Мами в Белгия - 7

  • 26 394
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 305
Веле, ние имаме приятели които си водят децата на БГ училище.Не са особено доволни, но е по-добре от нищо. На едните ни приятели дечицата бяха доста закъсали с българския, въпреки че в къщи говорят на български. Сега децата говорят много по-добре и знаят да пишат и четат, така че май има полза. Дъщеря ми е още мъничка, но като дойде време ще я запиша със сигурност.

Ейнджилс, ще ни липсваш. Да не ни забрявяш!   ideauu

# 256
  • Мнения: 44
   Благодаря bonni за отговора, догодина и ние ще пробваме с БГ училището,защото тази е късно вече, ще ми е интересно да прочета и повече мнения,дано.
  Аз също не съм твърде доволна,че тук във втори клас започват да учат по математика дроби,освен умножението и делението, но това е системата, за която се твърди,че е една от най-трудните,но и най-ефективните.

# 257
  • Мнения: 1 572
аз отдавна се каня да ви питам , споделете каъв език говорят децата ви , имам предвид най-вече смесените бракове , например МарияФ , защото ние сме на едно положение горе-долу,
много се притеснявам че детето няма да говори български , или ще е от рода на "двама вафла и трима кола"

# 258
  • Мнения: 872
Аз говоря само български с децата, баща им само нидерландски. Филип разбира и отговаря на съответния език, но все още е малък и говори смесено, има страхотни попадения от сорта:
Като ходим на разходка из парка възкликва:
Колко убави бладчес ! - в превод Колко хубави листа!
или: Филип иска купи ново ауто.
Т.е. използва думата, която му е по-лесно да произнесе, но има напредък. Аз не се притеснявам, че няма да знае езика - да го говори. Виж за писането, първо нека научи латиницата в училище, че ще му трябва, пък после ще го запозная и с кирилицата. Аз как ги знам и двете, така и той..

# 259
  • Мнения: 1
Ние също сме българи и двамата,но понеже малката ходи на детегледачка от 6 месечна възраст разбира и двата езика.Даже мисля,че с фламанския се справя по добре.Иначе разбира какво и казваме,но детето си е избрало другия език за по лесен.Иначе изцепки много както при МарияФ.
На котката вика:мацо,ком!(мацо ела)или кеик коли(виж кола).Има доста смешни изказвания.
Да не говоря,че понякога казва нещо и аз не я разбирам защото е на фламански и го е чула от другите деца,но няма как ще се учим от нея.
Аз ли съм първа в списъка на раждащите? newsm78Днес съм на гинеколог дано да е тръгнал да излиза че не мога нищо да свърша вече.

# 260
  • Мнения: 1 121
черна роза, ти си първа, аз съм след теб, след мен е Джъст Grinning още малко остана, дръж се!

# 261
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Има ли желаещи да се видим тази неделя в Кидс Фактори? Ние предпочитаме Ватерлоо, защото е по-голямо.

# 262
  • Мнения: 27 524
Ние сме на линия  Hug

Някоя от вас ходила ли е на ледените скулптури в Брюж? Тази година са от 21.11 до 11.01. Една приятелка от Лиеж ми ги показа, мисля да ги посетим, изглежда интересно  Simple Smile

http://www.sculpturedeglace.be/

http://backup.erisoft.be/~xanto/snice2000/album/

# 263
  • Мнения: 1 121
Много ми се идва в неделя, искам най-накрая да ви видя, ама трябва да говоря с мъжът ми да видим дали ще ми даде един лифт, че с моята малка кола ме е страх да се пускам по магистралата за по-дълги разстояния, особено, когато вали.

# 264
Някоя от вас ходила ли е на ледените скулптури в Брюж?

През 2003 г.
Красиво и с впечатляващи детайли, истинско изкуство.
Заслужава си.

В дните след Коледа имаше доста хора.
За паркинга не знам как е организирано, но имаше такъв наблизо.
Входът беше около 10 евро.
Приятели испанци се оплакваха от студа, но не е чак толкова страшно Wink

# 265
  • Мнения: 1 572
честит ви първи сняг , излизайте бързо навън че след 20 минути се е стопил   Laughing

# 266
  • Мнения: 1 121
Събуждам се тази сутрин и какво да видя? СНЯГ.  Laughing Laughing Laughing Гледам, търкам очички и не мога да повярвам, че вали сняг, а не дъжд. Изведох малкия и го оставих да се натъркаля едно хубаво в двора и ако знаете с какъв кеф мачкаше снега Laughing

# 267
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Ние утре няма да можем Sad По принцип в неделя от15:00 Мартин се събира с две от неговите приятелчета, но утре семейството, в което са на ред са ходят мисли да ги води на куклен театър и ще го вземат от къщи в 13:30.

# 268
  • Мнения: 27 524
Остава за друга неделя тогава  Simple Smile

# 269
  • София
  • Мнения: 3 123
Честит първи сняг!Не знам за вас,но аз много се изкефих,дано и на Коледа има. Laughing
Само като видях сняг навън и веднага изкарах Жори- това му е първият сняг. Mr. Green

     


       

сори,но незнам как да ги направя малки. Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт