Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри

  • 765 494
  • 1 988
  •   1
Отговори
# 1 845
  • Мнения: 300
Здравейте отново ще ми свърши работа и песента на Петя Буюклиева и Георги Христов -ПРОЛЕТ.(
Ако някой може да ме насоче ще съм му благодарна!

# 1 846
  • Мнения: 2 024
Здравейте!

Някой може ли да ми помогне с намиране на текста на една детска песничка. Предполагам че заглавието й е Рокзвезда.
Ето и част от текста:

"От сутрин до вечер мечтая сама да стана прочута рокзвазда.
Със песен си лягам със песен дори танцувам играя от ранни зори.
Нищо че съм още малка силно, силно го желая,
Нищо че се смеят в къщи, знам ще се прославя....

Благодаря!

# 1 847
  • Мнения: 471
Моля Някой може ли да ми каже от къде да намеря Приказката за Маншон Полуобувка и Мъхеста брада  Rolling Eyes

Благодаря ви   bouquet

# 1 848
  • Добрич
  • Мнения: 5 459
Г. Христов и П. Боюклиева - Пролет - активен линк до 29-ти октомври

# 1 849
  • в белята
  • Мнения: 536
Момичета така се въодушевих от ваште познания ,та се сетих да ви питам за едно друго стихче............ то започва така :
Таралеж,таралеж много знаеш да бодеш..................
За съжаление в съзнанието ми са останали само част от стихотворенията и песничките,които знаех като малка,а сега е времето да почна да ги предавам на дъщеря си. Embarassed

# 1 850
  • Варна
  • Мнения: 966
Така съм го чувала от сина ми когато беше в яслата

Таралеж, таралеж
много знаеш да бодеш
пипнах четината гъста
ох, че си убодах пръста

# 1 851
  • Мнения: 57
много ви моля ако някой има детско стихче, в което да се говори за запознанство на хора да го напише тук, трябва ми за 4 група в детската градина, затова трябва да е по-елементарно, да не е на висок стил. дано някой да има, в интернет няма нищо,вкъщи по книгите също нямам. благодаря предварително

# 1 852
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
много ви моля ако някой има детско стихче, в което да се говори за запознанство на хора да го напише тук, трябва ми за 4 група в детската градина, затова трябва да е по-елементарно, да не е на висок стил. дано някой да има, в интернет няма нищо,вкъщи по книгите също нямам. благодаря предварително
Тази песничка ще свърши ли някаква работа:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343461.msg11087248#msg11087248

# 1 853
  • Мнения: 48 023
Точно ние сме я пяли тази в детската, на тържество, много е лесна и приятна за децата, а децата имаха и танц, но не знам за стихче дали ще стане

# 1 854
  • Мнения: 1 931
много ви моля ако някой има детско стихче, в което да се говори за запознанство на хора да го напише тук, трябва ми за 4 група в детската градина, затова трябва да е по-елементарно, да не е на висок стил. дано някой да има, в интернет няма нищо,вкъщи по книгите също нямам. благодаря предварително

имаше едно стихче,сина ми го казваше преди време,но си спомням само това:

дай едната си ръка,
усмихни се,а така


Ако някой го знае, да го напише цялото

# 1 855
  • Мнения: 57
не мога да я изтегля, после пак ще опитам, ако някой друг има нещо подходящо моля да пише. мерси

# 1 856
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
много ви моля ако някой има детско стихче, в което да се говори за запознанство на хора да го напише тук, трябва ми за 4 група в детската градина, затова трябва да е по-елементарно, да не е на висок стил. дано някой да има, в интернет няма нищо,вкъщи по книгите също нямам. благодаря предварително
Тази песничка ще свърши ли някаква работа:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=343461.msg11087248#msg11087248

http://dox.bg/files/dw?a=2e8abfbb4e
Тук можеш да я дръпнеш.

# 1 857
  • Мнения: 57
благодаря за песничката, но не ми върши работа. трябва ми стихотворение, дано някой да ми помогне.

# 1 858
  • Русе
  • Мнения: 21
Здравейте!
Реших и аз да се запиша във вашата темичка!
Напоследък се заех да издирвам за моите момчета детски филмчета от нашето време.Много се впечатлиха от "Призраци под виенското колело"(малкия е на три и макар филма да е със субтитри се смя от сърце),намерила съм Призраци в блока,Пипи дългото чорапче,Синьо лято и още много други.
Но се сещам за един детски филм за деца,които отиват ваканцията при баба и дядо(уредници в замък-музей).Имаше една картина от която изчезваха инстрименти,децата ги намираха изпокрити в замъка,а след акто ги намерят те се появяваха отново на картината.
Накрая се оказа че всичко е нагласено от бабата и дядото..
Мисля че беше чешки или немски,но не си спомням заглавието...  newsm78
Моля ако някой го има или поне се сети за заглавието...много ще съм благодарна   

# 1 859
  • Мнения: 11
много ви моля ако някой има детско стихче, в което да се говори за запознанство на хора да го напише тук, трябва ми за 4 група в детската градина, затова трябва да е по-елементарно, да не е на висок стил. дано някой да има, в интернет няма нищо,вкъщи по книгите също нямам. благодаря предварително

Таз история добра,стана в старата гора.
Имаше едно момче с много весело гласче.
Пееше то нощ и ден,този тъй познат рефрен.

Припев: (х2)
Хей, приятелю, здравей!
Мойта песничка запей,
тя е нужна и дори прави хората добри.

Но веднъж един крадец, хвана малкия певец.
И остави го в нощта със запушена уста.
Кой ще пее нощ и ден този тъй познат рефрен?

Припев: (х2)

Но крадеца в нощта чу отново песента.
Въпреки, че се укри в най-дълбоките гори.
Спря го и го хвана в плен този тъй познат рефрен.

Припев: (х2)

И се върна тоз крадец,пак при малкия певец.
Засрамен запя на глас,с него песента тогаз.
Тъй светът бе променен от един красив рефрен.

Още една идея , ако върши работа newsm78

Общи условия

Активация на акаунт