към майките на МОМЧЕТА

  • 13 310
  • 153
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 755
Забелва се , колкото по-рано толкова по-добре! Забавянето може да доведе до инфекция на пикочните пътища в най-лошия случай! По-добре е за детенцето да е докато е  бебе - до 1г. , защото е свързано с някакъв вид болка ! Но забелването е необходимо от физиологична гледна точка, съветвам те да се обърнеш към урулог. Процедурата приключва бързо и лесно без излишни  драми! Тук ще прочетеш много мнения и съждения , но проблеми при забелването както пишат някой има да , само ако забелването се прави от некомпетентен и страхлив лекар! Това е нещо което е свързано с хигена и при липса на такава , могат такива усложнения да се получат , че не ми се изказват мнения , защото все пак не съм от лекаското съсловие! Истината е че проблем винаги може да има, ако нещо не се прави професионално! Моето лично мнение по темата е ,че този въпрос се решава в ранна детска възраст , а не в пубертът , когато отново се стига до лекар!  Peace Решението го взимаш ти !

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 22:08 от Fortune

# 121
  • Мнения: 130
Забелва се , колкото по-рано толкова по-добре! Забавянето може да доведе до инфекция на пикочните пътища в най-лошия случай! По-добре е за детенцето да е докато е  бебе - до 1г. , защото е свързано с някакъв вид болка ! Но забелването е необходимо от физиологична гледна точка, съветвам те да се обърнеш към урулоглПроцедурата приключва бързо и лесно без излишни  драми! Тук ще прочетеш много мнения и съждения , но проблеми при забелването както пишат някой има да , само ако забелването се прави от некомпетентен и страхлив лекар! Това е нещо което е свързано с хигена и при липса на такава , могат такива усложнения да се получат , че не ми се изказват мнения , защото все пак не съм от лекаското съсловие! Истината е че проблем винаги може да има, ако нещо не се прави професионално! Моето лично мнение по темата е ,че този въпрос се решава в ранна детска възраст , а не в пубертът , когато отново се стига до лекар!  Peace Решението го взимаш ти !
Напълно съм съгласна, въпреки че аз не съм го водила на лекар. Забелвам му я сама. Почнах някъде около втория месец и даже миналата седмица бяхме на консултация и педи каза, че е много добре за сега

# 122
  • Мнения: 703
Не, не се прави на всички бебета. Прави се основно на бебета в България. По другите държави не се прави. Това е остаряла и погрешна практика, като например осоляването на бебетата, подслаждането на водата, повиване на бебетата в стегнати пелени и т.н. Българските майки се опитват да наваксват с материала, но не става толкова бързо.

Но съм сигурна, че след 10 години в България няма да се намери майка, която да го прави това забелване, а тези, които са се подлъгали ще  разправят само - по наше време се забелваше.

Както сега се смеем на свекърви и баби за техните методи и глупости, така и на нашето поколение ще се смеят, само че някои не го осъзнават все още.  

И да ти отговоря на въпроса  - не, не е проблем. По-голям проблем е вероятно да има, ако се забели. Аз не правя такива неща на децата си.

Абсолютно съгласна!!!
Никъде в Скандинавието и Финландия не правят това.
Лекарите ми се смяха,когато им казах за тази "процедура".
Не смятам,че в Хелсинки педиатрите са глупави и нискоквалифицирани.

# 123
  • Мнения: 1 800
Малее, като чета с това забелване направо косите ми настръхват, звучи много садистично за мен Rolling Eyes

В САЩ около 80% от момчетата са обрязани.

# 124
  • Мнения: 2 448
Малее, като чета с това забелване направо косите ми настръхват, звучи много садистично за мен Rolling Eyes

В САЩ около 80% от момчетата са обрязани.


То обрязването да не би да е мазане с балсам.  Laughing

# 125
  • Мнения: 161
Наистина звучи садистично. Не съм пипала, няма проблеми засега, нито зачервяване, нито някакви болки. Педи каза, че това е пълна глупост. 

Свраки има трима сина и каза, че не е процедирала така с нито един. Каза, че те като порастнат "сами се оправяли с пипане и дърпане."  Laughing 

# 126
  • Мнения: 2 448

Свраки има трима сина и каза, че не е процедирала така с нито един. Каза, че те като порастнат "сами се оправяли с пипане и дърпане."  Laughing 



Шегуваш се , нали? 

# 127
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз познавам мъже, които са се "оправяли" сами в пубертета с кървища и драми, и болки, и срам да кажат и последваща инфекция щото като е било време майките им са бляли.

# 128
  • Мнения: 750
Аз сама свърших тази работа и то когато станахме на 1 година. От много четене не знаех да забелвам ли да не забелвам , но просто се  случи, явно съм дръпнала по силно. Вярно плака 2-3 дни като пишкаше и после му мина, но и двамата много ни травмира това, аз се ядосвах и го жалех, а той и днес  , вече на 1,8 г понякога като го преобувам започва да се дърпа и страхува.

