Горди мами ЯНУАРКИ избират най-красивите колички и кошарки!

  • 12 614
  • 299
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 11
Здравейте мами, ние вчера бяхме на ЖК - 2кг сме, правилно разположени с главата надолу, направиха ми запис на бебо и се видя как се прозява, беше толкова сладко........
да попитам, вие имате ли вече коластра, защото аз още не , а една моя приятелка има от началото на осмия месец.
И още едно питане, някой правил ли е печено пила на грил в микровълнова фурна. И аз имам тази нова придобивка , но ми казаха, че не става като печено на грил , а по-скоро като варено.... Sad

# 286
  • Мнения: 270
И аз съм овца Crazy Crazy и съжителствам с Дева.Идилията е пълна Party

П.П. Ха сега добър ден и от мен!!
Мюрвет,днес и аз си имам компания.Моето либе е нещо болничък и си остана вкъщи,та само му се радвам и се въртя около него,а той се опитва да работи на лаптопа.Уфф,голяма досада съм Crazy
За присъствието на раждането-аз и да искам,таткото не иска.Страх го е от това,което може да види hahaha
Сонче,аз имам коластра отдавна,може би от 4-тия месец и я виждам вечер като сваля сутиена имам засъхнали топченца от нея по зърната.
А за пилето,не съм приготвяла,но имам чувството,че фурната ще стане на нищо след една такава манипулация и може би за това не съм пробвала newsm78
Честито за придобивките на всички.Със здраве да си ги ползвате.  bouquet
И аз ще съм утре вечер на преглед да видим какво е дереджето,как е застанало бебето,да си поговорим с док какво и как за раждането,че ей го на,то не останало.
Хайде лек ден на всички,после пак Hug

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 12:25 от daninceto

# 287
  • Мнения: 87
въх пак ви опуснах, та само ще кажа здрасти и че пихме кафе с бърборанчето Simple Smile
моя син днес ще пробваме да спи в яслата и ми е едно свито, след малко ще звъня да видя как е.
целувки  Heart Eyes

# 288
  • Мнения: 705
Здравейте, мами,
Съжалявам, че не съм писала, но интернетът тук е малко бавничък и трудно се вързвам, особени проблеми имам с отварянето на форума.
Днес трябваше да ме изпишат, но вчера нещо ме заболя кръстът и ме оставиха за неопределено време. Криво ми е единствено, че сме разделени с таткото и той е самичък вкъщи, но няма как. Буболечка трябва да почака поне още един месец (днес влизам в осмия).
Лек ден на всички и си пазете съкровищата, всяка работа може да почака!   bouquet

# 289
  • Мнения: 52
Алекс, честита придобивка! Абе, момичета, вие сигурно много слушкате, та от сега ви започнаха с подаръците! Wink
Моят сак е вече почти готов - нощници, топли чорапки, бельо, помпа за кърма, тоал. принадлежности, 2 книги, ако се наложи да вляза по-рано/ дано не се случи!/...
За коластрата - през първата бременност преди да родя нямах изобщо, но после си имах предостатъчно мляко. Сега имам отдавна по мъничко, та даже малко ме сърбят зърната от нея... Shocked
Зозима, не се притеснявай за таткото, радвай се че сте на сигурно с бебока и по- леко да ти минават дните!
Момичета, аз пак направих беля - вчера паднах по стълбите и си разтегнах сухожилие на глезена! Добре, че не стана нищо на бебо! Бъдете по- внимателни от мен!

# 290
  • София
  • Мнения: 120
Здравейте и от мен,

Честито на всички именници:)  bouquet  bouquet  bouquet
Соня, много хубави новини-такива да имаме само.
Desisladka, и мойто бебе е много активно нощем-трудно се заспива така, изключително приятно е да го усещам, ама и аз така-като се оцъкля посред нощите Shocked Shockedи няма заспиване после.
Искам да ви питам, дали и при вас се случва така като при мен-получават се едни буци на корема ми -огромни-май главичка се оказа в крайна сметка, ама да си призная малко, на моменти повече ме боли newsm78Предполагам, че е нормално, ама........ей така за успокоение.
А и още нещо-има ли някоя от вас, мами, която да не хапва месо Rolling Eyes-защото аз съм така от няколко години и ми е любопитно, пък и да споделим някоя рецепта за нещо постничко Peace

Много усмивки Hug

# 291
  • Мнения: 7
Честит имен ден на всички празнуващи
И аз днес си имах компания до преди малко.Мамчето ми беше на гости и ми помогна да си прибера цветята от терасата.Всъщност тя ги прибра де, аз само давах команди "Това - тук, онова - там!" Naughty
Алекс честита ти нова придобивка.Ох как ми се иска и аз да отида на пазар и да харча, да харчааааааа...
Соня браво за хубавите новини за бебока.Аз не съм правила цяло пиле на микровълнова, пробвала съм с бутчета, но наистина не става същото като на грил.
Зозима оправяй се бързо, че от вкъщи по-хубаво място няма.
За присъствието на мъжа по време на раждане съм писала и преди, че моето мъжле не иска да присъства, а и аз май не съм много навита да е при мен.
Биляна внимавай бе момиче.Ох, как ме е страх като слушам или чета за такива падания.Аз пък онзи ден се подхлъзнах на мокрия под на банята у майка ми.Добре че успях да запазя равновесие в последния момент иначе щях да направя шпагат.

