Възмутена съм от тези цени.............

  • 38 979
  • 292
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 30

Много точно казано. Мен ме дразни когато много от мойте познати си купуват дрехи на стойност на месечната им заплата или повече. Това си е чист снобизъм и избиване на комплекси......

 
По принцип това май важи най ве4е за България....
Тук никой не го прави.....

Виждала съм жена само само с маркови дрехи но съчетани много безвкусно и грозно.
а може би просто не си свикнала да възприема6 стила на  хай класата....


Никога няма да възприема тоя стил, дори той да е хай Wink

# 61
  • Мнения: 5 622
GUESS се шият в България, край Търново . Смятайте колко печелят, а заплатата , която плащат на шивачките не е повече от 350- 400 лв.

Е, не всичко на GUESS се шие тук. Имам много неща на тази марка, но не съм случвала на Made in Bulgaria  Thinking

За сметка на това имам бански на Н&М, който е шит тук, а е купуван от Америка  Laughing Даже си спомням коментарът, който направих като видях къде е шит "Отидох на другия край на света, да си намеря бански какъвто търся, а той да се окаже шит в БГ"  Crazy  Joy

# 62
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
ох, хай-класата. .. разсмяхте ме, честно.
българинът/ката е такава порода животно - тъпо. може да се блъска за някакви смешни пари, обаче в края/началото на месеца отива в мола, разбираш ли, и си дава половината заплата за парцал, или обувки. след това разправя на колеги/приятели какво си е взел и колко струва и дълго време разнася гордо хартиената торбичка напред-назад.

европеецът работи за 10 пъти повече пари от нас, обаче средният такъв изчаква намаленията и винаги си прави много добре сметката от къде какво купува. мои познати студенти от Виена, работещи едновременно, с добри доходи не пазаруват от тамошния Левис, щото им идва скъпо. купуват си Роки (лейбъл на H&M) щото е евтинко и качествено. и щото имат акъл в тиквите си и щото знаят тези пари как се изкарват...
между другото, колко то вас, майчета, работят за 2000 и повече лева, че ви се струва нормално едно палтенце да е 1500? ай на бас, че нито 1... Wink

# 63
  • Мнения: 2 414
karmacoma,не виждам защо толкова се учудваш,че някои хора дават заплатата си за дрехи. Rolling Eyes
Все пак това зависи от много неща,ако тези пари не са им необходими за други належащи нужни не виждам нищо странно..Не може да ме убедиш,че хората си харчат заплатата САМО за дрехи и после гладуват. Stop
Всеки сам си прави сметката,а и освен това много хора в България взимат заплата над 2000 лева,така че не виждаш откъде идва възмущението ти.

# 64
  • Мнения: 130
Аз работя за повече от 2000 лв месечно и изобщо не ми се струва нормално да дам 1500 за палто, тоест няма да ги дам та ако ще гола да ходя. Именно защото за тия пари работя, а не ми ги дава някой наготово. За съжаление, виждам как за поколението на моята дъщеря (17 г.) това е нормално и единствено определящо кой е готин и кой не е. А тези деца са възпитавани от нас, нали? Такива са ни ценностите в днешно време.
Мелиса, за хора като теб говорех, жалко,че няма да разбереш. Но ако само от дрехите зависи как ще те оценят в живота, какво да кажа повече. Български синдром.

# 65
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Мелиса, ти пък защо реши , че се възмущавам, просто констатирам... всеки да си дава парите за каквото поиска, хора разни, свят широк...
Spender,Spender, това е щото не разбираш от хай класа, душа, нищо че вземаш добри парици  Simple Smile

# 66
  • Мнения: 156
Абе то че е нормално, не е, но щом има хора, които си го купуват и има търсене, значи за пазара е нормално.
Има ли търсене, ще има и предлагане, това си е основно правило в бизнеса и икономиката.
Не мога да се възмутя от нещо само, защото аз не мога да си го позволя.
А пък и Max Mara си е скъпа марка и в чужбина, също не е масовка, така че е съвсем в реда на нещата на нас да ни се струват космически цените.

# 67
  • Мнения: 2 414
Аз работя за повече от 2000 лв месечно и изобщо не ми се струва нормално да дам 1500 за палто, тоест няма да ги дам та ако ще гола да ходя. Именно защото за тия пари работя, а не ми ги дава някой наготово. За съжаление, виждам как за поколението на моята дъщеря (17 г.) това е нормално и единствено определящо кой е готин и кой не е. А тези деца са възпитавани от нас, нали? Такива са ни ценностите в днешно време.
Мелиса, за хора като теб говорех, жалко,че няма да разбереш. Но ако само от дрехите зависи как ще те оценят в живота, какво да кажа повече. Български синдром.
Какво ще рече " за хора като теб "? newsm78

# 68
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ох, хай-класата. .. разсмяхте ме, честно.

европеецът работи за 10 пъти повече пари от нас, обаче средният такъв изчаква намаленията и винаги си прави много добре сметката от къде какво купува.
Много си права....
но сред европейците все пак има и хай класа....
Достатъ4но е да мине6 по улица Серано , Веласкес или Ортега и Гасет в Мадрид и просто няма как да не ти се набие на о4и....
виждала съм  хора които полу4ават 20 000 евро месе4но(не за6тото са ми казали а  за6тото съм им попълвала банкови документи)
така 4е какъв  му е проблема да си купува маркови дрехи..... те са просто 4аст от стандарта...