# 129
  • Мнения: 1 554
за мен садистично е да се обрежи малко дете #Crazy а не забелена чурка,доволна съм от избора който направихме с половинката ми да свършим тази процедура до като беше съвсем мъничък Peace

Аз познавам мъже, които са се "оправяли" сами в пубертета с кървища и драми, и болки, и срам да кажат и последваща инфекция щото като е било време майките им са бляли.

ужас Sick

# 130
  • Мнения: 2 448
вече на 1,8 г понякога като го преобувам започва да се дърпа и страхува.

Повярвай ми изобщо не се дърпа и страхува заради това. Там е чувствително място за момченцата и пипане и страх от чуждо пипане там е напълно обяснимо и нормално.
За сведение на брат ми детето вече 7 годишно е така не пипано там, но не дава да му измием чурката, не дава да го докоснем. А няма от къде да има този страх. Колко успява да я измие сам, не съм много сигурна, но това е положението. Сега се сетиха, че искат да му я отворят, ама като знаят, че на тази възраст ще е по голям зор за психиката на детето и ги е страх. А се вижда , че няма грам наченка за отлепяне.  Confused

# 131
  • Мнения: 755
Наистина звучи садистично. Не съм пипала, няма проблеми засега, нито зачервяване, нито някакви болки. Педи каза, че това е пълна глупост. 

Свраки има трима сина и каза, че не е процедирала така с нито един. Каза, че те като порастнат "сами се оправяли с пипане и дърпане."  Laughing 





Прощавай, но със " сами се оправяли с пипане и дърпане" Shocked не винаги става , понякага подрастващия пубертет се налага да мине през интервенция, не всеки има този късмет да се оправи така , пък и това е доста старомодно , в някой страни решават въпросът кардинално - с обрязване! Не искам да поставям дилема , нито да укорявам някого , но смятам ,че след като живиеем в 22век , не може да се разсъждава така ! Лично мнение, просто не се стърпях отново да го изразя! А самата процедура , не е садистична , защото е много по-садистично, когато годините са повече, когато се наложи "сами да се оправят"  , болката е доста по-силна. Смятам, че така не правите  добро на синовете си, а напротив просто егоистично без да се признава си спестявате тази процедура. ooooh!
За протокола , аз не си спестих"садистичната "процедура , защото поради страх на педиатър със синът ми се наложи на 1,5 години
да лежим в болница! Да пристрастна съм към тема, затова мисля , че не трябва да се чака и да си затворияме очите - "сами да се оправят"!  Crossing Arms
Това е безотоговрно! Crossing Arms

Последна редакция: пт, 23 яну 2009, 22:07 от Fortune

# 132
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
за мен садистично е да се обрежи малко дете #Crazy а не забелена чурка,доволна съм от избора който направихме с половинката ми да свършим тази процедура до като беше съвсем мъничък Peace
ужас Sick

и аз съм съгласна с това

# 133
  • София
  • Мнения: 1 175
Винаги има спорове по тоя въпрос,някой път такива крайни мнения чета  ooooh!
Не съм забелвала,прочетох доста по въпроса и се консултирах с уролог.Неговият съвет беше ако до годинката  кожичката не се е отдръпнала да го заведем малкия.Дотогава само съвсем леко и внимателно избутване и измиване.Оказа се,че няма нужда да го водим  Simple Smile
Всеки си преценява какво да прави и на кого да се довери  Peace

# 134
  • Мнения: 161

Това е безотоговрно! Crossing Arms


 Peace Вие - отговорните им дърпайте пишлетата до кръв и ходете да ги обрязвате ! Мисля, че щом няма ФИМОЗА /говоря за истинска такава/ проблем - няма. Доволна съм от педиатърката си и и имам доверие! Тя също е отгледала син без да му причинява това! Голяма истерия е обхванала всички с тези пишки! Crazy  

И все пак, мисля, че авторката доста ще се обърка. Най-добре да говори с педиатърката, за да я насочат - ако наистина има нужда - да се направи нещо! Peace  Аз лично не бих разчитала на мненията по форумите, да не говорим, че са доста противоположни. Тези, които са дърпали, ще кажат, дърпай! Тези, които са обрязвали, ще кажат обрязвай, а тези, които не мислят, че е нужно, ще кажат - не се шашкай и така...

Блонди е дала линк към статия, която според мен е достатъчно красноречива.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/

Ето цитат от въпросната статия:

При раждането си около 90 % от децата имат такива синехии. До към  3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пуберитета. За постепенното отлепване допринася и заиграването на момченцата със своя мъжки символ.

Цитата го поднасям специално за pasinet !

Общи условия

Активация на акаунт