Имате ли проблем със следобедния сън на децата?

  • 2 458
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми заспива когато и ако реши. Ако не и се спи - не настоявам. В яслата си заспива всеки ден през седмицата по часовник веднага след като я сложат в леглото. Събота и неделя и когато си е в къщи не държа на режим - когато тогава. Много пъти изобщо не спи.

# 31
  • Мнения: 148
Ами не му се спи на детето, не се нуждае от тези 2ч. следобеден сън. По-добрия вариант е да се занимава с нещо, което му е приятно, ако държиш да има някакъв вид почивка, четете книжки например. Не го насилвай, я си представи, че теб някой те кара да спиш, а на теб хич не ти се спи. Няма ли да се изнервиш!?

Проблемът не е, че не му се спи, а че не може да заспи, разликата е голяма!
Ние от 2 години го имаме този проблем, добре, че ходи на градина иначе щях да съм откачила вече 100%. Събота и неделя спи в колата в движение - единствения вариант, отдавна вече и не се опитвам да го приспивам в къщи, ужасно е! А вечер, часовете до леглото му съм ги зачислила на татко му, вдигнах ръце от приспиването, дет' се вика Sad

# 32
  • Мнения: 148
Дъщеря ми заспива когато и ако реши. Ако не и се спи - не настоявам. В яслата си заспива всеки ден през седмицата по часовник веднага след като я сложат в леглото. Събота и неделя и когато си е в къщи не държа на режим - когато тогава. Много пъти изобщо не спи.

Явно няма голяма промяна в поведението й, щом не настояваш. Ако го видиш моя какво представлява като не е спал, ще разбереш защо обикалям града като лудите само и само да заспи - по-малкото зло е!

# 33
  • Мнения: 2 090
Нямаме проблеми със спането,пу-пу fingerscrossed.От два до три часа спи следобяд детето ми Grinning,като сутрин става в 7h,вечер заспива около 22h.

# 34
  • Мнения: 351
Дъщеря ми започна да пропуска следобедното спане преди около 7-8 месеца.
В яслата, а сега и в градината заспива първа и се събужда последна. Поне така твърдят госпожите.
Но събота и неделя в къщи не мога да я накарам да спи следобед.
Отначало това ме притесняваше, вече се примирих и сега спи следобяд много рядко и само ако сама пожелае.

# 35
  • Мнения: 2 448
Между 2 и 2 и половина имахме подобни проблеми със следобедния съм и , ако го пропусне ставаше страшно кисел и изнервен, дори е заспивал на кафе в 18.30 седнал в мен. Така, че определено си имаше нужда от този сън, но беше изнервен и не можеше да заспива. След консултация с детски невролог пихме малко успокоителни и нещата се нормализираха.
Сега /почти на 5/ в градината спи без проблеми, но в къщи не го карам защото ми е по лесно вечер да заспи още в 21.  Wink

# 36
  • Мнения: 4 300
Сина ми беше на около три годинки, когато престана да спи следобед. В началото пробвах да го приспивам по всевъзможни начини, то не бяха увещания, пазарлъци... Нищо не помогна, в един момент се оказа, че губя два-три часа в молби и той пак не заспиваше. Накрая се примирих и го оставих сам да определя кога има нужда от сън.
Сега, ако е много уморен няма нужда да го подканям.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 477
Не помня вече колко отдавна прекратихме следобедния сън - може би към 2.5 години. Сега събота и неделя се случва да легнем двете уж да спим следобед....малката госпожица чака да заспя и се измъква да нарежда кукли и да си играе тихо.
Но големия ни проблем е, че не можем да убедим едната госпожа в градината, че не е нужно с драконовски методи да я кара да спи! Малката вече като знае кой ден госпожата е следобед започва от вечерта да реве и да не иска да ходи на градина...В чудо съм се видяла...А с госпожата сигурно милион пъти говорихме...но тя ни се води, ни се кара! #Crazy

# 38
  • Мнения: 2 654
Голямата е на 5 и почивните дни не спи следобед,в градината казва,че спи.Малката е на 2г.и 8м.и спи следобед.Нямам проблеми с приспиването й,от бебе заспива още щом я сложа да легне.

# 39
  • Мнения: 3 695
Засега спи всеки ден, понякога я приспивам в количката за по-бързо и после я местя в леглото, но вие сте по-големи май за количка. Идва ми наум да пробваш да приспиваш детето по-късно примерно, когато може за него да е по-подходящ час.  Успех! Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 7 097
Дъщеря ми спи само в градината, в къщи почти никога не спи следобед. Не настоявам.

# 41
  • Мнения: 4 784
За сега проблеми със следобедния сън нямаме. Пу-пу, спи си детето. Дано и занапред да е така. Но ако не иска да спи, няма да го насилвам. Никога не съм го слагала да спи, без да е искал сам.

# 42
  • Мнения: 2 214
Синът ми също се "пазари" като стане време за следобедния сън. Не бих настоявала да спи ако наистина го виждам, че е бодър, но той си заспива и спи по час, час и половина. Сутрин става в 10-11 ч. и към 15 ч. лягаме двамата на спалнята, взимаме си мечки, маймунки, котки, книжки.... Баща му му измисли една игра - да питаме мечо нещо и той да поклаща глава. Като много цвърчи и се хили и не иска да заспи аз питам Мечо дали е изморен, той поклаща утвърдително глава, после го питам дали иска да спи, пак поклаща утвърдително глава, после питам Мечо дали иска да спи заедно с Ники, пак поклаща утвърдително глава. Лягаме, аз започвам да галя Ники по косата и той след 5-10 минути е заспал...
Явно този период на 2 и половина е малко преходен.   33uu

# 43
  • Варна
  • Мнения: 1 522
От около 2 месеца не спи следобед. В 14,00 я слагам в нейното легло и стои там до 15,30-16. Почива си общо взето, говори си с куклите и т.н. В много редки случаи заспива за кратко, но ако не иска не я насилвам и не я приспивам по никакъв начин.

# 44
  • Мнения: 31
При нас спането след обяд приключи когато беше на 2!Изобщо не мога да го сложа да спи!Реве,крещи,но не заспива!Аз вече не го и тормозя ако му се спи той ще си легне!!!

Общи условия

Активация на акаунт