе явно НЯМАТ друг избор. Съвсем не е едно и съЩо да си две години без или по4ти без заплата,но да задържиШ работата си и след като детето тръгне на градина отново да запо4неШ да полу4аваШ оби4айните си приходи. Моми4ето,за което писах не е мениджър а е на най-нормална позиция на импиегата,но нека бъдем реалисти ,сносна работа не се намира никак лесно. Пък и на паузите в СВто не се гледа хи4 с добро око,независимо дали са направени за гледане на дете или по други при4ини.
За цитираните от теб дами : мога само да им завидя,понеже за мен на тоя етап да си остана в къЩи макар и временно за да си гледам децата е по4ти лукс,който не мога да си позволя. Tired  

# 274
  • Мнения: 2 379
Здрасти, Феиам, радвам се да те видя. Simple Smile

догодина май Ще сме у4ени4ки  Shocked
Твоите дъЩери нямат спирка, а? Laughing

# 275
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
Здрасти, Феиам, радвам се да те видя. Simple Smile

догодина май Ще сме у4ени4ки  Shocked
Твоите дъЩери нямат спирка, а? Laughing

ах, голямата в прима супериоре  Rolling Eyes
ако мислиШ, 4е нама да те стигне (остаряването, де), Ще трябва да те разо4аровам  Laughing

nikoleta77 , Ще завали сняг, да знаеШ  Laughing

# 276
  • Мнения: 1 100
Дирок4е, не винаги можем да сме на едно и съЩо мнение. Въпреки, 4е аз като 4е ли не успявам да се изразя правилно ли, знам ли Thinking няколко пъти под4ертавах, 4е не възприемам цитирания слу4ай от теб, при възможност за избор. Когато изход друг няма, то е ясно, 4овек знае и 2 и 200.
Не разбрах заЩо имаШ повод да завиждаШ на дамите, споменати от мен. Казах, 4е те или работят, а родителите им гледат децата, или пък, ако нямат помоЩ, си остават вкъЩи. Просто ина4е приход разход се припокриват Peace В твоя слу4ай мисля е налице първият вариант.
За мен пък би било лукс, детето ми да има тук баба и дядо, леля и вуй4о, на които да мога да я оставя, без задължително да плаЩам косми4ески суми за ясли.
Без роднини, пак повтарям, мисията става по4ти невъзможна Peace А и за дупките в СВТо_ 4естно казано, не ме интересува как се гледа на тях. аз моите съм ги "запълнила" добре.
......

Феиам4е, ма тя мома станала бреее #Crazy Прима супериоре, а Фей в първи клас, хайде да използвам лЮбимия клиШиран израз : "как лети времето!"

# 277
  • Мнения: 5 710
Дупките в СВто не знам изобщо доколко са фактор в Италия, Деси, просто попитах. До колкото съм чувала, в Щатите 2 години отсъствие от проф. среда  те вади от нея. За тук това може да каже някой, който 6-7 години е работил каквото има, за да се изхранва и след това си е намерил работа например в корпоративна среда по специалността си. 
Моят живот  е изцяло в частна среда. На мен просто не ми се занимава с шефове тук, аз не мога да се справя с тази провинциалност и ограниченост, която цари тук. 

# 278
  • Мнения: 5 462

................

Абе дами, онзи ден гледах cinderella man за "голямата депресия" в Щатите, през 30те години, безработица, уволнения, банкови фалити масови, изпарили се спестявания ooooh! Хвана ме Шубето, 4е с тая криза то4но натам вървим Confused
Дуне ,  ха ДобрУ УтрУ

# 279
  • Мнения: 1 100
Моят живот  е изцяло в частна среда. На мен просто не ми се занимава с шефове тук, аз не мога да се справя с тази провинциалност и ограниченост, която цари тук. 

Това прекрасно го разбирам Tired


маркрит, тебе пък те няма, няма, 4е като изко4иШ отнякъде Laughing

ХАйде лека ве4ер на вси4ки, 4е много форум днес, много неЩо, не ми е присъЩо Mr. Green


До утре
  bouquet

# 280
  • Italia
  • Мнения: 4 492
И на мен не ми е зор да се занимавам с Шефове ама за съжаление нямам достатъ4ни инвестиции за 4астен бизнес и си налягам парцалите. Crossing Arms

# 281
  • Мнения: 5 462
Моят живот  е изцяло в частна среда. На мен просто не ми се занимава с шефове тук, аз не мога да се справя с тази провинциалност и ограниченост, която цари тук. 

Това прекрасно го разбирам Tired


маркрит, тебе пък те няма, няма, 4е като изко4иШ отнякъде Laughing

ХАйде лека ве4ер на вси4ки, 4е много форум днес, много неЩо, не ми е присъЩо Mr. Green


До утре
  bouquet

Ааа Дуне мила , аз винаги съм тук  Rolling Eyes Wink.Попрочитам ви най редовно .Ама няма време за писане от бачкане . Sad
Аз от кажи речи почти 20 година  все бачкам .Амче тъй де, гледам още малко стаж като посъбера и май ще мога да изляза в пенсия .За 18 години бачкане , незнам дали ми се събират 6 месеца в които да Не съм работила .Тоест всичко на всичко 6 месеца нещо като отпуск за цели 18 год. бачкане .Честно казано уморена се чувствам понякога. ..

# 282
  • Мнения: 5 462
И на мен не ми е зор да се занимавам с Шефове ама за съжаление нямам достатъ4ни инвестиции за 4астен бизнес и си налягам парцалите. Crossing Arms


mcdirock , ама ти ако си мислиш , че кат няма да имаш шефове ще ти е по леко .. значи си в голяма заблуда .Вервай ми , в някой случаи по добре да си взимаш заплатката и чао .

# 283
  • Мнения: 5 710
И на мен не ми е зор да се занимавам с Шефове ама за съжаление нямам достатъ4ни инвестиции за 4астен бизнес и си налягам парцалите. Crossing Arms



А на мен пък ужасно ми липсват колеги, екип. Заседателни зали и проджектори. Просто това ще ми липсва до сетен дъх.

# 284
  • Мнения: 5 462
Момичета как се казваше онази италианска актриса от румънски произход която игра в първите серии на Отдаденост .Румънка е всъщност живееща от доста години в Италия ???

Общи условия

Активация на акаунт