Относно пасирането !?!

  • 4 987
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 157
Все още пасирам, и то гладко. Не ще да яде парчета, но солети бисквити и такива неща си ги взема и гризе. Като му дам парченце и започва да прави муцуни на гадене и аха повръща. За себе си знам, че явно още дълго ще пасирам  Crazy


И ние сме в същото положение-бисквити може да гризка,но ако има и едно парченце в кашата всичко се изповръща старателно обратно в чинията.

# 31
  • София
  • Мнения: 1 541
Мамчета , ето и мнението на д-р Слънчева
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342511.0
 Peace

# 32
  • Мнения: 1 572
аз не съм доктор , но по цял ден чета всякакви книги , и в доста от тях пишеше че идеалния момент е 8 месеца , защото после става късно и все по-трудно , естествено няма хора на 20 години които все още ядат пасирано ,
ако забелязвате всички пюрета за след 8 мес. са вече на по-едри парченца
благодарение на книгите и аз започнах да следвам съветите там и успеха е голям , верно е че си от дете до дете но при нас се получи Peace

# 33
  • Мнения: 2 149
Йоана все още яде пасирана храната,но бисквитки и филиики си ги гризка.Аз ще я оставя докато сама прецени,че й е по-интересна нашата храна Wink

# 34
  • Мнения: 764
На 11-я месец започхнах да взимам храна от ДК и оттогава минахме на непасирана храна. Когато зеленчиците в яденето бяха на големи парчета, просто лекичко ги намачквах.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 541
На 11-я месец започхнах да взимам храна от ДК и оттогава минахме на непасирана храна. Когато зеленчиците в яденето бяха на големи парчета, просто лекичко ги намачквах.
И аз правя така но не се получава при нас .
Вероятно въпрос на време .
Успех на всички като мен !

# 36
  • Мнения: 2 960
на около 9 месеца синът ми започна да  се храни с непасирана храна.Разбира се ако има твърди и по големи парченца ги мачках ,но той по принцип много обичаше да дъвче .Не се е давил от парченца камо ли да повръща...абе явно му е било кеф да дъвче .....за разлика от щерката ,която предпочиташе до много по късно пасирано. ooooh!

# 37
  • Мнения: 2 988
Зависи от това колко зъбки имате, за да дъвче детето. Моята дъщеря от 12-ия си месец е на ДК, която не пасирам, въпреки че още нямаше нито зъб. Пробиха й на 1г. и 1 м. първите, в момента е с 8 зъба. Не й пасирам, само леко намачквам ако има парчета.
Данинка, защо не те засичаме при мартенчетата, да кажеш как е малкия къдрушко?

# 38
  • Мнения: 741
Откакто започнах да взимам кухня,около 10-ти месец

# 39
  • София
  • Мнения: 1 541
Имаме си зъбки,но не знае милата,че се използват за дъвчене,а тя с тях си разкрасява усмивката Grinning

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря започна да дъвче на 1г,въпреки че имаше доста зъби

# 41
  • Мнения: 337
До годинката пасирах гладко, а след това намачквах с вилица. На година и 2 месеца вече ядеше и ненамачкана храна, но и сега понякога не му се дъвче и му мачкам с вилица

Общи условия

Активация на акаунт