трябва ли да кажа на всички че сам бременна

  • 14 212
  • 88
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте,
преди няколко дни разбрах че сам бременна и днес казах на сестра ми а тя ми каза че не трябва да крия защото после детето трудно преговаряло.Знаете ли това дали е вярно или са пак някакви суеверия?
Благодаря Ви много.

# 1
  • Мнения: 544
За пръв път го чувам това. Предполагам е суеверие. Аз лично не съм бързала да тръбя наляво и надясно че съм бременна. Оставих хората сами да разберат.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 271
Поредната глупост. По-добре си кажи на когото ти прецениш и най-вече на шефовете си(ако работиш), за си имат едно на ум.

# 3
  • Мнения: 2 013
Аз не съм суеверна,но не избързах с раздуването,похвалихме се някъде към края на 2 месец! bowuu

# 4
  • Мнения: 386
Честито!   bouquet
 Съвета ми е изобщо да не вярваш в такива глупави суеверия, защото специално за бременноста народа е измислил много. Кажи на близките си когато сама прецениш, че е удобен момента...то всъщност не вярвам да има неудобен момент за такава хубава новина!!!

# 5
  • Мнения: 575
Аууу, да. Разбира се, че е вярно, звучи много логично  Joy

# 6
  • Мнения: 1 924
И мен не ме бива в преговарянето,сигурно майка ми рано се е похвалила Thinking

# 7
  • Мнения: 7 723
 
И мен не ме бива в преговарянето,сигурно майка ми рано се е похвалила Thinking
Аз никога няма да забравя наказанието си за една четворка по литература Crossing Arms
....а то- причината била в майка ми Crossing Arms ooooh!

...а пък на свекърва ми майката явно е криела до деня, в който я е родила Crazy

# 8
  • Мнения: 11 005
Поредната щуротия. Mr. Green На близките се похвалих веднага, другите научиха щом започна да ми проличава.

# 9
# 10
  • София
  • Мнения: 2 296
Честито!   bouquet
 Съвета ми е изобщо да не вярваш в такива глупави суеверия, защото специално за бременноста народа е измислил много. Кажи на близките си когато сама прецениш, че е удобен момента...то всъщност не вярвам да има неудобен момент за такава хубава новина!!!
PeaceНа същото мнение съм.

# 11
  • Мнения: 8 999
Човек сам решава дали да кажи или не. Аз лично бях толкова превъзбудена, че час след като видях положителния тест, вече бях разгласила новината. Други жени пък от суеверие не казват до края на третия месец.
Ти сама трябва да прецениш дали искаш да споделиш тази радост със света на мига, или да поизчакаш малко. Но, каквото и да направиш, няма нито да навредиш, нито да улесниш живота на детето си.

# 12
  • Мнения: 2 792
  Не, не трябва, забременяването въобще не е обвързано със задължителна процедура на оповестяване.

# 13
  • Мнения: 3 621
Миличка, докато родиш ще чуеш един милон суеверия , ако се съобразяваш с всичките ще луднеш... На кой и кога да кажеш решавате само ти и таткото
Късмет и лека бременност

# 14
  • Мнения: 668
Радвай се не го крий!!!Няма по хубава новина от това!  bouquetЧЕСТИТО!

# 15
  • Мнения: 9 973
поредната глупост Mr. Green

# 16
  • Мнения: 925
Ох, наистина, не се връзвайте на толкова много и глупави суеверия Simple Smile Гледайте си бременността и й се радвайте, страхотен период е това!

# 17
  • Мнения: 4 053
поредната глупост не, амиииииииии нямам думи  ooooh!
аз съм на мнение, че хубавите неща трябва да се казват.

# 18
  • Мнения: 4 335
Поредната глупост ooooh!Аз не бьрзах да казвам Laughing

# 19
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
.....поредното суеверие  Laughing

Кажи за бремеността си на който ти прецениш ...а другите ще разберат в последствие  Hug


Леко бременеене   bouquet

# 20
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз не съм суеверна,но не избързах с раздуването,похвалихме се някъде към края на 2 месец! bowuu
Peace

# 21
  • Мнения: 2 111
Поредното суеверие  Simple Smile
В началото казах само на близките си,а колегите и приятелите разбраха в началото на 3 месец когато се наложи да полежа в болница.
Не е нужно всички да знаят,че си бременна.Кажи на най-близките си хора.

