към майките на МОМЧЕТА

  • 13 305
  • 153
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 015
На 5-т месеца го бях забелила.Чух, че е по-добре докато е на кърма, а не на обща храна.Започнах от 10-я ден.Забелих го на 5-я месец и до сега обръщам при миене.Не съм имала проблем с това.Хирурга ми каза, че съм се справила добре Peace.

# 106
  • Мнения: 961
Като се върнахме от болницата започнахме всяка вечер по малко да забелваме, но без резултат. Като стана на 1 месец и нещо, го заведох при уролог. Той забели за 30 секунди. Дискомфорт бебчо изпитваше 10-тина минути след това. Всяка вечер почистваме при къпане. Радвам се, че отрано свършихме с това.
Мъжът ми е ходил при хирург да го резнат, защото не му се забелила от само себе си и каза, че е много болезнено. Затова решихме - колкото по-рано, толкова по-добре. Но всеки преценява за детето си.

# 107
  • гр Габрово
  • Мнения: 54
Извинявам се предварително за въпросано как става това забелване.Какво точно се прави?Бебо е на 9 месеца. newsm78

# 108
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Щом е вече на 9 ,по-добре го заведи на уролог. Или я остави така. Според зависи дали мисленето ти е западно или източно. И тук си има мода  Peace

# 109
  • Мнения: 2 448
Извинявам се предварително за въпроса но как става това забелване.Какво точно се прави?Бебо е на 9 месеца. newsm78

Щом не си пипала до сега, изчакай до към 2 години, ако не стане от само себе си отиди на хирург или пък чакай до пубертета да се отвори сама. Ти си решаваш.

# 110
  • гр Габрово
  • Мнения: 54
Благодаря момичета.Но аз не знаех че трябва да се прави това докъто е съвсем малък.Няма ли да екъсно да чакам още?

# 111
  • Мнения: 2 448
Благодаря момичета.Но аз не знаех че трябва да се прави това докато е съвсем малък.Няма ли да екъсно да чакам още?

Ами виж какво е положението му. То различно при всяко бебе, пробвай леко да дръпнеш да видиш изобщо тръгнало ли е да отлепя или никак. Ако е много залепено, няма кво да го мъчиш, изчакай до година и половина две и ако и тогава е все така, просто си реши дали да го заведеш на хирург или да следваш модата на чакането до пубертета. Имай предвид, че какво точно ще стане с твоето дете никой не може да ти каже, нито тези дето са против отварянето могат да ти гарантират, че няма да получи усложнения и да му се налагат манипулации като голям, нито такива като мен могат да ти дадат 100 % гаранция че всичко ще се отлепи само в ранна възраст и как точно че премине след отлепяне при хирург, защото тогава много зависи от лекаря как го е направил , както и от последващата грижа на майката първите дни след това, да не допусне да се инфектира или да се залепи отново.
Лично аз на година и половина го заведох на хирург, нямали сме никакви проблеми от тогава насам.

# 112
  • Мнения: 121
Айде аз със един глупав сигурно въпрос..но при всички бебета ли се прави това забелване..тоест задължително ли е и ако не се забели проблем ли е??

# 113
  • Мнения: 2 448
Айде аз със един глупав сигурно въпрос..но при всички бебета ли се прави това забелване..тоест задължително ли е и ако не се забели проблем ли е??

Е, все някога трябва да му се забели, голям мъж така не забелен виждала ли си? А кога и как има 100 теми по въпроса прочети и си реши.  Peace

# 114
  • Мнения: 636
Не, не се прави на всички бебета. Прави се основно на бебета в България. По другите държави не се прави. Това е остаряла и погрешна практика, като например осоляването на бебетата, подслаждането на водата, повиване на бебетата в стегнати пелени и т.н. Българските майки се опитват да наваксват с материала, но не става толкова бързо.

Но съм сигурна, че след 10 години в България няма да се намери майка, която да го прави това забелване, а тези, които са се подлъгали ще  разправят само - по наше време се забелваше.

Както сега се смеем на свекърви и баби за техните методи и глупости, така и на нашето поколение ще се смеят, само че някои не го осъзнават все още.  

