До мамите, които вече не кърмят!

  • 1 624
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 321
При мен кърмата спря сама след като се кърмихме 14 месеца и с триста зора я отбих,
но последния месец се кърмехме само вечер така че нямах напрежение в гърдите.
То сигурно си е и до организма де, при някои мами явно се налага и малко помощ...

успех   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 949
Кърмих 13м. Отбих постепенно и не се е налагало да спирам кърмата си с лекарства  Peace

# 32
  • Мнения: 518
До следата на втория месец я кърмех. Кърмата ми постепенно си намаляваше, не знам каква беше причината. Спря от самосебе си. Ходих на доктор, той ми изписа бромокриптин за спиране на кърмата, но не ги пих. Дълго се колебаех дали да пия и в крайна сметка реших, че в моя случай е безмислено, защото на практика нямах никаква кърма - гърдите ми само сълзяха. В момента са напълно спокойни и не изтича никакъв секрет.

# 33
  • Мнения: 378
Кърмих 3мес. тя сама спря.

# 34
  • Мнения: 1 983
Кърмих до 6-ия месец, защото кърмата ми спря сама!

# 35
  • Мнения: 1 674
Още кърмя./веднъж дневно-само вечер./В момента сме в процес на отбиване Mr. Green.Не вземам никакви лекарства.Кърмата ми мн е намаляла.Надявам се всичко да е ОК и да не се стига до медикаменти.Засега успявам.

# 36
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Кърмих почти 4 месеца, като трябваше да стане бързо отбиването! Пих витамин В6 и градински чай. Определено имаше ефект, но не очаквай да спре от раз! Може да отнеме доста време! При мен спря за около месец. Като аз имах много кърма, но след около седмица се процеждаха само капки като стисна и спрях да пия витаминчетата (те са за да не се напрягат гърдите).
Не исках хапчета, защото имат много лоши странични реакции!

# 37
  • Мнения: 31
Аз спрях да го кърмя на двадесетият ден, направих много тежка инфекция след раждането и нямаше как да му давам. Спрях я с чай от мента пиех го два пъти на ден, цедях се с помпа като постоянно разреждах цеденото като прескачах часове, слага си листа от зеле, които държах в хладилника (зелевите листа изсмукват излишната кърма и не позволяват да се получи мастит) а когато забележех че имам втвърдяване правех компрес с топла кърпа и се цедях колкото да и олекна на гърдата, всичко продължи около две седмици. Hug

# 38
  • Мнения: 156
На 10 месеца. Тя сама намаля и спря тогава. Но и аз ходих вече на работа.
  Ти трябваше да пуснеш анкета. newsm04

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Изобщо не съм кърмила, доих по малко 1 - 2 седмици, ама беше...  Rolling Eyes За щастие си спря по естествен път.

# 40
  • Разград
  • Мнения: 518
До към 4-тия месец бяхме на смесено хранене (като голям процент беше АМ), но имах кърма. След това драстично намаля и си спря сама.

# 41
  • Мнения: 84
Кърмих до 4 месец. Първо спря да суче от дясната и след около 2 седмици от лявата. Нищо не съм правила. Всичко приключи от само себе си.

# 42
  • Мнения: 96
Кърмих 1г. и 1 седмица. Постепенно спрях - в последните 2 месеца преди да спра, кърмех само сутрин, около 6часа сина ми се будеше и проплакваше.  Събраха се 3 поредни дни, в които си спеше спокойно и не ме будеше, реших, че вече наистина приключваме. Взех помпата да изцедя каквото се е събрало, защото ми беше некомфортно. В момента, в който той ме видя с помпата, такъв рев му удари, че с мъжа ми се чудехме какво да го правим. Не знам какво стана, нещо усети ли, изплаши ли се...но и аз също се разстроих...Така или иначе спрях да кърмя от този момент нататък. Сега, месец по-късно, имам по няколко капки кърма, но така ме дразни, налага се да я изцеждам, макар че е съвсем малко. Не знам до кога ще продължа така.

# 43
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
беще на 2 1\2м, тя просто мн намаля и сама спря Tired

# 44
  • София
  • Мнения: 44 120
Кърмих 1г. и 1 седмица. Постепенно спрях - в последните 2 месеца преди да спра, кърмех само сутрин, около 6часа сина ми се будеше и проплакваше.  Събраха се 3 поредни дни, в които си спеше спокойно и не ме будеше, реших, че вече наистина приключваме. Взех помпата да изцедя каквото се е събрало, защото ми беше некомфортно. В момента, в който той ме видя с помпата, такъв рев му удари, че с мъжа ми се чудехме какво да го правим. Не знам какво стана, нещо усети ли, изплаши ли се...но и аз също се разстроих...Така или иначе спрях да кърмя от този момент нататък. Сега, месец по-късно, имам по няколко капки кърма, но така ме дразни, налага се да я изцеждам, макар че е съвсем малко. Не знам до кога ще продължа така.

Защо не помолиш да ти изпишат хапчета за спиране, че да се махнат тези капки щом те дразнят, че да не стане някоя беля така....

Общи условия

Активация на акаунт