въпрос за отстлабването на кърмачка

  • 12 062
  • 155
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 376
Gerganche, Nikozi, добре дошли!  Hug Съвсем сърдечно ви посре6там и се надявам да не останете тук дълго  Wink(предвид повече от 4-5 месеца според килограмите които има да сваляме заедно  Mr. Green)  Надявам се да не сте ме разбрали погрешно, успех!  Peace Hug Гери, ти с РХ ли продължаваш? Личи ти че го практикуваш  Peace спортуваш ли?

Ерота, кърмата е малко, разстроиството продължава повече от седмица, и ми пречи. Тъкмо се оправя, и хапна ли месо пак почва. В тази връзка се чудя дали да не почна пости без месо само символично до Коледа - и без друго преди да забременея си постех често...но не знам дали не е хубаво сега като кърмя. Имате ли представа?

Ерота, като влезнах при разделните, една мацка ме посрещна с това че РХ се почва с постепенно заместване на храненетата, за да свикне организма и се нагласи.  Може би тази идея да ти помогне да регулираш скоростта на сваляне на килограми, като пробваш с едно разделно на ден или два, после с две? Аз досега все още закусвам неразделно, а два дни след като ми беше много намаляла кърмата се хранех само неразделно, за да наваксам с млекопроизводството. Не съм пример за нищо, просто споделям какви експерименти си правя сега с тялото ми, за да намеря баланс.   Дано във вторник всичко мине нормално при теб, пиши като се върнеш.

Шоколадче, къде си? Как вървят нещата? Биг Мамма вече писа за страхотните постижения, пишете и вие как се чувствате, че празници ни чакат.   chef

# 106
  • Мнения: 44
 Мартани, благодаря за посрещането !

Цитат
Само да споделя,че спорта е супер. Вие спортувате ли? Ако не, горещо ви го препоръчвам. Моят бременен корем изчезна на половина за 2 седмици-+1-2 дена, въпреки че с килограмите нещата вървят бавно.
Аз ходя на фитнес 3 пъти седмично , но за сега се ограничавам с пътеката и тренажора за около 1 час
За  диетата- все още не мога да си подбера хр.режим.От дълго време  избягвам газ.напитки , сладко и тестени ,но резултатът е нулев. Четох  за РХ, НВ, за Дюкан ,но ми е трудно да се спра на конкретна диета .Дайте ми съвет ,моля!

# 107
  • Мнения: 8 242
Много ти е мъничко бебенцето за диета Simple Smile
А и тези кг. си ги трупала 9 месеца.. нали не очакваш за месец-два да се изпарят Simple Smile
Ако искаш да кърмиш по-дълго, по-полека с диетите с малко бебе  Peace

# 108
  • Мнения: 2 111
Момичета,ендокринолога каза,че най-вероятно имам хипофункция на щитовидната жлеза  като ми видя изследванията Confused
В понеделник ще правя още изследвания.Гадно ми е,защото като чета това не се лекува,а се пият хапчета до края на живота и никой не може да кажа защо го имам.Може да се получи след бременност или най-често е автоимунно.

# 109
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Много полезна тема. Чак се чудя как я виждам едва сега.
Не успях да прочета цялата тема.
Но искам да се включа при вас.
Имам си едни 18-20 кг наследство от бременността, които не мърдат въобще от пролетта. С храна, без храна, с движение, без движение. Такъв застой не съм очаквала. 

# 110
# 111
  • Мнения: 376
Erota, много неприятно, съжалявам.  Това надявам се няма да ти пречи на кърменето, тези хапчета? Аз не съм запозната, но дали не може да потърсиш някакви по-леки решения? Китаиска медицина, нещо там работи ли?

de3demonka, добре дошла!  Hug  и успех! Надявам се си прочела дискусията по-горе и имаш представа как всяка от нас се бори.

Nikozi, сега четох пак в келимом едни хубави статиики, и попаднах на диети и кърмене, наистина пише че до 2 месеца не е хубаво да се почват диети. Пращам ти/ви този линк, долу в страницата има много други линкове по темата, и за хранене, и спорт, нямах време да ги гледам, но ми се сториха много полезни.

http://www.kellymom.com/nutrition/mom/mom-weightloss.html

Като цяло маи наи-важното е това което Бу каза по-горе - да се отстлабва бавно и да се ограничава скоростта до 0.5-0.7кг на седмица. По какъв начин - всеки организъм е индивидуален и реагира различно на различни видове храненета, просто пробваи когато му доиде времето, и сподели какво си намерила като решение за теб.


