Да преправим старите мебели!

  • 421 064
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 068
това ще е любимата ми тема  Mr. Green
отдавна се каня да боядисам секцията а сега и мебелите в спалнята
Ето и неуспешмият ми опит с масата в хола която лакирах
нищо не се получи  ooooh!
затова ще боядисвам с боя или латекс

Ето това направих със столовете но още не съм сменила дамаската
http://www.foto.bg/data/500/medium/11m_031.jpg
облепих кухненските шкафове с фолио  Wink резултата беше много добър

Друго което съм направила.....  newsm78 сега не се сещам
Единственото което ме кара да не започна с боядисването е че не ми се търка със шкурка  Confused
Как мислите дали ще може да подмина тази процедура ?

# 31
  • На морето!
  • Мнения: 5 756
И аз идвам тук. Имам около 10 модулчета, от тези от едно време, които мисля да преправя като библиотеката на Мира. От ПДЧ са и се чудя с фолио ли да ги замаскирам, никак не ми се иска, с агрилни бои или ?

# 32
  • Мнения: 764
Копирам написаното от мен в една стара тема.Дано да е полезно!

"Скоро питах тук дали някой знае как се състаряват мебели.Вече открих 2 начина и реших да ги споделя с вас.
  Първи  начин:
1.нанася се бял полиутетанов грунд при разреждане 50% с разредител
2.нанася св втора ръка грунд с разреждане до 15 %,след изсъхване на първата ръка
3.шлайфат се на места ръбовете с шкурка до появата на основната дървесина
4.нанася се патина (черна или кафява) по цялата повърхност с пистолет или гъба
5..С рехава материя за шлайфане (подобна на тази за миене на тефлонови тигани) се минава по повърхността без да се натиска много,за да остане в порите част от тъмната патина и да се изчисти на местата с голата дървесина
6.постигнатия ефект се запечатва с безцветен полиуретанов лак с УВ-филтър,за да не пожълтее изделието от светлината
7.минавате втора ръка с лака и след изсъхването може да се наслаждавате на "старите " си мебели


Втори начин:
1.прави се на дървена мебел
2.изчиства се лак,боя,ако има
3.необходима са 2 цвята боя-например кафява и убито зелена
4.разреждаш малко повече от нормалното едната боя(зелената) и боядисваш
5.вземаш гъбичка и започваш да триеш нанесената боя-неравномерно и само по посоката на дървесните влакна
6.правиш 4. и 5. и д другата боя.Хубаво е да ги порзмажеш,да преливат една в друга
7.като решиш,че е достатъчно и ти харесва,следва лак

Аз все още не съм прилагала техниките.Ако някой ме изпревари,нека да пише как е станало!
Успех! "

Последна редакция: пт, 21 ное 2008, 11:14 от pipilota viktualia

# 33
  • Мнения: 8 999
pipilota viktualia,  искам да те питам дали лака за който говориш /6.постигнатия ефект се запечатва с безцветен полиуретанов лак с УВ-филтър,за да не пожълтее изделието от светлината/ е напълно безцветен, като вода. Защото аз си купих поне 5 кутии различен безцветен лак, който се оказва винаги леко жълтеникав и ми опропастява кристалното бяло на  блажната боя. А аз искам да запазя точно това бяло, та затова все още мебелите ми са в полу-готово състояние и не давам да се ползва масата по предназначение.

# 34
  • Мнения: 764
pipilota viktualia,  искам да те питам дали лака за който говориш /6.постигнатия ефект се запечатва с безцветен полиуретанов лак с УВ-филтър,за да не пожълтее изделието от светлината/ е напълно безцветен, като вода. Защото аз си купих поне 5 кутии различен безцветен лак, който се оказва винаги леко жълтеникав и ми опропастява кристалното бяло на  блажната боя. А аз искам да запазя точно това бяло, та затова все още мебелите ми са в полу-готово състояние и не давам да се ползва масата по предназначение.
За съжаление не зная,защото все още не съм прилагала техниките.А може би като се нанесе и изсъхне лака ще стане прозрачен........? А дано някой отговори........

# 35
  • София
  • Мнения: 4 041
Baibibi, тези гледала ли си ги:  http://www.benjaminmoore-bg.izotech.com/interior.php#alkid  , специално Moorwood

Нямам представа дали е наистина прозрачно, но уж ги водят за много добри.

А тези също са много добри, но не знам дали е това, което търсиш:  http://www.vamko.com/levis-vernis-mat.php

# 36
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не зная какъв е новия латекс, но имах голям проблем с кухненските шкафчета на свеки, които бяха боядисани с латекс. Страшно се цапа! А като започнеш да миеш, пуска по малко боичка на парцала. Аз не бих опитвала с латекс.

# 37
  • Мнения: 452
Аз честно казано промених веднъж една секция, но сега искам да си променя вратите. Става въпрос за дървени масивни врати, които са на 80 години, но не ми се иска да ги сменяме. Проблемът при тях е, че са боядисвани с блажна боя  Rolling Eyes доста пъти. Освен да се изтъркат със шлайф за друго не се сещам, но пък самите врати не са гладки, а имат нещо като орнаменти по тях и не ми е много ясно как ще стане цялата тази работа. Четох някъде, че с горелка се сваля боя, но не съм пробвала до сега.
Относно тия врати мога да ти препоръчам горещо да си купиш фолио и да ги облепиш вкъщи са така и стоят страхотно - не си личи изобщо , че са с фолио,а стоят като нови МДФ

# 38
  • Мнения: 8 999
Baibibi, тези гледала ли си ги:  http://www.benjaminmoore-bg.izotech.com/interior.php#alkid  , специално Moorwood

Нямам представа дали е наистина прозрачно, но уж ги водят за много добри.

А тези също са много добри, но не знам дали е това, което търсиш:  http://www.vamko.com/levis-vernis-mat.php

Тези, първите, не съм ги виждала. Левис щеше да е следващият ми опит. Дано да е това, което търся, иначе няма как да съхраня красотите, които създадох от най-обикновени стари, очукани  чамови шкафчета.

# 39
  • Мнения: 4 380
aunt Ogg, акрилната боя е на водна основа, разрежда се с вода. Латекс за какъвто говори Ксения, не знам дали има в БГ. Тя накъде беше споменала и точно акрилна боя, че се ползва с цел обновяване на мебели, така че не е грешка.
Аз се пробвах с една врата. Купих някаква акрилна боя Бриколаж, не разбрах каква марка е точно, явно е произведена за тази верига магазини. Не се получи много добре, но само защото ми изгоря шлайфа на 10-та минута и не ми се занимаваше да свалям старата боя, изцяло със шкурката. 
Така че действай смело, ще се получи. После непременно да покажеш масата.

Хапя, не знам дали действа но виж това:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318662.msg8358705#msg8358705

Бенджамин Мур има в България. Не знам обаче колко е достъпен като цена, това е един от най-добрите, да не кажа най-добрия латекс в света. Не знам качеството на Левис и доколко е миещ се.
Не обръщайте внимание на продавачи, в България няма практика на боядисване на мебел с латекс и да си се подхилкват колкото искат- резултатът е перфектен. При мен всичко боядисано е боядисвано с латекс. Всички врати и врати на вградени гардероби. Перфектно като вид и идеално почистващо се.
Колкото до акрилна боя, това не е същото като латекса. Ако се боядисва с акрилна боя, трябва после да се нанесе акрилен лак за защита. А лакът, колкото и да е матов, пак има риска да лъщи.

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 19:53 от xenia

# 40
  • София
  • Мнения: 4 041
Само да вметна: Боядисах с ето тази:  http://www.vamko.com/levis-ambiance-mur-mat.php

Става много добре! Сега тествам на една стара маса, да видя резултат, по-късно ще пусна снимки. Залепна си, не цапа, много наситено матово бяло е. Само ми се струва,че като мина с мократа кърпа съвсеем леко остава, но то не беше и съвсем изсъхнало де.

# 41
  • Мнения: 1 849
Бенджамин Мур има в България. Не знам обаче колко е достъпен като цена, това е един от най-добрите, да не кажа най-добрия латекс в света. Не знам качеството на Левис и доколко е миещ се.
Не обръщайте внимание на продавачи, в България няма практика на боядисване на мебел с латекс и да си се подхилкват колкото искат- резултатът е перфектен. При мен всичко боядисано е боядисвано с латекс. Всички врати и врати на вградени гардероби. Перфектно като вид и идеално почистващо се.
Латекса на Бенджамин Мур някакъв по-специален ли е или обикновен латекс? Има някакъв MOORE’S Latex Glazing Liquid 405– For Interior Use. Пише, че се мие даже. Такъв ли?
http://www.benjaminmoore-bg.izotech.com/interior.php
Къде го има по магазините? Магазина на Г. М Димитров е близо до нас... или на Раковска.

# 42
  • Мнения: 1 731
Много полезна темичка.Ние засега старите врати в хола и спалнята ,които са повече стъкло и отстрани само дърво ,ги облепихме с прозрачно фолио ама не отгоре до долу ,а на ленти.Хем да се вижда ,хем да не е съвсем.  Flutter Стана добре ,мисля.Сега умувам за външните врати,които са масивно дърво ,но вече доста олющено. newsm78

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 97
Ей, как ме зарибихте, бе момичета. И аз гледам тук едни ъглови дивани-- само какво им мисля.... newsm12 smile3508
давайте идеи да им видя сметката.

# 44
  • Мнения: 4 380
Бенджамин Мур има в България. Не знам обаче колко е достъпен като цена, това е един от най-добрите, да не кажа най-добрия латекс в света. Не знам качеството на Левис и доколко е миещ се.
Не обръщайте внимание на продавачи, в България няма практика на боядисване на мебел с латекс и да си се подхилкват колкото искат- резултатът е перфектен. При мен всичко боядисано е боядисвано с латекс. Всички врати и врати на вградени гардероби. Перфектно като вид и идеално почистващо се.
Латекса на Бенджамин Мур някакъв по-специален ли е или обикновен латекс? Има някакъв MOORE’S Latex Glazing Liquid 405– For Interior Use. Пише, че се мие даже. Такъв ли?
http://www.benjaminmoore-bg.izotech.com/interior.php
Къде го има по магазините? Магазина на Г. М Димитров е близо до нас... или на Раковска.

Абе не е по-специален. Просто е качествен, запечатва всичко идеално и се мие прекрасно. Но сигурно още много други марки имат същите свойства. При мен е боядисано с друга канадска марка и също се мие чудесно.
А иначе Б.Мур се слави като най-добър латекс поради изключително богатата гама цветове и най-различни видове специализирани за различни ефекти. Виждаш има перли, сатени, велури, металици и какво ли още не.

Това което споменаваш, Глейзинг, си е глейз, а не латекс. Глейзът се използва за различни ефекти с бои- faux finish.

Общи условия

Активация на акаунт