13-годишна ученичка почина в час

  • 9 724
  • 134
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 17
На сина ми, който е само на 4 години му прави впечатление, че само черни неща съобщават по новините. Аз въпреки че съм бил дете тогава също съм гледал новини покрай родителите и помня какви неща се казваха. Лекарите в училището не са кой знае какви специалисти и преди и сега. Така че по-добре да се спре да се търсят виновни непрекъснато. Накои неща стават и нищо не може да ги предотврати.

# 121
  • Мнения: 25 600

Ами Как`Сийке за съжаление не съм нито патоанатом, нито лекар. Не знам защо не са изпратени.

Не питах теб лично, нали разбра?
Говорех си просто на глас...

# 122
  • София
  • Мнения: 12 554
Разбрах, разбрах...

# 123
  • Мнения: 723
КОлкото и шокиращо да ви прозвучи това, което ще ви кажа - това 13-годишно момиче е починало от свръхдоза. Нейни съученици са обяснявали по някои форуми, че в класа им имало 3-ма дилъри и единият й е дал да пробва нещо ново, което вероятно е било некачествено или просто не й е издържал организмът на силния наркотик.
Както  и за това момче, което Юни или Юли беше починало - пак в час - причината е същата. Дилъри в училището им давали да пробват нов вид наркотик - който при деца, и въобще при по-слаби организми може да доведе до инфаркт...
Шокиращо е това... Аз когато разбрах каква е причината всъщност - направо се стъписах

# 124
  • Мнения: 25 600
Мдам...
Чудя се защо ни е да хрантутим полиция и разни подобни служби, когато има форуми?  Thinking
Една жена каза във форОма... ЕЖКФ.

ПП Грам съвест нямате ли?

# 125
A_vagabundo ,да не би да да излезнали резултатите от аутопсията на това момиче? Защото аз нямам такава информация. А из разни форуми кой какви фитили и слухове пуска трябва ли да вярваме? Поне дайте линк за този форум като пускате какво сте прочели.  Това ,което прочетох от теб го тълкувам като гавра с паметта на момичето:
"КОлкото и шокиращо да ви прозвучи това, което ще ви кажа - това 13-годишно момиче е починало от свръхдоза. Нейни съученици са обяснявали по някои форуми, че в класа им имало 3-ма дилъри и единият й е дал да пробва нещо ново, което вероятно е било некачествено или просто не й е издържал организмът на силния наркотик.
Както  и за това момче, което Юни или Юли беше починало - пак в час - причината е същата. Дилъри в училището им давали да пробват нов вид наркотик - който при деца, и въобще при по-слаби организми може да доведе до инфаркт...
Шокиращо е това... Аз когато разбрах каква е причината всъщност - направо се стъписах"


A_vagabundo ,аз се стъписах на наглостта,с която  пишеш непотвърдени факти .Все пак очаквам линк къде в нета пише коментари и хипотези.

Мир на душата на това 13-годишно дете.За нас остава да гадаем причината за ранната й смърт.

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 23:07 от пловдивчанка

# 126
  • Мнения: 335
Всеки анонимен никаквец може да има достъп до интернет.
Но съответните органи - също. Имат достъп и до другите медии. Надявам се да дадат информация за резултатите по-бързо, отколкото за изчезналия Декстър преди време.

За да не говорят анонимници из форумите, трябва да говорят с факти официалните лица.

# 127
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Доста!
Оставете детето да почива в мир  #Cussing out

# 128
  • Мнения: 723
Не виждам никаква наглост в това, което съм написала и ми е много странна тази реакция.
И не - никога не бих се гаврила с подобно нещо, но тъй като обсъждахме и с приятели този случай, а дори и в университета (аз уча Социология) се засегна тази тема на едно упражнение - се оказа, че доста от тези хора бяха чули подобна информация.

Не твърдя, че е   проверен факт, но когато се отваря  цяла тема за този проблем, се предполага, че хората търсят обяснение и информация. Просто реших да споделя с вас това, което аз, а и други хора около мен са дочули, а някои и прочели.
И наистина ли вярвате, че ако от МВР знаят причината, и тя наистина е от наркотици - че ще обявят това публично???
Та нали това би означавало, че те очевидно не си вършат работата щом позволяват в училищата да се пласират наркотици...

Добре е да търсим и други източници на информация, а не да се доверяваме винаги сляпо на 'официалната версия'.
Който иска да взима предвид тази информация - но щом сте влезли в темата, вероятно сте искали да разберете повече.    bouquet

# 129
  • Мнения: 25 600
Да, права си.
Жалко, че сестра ти е курва.

# 130
  • Мнения: 723
Мдааа...  очевидно тук логиката и искренното желание за разбиране на обстоятелствата не са от значение за никой... За някои това очевидно е просто поредната случайна тема, по която да изкажат "вещото си" мнение...но те - обикновените клюкарки - рядко вникват в  същината...важното е да се говори, нали така
Жалко само, че липсва моралът, който да се съобрази с подобна трагедия и да ограничи изблиците на обикновени клюкарски набези.....  жалко е...

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 00:20 от A_vagabundo

# 131
  • Мнения: 12 662
Ако има дори малка доза истина в това - заслужава си да се чуе. На всички ни е ясно, че има дилъри в училищата. Но може би децата ще се постреснат.

# 132
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Спрете бе хора! Нямате ли други теми за чесане?
Ако има нещо такова, ще излезе наяве.
За сега официалното становище е вирусна инфекция.
Без друго съм фиксирана в проблема вече седмица
и като ви чета глупостите, ми иде да хвана автомата
Crossing Arms

# 133
  • Мнения: 25 600

Не твърдя, че е   проверен факт, но когато се отваря  цяла тема за този проблем, се предполага, че хората търсят обяснение и информация. Просто реших да споделя с вас това, което аз, а и други хора около мен са дочули, а някои и прочели.


И това ако не е клюкарско...  ooooh!
Но защо ли се учудвам, явно така ви учат в университета. Пък после се чудим защо нямаме истински социологически проучвания, ами само разни смешковци, които бълват глупости по медиите...
Ама поне не посягайте на трагедиите с деца, а? Толкова ли не остана нищо друго, с което да си чешите езиците, ами го правите с мъртви, които не могат да се защитят?  Sick
И вие родители ще ставате един ден, боже!  Stop

# 134
  • Мнения: 335
... http://www.focus-news.net/?id=n1072695&chain=1
06 ноември 2008 | 16:10 | Агенция "Фокус"
...Д-р Георгиева уточни, че се очаква до седмица да се разбере от какво е починало момичето. По думите й не може със сигурност да се каже, че Деница е починала от остра вирусна инфекция, тъй като все още не са готови всички изследвания...

... Факт е обаче, че д-р Георгиева от Регионалния център по здравеопазване май нещо не е внимавала. След цитата на Холограма реших пак да се обадя на патоанатома и какво каза той. Каза, че хистологичните изследвания ще бъдат готови след 10 дена, а пробите за токсикологичния анализ на кръвта още не били изпратени. Изпратени били само вирусологичните проби в София.

Цитат
ОЩЕ РЕЗУЛТАТИ ОТ ИЗСЛЕДВАНИЯ ЩЕ ИЗЯСНЯВАТ ПРИЧИНАТА ЗА СМЪРТТА НА ДЕНИЦА
...Шефката на районния център по здравеопазване в Сливен д-р Ивелина Георгиева обясни, че вирусната инфекция е факт, но тя трудно би предизвикала смърт... Още повече, че никой от близките на Деница не съобщава за кашлица или температура през последните дни, уточнява Георгиева.
Според нея трябва да се изчакат резултатите от още две изследвания под микроскоп и изследванията на кръвта. Заедно с това се чакат и резултатите от пробата на кафе ”три в едно”, което момичето е пило минути преди смъртта си. Части от течността, останали в чашата, са иззети от следователите. Едва тогава може би ще станат ясни истинските причини за смъртта на седмокласничката от Сливен, казва Георгиева.

http://www.sliveninfo.com/pages/news.php?pid=5&nid=3316#3316


Минаха 20 дни от трагичната случка.
Здравни инспектори извършиха дезинфекция на всички класни стаи в 12 СОУ ”Елисавета Багряна” тогава, мълчанието на институциите роди слухове и страхове, специалисти спориха за причините, служебни лица не изпращаха пробите, които щели да изяснят случая...

Какво е ясно днес?
Дали журналистите проследяват случаите, които отразяват?

Общи условия

Активация на акаунт