# 22
# 23
  • Мнения: 9 441
Аз лично не съм крила,че чекам бебе.С моя приятел се бяхме разбрали да не казваме на неговите родители,защото той отсъстваше от България и държеше да присъства в този момент!Но това за по-късното проговаряне съм го чувала!

# 24
Поредното суеверие.  Peace

# 25
  • Мнения: 174
Честито   bouquet Радвай се на бременноста си и не вярвай на такива куротии  Peace

# 26
  • Мнения: 7 201
.....поредното суеверие  Laughing

Кажи за бремеността си на който ти прецениш ...а другите ще разберат в последствие  Hug


Леко бременеене   bouquet
Peace Изказвам мнението.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Това не е вярно. Даже една приятелка беше разтръбила на всички, че е бременна още в началото, а дъщеря й е на 2 години и половина и още не говори Wink
 Знам че не е хубаво да се казва до 3-ия месец, защото в началото на бременността често стават спонтанни аборти.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Сама си реши кога и на кой да кажеш за бременността си.
Лека бременност.  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 4 052
На най-близките казах веднага, а останалите разбраха когато ми пролича. Поне така ми се искаше Mr. Green Иначе нали знаеш "махалата малка, устите големи"
Така че, не се връзвай много, много на суеверия, а направи както ти е кеф Wink И честита и лека бременност! preggo

# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Не съм чувала този вариант, аз знаех пък, че не се казва до 3 месец, защото стават често спонтанни аборти.
Лека бременност ти желая!  bouquet

# 31
  • Мнения: 2 448
Чисто суеверие. Аз казах след третия месец и то на най близките, другите научиха вече като ми пролича, не съм го тръбяла на ляво и надясно. Но детето ми проговори много трудно и има проблем все още в тази област. така, че връзка никаква между тези неща.
Леко бременеене.   bouquet

# 32
  • Мнения: 1 984
ЧЕСТИТА БРЕМЕННОСТ!  bouquet
Ако вярваш в суеверия, значи послушай сестра си! Ако не вярваш - кажи, когато намериш за добре! Всичко зависи от теб!
Лека бременност!

# 33
  • Мнения: 1 554
още същия ден разбра цялата рода Laughing

# 34
  • Мнения: 179
Не сам казвала на xората само на близкир но не съм и криела който ме попитат не лъжа . Peace

# 35
  • Мнения: 4 555
...а пък на свекърва ми майката явно е криела до деня, в който я е родила Crazy
Joy Joy Joy

# 36
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
преди няколко дни разбрах че сам бременна и днес казах на сестра ми а тя ми каза че не трябва да крия защото после детето трудно преговаряло.Знаете ли това дали е вярно или са пак някакви суеверия?
Благодаря Ви много.

Не, не, неееее. Кажи на който искаш, има време докато проговори детето. Peace

# 37
  • Мнения: 111
Аз вчера научих, че съм бременна, потвърдих го с кръвен тест и веднага казахме на семейството и най-близките хора. Хубавите новини не бива да се крият. Каквото има ще става, без значение дали си мълчим. Мислите се материализират, така че си мислете как всичко ще е наред  Peace
Моят съвет е - послушай сърцето си, ако искаш кажи, ако не искаш недей. Гледай ти да си щастлива, не го прави заради друг!

# 38
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Честито   bouquet
Значи ли, че намери къда да направиш кръвен тест или лекар ти потвърди?

