Относно пасирането !?!

  • 4 984
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
До 10-ия месец. След това само смачкано с вилица.

# 16
  • Мнения: 224
На 10-11 месеца престанах с пасирането, защото имаше огромно желание да дъвче. Но наистина си е до детенце. Не се притеснявай Peace

# 17
  • Мнения: 2 334
И дъщеря ми не иска храна която не е пасирана.Започва да плюе и да се дави ,но като чета какво са написали другите майки се успокоявам  Hug

# 18
  • Мнения: 165
Не ми се е налагало до сега да пасирам, само смачквам с вилица, в момента има 10 зъбчета и му доставя удоволствие да си дъвче всичко сам. Peace

# 19
  • Мнения: 2 100
Все още пасирам, и то гладко. Не ще да яде парчета, но солети бисквити и такива неща си ги взема и гризе. Като му дам парченце и започва да прави муцуни на гадене и аха повръща. За себе си знам, че явно още дълго ще пасирам  Crazy

# 20
  • София
  • Мнения: 1 541
Все още пасирам, и то гладко. Не ще да яде парчета, но солети бисквити и такива неща си ги взема и гризе. Като му дам парченце и започва да прави муцуни на гадене и аха повръща. За себе си знам, че явно още дълго ще пасирам  Crazy

Точно така сме и ние и ми е притеснено , бута с език и не иска има ли дори троха не пасирана  Tired

# 21
  • Мнения: 1 596
До 1г. и 6м.
Оставих я, докато сама не прояви интерес към непасирано.
Преди това, когато аз предлагах се давеше и посиняваше.
И моето момченце е още така SadИ аз се притеснявам.
Дави се,посинява,и прави физиономия за повръщане.
Пробвала съм много пъти Sad
Дали като твоето ще прояви сам интерес към непасирано и да дъвче?
Аз все му показвам,дъвча с него....но той почва да се смее.
Дано и при нас се оправят нещата Praynig

# 22
  • Мнения: 9 973
опитвай полека-лека да мачкаш храната

# 23
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не пасирам яденето, мачкам я и оставям по малко по-големи парчета. Даже храната от ДК ми се струва, че много ситно я режат.

# 24
  • Мнения: 1 572
и моят малкия до скоро се давеше но аз не се отказах , почнах да му правя все по-сухо и по-сухо пюрето и сега си яде на малки парченца , даже и филийки
моето мнение е че при децата има неща на които ние трябва да ги научим а не да ги чакаме да кажат " аман от тез пюрета , дай нещо за гризане"

# 25
  • София
  • Мнения: 4 588
Все още се налага да пасирам понякога. Кухнята си я яде непасирана, но моите манджи понякога ги отказва в такъв вид и след като ги пасирам, яде. Усети ли дори и малко парченце месо, веднага плюе и прави недоволна физиономия.
Не се притеснявам за това, когато се налага, пасирам.

# 26
  • Мнения: 4 020
Мислех да пускам подобна тема Laughing
Дъщеря ми е почти на 10 месеца и ние нямаме голям успех с непасираните храни. Аз рядко готвя, по-често предлагам купени пюрета, а мисля вече да пробвам и с ДК.

При нас нещата стоят така - изяжда с удоволствие онези пюрета, в които най-едрите частици са от типа на кус-кус, макарони и др., но те пък са най-меки. (това са най-вече пюретата на Гербер).
От пюретата с ориз, картофи и моркови на по-едри късчета бързо се отегчава и не ги иска.
Следобедни закуски с фино смлени овесени ядки и парченца плодове също похапва понякога.
А пък и аз много се плаша като се закашля и задави Sad
Вероятно начинът е да се даде само в началото няколко лъжички от по-едро смляната храна, а после да се направи по-хомогенна сместа...
Но съм с съгласна с Jeje, да ние трябва да настояваме и малко по малко да предлагаме...

# 27
  • София
  • Мнения: 1 541
 FlutterПредлагам всеки път ,но никакъв успех - плези език и плюе и това си е

# 28
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 579
Непасирани храни въведох още в 8 месец - попарата. Сега пасирам само месото, всичко друго яде намачкано или настъргано /говоря за МЕКИ храни/. Твърди парченца не може да дъвче и се задавя.

# 29
  • Мнения: 1 062
На 1г.3м. все още пасирам. Сух хляб примерно, банан, ще се опита да сдъвче, но нещо друго - не. Когато е готова, тогава.

Общи условия

Активация на акаунт