Спане на страни по време на бременност

  • 54 838
  • 140
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 464
От преди да забременея знам,че не трябва да се спи на лявата страна,понеже се притиска сърцето.Забременях и разбрах,че не трябва да се спи на дясната,препоръчително било на лявата.По гръб и дума не може да става.От утре започвам да спя права(може и с главата надолу) 1countingsheep

# 121
  • Мнения: 1 131
От преди да забременея знам,че не трябва да се спи на лявата страна,понеже се притиска сърцето.Забременях и разбрах,че не трябва да се спи на дясната,препоръчително било на лявата.По гръб и дума не може да става.От утре започвам да спя права(може и с главата надолу) 1countingsheep

 Laughing Мила,става въпрос за напреднала бременност,а ти си едва в 13 седмица.

# 122
  • Мнения: 1 464


 Laughing Мила,става въпрос за напреднала бременност,а ти си едва в 13 седмица.

Дали моята 27 седмица е достатъчно напреднала?Вече приличам на малко кюфтенце и да искам,ми е малко трудно по гръб Laughing Обърни внимание на линийката ми Hug

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
До последно съм си спяла и по гръб и на страни и лява и дясна страна не е имало проблем.По гръб беше по-рядко обаче , защото и преди да забременея не съм спала така.

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 19:33 от rrhh-Ани

# 124
  • Мнения: 9 467
По гръб до 6-я месец.След това доста ми тежеше корема и ми прилошаваше.

# 125
  • софия
  • Мнения: 2 140
Към седмия месец спрях да спя по гръб,но страните ги сменям.
Просто не мога да си представя,че някой може да спи само на
една страна цяла нощ.Без поне веднъж да се завърти.

# 126
  • Мнения: 370
Като легна по гръб направо не мога да си поема въздух и ми е доста некомфортно.Спя и на двете страни,но на ляво ми е най-добре ,така нямам киселини,а и за бебчето е по-добре .

# 127
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
От преди да забременея знам,че не трябва да се спи на лявата страна,понеже се притиска сърцето.Забременях и разбрах,че не трябва да се спи на дясната,препоръчително било на лявата.По гръб и дума не може да става.От утре започвам да спя права(може и с главата надолу) 1countingsheep

Не сърцето, а черния дроб е проблема. Сърцето е малко по-нагоре. И не че не трябва, просто тежестта на бебето затормозява дейността му. Спи както ти е удобно. По гръб на много малко жени им е удобно.

В деветия месец се чувствах най-добре като стоях права. По тази и много други причини почти не спях  Mr. Green

# 128
  • Мнения: 33
Аз винаги съм спала по гръб и сега ми е мн терсене.Просто не мога да си представя спане по корем в това положение.Горе долу свикнах и сега ми е най-добре на лявата страна.
Май ще е добре да пробвам със възглавница между краката. Simple Smile

# 129
  • Мнения: 33
исках да кава че винаги съм спала по корем но сега не мога Crazy

# 130
  • Мнения: 1 796
Повечето от вас поне са си намерили удобна поза,аз нямам такава-по гръб дишам трудно,на лявата страна мога само за 1-2 часа,след това започва да рита,на дясно изобщо не дава.Така че много ще се радвам ако някой ми препоръча нещо-може би на закачалката..... Cry

# 131
  • Мнения: 108
Доколкото аз знам най-често плацентата се образува на задната стена на матката и това е най-правилно. Лежейки по гръб с вече голям и натежал корем я притискаме и пречим да функционира нормално, още повече, че към края на бременността тя започва и да "остарява". Чела съм също, че бебето се обръща и позиционира в замивисомст от позата, в която бременната жена спи и лежи. Ако спи и лежи по гръб, то гръбчето на бебето се разполага към гръба на майката. В зависимост от позата, в която се спи се оформя и предлежанието на бебето, а най-правилното предлежание, гарантиращо нормално раждане се получава при спане на лявата страна.

# 132
  • Мнения: 27
И аз имам същия проблем още от началото на бременността. Винаги съм заспивала по гръб , но в началото на бремеността ми попаднах на една статия , в която пише, че трябва да се спи на лявата страна, защото така се увеличава притока на кислород към бебето и от тогава не мога да спя нормално. Постоянно се въртя като пумпал по цели нощи. Някой път се събуждам и се оказва, че съм задрямала по гръб и направо ми става доста гузно.

# 133
  • Мнения: 3 372
Аз спя на всички страни и понякога и по гръб. Просто като спя не мога да се контролирам

# 134
  • Мнения: 567
На мен ми беше много неудобно да спя ко гръб.Предимно спях на лявата страна- най удобно за мен. А така ми се изкаше да се пльосна по корем Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт