разкъсване на перинеума 2 степен

  • 5 043
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 367
Аз имах само един външен шев от епизиотомия, вътрешни не зная колко са - не питах лекаря Simple Smile). Болеше ме първата седмица, докато не ми махнаха конците, после болката изчезна, имах само леко неприятно усещане на мястото. Секс правих 50 дни след раждането, не мога да кажа, че ме болеше, по-скоро усещах мястото и тъй като в периода на кърменето и влагалището е по-сухо това прави нещата малко по-неприятни Simple Smile. Всичко си идва на мястото с времето - при мен това се случи след около 5-6 месеца след раждането. Сега мога да кажа, че секса е по-хубав, отколкото преди да родя, звучи странно, но факт. Относно епилацията - изчакай шефовете добре да зараснат и тогава.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Да и сега ще опява като че ли има 200 шева и "20 степен разкъсване на перитонеума" Whistling
Е,това е ......неприятно изказване.....''опява''?

# 17
  • Мнения: 3 743
Аз пък се учудвам как може в момента, една седмица след раждане да мислиш за секс Rolling Eyes. Аз определено мислех за какво ли не, но не и за секс, въпреки че се възстанових страшно бързо, 2-3 ден след свалянето на конците, вече не чувствах никакъв дискомфорт.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 296
Имаше две теми на авторката, слях ги.
2 шева не значи 2ра степен. Ами какво да кажат тези, които имат по 10-12 шева?

Полов контакт както е писала Франческа Салиери - минимум поне месец.
Болка в началото най-вероятно ще има. След раждането на Дияна имах 4 шева, болеше ме в началото. С Алекс нямах шевове, и пак си ме болеше.
С бръсненето можеш да изчакаш (поне според мен).
На това " Sad",първото тема ли му се вика?Дадох линк към по-смислено обяснение на авторката,НО моят пост е изтрит.Никого не съм обидила,нито съм нарушила правилата.Ако е станала грешка,разбирам....

А иначе и аз втория път родих с периотономия,2 шева.Не е болка за умиране,секс правих на 40-ия ден.

Общи условия

Активация на акаунт