# 69
  • Мнения: 130
Извинявай, нямах предвид нещо лошо, просто хора, които мислят, че дори горната прослойка на средната класа е редно да дава толкова пари за дрехи. И много ме е яд, че децата гледат, и възприемат това като нормално, а толкова много родители ен могат да им го осигурят. Тук, където живея, се смята за проява на лош вкус да "лъскаво" облечен в ежедневието. всъщност, само две жени познавам, които ходят по такива магазини, изключвайки разпродажби или аутлети. едната е собственичка на 5-звезден хотел в санторини, а другата е знойна руския, женена за френски милиардер.

# 70
  • Мнения: 451
GUESS се шият в България, край Търново . Смятайте колко печелят, а заплатата , която плащат на шивачките не е повече от 350- 400 лв.

Е, не всичко на GUESS се шие тук. Имам много неща на тази марка, но не съм случвала на Made in Bulgaria  Thinking
Аз от години пазарувам от GUESS? и то доста ''сериозно" Laughing и никога не съм виждала нещо, правено в България.предполагам, че шитите в Бг дрехи са за европейския пазар, щатските и италианските им колекции например са напълно различни.

[. Моя прителка си купува някакви роклички уж Версаче,и като ми каже- 130лв,ама защото е на намаление. ooooh! Как ли не се опитвах да й обясня,че това е имитация.Че Версаче дори и потник на намаление не струва толкова. ooooh!Вярват хората,и ми сравняват,защо да не можело,като примерно на Сисли си взела тя,намалена за 100кинта. ooooh!
Дори и да е модел отпреди 50 години пак не може да струва толкова....
Всъщност, напълно е възможно.Две думи - sample sales...Предполагам, че в България не се правят все още, но на много места в света са доста разпространени...Става въпрос за разпродажби на дизайнерски неща в по един екземпляр/размер, примерно използвани като мостра за разпространителите, или някакъв случаен излишък при изпълнение на поръчка, или в някои случаи мострите за ревютата(на не толкова скъпите марки).Всичко напълно ново и в изрядно състояние( но най-често в ''манекенски'' размери де Laughing).Естествено, подобни разпродажби не стават по магазините и понякога са доста ''ексклузивни''(на повечето пускат само с покана), но е съвсем реално да си намериш нещо на много добра цена оттам.Аз например съм се сдобивала с пола на Alberta Ferretti с ориг.цена $ 1000 за по-малко от $ 200 и други подобни такива примери...Разните му там редактори на модни списания и т.н. също пазаруват най-вече от такива разпродажби.
Та, в това отношение, разпродажбите в чужбина са по-добри от тези в БГ.

# 71
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222

Всъщност, напълно е възможно.Две думи - sample sales..
Става6е  въпрос за рокля на Верса4е за 65 евро....

# 72
  • Мнения: 13
Никой не е казал, че цена от 1500 лв. за палто е нормална и достъпна. Идеята беше, че цената е нормална за стоките на споменатата от авторката марка. Отделен въпрос е това, че малко хора могат да си позволят дрехи от този клас, както в БГ, така и в чужбина.  

 
Не може да ме убедиш,че хората си харчат заплатата САМО за дрехи и после гладуват. Stop

Повярвай ми, познавам такива и то не един и двама.

# 73
  • Мнения: 620
...освен това много хора в България взимат заплата над 2000 лева,така че не виждаш откъде идва възмущението ти.
Я пак!

# 74
  • Мнения: 389
ох, хай-класата. .. разсмяхте ме, честно.
българинът/ката е такава порода животно - тъпо. може да се блъска за някакви смешни пари, обаче в края/началото на месеца отива в мола, разбираш ли, и си дава половината заплата за парцал, или обувки. след това разправя на колеги/приятели какво си е взел и колко струва и дълго време разнася гордо хартиената торбичка напред-назад.

европеецът работи за 10 пъти повече пари от нас, обаче средният такъв изчаква намаленията и винаги си прави много добре сметката от къде какво купува. мои познати студенти от Виена, работещи едновременно, с добри доходи не пазаруват от тамошния Левис, щото им идва скъпо. купуват си Роки (лейбъл на H&M) щото е евтинко и качествено. и щото имат акъл в тиквите си и щото знаят тези пари как се изкарват...
между другото, колко то вас, майчета, работят за 2000 и повече лева, че ви се струва нормално едно палтенце да е 1500? ай на бас, че нито 1... Wink

  Hands Clap  Hands Clap Ама много точно казано.Виждам доста често такава порода Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт