към майките на МОМЧЕТА

  • 13 315
  • 153
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 448

При раждането си около 90 % от децата имат такива синехии. До към  3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пуберитета. За постепенното отлепване допринася и заиграването на момченцата със своя мъжки символ.

Цитата го поднасям специално за pasinet !


Никак не ме топли този цитат, защото моето като се падне в 10 % , за мен са сто.  Laughing
Аз съм за нормалното отлепяне с избутване в ранна възраст и без хирургическа намеса, само че ние бяхме с фимоза и нямаше начин да пропуснем.
Но да чакам до пубертета абсурд! Никога не бих му го причинила, ако ще шанса са остане залепнала да е 0.001 % !!!  Peace

# 136
  • Мнения: 161

При раждането си около 90 % от децата имат такива синехии. До към  3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пуберитета. За постепенното отлепване допринася и заиграването на момченцата със своя мъжки символ.

Цитата го поднасям специално за pasinet !


Никак не ме топли този цитат, защото моето като се падне в 10 % , за мен са сто.  Laughing
Аз съм за нормалното отлепяне с избутване в ранна възраст и без хирургическа намеса, само че ние бяхме с фимоза и нямаше начин да пропуснем.
Но да чакам до пубертета абсурд! Никога не бих му го причинила, ако ще шанса са остане залепнала да е 0.001 % !!!  Peace

За какви 10% говориш ?

90% са от децата се разждат със синехии. И при всички деца "проблема" изчезва , като при повечето е на 3-5 годинки, а останалите се оправят в пуберитета. 

Казваш, че не би му го "причинила" , защото сте били с фимоза и при вас обрязването е било неизбежно. Но наистина ако нямахте такъв проблем, едва ли щеше да мислиш така. Wink

Не искам сега да превърнем темата в бойно поле. Всяка майка усеща кое и как да прави и нека не се наричаме безотговорни и прочие.  Peace

# 137
  • Мнения: 2 448

Казваш, че не би му го "причинила" , защото сте били с фимоза и при вас обрязването е било неизбежно. Но наистина ако нямахте такъв проблем, едва ли щеше да мислиш така. Wink

Първо не съм го обрязвала , а просто отворила, което е съвсем различно и второ, ако нямахме проблем, просто щях да му я отворя аз до втората година постепенно с масажи, а нямаше да го прави хирург. Но в никакъв случай нямаше да оставя нещата на случайността да се случват някъде в пубертета.
Просто няколкото случаи, които съм видяла в тази възраст са достатъчни, за да не допусна да се случи на моето.
А майките, които искат да чакат си е съвсем техен проблем. Изобщо не ме интересува дори дали и кога ще си отварят чурките не техните деца.

# 138
  • Мнения: 142
След като сина ни стана на 1 м, педиатърката каза всяка вечер по време на баня много нежно и внимателно да се опитваме да забелваме. Мъжа ми се занимаваше с това и за 2 месеца, без никакво кървене, болки и мъчения - пишлето се забели. Аз изчетох доста по въпроса и бях съвсем объркана дали да го правим. По-скоро бях против, но като гледах че мъжа ми го прави доста внимателно и не измъчва детето се успокоих. Надявам се да сме направили най-доброто.

# 139
  • Мнения: 718

На моят син започнах да му я отварям по малко всяка вечер когато стана на 14 дена и до 3 месец беше напълно отворена. А малките бебета до 3 месец нямат силно развита нервна система, което значи че не изпитват такава болка.  Така, че отваряй си я смело - ти го правиш за негово добро...

Чета и не вярвам на ушите си  Laughing Не искам да го приемеш като обида, просто ме е страх някой да не се подведе по думите ти  Praynig. Има източници, откъдето можеш да разбереш, че колкото по-малки са бебетата, толкова по свръхсенситивни са. А това с насилстваното забелване, че чак до кръв да се стига направо ми пали фитила...Имаше такъв случай по-напред в темата май, направо тръпки ме побиха.
Ако ще забелвате поне недейте да го правите насилствено, рязко и изведнъж. А разбира се най-добре да се пропусне тази манипулация.
От многото прочетено по въпроса мога да обобщя следното: от хигиенни съображения може да се прави леко издърпване, но не след като се усети натиск.  Peace
Всеки да си мисли, чете, размишлява и решава.

# 140
  • Мнения: 755

Това е безотоговрно! Crossing Arms


 Peace Вие - отговорните им дърпайте пишлетата до кръв и ходете да ги обрязвате ! Мисля, че щом няма ФИМОЗА /говоря за истинска такава/ проблем - няма. Доволна съм от педиатърката си и и имам доверие! Тя също е отгледала син без да му причинява това! Голяма истерия е обхванала всички с тези пишки! Crazy  

И все пак, мисля, че авторката доста ще се обърка. Най-добре да говори с педиатърката, за да я насочат - ако наистина има нужда - да се направи нещо! Peace  Аз лично не бих разчитала на мненията по форумите, да не говорим, че са доста противоположни. Тези, които са дърпали, ще кажат, дърпай! Тези, които са обрязвали, ще кажат обрязвай, а тези, които не мислят, че е нужно, ще кажат - не се шашкай и така...

Блонди е дала линк към статия, която според мен е достатъчно красноречива.

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/966/53/

Ето цитат от въпросната статия:

При раждането си около 90 % от децата имат такива синехии. До към  3 - 5 година слепналата кожичка спонтанно се отлепва в голямата част от децата. При останалите това става през пуберитета. За постепенното отлепване допринася и заиграването на момченцата със своя мъжки символ.

Цитата го поднасям специално за pasinet !



Не съм го дърпала до кръв  Crazy, защото спред думите ти съм отговорна! Mr. Green Crazy Mr. Green
Мисълта ми беше , че не всеки има късмет да изкара до пубертът без усложнения! И не на последно място, защо смяташ, че като порасне синът ти няма да има кървища, дори напротив , тогава няма да е по-безболезнено.  Е, да разликата ще е , че няма ти да си "чудовището, което създава "кървищата", а ръката и хормоните , които ще подтикват към това! Laughing Да, хуманен избор! Crazy
Всъщност, няма да продължавам полемиката, за да не наводним темата с лични напатки.  Peace
Към авторката: довери се на лекаря си и следи във времето дали детентцето има дискомфорт при уриниране или се появява някакво зачервяване. Ако липсва всичко това, значи всичко е наред и ще чакаш пубертът да си свърши своето! В случай , че не си подходила по другият "Садистичен " начин! Laughing  Изборът е твой  , както и детенцето ти, пожелавам здраве ! Това е най важното!  bouquet Peace

Последна редакция: сб, 24 яну 2009, 11:10 от Fortune

# 141
  • Мнения: 1 800
за мен садистично е да се обрежи малко дете #Crazy а не забелена чурка,доволна съм от избора който направихме с половинката ми да свършим тази процедура до като беше съвсем мъничък Peace

[

обрязването отнема точно 2 минути от махането на памперса, правенето и слагането на нов памперс. Сина ми(на 2 дни) само изплака и като го гушках се успокои веднага.  След това няма болка и зараства за 2 дни. Прави се от педиатър, в болницата, докато ни изписаха всичко беше зарастнало.

В домашни условия дни наред да се "обработва" от родителите Sick
Не съветвам авторката какво да прави, просто споделям(различна опция) как е тук и че не е нужно да се "дърпа" детето Rolling Eyes

# 142
  • Варна
  • Мнения: 289
Каза ми докторката да не пипаме  там  Rolling Eyes И не пипаме .. Мисля,че не случайно по света не се прави така с бебетата  Peace

# 143
  • Мнения: 1 195
Педиатърката каза вечер леко да забелваме, дикато го къпем но колкото заради тоалета. Иначе никаква сила да не прилагаме. Каза че ако искаме ще ни даде направление за хирург, но според нея не било необходимо след като нямаме проблем. До 4-5год, щяла сама да се забели  Rolling Eyes
Та това и правя.

# 144
  • Мнения: 700
Не съм забелвала пишлетата. Проблеми не сме имали никакви!

Когато педиатъра предложи прочутото "забелване" ми се стори противоестествено и проучих въпрос. За моя радост се оказа,  че не е нужна лекарска, майчина или хирургична намеса... Grinning

# 145
  • Мнения: 528
Не, не пипам пишлето на малкия  Peace
Той се справя сам . И въпреки, че все още не му се е отворила напълно не съм се закъхарила , та чак и на хирург да го водя  Rolling Eyes

# 146
  • Мнения: 194

Замисляте ли се например за порочната практика жената да се мие със сапун? Това може да доведе до много големи бели в бъдеще. Ако мислим за естествените течения на жената като за мръсотия, трябва да се мием по три пъти на ден със сапун. А някой замислял ли се е, че тази спегма може да има също някаква функция и това премиване " за да е чистичко". Просто нищо в анатомията ни не е случайно и всяко грубо вмешателство е със сигурност грешка.  Peace


Извинявам се за отклоняването на темата,но ти как се миеш само с водичка ли? ShockedИ също в този ред на мисли-мия се три пъти на ден със съпун и досега нямам проблеми LaughingИ да ти кажа честно тези естествени женски течения никак,ама никак не са ми приятни SickКолкото до спегмата-ами как няма да я измием Crazy,а ако знаеш нещо за функцията й,моля те сподели.А сега по темата-до 2мес.забелвахме,но отдавна не го правим.Просто вече не ни се налага Peace

# 147
  • Мнения: 2 448
Цитат
Колкото до спегмата-ами как няма да я измием
Извинявай, но не разбрах. Как така няма как да я измием? Ако чурката е отлепена всичко се мие идеално. Отваряш миеш и пак затваряш.
Не може да се мие, когато е залепнала, ако това имаш предвид, извинявай.

# 148
  • Мнения: 753
Сами действаме с мъжа ми т.е. той/ и на два прегледа преди време и педиатъра. Знам, че е хубаво постепенно.

# 149
  • Мнения: 2 448
Ето ви тема за това, пишете тук.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366360.new#new

Общи условия

Активация на акаунт