Това с проговарянето е суеверие  Peace Всеки сам си преценя кога да се похвали Simple Smile

# 39
  • Мнения: 645
Поредното суеверие  Simple Smile
В началото казах само на близките си,а колегите и приятелите разбраха в началото на 3 месец когато се наложи да полежа в болница.
Не е нужно всички да знаят,че си бременна.Кажи на най-близките си хора.
и аз бях в същото положение :peace прецени си сама на кого ще кажеш,но мисля че най-близките трябва да знаят Peace

# 40
  • Мнения: 2 013
ЧЕСТИТА ПУПА!!!!! preggo Heart Two Hearts Two Hearts pregnant

# 41
  • Мнения: 1 674
Решението е изцяло твое.То все по-вече ще личи ,а не обратното.Не робувам на суеверия.

# 42
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Това е пълна глупост. Кога ще кажеш на всички, че си бременна си решаваш сама!  Hug

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Мита за трудното проговаряне го бях чула от свекърва ми по повод на това, че бях решила да не казвам, че съм бременна до 4-ия месец на никой, с изкл. на най-близките.
Поредното суеверие, което няма нищо общо с действителността  Peace

# 44
  • Мнения: 1 479
Пьрво-честито!Аз не сьм "била камбаната "за всички.А тази глупост,която са ти казали ми казаха и на мен по време на бременността ми с Денис. Whistling

# 45
  • Мнения: 4 784
Още колко подобни щуротии ще чуеееш! Недей да им се връзваш. Не е вярно разбира се това с проговарянето.
Спокойно можеш да се похвалиш на който си искаш. Аз лично веднага казах на семейството ми и на най-близките приятели, а истинското разпространение започна, след като чухме сърдечната дейност към 10-та г.с.
Ти в крайна сметка направи ли си кръвен тест?

# 46
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Честито  bouquet
Въобще не съм го чувала това , според мен постъпи както го чувстваш , ако искаш кажи на всички , ако не запази го докато си готова да го кажеш Peace

# 47
  • Мнения: 493
Честито  bouquet,
ще чуеш още много суеверия и можеш направо да се #Crazy
Аз като разбрах казах на роднини и най-близки приятели,а след време разбраха и всички. Wink

# 48
  • Мнения: 61
по принцип ти си решаваш кога да кажеш аз не можах да се сдържа и казах на вси$ки .Пожелавам ти лека бременост Naughty

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Това пък въобще не го бях чувала  Rolling Eyes За криенето до 3-ти месец и т.н. го знаех, но и то за мен е пълна глупост.
Всеки да си казва когато пожелае.
Ние си казахме веднага, бях в 5-6 г.с.

# 50
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
А стига бе Shocked, той моя юнак затова не искал да говори още ooooh!
Не се занимавайте с глупости бе хора. Наслаждавайте се на прекрасните мигове от бременността.

# 51
  • Мнения: 9 814
 Joy Joy Joy
Честито, преди всичко , а това на кого ще кажеш и проговарянето връзка няма.

# 52
  • Русе
  • Мнения: 526
   Ами аз не бързах да разгласявам новината, особено на работа. А на роднините казахме някъде към 3-тия месец...

# 53
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз казах веднага на всички

# 54
  • Мнения: 367
Да ,аз като разбрах,че съм бременна не исках да казвам на всички,а само на най–близките си,поне в началото,но свекърва ми като разбра,разтръби на  "целия" свят и се оправда,че да било  разговорливо детето и че такова нещо не се криело.....Хора разни-разни идеали,нарви в случая или по скоро безумни убеждения!
Както си прецениш ти ,така си го направи и не се ядосвай,ако някой е съобщил новината вместо теб  bouquet
Лека бременност Hug

# 55
  • Мнения: 1 473
Честито и от мен и лека бременност.
Това съм го чувала, но въпреки че съм суеверна не вярвам в него.
Аз и съпругът ми решихме да изчакаме с новината и казахме едва в края на 3 месец и то на най близките, а към началото на 5 месец на всички останали роднини и приятели.

# 56
  • Мнения: 826
Това е в сферата на "бабините деветини". Съветвам те да постъпиш както ти е на сърцето т.е. ако искаш да споделиш добрата новина го направи. Честито Simple Smile
 P.S. Не искам да съм груба, но ми прави впечатление лошия правопис в поста ти. Думи като "съм" трудно се бъркат, а имаше и други интересни моменти. Доброто отношение към писменото слово вече е рядко, но на моменти се плаша вече.
 Peace Peace Peace 

# 57
  • София
  • Мнения: 53
Моя братовчедка твърдеше, че дълго криела за втората си бременност и детенцето заради това по-късно проговорило Crazy Аз лично смятам, че това е суеверие. Похвалих се веднага на почти всички, толкова бях щастлива и нямах никакво търпение да чакам, както е според едно друго суеверие..

# 58
  • Мнения: 286
Не бях чувала за това, а на какви неща се наслушах докато бях бременна Whistling Аз не бързах да казвам /когато разбрах че съм бременна, бях към края на третия месец/, обаче новината така скорострелно се разнесе, че ме свари неподготвена за всичката информация и еуфория, която се изсипа "отгоре" ми #Crazy

# 59
  • Мнения: 789
 Shocked Малииии,големи дивотии измислят хората,че да шашкат бременните.Мен така се опитваха да ме спичат с глупости за проклятия,ама не вървят при мен тия простотии. Naughty

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз казах много скоро като разбрах на родители си , а те после на който са преценили

# 61
  • Мнения: 552
Казваш на когото и когато ти си прецениш PeaceНе съм чувала такова суеверие,а и не робувам на такива неща!

# 62
  • Мнения: 698
Е, не е нужно да го казваш по телевизията... Wink

# 63
  • Мнения: 1 062
 ooooh! Глупости на търкалета. Не е нужно да казваш на всички, а само на който ти искаш и когато искаш.

# 64
  • Мнения: 961
Аз съм на принципа, че човек трябва да казва само толкова, колкото е готов да каже! Да каже на този, на когото иска да каже! И да каже това, което иска да каже! Другото са си бабини деветини!

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 548
Ами до колкото зная аз едно време така са казва ли на младите булки за да не крият ,че са бременни /това е било много деликатна тема и жените не са казвали докато не им проличало ./ А е трябвало да казват за да може бъдещата майка да бъде щадена от кърската работа и въобще за всичко . newsm53

# 66
  • Враца
  • Мнения: 2 236
аз в началото  не казвах заради някои неразположения и проблеми които имах- така да се каже, не знаех дали ще остане в мен бебето. но сега, когато, слава богу, нещата се нормализираха, съм щастлива че мога да кажа хубавата новина на всички.
пък и повечето хора започват да се държат много по-внимателно с теб като разберат че си бременна, така че това си е мощно средство за манипулиране и по-спокойно ежедневие  Joy Joy hahaha hahaha

# 67
  • Мнения: 3 929
Аз за първи път чувам, че трябва да се разгласи новината. В повечето случаи на мен ми казваха, че не трябва да се разгласява, докато не мине 3-я месец. Суеверия колкото щеш.
Няма да ти давам съвети. Аз казах на най-близките си хора - на майка ми и свекърите и на някои много близки колежки. Така прецених, че мога на този етап да споделя с тези хора. После, като започна да ми личи, разбраха всички останали. Wink

# 68
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Поредната глупост. Shocked
Интересно ми е кой ги измисля тези неща..... Whistling

# 69
  • Мнения: 4 434
на който искаш си казваш Peace

# 70
  • Мнения: 2 334
Казваш на който си искаш и когато си искаш Wink

# 71
  • Мнения: 1 372
Казвай и се хвали на когото и когато си искаш! Цял свят като няма такова поверие, да не би децата им да проговарят по-късно?!?!?

# 72
  • Мнения: 16

Аз лично разбрах, че съм бременна чак в осма седмица и споделихме само на родителите. Реших да изчакам преди да кажа на приятели и колеги, не от суеверие, ами защото лекарят ми каза, че плацентата е много ниско. За щастие всичко мина нормално и детенцето ми е почти на година. Никога не съм се връзвала на суеверията, които научих по време на бременноста, защото могат да те подлудят до параноя.
P.S. Между другото необяснимо за мен как, някои от колежките ми от работа започнаха да ми вдигат вежди многозначително с репликата "ти май криеш нещо?" няколко дни преди да отида на лекар за да потвърди бременността! Как става тоя номер...? newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 521
Ох, поредната дивотия  ooooh! Проговаряло трудно  #Crazy...............

# 74
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Човек сам решава дали да кажи или не. Аз лично бях толкова превъзбудена, че час след като видях положителния тест, вече бях разгласила новината. Други жени пък от суеверие не казват до края на третия месец.
Ти сама трябва да прецениш дали искаш да споделиш тази радост със света на мига, или да поизчакаш малко. Но, каквото и да направиш, няма нито да навредиш, нито да улесниш живота на детето си.

# 75
  • Мнения: 3 695
Поредната глупост ooooh!Аз не бьрзах да казвам Laughing
Peace

# 76
  • София
  • Мнения: 5 758
И това не го знаех  Laughing
Но мога да докажа, че не е вярно - със сина ми не бързах да казвам, пък не проговори късно  Simple Smile  Wink
Лека бременност и не се връзвай на суеверия!  Hug

# 77
  • София
  • Мнения: 17 592
 Shocked
Не виждам смисъл от криенето, но едва ли те интересува особено дали детето ти ще е дипломат. А ако си искала да кажеш "проговаряло" - ми, връзката между признаването на бременността и проговарянето е точно толкова пряка, колкото и тази с кариерата в посолство във Виена.

# 78
  • Мнения: 232
По принцип можеш да кажеш на близките ти, но да тръбиш из махалата преди 3 месец е излишно, точно заради % на спонтанните аборти. Изобщо на никого не го пожелавам, но нужно ли е махалата - бабки и лелки от блока примерно да разбират, че ти се е случило такова нещо - не. Затова според мен до 3 месец е добре да знаят близките само.

# 79
  • Мнения: 1 021
Въпрос на личен избор! Peace

# 80
  • Мнения: 641
Сподели радостта си със всички други.На близките казах веднага,а на другите като влезнах в 3месец.  bouquet

# 81
  • Мнения: 196
Здравейте,
преди няколко дни разбрах че сам бременна и днес казах на сестра ми а тя ми каза че не трябва да крия защото после детето трудно преговаряло.Знаете ли това дали е вярно или са пак някакви суеверия?
Благодаря Ви много.
Jiv4e на мен също ми бяха казали, че не трябва да крия заради проговарянето, ама аз по принцип всичко си казвам и още на втория месец всички мои приятели, познати, близки и роднини знаеха. Да ама в края на трети месец като загубих бебчето не ме питай каква мъка ми е било като ме питат хората какво става и защо не ми личи вече корема. Затова по-скоро от такива съображения при евентуална бъдеща бременност не бих казала на никой освен на родителите.

# 82
  • Мнения: 2 013
Я вземи да кажеш вече на всички то достатъчно време мина... rotfImboИ недей да вярваш и слушаш бабини деветини.Това са Щуротии!!! Naughty

# 83
  • Мнения: 1 629
Казаваш, на който и когато искаш!

# 84
  • София
  • Мнения: 5 079
Глупости! Казах веднага на всички и въпреки това синът ми още не говори.  Laughing

# 85
  • София
  • Мнения: 1 603
Най-добре е, бързичко да проумееш, че това са глупости. В противен случай ни чакат още теми от типа: "може ли да се подстригвам, докато съм бременна? ", "да боядисвам ли яйца, докато съм бременна", "дали да пускам жени в мензис у дома" .... тъпните за леенето на кршуми и други подобни.

# 86
  • Мнения: 1 428
 Joy Joy Joy Има ли хора вярващи на такива глупости?

# 87
  • Мнения: 22
За сега съм казала само на сестра ми чакам да минат две седмици и да отида пак при АГ и тогава че кажа на най-важните  за мен хора а другите сами ще научат.
Благодаря Ви много за помощта.

# 88
  • Мнения: 512
Хайде, поредното суеверие.
Ако започнеш да вярваш на всичките бабини-деветини които чуеш в един момент ще полудееш.  #Crazy
Не си усложнявай живота излишно, а се наслаждавай на бременността си.
Похвали се на който ти искаш и когато прецениш.

Общи условия

Активация на акаунт