И да ти отговоря на въпроса  - не, не е проблем. По-голям проблем е вероятно да има, ако се забели. Аз не правя такива неща на децата си.

# 115
  • Мнения: 2 448

И да ти отговоря на въпроса  - не, не е проблем. По-голям проблем е вероятно да има, ако се забели. Аз не правя такива неща на децата си.

Проблеми винаги може да има. Недей се би в гърдите, защото никой не е застрахован от това. Можеш ли да кажеш, че твоето не пипано дете няма да има проблем?!

Както ти можеш да извадиш случаи на станали проблеми след забелване и неправилно третиране след това, така и аз мога да извадя проблеми станали точно по причина на не отваряне рано и неприятни истории след това в по късна възраст.

# 116
  • Мнения: 636
Разбира се, че не съм сигурна. Няма гаранции. Няма смисъл от примери, права си.
 
Ако се случи проблем на някое от децата ми, пак няма да съжалявам, че съм избрала този вариант. Аз не се водя по моди и т.н. глупости, а се доверявам на инстинктите си на майка и се вслушвам повече в природата. Явно не е случайна анатомията на мъжа, след като детето се ражда със слепена кожичка, явно има защо, явно предпазва от нещо.

Струва ми се като абсолютно издевателство това да правиш нещо и да вървиш срещу природата. Изведнъж някой си решава, че така се гледат деца и тогава тръгват модите. Мода е всъщност да забелваш, най-естественото е да не правиш нищо.

Страшно съм учудена, че повечето майки са като стадо овце и са склонни да извършват какво ли не върху децата си, само защото някой им е казал. И на мен са ми давали какви ли не съвети за хранения и какво ли не, но винаги аз взимам решенията си и никога не се доверявам, а мисля и разчитам на интуицията си.

Замисляте ли се например за порочната практика жената да се мие със сапун? Това може да доведе до много големи бели в бъдеще. Ако мислим за естествените течения на жената като за мръсотия, трябва да се мием по три пъти на ден със сапун. А някой замислял ли се е, че тази спегма може да има също някаква функция и това премиване " за да е чистичко". Просто нищо в анатомията ни не е случайно и всяко грубо вмешателство е със сигурност грешка.  Peace

# 117
  • Мнения: 317
E, хайде да не бъдем чак толкова крайни и поне да се подмиваме от време на време.

# 118
  • Мнения: 2 658
Абе не съм съвсем сигурна, че е като осоляването на бебетата, ама айде.. Аz поне не правя нищо, което поне не ми се струва логично. Или ако нямам достатъчно убедителна причина. Ама чак това да е едва ли не бунт срещу природата.. малко карайно ми се струва. А и има доооста неща, които всички правим и са срещу природата. Иzобщо мога да кажа, че сигурно единици хора живеят природосъобраzно..
Не че е същото, но жените имаме и окосмяване(примерно..), пак природата ни го е дала. Е не си ли го махаме?
Просто има неща, в които се месим, това е факт.
Въобще на мен тия крайните поzиции малко смешни ми се струват.
Виж, по_добре ми zвучи "майчиният инстинкт така ми подскаzа" , отколкото " вървим срещу природата.." и т.н.
Не обсъждам решението ти, нито каzвам, че трябва да се zабелва. Знам, че е отречено. Просто ми се струват силни думите ти  Peace
Смегма се каzва..

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 17:52 от ~:Деси:~

# 119
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Лилия. Н  не се обиждай, но много е смешно мнението ти. Първо за каква интуиция става дума? Това е медицински въпрос и ако нямаш съответното образование не знам за каква интуиция говориш. Ти, ако ти се възпали апендикса няма да се оперираш щото е срещу природата и ще се лекуваш по интуиция ли? Хубаво са ти го казали това за космите, ти натюр ли ходиш? А това дето никой за нищо не слушаш доста глупаво ми се вижда. Понякога има и по-умни и знаещи хора от нас и не е лошо понякога да се вслушваме в чуждия опит. Не казвам да приемаш безкритично всичко, но пък хич никой да не слушаш...
Извинявам се, че съм толкова остра ама много ме дразнят такива категорични и самонадеяни изказвания.

Общи условия

Активация на акаунт