Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-10

  • 29 560
  • 304
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 2 270
Момичета и ние изляхме втората плоча и от утре започват покрива.Имат подготвителна стеничка от 50 см да направят и 4 колони/нали ще е мансарда/.Лошото е,че дават времето да се разваля и да вали сняг.Яд ме е ,че ако бяхме почнали 2 седмици по рано и сега щеше всичко да е готово.
ето и снимки
 тук основите са изляти и се правят стените които повдигат къщата от земята/този кофраж не издържа и се разду/после дупката се запълни с пръст и пясък

ето това е термопанела с който строим

така се сглобяват стените

така се реже по ъглите за да може да мине бетона


ето 2 реда.Ние заливахме по 2 реда на ден за да не се налага да правим поддържащи кофражи.Така бетона стягаше и на другия ден още 2 реда.За 5 дена бяхме готови.Най много се бавихме с укрепването на вратите и прозорците


ето и изградения първи етаж от 100 кв.Стените са топли и много приятни на допир.Материала е твърд и еластичен.След удари по него с чук леко се вдлъбва и после си се оправя от самосебе си.Не можеш да го изрониш с пръсти , както студопора.Доста е плътен

Ето тук вече с положена арматура за втора плоча.Това дефакто ще ми бъдат 3-те спални и малката баня.
С кофража си играха 5 дена,но го укрепиха здраво

ето гледката от спалнята ни.Още се чудя дали да направя малка тераска пред нея


Това е за сега.От утре съм отново на строежа/дано времето бъде благосклонно към строящите.

# 256
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Страхотно, много бързо напредвате! Гледката от спалнята е супер!

# 257
  • Мнения: 278
Лелеее Ани , каква скорост само . Браво на Вас. А гледката ти е страхотна .На малката тераска с кафенце в ръка или на залез слънце с аперитив и прегръдка на любимия -ммммм супер.

# 258
  • Мнения: 278
Галана , той моя за всичкото време докато проектирахме не я познаваше , и чак миналата седмица като минахме покрай нея с колата му я показах. Ама вчера пренасяше желязото .

   Аз обаче , се чудя с тия пусти материали - да чакам ли до пролетта или да вземам. Наш познат арх. каза , че почват да се вдигат отново напролет.Сега е бил максималния им спад  newsm78 newsm78 newsm78

# 259
  • Мнения: 2 255
Здравейте момичета   bouquet
Много ви се радвам като гледам как всички се движите в правилната посока напред  Peace само така  Hug
Аз чета редовно какви ги вършите, но не пиша, тъй като няма нищо ново при нас засега  Sick от общината ни искат още някакви геодезични измервания за оградата, тъй като имало такъв регистър само за София-град  Rolling Eyes, а за покрайнините трябвало да ги дадем ние към документите за оградата  #2gunfire сега чакаме момъка-геодезист дето е голяма муха и за никъде не бърза да се спретне  Praynig, за да ги подадем в общината и тях... и евентуално тогаз да получим великото Разрешение за строеж на така мечтаната ограда  #Crazy
Тоз уикенд имам обещание от арх. да покаже чертежи....ама докато не видим вече не вервам  cry ...
така, че продължавам с четенето ...а като има новини ще пиша  Rolling Eyes
УСПЕХ на всички в надпреварата с времето и баба зима  thumbsup

# 260
  • Мнения: 3 770
Ани , твоите панели са съвсем различни , от тези които видях аз.Бързо напредвате и дано наистина времето се задържи и всички да сме доволни.Гледката ти е супер и аз съм ЗА тераската , на която може да си пиеш сутрешното кафе направо в спалнята !  Peace

pepita66 , аз също мисля , че цените на пролет ще се вдигнат , но не съм специалист все пак.

 ВЯРА
, айде дано другата седмица се похвалиш , ако не с ограда , то поне с пълна бойна готовност за започването й !
  Peace

# 261
  • Мнения: 2 255
Aни, аз определно съм впечатлена от снимките и начина на строеж  Peace и аз като Диди си представях едни други блокчета - като стиропор  newsm78 ...а токова не бях виждала и ме заинтригува  Peace ще трябва май да се поразровя и почета повечко  Thinking въпреки, че мойта половинка не е фен на тез по-новите и още неизпитани технологии  Joy

Диди дано  thumbsup нямам търпение вече да се размърдаме по-сериозно  Praynig и да има с какво да ви се похваля най-после  hahaha

