Да се пожалвам и аз...

  • 2 444
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 244
Лиле, и аз да ти кажа да се успокоиш  Hug
Знаеш го моя разбойник - 2 месеца е по голям от Оли.  Laughing
Ей тая седмица проговори - има няма 15 думички.
Ама чак сега.  ooooh!
Просто ще и дойде и на Оли времето да почне, ама после да не се жалваш че само ходи по дире ти и вика Мамо това защо, мамо онова защо.
Ще има да се смееш след някой и друг месец  hahaha
А щерката ми е същата - тя проговори даже на 2 1/2. Ама ела да я видиш сега, по голям словесен дрисък от майка си.  Embarassed

# 31
  • Мнения: 1 238
Лиле, и аз да ти кажа да се успокоиш  Hug
Знаеш го моя разбойник - 2 месеца е по голям от Оли.  Laughing
Ей тая седмица проговори - има няма 15 думички.
Ама чак сега.  ooooh!
Просто ще и дойде и на Оли времето да почне, ама после да не се жалваш че само ходи по дире ти и вика Мамо това защо, мамо онова защо.
Ще има да се смееш след някой и друг месец  hahaha
А щерката ми е същата - тя проговори даже на 2 1/2. Ама ела да я видиш сега, по голям словесен дрисък от майка си.  Embarassed

Ихааа, как си мечтая да и чуя гласчето! Нека пита колкото си ще- няма да се оплаквам, само да проговори!
Нямам търпение вече.
Браво на твоя разбойник. Но той си има и кака, която го учи Wink Wink Wink Wink

# 32
  • Мнения: 780

Айде прати Кейтчо на сам да видиш какъв купон ще падне        

Да я пратя, ама спи  smile3524 Тя затова мама така активно да го дава  typeuu Laughing

И аз се опитвам да я ограничавам като сме навън, че мога да си преставя какво им е на майките като видят мойта засилена към децата им. Но на тази възраст те копират толкова много. Е не може нашто бебе да си го гушкаме и да го целуваме, а другите да са капо hug

И това ще отмине  Simple Smile и после само с умиление ще си спомняме и ще им разказваме Heart Eyes

А за утре предварително Честит Рожден ден на Оли и да има много голяма торта и мноооого подаръци! Поздрави от всички нас!  bouquet Hug

# 33
  • Мнения: 7 837
И ние като видим бебе в туърговския център гледай какво става! И тя проверява какво прави бебето и най вече дали има биберон. Даже е способна и собствената си биба да даде само бебето да не плаче Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing На мене лично ми е много сладка като целува бебешоците по главичките им, но явно това не трябва да бъде така. Пък и те не са научени така в Дания и за това тук това не е нормално.
Явно са по-студени и резервирани хората в Дания
Тук ве4е свикнах из магазините да ни налитат малки деца, които искат да пипнат Сами. В на4алото се стрясках, ама сега дори им се радвам на децата.
Изобщо не го приемам за странно  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 880
а малииии не прибързват ли малко с лекарите?!? Няма ли да я стресират още повече така??!?
Да бе, и на мен ми се струва прибързано, какво толкова очаквата от дете на няма и 2 години, да им държи речи ли newsm78.
Моята е на година и половина, казва няколко думички (от двата езика) и на мен даже ми се струва, че не влага смисъл в тях, та тръпки ме побиват, че до половин година някой ще очаква от нея да е проговорила...малкото бебе на мама Wink
В БГ на няколко пъти отворихме дума за проговарянето с някои мами и ми се е набило в главата, че няколко от тях споменаха, че децата им до 2 години не са казвали почти нищо, а след това за месец-два са се "отприщили" и сега си говорят като латерни. Това са деца, които са чували само ЕДИН език, а тези специалисти незнам какво очакват от това малко дете, което първо трябва да разграничи двата езика и чак тогава да ги говори.

# 35
  • Мнения: 3 880
Но той си има и кака, която го учи Wink Wink Wink Wink

Ей това е много важен фактор ми се струва- контакта с по-големите дечица, ние за съжаление имаме такъв само на площадката, но съм забелязала, че там само някое дете да извика някоя дума и Леа веднага я повтаря (или поне се опитва Wink) някак си автоматично, а в къщи като казвам нещо и я карам да го повтаря рядко ме удостоява с внимание...

# 36
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
Торнерос, аз знам, че децата от смесени бракове проговарят доста по късно. ...
това знам и аз, не се притеснявай излишно.

# 37
  • Мнения: 71
Ихааа, как си мечтая да и чуя гласчето! Нека пита колкото си ще- няма да се оплаквам, само да проговори!
Нямам търпение вече.
Браво на твоя разбойник. Но той си има и кака, която го учи Wink Wink Wink Wink

Помни си добре думите! Да не бленуваш някога за малко тишина....  Wink  Wink  Wink
Ще проговори и още как, дечкото!
Скоро, по повод на подобна тема в друг форум, се бях присетила за историята на една приятелка... Та тя е еврейка, родена в Швейцария, отгледана от австрийка-гувернантка в Кипър. Родителите й говорят у дома иврит, немски и английски. Освен това се, в речта им се включват и някои мили думички от родните места (майка й е родена в Сараево, а баща й - в Омск). Любимата готвачка говори турски, а на улицата - гръцки и турски. Та в тази обстановка тя расте и не продумва нито дума до третата си година. След това проговаря изведнаж на всеки на съответния език. В момента е журналистка - не може да спре потока думи Wink
А иначе по отношение на поведението...  Ами, то, според мен, до немалка си е резултат от националния и индивидуалния характер на този, с който детето прекарва повече време. Дечицата просто си ни копират поведението. И понеже нерядко се случва и нашето поведение да се възприема малко странно, та...
Но идеята да се премести малчуганката сред по-големи не е толкова лоша - ще има стимул да догонва, пък и ще има повече примери за подражание (и за добро и за щуротии  Laughing ).
Срещата с логопед и психолог също няма да навреди. Зная, че звучи в началото малко ошашкващо, но то пак произтича от "културния шок"  Simple Smile Моята мила щерка периодично в училище се "преслушва" от логопед и в това не виждам нищо лошо - от рапортите им мога ясно да проследя напредъка й във "външния" език. А скоро получихме и първия й психологически портрет. Ами то на моменти си беше директно мое описание.... Ужас! Но по този начин може да се комбинира една доста пълна картина за детето. Все пак, ние сме само "вътрешния" свят, а на вън, без нас, поведението често е друго.

# 38
Лиленце, как само ще се смееш един ден на тия притеснения, и както ти пише Роселини ще искаш минута затишие и почивка от бърборенето им. Две приказки по телефона нормално няма да можеш да размениш Laughing Laughing

За гушкането на бебетата.....ами хайде де, запрятайте ръкави за компанийката. Да има какво да гушка детенце Wink Hug

# 39
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Лиленце, как само ще се смееш един ден на тия притеснения, и както ти пише Роселини ще искаш минута затишие и почивка от бърборенето им. Две приказки по телефона нормално няма да можеш да размениш Laughing Laughing

За гушкането на бебетата.....ами хайде де, запрятайте ръкави за компанийката. Да има какво да гушка детенце Wink Hug


 newsm10 Извинявам се, че се намесвам аз, такава нечужбинска мама, но искам да кажа, че децата са различни. Не говорела- ми добре, няма непроговорило дете. Прегръщало бебоците- това може да говори само за добро сърце, няма вечно да ги прегръща я! Някой се дразнел, било това учителка или дете- не можеш да се съобрази с всички. Остави детето да си се развива- на мен ми се вижда съвсем нормално малко момиченце, което е мило, любвеобилно и чувствително. Радвай се, че имаш такава дъщеря!
Приказките за аутизма са...меко казано...неуместни!!!

# 40
  • Spain
  • Мнения: 3 750
намен например много ми харесва като доиде някое дете да по4не да прегръща моита палавница ..даже тя самата ве4е по4на да се дава ..оба4е....има едно мом4енце на неината възраст в парка ..и майка муи баба мупостоянно тър4ат след него ..то прегръща ама като по4не да стиска забравя да пусне...знам 4е е от "любоф"защото мног добре се разбират с Гери .. Торнеросе - погледни Оли ,да не би затова у4ителките да и правят забележки (онова мом4енце като стиска 4ак по4ват да му треперят ръ4и4ките ... не можем да ги "разделим"с бабата ) . ако го прави по4ваи да обяснява6 4е трябва по леко ..поне така праве6е бабата ..незнам кои е правилния подход

# 41
  • Мнения: 713
Първите няколко дена след като Елена тръгна на градина бяха горе-долу добри за нея. Но след 1 седмица като я оставяхме и взимахме, голям рев и изглеждаше много разстроена. Помолихме госпойцата, която Елена си харесваше да я следи по-отблизо и момичето каза "добре, ще записвам какво става". Какво се оказа....по-големите само я прегръщали и целували и тя квичи. Нямаше тогава достатъчно деца на нейната възраст и тя беше в смесена група. Българчета, англичанчета, все са си деца и обичат гушкане Grinning. Tornerosse, опитай да и обясниш, че не всяко дете обича да го целуват и по-добре казва здравей и само да гушка леко и за кратко Grinning. Как ще обясниш не знам Shocked. Иначе може да се получи така, че тя да се чувства отхвърлена, ако не и отвръщат със същото и дори се разстройват другите деца, а може и госпожите да и правят забележки по-често, което пак не е хубаво за срамежливо сладунче като твоето/ако наистина е срамежлива/. Много целувки от нас за голямото момиче Grinning. Ти после друга песен ще запееш  като почне да повтаря по 100 пъти мамо мамо мамо. Днес ме хванаха бясните като плащах в магазина, то беше мамо на N-та, не можех да се разбера с продавачката, така врещеше и ме сочеше отгоре на всичкото - mam, mam, this is my mama, mam, mam........ Close

# 42
  • Мнения: 713
А, голяма маймуна е няма що. Ходеше 2 следобеда на седмица, но за 4-5 месеца я отиде 15 пъти, я не. Нали все беше болна. Нямаше смисъл да плащаме 200 на месец за тоя дето духа. Беше на 16 мес. като тръгна, септември миналата година и след Нова година я спряхме. Защо ме питаш?

# 43
  • Мнения: 2 195
Лили,ако това ще те успокои-моя дивак също не говори Rolling Eyes  Хем и двамата с тати сме българ4ета Wink Казва само някои думи4ки и то едвам ги разбирам...Така 4е не се притеснявай вси4ко ще си дойде на мястото.Дайте на Оли малко време и спокойствие,сигурна съм ,4е ще проговори принцесата Hug

# 44
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
По това,което про4етох малкото ти 4ове4е няма никакьв проблем,тоест не е изостанала от дригте ,както ти пишеш.Всяко дете си има" своя ход на неЩата" ,но това не зна4и ,4е не се развива добре.
А извинявай ,но ти знаеш ли ,колко е трудно е да се нареди пьзел от едно 2 годишно дете Rolling EyesИ твоето го може Shocked,4е мила ние тогава може да те поздравим Hug.Убедена сьм ,4е детето ти ,Ще преодолее вси4ко и рано или кьсно,Ще по4не да говори нормално.
Много кьсмет ви желая и една прегрьдка от мен

Общи условия

Активация на акаунт