Имате ли проблем със следобедния сън на децата?

  • 2 457
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 15 254
На тази възраст Иво вече отдавна не спеше на обяд.  Confused
След като и на мен ми отнемаше има-няма 2 часа да го приспивам, да пея песни и да го люлея в люлката и понякога-безуспешно, реших, ,че той просто няма нужда от следобеден сън. Проблемът беше след това, когато тръгна на градина-защото там ще-не ще, трябваше да започне да лежи с децата и да пази тишина, пък ако ще да спи.

# 46
  • София
  • Мнения: 608
Никога не съм го насилвала. Ако иска - спи, ако не иска - играе си.
На тази възраст ходеше на ясла вече и там режимът през едмицата беше строг, както се сещаш.
В къщи понякога е заспивал на килима докато си е играел с играчките.  Laughing
Но да го приспивам 2 ч - просто забрави!  Naughty

# 47
  • Мнения: 3 880
На тази възраст долу-горе и моята отказа следобедния сън, вечер си лягаше в нормално време и спеше по 12-13 часа, така че за мен беше достатъчно. Не виждах смисъл да се борим 2 часа следобяд, а после да се борим още толкова и вечерта, защото като поспеше малко на обяд, после вечерта не искаше да заспива.

# 48
  • Мнения: 3 164
Имаме проблем Tiredот 2 годишен отказва да спи следобяд-сега е близо на 5г Rolling Eyesили ако заспи следобяд то е за 3ч и после ляга след 11ч вечер Wink

# 49
  • Мнения: 4 841
Синът ми е на пет и половина, но спи задължително след обед. Ако по някаква причина не спи, още към 16,00-17,00 часа започва да нервничи, да мрънка за щяло и нещяло, кисел е и може да "нажежи" обстановката около себе си до червено   Rage В редките случаи, когато не спи в градината, познавам още като му видя физиономията. Всичко това за мен е показателно, че организмът му ИМА НУЖДА от този сън.
В крайна сметка всеки човек си има биологичен часовник и лична настройка - синът ми става в срамно ранни зори, спи наобед, и си ляга всяка вечер в един и същи час - като часовник е. Докато има желание за следобеден сън, ще му го осигурявам. Единствено ме притеснява, ако не му "мине" докато тръгне на училище и липсата на сън се отрази на способността му за концентрация, но до септември 2010 г. има време и ще го мисля тогава.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
И моя син има проблем със заспиването на обяд! Почти 2-3 седмици отказваше да спи въобще и към 16-18ч ставеше нетърпим и много кисел! По-лошото е че вечер въобще не му се приспиваше по-рано и заспиваше чак към 10,30-11,00ч  #Crazy Sick.
Сутрин спи до 8-8,30ч /не е чак толкова късно/...Опитвах какво ли не и накрая разбрах,че просто иска да го гушкам и да го галя докато заспи, което за мой ужас понякого отнема по 30-40мин.
 Rolling Eyes

# 51
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 357
Констанца беше на около 2.5г, когато се отказах да мъча и двете ни. Беше същата ситуация-сума време приспиване за 1ч сън  Tired Сега и Емма е поела на там. На обяд друсам  ooooh!, а вечер(след 22.30ч, преди това няма шанс) с мляко, след което пак се върти като обезумяла, докато каталяса. Вампирчета са и двете.

# 52
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми от доста малка не спи следобед,но не я и натискам да ляга.Тя и затова не иска изобщо да ходи на градина,защото там няма кой да я остави да не легне.

# 53
  • Мнения: 3 164
Синът ми е на пет и половина, но спи задължително след обед. Ако по някаква причина не спи, още към 16,00-17,00 часа започва да нервничи, да мрънка за щяло и нещяло, кисел е и може да "нажежи" обстановката около себе си до червено   Rage В редките случаи, когато не спи в градината, познавам още като му видя физиономията. Всичко това за мен е показателно, че организмът му ИМА НУЖДА от този сън. В крайна сметка всеки човек си има биологичен часовник и лична настройка - синът ми става в срамно ранни зори, спи наобед, и си ляга всяка вечер в един и същи час - като часовник е. Докато има желание за следобеден сън, ще му го осигурявам. Единствено ме притеснява, ако не му "мине" докато тръгне на училище и липсата на сън се отрази на способността му за концентрация, но до септември 2010 г. има време и ще го мисля тогава.
Peaceтака е-големият ми син спеше  следобед до 8 годишен Laughing но явно той имаше нужда от повече сън Rolling Eyes

# 54
  • Мнения: 2 467
Нямаме. Спи задължително. Не мрънка, защото знае, че няма алтернатива. Не допускам възможността да си играе, вместо да спи. Защото след това аз "бера плодовете" от не спането - следобеда е крива и от 17 часа започва рев безпричинен.
Та да съм допускала 2-3 пъти грешката да не спи следобед. Но повече никога. Ако ще 3 часа ще приспивам, но ще спи (обикновено не се налага повече от 20-на мин да легна до нея, а понякога са нужни само 5).
Според мен си имат нужда от следобедния сън. То и аз имам нужда  Mr. Green нищо, че прескочих 30-те...

# 55
  • Мнения: 2 587
Ако е станала късно,не спи следобеден сън,но не мисля че е проблем.Когато беше на годинка и половина съвсем беше отказала да спи на обяд за няколко месеца,но после започна от самосебе си да се буди по-рано сутрин и си го върна.

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
 Просто някои деца /като моите/, нямат нужда от следобеден сън на тази възраст. И по екскурзии сме ходили , и на село са играли, а вечер по-рано от 23 ч. не са заспивали, независимо че на обяд не са спали. Ние с мъжа ми също не спим през деня , та явно е наследствено. Wink

# 57
  • Мнения: 5 391
Моят син спи все още на обед, всъщност струва ми се много рано да спре да го прави.
Разбира се, напоследък обедното и вечерното лягане са съпроводени с нежелание, както и почти всичко друго, впредвид възрастта.
Но това не значи, че няма нужда от този сън.

Общи условия

Активация на акаунт