Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ-10

  • 29 554
  • 304
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 3 770
pepita66 , аз имах предвид избор на цвят и в този смисъл нямаше кой знае какво предлагане.А от Брамак се отказах , доста негативни отзиви прочетох за тях из нета.Иначе в началото ми бяха фаворити.

# 271
  • Мнения: 2 255
............проекта е одобрен и имаме разрешение за строеж. Очаква се да влезе в сила и цоп в екшъна.
smile3501

Приятен уикенд момичета   bouquet дано да е с вас времето строителки  Peace
Аз ще ви проверя в понеделник на коя стр. сме заминали  Joy че у нас още сме "ремонтни"  за смях станахме  hahaha... надявам се другата седмица да има с какво да ви се похваля  Praynig
 Kissing Heart

# 272
  • Мнения: 637
Днес си забравих да си взема проектите в офиса и не можах да ги сканирам.
Пепита, поздравления Peace
Защо така сте си влошили мнението за Брамак? И аз натам се бях засилила newsm78 Между другото казаха ми и за някакви покриви, покрити с медна ламарина.

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 10:39 от galana_s

# 273
  • Мнения: 1 427
http://www.creo-prokoncept.eu/
Ани,с такива ли строите? Моля те,дай малко инфо - най-вече като цена как излиза?
А гледката ти е супер! Според мен терасата за сутрешното кафенце е задължителна Peace

# 274
  • Мнения: 189
И мен ме интересува цената....Ние си объркахме концепцията за строене и сега търсим друг вариант newsm78. Първо мислихме за сглобяема къща, постепенно този вариант отпадна и сега сме на тухла май. Това, което ме притеснява в строителството на Ани е многото бетон и доколко е здравословно да се живее в такава къща? Бетона не беше ли карцерогенен или се бъркам?

# 275
  • Мнения: 1 427
И мен ме интересува цената....Ние си объркахме концепцията за строене и сега търсим друг вариант newsm78. Първо мислихме за сглобяема къща, постепенно този вариант отпадна и сега сме на тухла май. Това, което ме притеснява в строителството на Ани е многото бетон и доколко е здравословно да се живее в такава къща? Бетона не беше ли карцерогенен или се бъркам?
Не,нали панелните блокове са от бетон-живеят си хората и нищо им няма.. Доколкото схванах от сайта им,представляват бетонни блокчета с вградена изолация. Мен многото бетон ме притеснява най-вече поради голямото тегло- не знам за двуетажна къща как издържа теглото първият етаж newsm78 И основите сигурно са по-дълбоки.Не знам-Ани да даде подробности,че и мен този метод силно ме заинтригува.Най-вече заради кратките срокове на изпълнение и идеално правите стени и ъгли.

# 276
  • Мнения: 3 770
eli-pate , аз съм писала , че до нас комшиите строят по тази технология , но с малко по-различни , поне по цвят блокове.Тяхната къща е на два етажа и се правят носещи колони , шайби и каквото там трябва и между тях стените се градят с тези блокове , а не с тухли.Цялата носеща конструкция си е като на нормална къща , не лежи само върху тези блокове.

# 277
  • Мнения: 1 427
Не видях на снимките носещи колони Rolling Eyes А и в сайта няма споменато.Има форми за ъгли и май с тях се строи направо.Ама офисът им е във Варна,като се стопли ще се метна до там да ги изпитам Grinning
Но друго си е мнение от първа ръка,та чакам Ани да се включи.

# 278
  • Мнения: 3 770
Разбрах тънкия намек , но въпреки всичко се зачетох за собствена информираност.Стигнах до извода , че има два метода на строителство.Линка , който си пуснала е по-скоро за системата носещи стени.Ето цитат :
Цитат
Конструкцията от носещи стени "ПРОКОНСЕПТ" е многослойна конструкция, при която тежестта се носи от положения на място бетон или стоманобетон в стената. Това придава и термоустойчивостта на стената, като тя се осигурява от термоизолационната облицовка от двете страни на стената с Неопор, която като кофраж остава вътре. Експандираната пяна от Неопор положена по двете страни на стената се хващат със свързващите елементи от Неопор през бетона в стената, които осигуряват необходимата якост на връзките.

# 279
  • Мнения: 2 270
[
Изкопаване на основи/320лв/, трамбовка/200лв/трошен камък/10лв/ арматура/3800 за цялата къща/арматурна тел/20лв/и бетон за основите 3250 лв с бетон помпа.Надница за 2 дена-350лв
-8040/от които 3800 са арматурата/

После започнахме да изграждаме стеничките под плочата.Понеже имам странна денивелация и котата на улицата ми е по височка, затова се наложи тази стеничка да е доста висока-от 70 см в единия най нисък ъгъл до 1.45 в другия най висок.