Момичета, весели празници на всички!   bouquet Аз временно няма да мога да се вклучвам, но така или иначе през празниците не очаквам прогрес по темата   chef.....

Хубаво настроение на всички!

Последна редакция: нд, 21 дек 2008, 15:27 от Martani

# 112
  • Мнения: 2 111
Martani,за кърменето няма проблем,съвместими са,но не сме обсъждали още никаква терапия докато не станат и другите изследвания.
Весели празници и от мен   bouquet

# 113
  • Мнения: 305
ЧЕСТИТА ВИ НОВА ГОДИНА!

ДА Е ЗДРАВА И УСПЕШНА ВЪВ ВСЯКО ОТНОШЕНИЕ, ЗА ВСИЧКИ!

Я сега кажете, успяхте ли да устискате на изкушенията по празниците?  Mr. Green
Аз - не   Embarassed, но поне не качих, та сега съм си пак на стария режим и се надявам това прекъсване да не ми изиграе лоша шега  Praynig

# 114
  • Мнения: 376
Честита Нова година на всички момичета!

Биг Мамма, сега успявам да се вклиуча за малко, и аз така - не устисках, но не мръднах. Сега съм на 3000 километра от кантара си, и не знам как вървят нещата, но дрехите ми не правят голяма разлика. Нямам търпение да се връна при кантара и фитнеса, след две седмици. Почва да ми липсва по-осъзнатата грижа за себе си.

Ерота, как са нещата при теб, започна ли някакво лечение? Отслабването ще пречи ли?

Хеи, момичета, къде сте, да не се отказахте? Хаиде че за лятото трябва да се постегнем. На мен април като срок ми се струва рано....но за морето не може да не се подготвим.


Поздрави на всички!   bouquet  Hug

# 115
  • Мнения: 2 111
Здравейте   bouquet
Martani,двама лекари потвърдиха диагнозата-автоимунен тиреоидит на Хашимото или най общо казано щитовидната ми жлеза е атакувана от собствените ми антитела,които я приемат за чужда и постепенно я унищожават.Резултатите показват,че го имам  от 1,5-3 години и сега се е отключило.Задължително трябва да спазвам диета,защото имам и висока кръвна захар и може да развия и диабет.Просто заболяванията са свързани и нищо в организма ми не работи както трябва,целият метаболизъм е объркан.Не мога да ям доста неща.От 20 дни пия една част от лекарствата и в момента отбивам по-бързо от предвиденото,защото трябва да започна лекарството за диабет,което ми е най-важно.Мислех да отбивам към април месец,но ще бъде сега февруари.Остана ми само вечерното кърмене да махна.А и не искам детето да ми пие токсините като започна диетата.Назначена ми е диета от лекар,която е подходяща за тези,които напълняват отпред на корема,на бедрата и т.н.,а не отстрани по тялото.Ако някой се итересува мога да дам подробности.
Успех с диетите момичета  Hug

# 116
  • Мнения: 63
Здравейте мами, цяла нощ ви четох. Искрено ви съчувствам и се радвам на резултатите ви.
Моите килца са  +23. С раждане свалих 10-тина, но малко, по малко ми се върнаха и тежат ли, тежат.......
Не бързам да почна да свалям, но мисля, че ще ми е от полза да знам повече за самия процес на отслабване при кърмачки.
Не успявам да прочета, всичко, което ме интересува и имам една молба към вас:
Бихте ли ми пуснали линк към статии или дискусии за Дюкан, РХ, Зоната

# 117
  • Бургас
  • Мнения: 723
Здравейте  55
И аз се мъча с 20-те кг. които си придобих през бременността.
Като ви четох ми давате кураж,че ще се справя с тях,
ако не за лятото то поне за есента Peace

# 118
  • Мнения: 2 111
Това са темите във форума.
Дюкан
разделно хранене

# 119
  • Мнения: 4 155
Трябва да се ходи на море...

Общи условия

Активация на акаунт