Черен списък на храни и хранителни продукти - Бг

  • 269 515
  • 1 823
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 426
 Thinking мисля ,че трябва да имате повече доверие на производителите ! все пак и те са хора ! Пробвайте продуктите на " Лакрима " и ще се убедите . В частност предлагам краве сирене ,кисело мляко ,сирене Крема   chef

В "Млечна промишленост" Пазарджик нямате ли работа, че секретарките на Герджиков взеха да пишат по форумите.

# 241
  • Мнения: 11 607
Имам едно питане - тази синята Вегета на подравка - мисля,че е словенска или нещо такова от бивша Югославия - доколко е истинска. Или и тя е бъкана от консерванти  ит.н. подобрители. Има л инякой инфо. Благодаря!

Последна редакция: чт, 15 дек 2005, 23:37 от Баба Цоцолана

# 242
  • Мнения: 4 546
според мен, във всички подправки от тоя род има голяма доза синтетика. има и добавки за вкус, които засилват апетита - каквито има върху чипса, например.

# 243
  • София
  • Мнения: 3 909
Във всики готови миксове като Вегетата, сухите бульони и т.н. има мнононатриев глутамат. За това не ги ползвам.

# 244
 smile3521Топеното сирене "Хелиос" наистина дава "фира"от време на време.Не знам дали технологични са проблемите на производителя или проблеми им  създават машините, запечатващи кутийките.Почти 4 г. съм работила в хранителен магазин,случвало ми се е да имаме рекламации и от клиентите,независимо че е било в срок според маркировката,често запечатващото фолио е бивало разлепено - явно не осигурява добър вакуум на опаковката Самата аз съм правила рекламация точно на това топено сирене в кварталния ни магазин,както и съм приемала рекламации от клиентите. Снабдителите винаги са уважавали рекламациите,които сме правили на въпросното топено сирене.Щом стоката е в срок на годност,  би трябвало рекламацията да  бъде уважавана,макар че има както нагли производители,така и нагли снабдители.Като клиенти трябва да си търсим правата и да изискваме качество срещу парите,които плащаме,независимо от вида на стоката.

# 245
  • tardis
  • Мнения: 329
Във всики готови миксове като Вегетата, сухите бульони и т.н. има мнононатриев глутамат. За това не ги ползвам.

Точно. Срещу изкуствения глутамат има изписани доста неща. Е, и да е вреден, не го махат, защото е основния подобрител на вкуса... и баз него няма да е същото. Чипсовете също съдържат МГ, използва се и в китайските ресторанти.

Понякога използвам бульоните на кубчета, но общо взето гледам да  избягвам подобни продукти.

# 246
  • Мнения: 4 546
 а готовото картовено пюре от какво е, че е толкова странно?  newsm78 и има ли картофи изобщо или само нишесте и овкусители  newsm78

# 247
  • София
  • Мнения: 1 654
Купих деликатесен пастет на "Тандем"-отврат е. Стои като туткал и има адски много чесън, питам се какво ли замаскират с тая силна чеснова миризма #2gunfire

# 248
  • Мнения: 35
 Аз си бях купила топ.сирене с гъби на Жоси в кутиите( дето са осем триъгълничета в тях). Беше с консистенцията на кис.мляко - много течно. След няколко дни пак ходих в същия магазин и им се  оплаках. Случи се и снабдителя там. Каза че щял да им предаде оплакването, но защо ли нещо не вярвам да стане newsm12

# 249
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Домати Хормонсуздур- ГМО са
 и Детските кисели млека на Бор- Чвор- ужасно много захар има вътре, а никъде не пише, че са подсладени

# 250
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Замразено пиле на Фантастико......пълен отврат....изобщо не беше почистено, не беше оскубано добре, беше си с жлъчката вътре и такива гадости, че щях да си изповръщам червата докато го чистех........така се отвратих, че няма да хапна от него- с гадна тлъста кожа и ужасно много лой....според мен ако го беше видял някой лекар щеше да каже, че това пиле е било болно......
Изхвърлих повече от половината пиле..........

# 251
  • Мнения: 4 195
А АЗ ИСКАМ ДА ВИКАМ,КРЕЩЯ И УБИВАММММММММММ
в4ера си купувам леща щото мноого оби4ам а исках и Вики да се запознае с нея.
прибирам се,4истя я,мия я и става супер леща(нали съм кулинарка Embarassed)
оба4е правих и баница домашна и реших 4е Вики ще ве4еря баница щото сложих дом яйца и сирене да е полезно и тн.
от лещата ядохме аз и свекъра и после седна мъжоооооооооооо - и какво да види.........ЛЕЩАТА БИЛА ПЪЛНА С БУБОЛЕ4КИ ГАДНИ МАЛКИ 4ЕРНИИИИИИИИИИИИИИИИ #Cussing out #Cussing out
ПОГЛЕДНАХ ОСТАТЪКА ОТ НЕЯ В ПЛИКА ЩОТО СГОТВИХ САМО ПОЛОВИНАТА И МИ СТАНА ЛОШО - ТЕ ИЗЛИЗАЛИ ОТ САМИТЕ ЛЕЩЕНЦА - ВЪТРЕ В ТЯХ БИЛИ И ПРИ САМОТО ВАРЕНЕ ИЗЛЕЗЛИ.
пълно - а ако бях дала на Вики #Crazy Sick Sick
а ние със свекъра не сем ги видели щото гледаме тв и ядем и много много не се задълбаваме в 4иниите.
та - лещата е на фирма "КРИНА"не е с минал срок на годност - годноста е до 11.2006
давайте идея да се карам ли с тях или нема смисъл да си търся правата
леле бесна съм - ако бях дала на Вики сега щях да викам БТВ новините #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 252
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Забелязах също, че в кафявия ориз на Крина слагат нещо на кристалчета, може би някакъв химикал, който да пази от плесента- консервант демек.......
Да сменям ли фирмата или на всякъде слагат такива неща?
Аз също имам от лещата.........не съм забелязала буболечки, но кой знае....може и в моята да има Sick

# 253
  • Мнения: 3 394
Ние си донесохме бг.домашно кисело мляко и с него си квасим прясното от тук и ей ви на кисело млекце. Става страхотно и всички много го харсваме....пък и спрях да търся тук кисело под дърво и камък Whistling

# 254
Доматен сок на соковета ВВВ. Направо миришеше на мухъл. Нали знаете как намирисват домати, които са стояли на влажно, почнали са да нагниват и имат плесен? Явно хората , за да оползотворят всичко са намлели такива домати за доматен сок.

Общи условия

Активация на акаунт