Това налагаше правенето на сериозен кофраж за наливането на бетона.
Разклонители ,удължители-/50лв/циркулярен трион/100лв/
За кофража купих 3 кубика дъски /900лв/. 40 бр гредички /320лв/  100 бр подпори дървени-450лв/всички тези неща после ще ми трябват  и за горната плоча,а в последствие от тях ще си изградя дворното барбекю и верандата/10 талпи-120лв
За пирони дадох около 100лв
 бетон с бетон помпа-/1500лв/, 6 надници /1000лв/+ дена правиха кофража и 2 дена го дооправяха после,заради грешка на техническия ръководител.Затова се наложи да взема 10 торби цимент/66лв/и баластра-/140лв/ с транспорта

плоча:
трамбовка/200лв/обратен насип /320лв/наелон /80лв/тръби вик с монтаж около /100лв/бетон с бетонпомпа-2500лв.Надница-2 дена/350лв/премии 400лв

общо за първия етап-8695лв+8040-  16736от които 3800 е арматурата

Стени-за целия материал/100кв първи етаж и 100кв мансарда/там стените са само 50 см  и около 30 кв за двете странични-9000лв
цимент-600лв,баластра-600лв-бетонобъркачка-420лв/надница 4 дена 800лв-
общо-11420лв

горна плоча:
В понеделник започват кофража и арматурата на горната плоча-там договорих 1000лв за труд/материала го имам.
Бетон за плочата 3500лв и една надница-200лв
4700лв

покрив
Остава ми след това 50см стенички/200лв за труд-материала го имам/ на мансардата и двускатния покрив-2000лв дадох за греди
1000лв ОСБ,600лв вата,600лв гипсокартон,2500 керемиди.1200 мансардни прозорци.Труда не съм го договорила още
или около 8200лв без труд.

Дограмата -приблизително 3000 лв за цялата къща

или досега-труд и материали
основи-16736лв
стени-11420лв
плоча-4700лв
дограма 3000лв
покрив 8200лв без труд-да речем още 2000лв
  после ми остават преградни стени на мансардата-ще ги направя от гипсокартон/ще ползвам гредичките за основа /
  направа на бани-2 бр
  и фина шпакловка с мрежичка по стените





Къща от 100 кв застроена площ/100 кв първи етаж и 100 кв мансарда-обща височина на къщата 8 метра/ излиза 45000лв груб строеж,като грубия строеж се отличава от тухления по това,че има изолация отвън и отвътре,стените са гладки и равни ,няма нужда от мазилки и замазки освен на пода и тавана.Минава се само с теракол ,мрежичка и шпакловка.Всички токове и води се прекарват през вътрешната част на изолацията ,като с макетно ножче се изрязват нужните канали и после се запечатва с гипс.

Последователноста на строеж е следната:
-основи като на нормална тухлена къща
-плоча,при изливането на която се поставя арматурата за носещите колони.Носещите колони/на всеки ъгъл,покрай всяка врата и прозорец,и на всеки 2-3 метра/са вградени в стените и не се виждат.Трегери по тавана няма.В моя случяй арматурата за горната плоча е подсилена и плочата е 12-13 см. На 100кв.м имам 2 вътрешни колони 50/25 см. Вътрешни преградни стени нямам
-След като плочата е излята се прави идеална нивелация и се започва реденето на блокчетата.Те са с размери 1250/250/250 мм и тежат няколко грама.Имат специални каналчета и влизат едно в друго.Нанизват се там където има арматура.По принцип може да се изградят всички стени и тогава за се залее с бетон ,но тогава е нужно да се прави допълнителен кофраж за да се укрепят стеничките и да не се изместят и денивелират при наливането на бетона.Ние редихме по 2 реда  и заливахме.Така спестихме от кофража но реденето на първия етаж ни отне 5 дена,защото изчаквахме бетона да стегне.След като е готов и последния ред се слага един специален елемент L образен върху ,който ляга горната плоча/ако има такава/или гредите ,ако е гредоред.Този елемент играе ролята и на кофраж ,за да не се излее бетона при отливането и същевременно с това изолира плочата за да не се получи термомост.
Това е друга разлика няма.

Относно бетона в стената-той е около 12 см.Бетона е 1 част цимент и 3 части пясък.Няма нищо канцерогенно в него.На всички сгради основите колоните трегерите и плочите са от бетон.Бетона е чудесен материал ,но досега не бяха измислени начини, как да се построи по раздвижена къща,каквито са възможностите на тухлата.Сега с тази технология този проблем е решен.
Къщата става стабилна и на земетресения/не дай боже/при толкова бетон и арматура няма да мръдне.

# 280
  • Мнения: 3 770
Ани и аз ти благодаря за инфото !   bouquet Значи има доста носещи колони , не е само на стените , както се описва в линка по-горе.Това наблюдавах и аз при комшиите.

Вие до къде стигнахте ? Успяхте ли с бетона навсякъде ? Аз следя прогнозата за времето и следващите 2-3 дена го дават с минусови нощни температури.Надявам се по-нататък пак да се качат над нулата , за да не слагаме добавки в бетона !   Rolling Eyes

# 281
  • Мнения: 2 270
Да готови сме с бетона newsm68 newsm44 newsm68 newsm44
В понеделник или вторник започваме с покрива/дано снега се стопи/Надявам се до 2 седмици да сме готови

# 282
  • Мнения: 3 770
Браво , Ани , успяли сте !  Peace Дано и ние имаме късмет ! Днес имахме радостна новина и се надявам всичко да тръгне все на хубаво !   Praynig

# 283
  • Мнения: 2 270
Забравих да ви кажа,че си харесах мебели за трапезарията и хола.При нас са отворили един магазин със страхотни класически мебели от масив./втора употреба/Просто са невероятни.Дървото е супер,панти ,сглобки,всичко е на много високо ниво.Харесах си маса +столове,трапезарен шкаф и висок шкаф за хол/викториански стил с прекрасна дърворезба/,конзолни масички,часовници и какво ли още не.Сърбят ме ръцете да ги плащам и да ги имам

# 284
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Ауу, защо така дразниш сега! Готова съм да съм още по-натясно, за да си купя нещо такова  Grinning С тези темпове на строеж може и на Коледа да празнувате на ново? Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт