Zapitvane:Vitamini po vreme na bremennost

  • 1 725
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 960
Аз съм против всякакъв изкуствен прием на витамини.
Peaceзалагах на плодове и зеленчуци.Качих 8 кг до края на бременността си  ,бебо се роди 3.800.

# 16
  • София
  • Мнения: 529
Не виждам нужда от прием на изкуствени витамини, особено в ранните месеци. Разумното и балансирано хранене ще свърши тази работа. Витамини обикновено се взимат в последните месеци и то, ако има нужда (тоест има изразен някакъв недостиг в организма). Не съм привърженик на масовото изписване и прием на витамини при бременните, със или без нужда. Желая ти лека и безпроблемна бременност  Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
Не пиех витамини/освен фолиевата к-на/.Хапвах си достатъчно плодове и зеленчуци/качих 14кг/.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 535
С първата бременност пиех Матерна (то тогава нямаше друго за бременни) и качих 14 кг
С втората Пре-натал (20 дни прием, 10 дни почивка) - 11кг
Не мисля, че витамините оказаха някакво влияние върху качените килограми  Peace
Наистина е по-добре да се храниш пълноценно, но ако това не е възможно слушай лекаря си какво ти предписва.
Лека бременност  Peace

# 19
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
аз пиех Центрум Матерна
и аз Peace
Мисля, че всичко си е до организъм.

П.П. Качих 12кг. през цялата бременност.

# 20
  • Мнения: 223
Всичко е много индивидуално. Аз пих Матерна и качих 12 кг., след раждането бяха останали само 4 за смъкване. После нещо се обърка и в периода докато кърмех, без допълнителен прием на витамини станах на килограмите, които бях в деветия месец.  Rolling Eyes
Разбира се, че е по-добре без изкуствени полезности, но за зимния период, без достатъчно разнообразни плодове и зеленчуци, смятам че има нужда от тях.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 546
Пих Центрум Матерна и качих 12 кг за цялата бременност. Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 1 391
С първата бременност не съм пила, а с втората пиех и продължавам да пия, защото кърмя Vega prenatal formula (английски). Нямах разлика в качените килограми, което ме навежда на мисълта, че си е до апетита на бъдещата мама, а не толкова до взимането или не на хранителни добавки.

P.S. За съжаление много бъдещи, а и не само мами живеят със заблудата, че могат да си набавят всички необходими вещества само от храната. В днешно време поради ред причини това е непостижимо. Има достатъчно информация, както на български, така и на други езици в мрежата. Peace

# 23
  • Мнения: 741
Не съм пила никакви витамини.Има достатъчно толямо разнообразие от плодове и зеленчуци,с които да си ги набавяш.А за кг е индивидуално,аз качих 18

# 24
  • Мнения: 3 929
Аз изпих 2 опаковки Матерна през цялата си бременност. Качих 23 кг, може от това да е, защото не се хранех повече като количество от преди това. Така че го отдавам до определена степен на Матерна-та. Но смятам, че е необходимо да се пият синтетични витамини. По-важна е пълноценната храна.

# 25
  • Мнения: 2 521
И аз пих Центрум Матерна-качих 28кг ooooh!С първото не съм пила и пак качих толкова Thinkingсмъкнах ги за 2 месеца след като спрях да кърмя Peace

# 26
  • Мнения: 4 784
Съмнявам се от витамините да се напълнява.
Аз пиех Центрум, качих 20, че и повече кг, но според мен витамините не бяха причина за това.
Ако забременея обаче отново бих пила само фолиева киселина.

# 27
  • Мнения: 117
Никакви витамини не съм пила и си качих 25 килограма,но имах страхотен апетит Embarassed.

Общи условия

Активация на акаунт