# 292
  • Мнения: 52
Бубичко, и ние миналата година бяхме "заклещени" от снега в една хижа. Наложи се да си октавим колите там за повече от седмица, а не беше сигурно дали ще има влак...... Тогава за 2-3 дни пътищата бяха почти непреходими, беше си риск да пътуваш... Точно то това ни е страх с моя мъж! Та си мислехме да плануваме раждането за по-рано, но личн. лекар ми каза, че не било добре за бебето, по- добре било да си узрее достатъчно... Така, че , бихте ли ми казали, тези, които ще сте със секцио, колко дни преди термина ви го планират.  И вие чували ли сте за рискове при по- ранно раждане?

# 293
  • Мнения: 61
Точно то това ни е страх с моя мъж! Та си мислехме да плануваме раждането за по-рано, но личн. лекар ми каза, че не било добре за бебето, по- добре било да си узрее достатъчно... Така, че , бихте ли ми казали, тези, които ще сте със секцио, колко дни преди термина ви го планират.  И вие чували ли сте за рискове при по- ранно раждане?

 Лекарят ни каза, че е твърде рано още да се насрочва секциото. Към средата на 8-мия месец, ще го насрочи. До колкото разбрах е поне седмица преди термина, но при мен може и да е по-рано. Всичко зависи от това колко голям ще стане годзилчо.

 След 34 седмица се счита, че раждането е с минимални рискове за плода, друг въпрос е, че колкото по-рано се роди толкова по-уязвими ще бъдат белите дробове. Сигурно има и други последствия, но в края на краищата лекарите си знаят работата и трябва да им се доверим напълно.


Харесвате ли новото ми име?! Не приемам отрицателни отговори.  Grinning

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 14:20 от Иники

# 294
  • Мнения: 200
Копривке не се притеснявай аз съм в същото положение като теб само , че аз съм контактна на съпруга си , който е с хепрес зостер.Този хепрес зостер е един и същ причинител и на варицелата и предизвиква нейното развитие при непреболедували. Майка ми съответно не помни аз кара ли съм варицела или не. След консултации с кожни лекари стигнах ди извода че е опасно когато не е завършила органогенезата т.е. до 20 г.с. и последните дни от бременността. Т.е и да се разболеем в тези месеци няма старшно за плода, даже може да получи имунитет от нас.  Но аз исках веднъж за винаги да знам , а не всеки път да треперя  дали съм боледувала или не. Затова наистина изпратих серум за изследване на варицела в НЦЗПБ бул. "Столетов"44 а /до затвора/ има си такава лаборатория.Изследването е 39 лв. Сега си чакам отговора. Аз го направих за мое успокоение. Все пак живот и здраве ще сме пак контактни на други хора и деца с варицела....

# 295
  • Мнения: 200
Забравих да ти напиша и телефон. Много са любезни и всичко обесняват.
931 23 22 -това е централа и искаш лабораторията за изследване на херпес зостер.
931 07 13 -този не знам на кого е точно , защото ми вдигнаха на първия

# 296
  • Мнения: 656
Здравейте, момичета!!

Лорини, честит ти брат именник!!! Да ти е жив и здрав!!!

Айде и аз да почерпя, че днес моят татко пък е именник - казва се Минчо Wink


Моник, и моят корем става на буци едни такива странни... Та и аз не мога да разбера това дали са безболезнени контракции или просто бебокът е застанал по странен начин...  newsm78  Ама много дълго ме държи понякога - ако е контракция чак би било стряскащо....

Зозима, не се притеснявай, наистина е важно сега с бебето да сте добре... Таткото ще се оправи и самичък Wink

Хайде, че аз днес нещо не мога да пиша... трябва да се работи  Tired  Взе много да ми писва вече, ама кво да правя - ще трябва да потърпя още месец...

А - за бельото исках и аз да кажа - ходя си със старото.. И сутиените ми стават още - те гърдите ми почти не пораснаха... Дано да няма връзка с кърмата  newsm78

# 297
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Здравейте коремчета!
Днес Нета ни нещо не е на ред и все не мога да се включа от сутринта...........
За секциото-обикнавено плануват датата на раждане 1 седмица до 10 дни преди термин.Не че ако се роди с още 2-3 седмици по-рано/примерно/няма да оцелее бебо,нооооо матката на мама си е най-добрия кувиоз и колкото по-дълго седи там бебчо,толкова по-добре.Ражда се с добре развити бели дробове,с по-добър имунитет,с хубав сукателен рефлекс,започва бързо да натдава и т.н.
За секрецията от гърдите-на мен ми се появи такава още към 5-ти месец и сега си я имам,но знам,че това няма нищо общо с количеството на кърмата и качеството на кърменето след това.
Зозима-не го мисли таткото сега......важно е,че вие с бебка сте добре и всичко ще се оправи.Още малко остана и ще се гледате и гушкате вече трима у дома.Стискам палци да сте в къщи по-бързичко Praynig
Честит празник на всички именници и всички които имат именници!Да са живи и здрави!
Мъммммммм,какви вкуснотиики черпите все..........то за това дебелеем Joy
Май трябва някой да пусне нова темичка,че тази ще ни я заключат...............ама аз нали съм с две леви newsm78

# 298
  • Мнения: 31
Здравейте,мамчета!
Аз сега си идвам от доки.Бебо е добре.Даже много добре.Доки каза,че е 2,700кг.И по размери термина ми е 28.12.А по цикъл е 21.01.Та може да имаме някое декемврийче.
За секциото ми каза-7-10 дни преди термина се правело.Ще видим при нас как ще е.
За присъствието на таткото-нашия категорично отказва.Голямо шубе е.А и мисля,че това е изживяване само за майката.

# 299
  • Мнения: 656
Момичета,

хайде на новата тема

Не съм пипала нищо, само копнах, понеже първо нямам време, второ нетът ми е гаден и трето - предполагам, че някой е направил такава Wink  newsm78  А пък ако не - ще си караме със същата Wink

Общи условия

Активация на акаунт