# 262
  • Мнения: 637
Aни, много интересно Flutter
Още не съм сканирала чертежите и не мога да ви ги покажа. Ще ви разкажа обаче за първото ниво и това, което ме притеснява Rolling Eyes Не знам дали си спомняте, че бяхме измислили да е с трираменна стълба. Проблемът е там, че от входната врата до стъбата има само 1.50м Всъщност може да са 3 метра и малко повече, но решихме да има и антре. Вярно то ще е витринно и най-често ще разтворено, но все пак... Иначе помещението се явява общо 100 кв.м. Имам предвид трапезарията и всекидневната.
Сега сякаш се навивам за вита стълба, много си харесах един модел в едно заведение, но няма как да го покажа. Иначе разпределението по етажи е хубаво и не ми се пипа там. Само стълбата ме притеснява дали ще стане добре.
А и още нещо друго - покривът. Да ви обясня накратко за него: Къщата върви като квадратури така: 1во ниво-210кв.м., 2ро ниво-240, а трето ниво е 65кв.м във форма на кръг. Та арх. предложи да има покрив само над тия 65 кв.м. Останалото е тераса, която опасва третия етаж. Обаче на мен не ми хареса тая идея, ама никак. Едно, че тая терса колкото и да е изолирана е нож  две остриета. И ми дойде идея да се покрие с покрив и да е оформена с арки, за да може това пространство да бъде защитено. При това положение, за да има симетрия измислих и на първия етаж да е оформено с арки , които пък да държат терасите на втория.
Не знам дали сте ме разбрали. Но ако да моля за мнение. Към края на седмицата ще се постарая и за чертежите

# 263
  • Мнения: 3 770
galana_s , 1,50 м от входната врата до стълбите е безумно малко , особено за типа парадно стълбище , което искаш.Дори 3 метра са малко ! Ако няма възможност за доста по-голяма площадка пред него , просто се откажи от този вид.Аз поради такива съображения се отказах.А и на този познат , за който писах , въпреки , че пред стълбите имаше сигурно 10 м , пак изглеждаше сгъчкано.Решението си е твое , но имай предвид , че и на хартия може да ти изглежда достатъчно разстоянието , но на живо е съвсем друго.Като видях нашия вход ми идеше да се гръмна , затова и направихме допълнителната площадка.

Относно терасата , която опасва  третия етаж , това което аз си представям изобщо не ми харесва.Прилича ми на крепост , със стени отстрани , като за обход от стражата и стърчаща кула по средата.Това което си представям по твоята идея е в средиземноморски стил и ми харесва.Въпросът вече е какво е в действителност , а не в моите представи !
   Wink

# 264
  • Мнения: 637
Относно терасата , която опасва  третия етаж , това което аз си представям изобщо не ми харесва.Прилича ми на крепост , със стени отстрани , като за обход от стражата и стърчаща кула по средата.Това което си представям по твоята идея е в средиземноморски стил и ми харесва.Въпросът вече е какво е в действителност , а не в моите представи !   Wink

Joy Joy Joy Така си е. Аз го бях оприличила на мъжки атрибут, но ти си по-точна Peace Joy Разсмя ме  bouquet
Освен това е и непрактично. Стълбата май ще падне като идея. Ще видим новия вариант.

# 265
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Никакви тераси без покрив отгоре. Чисто практически за чистене е кошмарно - сняг, листа пр.
Да не говорим, че като вали и пръска на стената и с времето се скапва.
Терасите покрити, пък било то и с навес.

Галана, с фото в заведението и снимаш и носиш на архитекта.

# 266
  • Мнения: 637
О , Веси, арх. я има снимката, но аз исках да я покажа на вас Wink
За терасата е абсурд да я оставя непокрита, чудя се тия арки дали няма да са трудни за изпълнение Rolling Eyes
Яд ме е за стълбичката Mr. Green Аз специално заради нея се съгласих входът към къщата да е отстрани, за да може да се разгърне помещението на две нива от двете и страни, пък сега Sad Тъпото е, че парцелът е дълъг и тесен Close Формата, която измислихме за първите два етажа ми харесва много (съвпада с любовта ми по заоблените форми), но няма как да я завъртим централно и да си расте разстоянието пред стълбата доколкото искаме. Тъпотия.

# 267
  • Мнения: 278
ЕЕЕЕ излагаме се , пак на трета страница Crossing Arms. Хайде да побутна - проекта е одобрен и имаме разрешение за строеж. Очаква се да влезе в сила и цоп в екшъна.

# 268
  • Мнения: 3 770
pepita66 , нищо чудно да идем и на 5-та !  Mr. Green Доста хора изчезнаха , а и зимата не е от най-благоприятните сезони за строежи.

Аз днес ходих да избирам керемиди.Не че имах голям избор , де !
  Mr. Green

# 269
  • Мнения: 278
* *•● Диди ●•* *  това ще правя и аз след понеделник , като си взема папките.Предвидили са ми Брамак , но може да ги сменим. Като сметнем точно какво трябва и купувам. Мислихме и за кофражен шперплат , но цената на кубик е 1100лв. без ДДС  #Cussing out #Cussing out Та май ще сме с платна и дъски .

Общи условия

Активация на акаунт