Харесвате ли тези имена?

  • 4 047
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Петра е най-якото. Дона също става донякъде...
Другите - не.

Мона и Вела има някакво трептение, но трябва да се доизмислят.

# 46
  • Мнения: 934
Като гледам другите мнения - още време им трябва на този тип имена, за да се превърнат от остарели в модерни. Grinning

# 47
  • Мнения: 991
Посо4ените не ми харесват. Допадат ми имена, които звучат добре и модерно, без зна4ение дали са български или не...  Peace  Peace  Peace

Не бих искала детето ми да има остаряло и бабешко име.. и да я е срам да си каже името, щото зву4и като ретро и смешно дори..като на столетна баба, а било то българско или др име...
Това е моето ЛИЧНО мнение.

П.П. Петра е чешко име. Hug

Петра не е чешко име. Петра е производно на Петър, което по произход е гръцко име - означава камък. Петра е разпространено в много страни име. В България също - баба ми се казва така.

# 48
  • Мнения: 991
Vela като име се произнася точно така на няколко езика. От личен опит.


П.С. Victoria’s Secret е далеч по-известна марка от Wella International, но това не пречи Виктория да е най-популярното женско име за последните 3 години в България.


Хубаво, че имаш личен опит.

Само че аз също имам 15-годищен личен опит в Северна Америка и мога да гарантирам, че половината английско-говорящи ще произнесат Vela, като Вила.  Да не говорим, че на испански vela значи свещ или платно на кораб, което не е кой знае колко готино за момиче.

Сравнението с Victoria’s Secret е тотално неуместно.  Виктория е лично име с вековни традиции на много езици-- много ясно, че Victoria’s Secret няма да измести асоциациите.  Вела като име съм го чувала само в БГ.

Както и да е.  Като гледам авторката не е преритала за тези имена, така че може би няма нужда от чак такъв детайлен анализ...

Айде със здраве.

Их че лесно се ядосватееее! Чак да съм приритала - не съм, но си мисля, ако даде Господ, да използвам едно от тях в бъдеще. Мисля си за Неда по-специално. Хич не ме интересува как ще го произнасят чужденците. Ако го спелнеш, така че да го четат вярно на английски, няма да го четат вярно на френски или на италиански, или на протугалски. Майка ми и баща ми като са ми избирали име да не би да са мислили къде ще ме отвее вятъра един ден. И аз откъде да знам къде вятърът ще отвее моите деца...

Апропо - в Щатите напоследък явно е много модно името Ариана. Всяко второ момиченце в парка е Ариана. Да ги светна, че има такова езеро в Борисовата градина в София и такава марка бира и че за мен асоциацията е кофти...

Мисълта ми е - не можеш да измислия на хилядата половината и да предвидиш всичко.

# 49
  • Мнения: 61
единствено  Дина ми харесва- другите не особено да не казвам - изобщо

# 50
  • Мнения: 57
Не ми харесват и не бих си кръстила детето с нито едно от посочените имена.

# 51
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Homesick, ти май живееш в Щатите, нали? Според мен от изброените най-добре ще звучи Дина, може да го изписвате Dinah за да не го произнасят Дейна например.

# 52
  • Мнения: 384
Неда (племенницата ми) и Рада ми харесват много, останалите не толкова.

# 53
  • Мнения: 113
На мен повечето ми харесват. По принцип уважавам българските имена и не мисля, че има нещо срамно да кръстиш детето си така. И 100 пъти предпочитам име като Петра (братовчедка ми е на 5-6-7 някъде и се казва така) пред Памела например...

# 54
  • Мнения: 2 980
Всичките ми харесват, особено Рада, Неда и Вела. Красиви, силни, женствени имена, според мен. А и лесно произносими, ако ще живее детето в чужбина (с изключение на Япония, там ще има проблеми с р/л - ма то човек не може да предвиди всичко  Laughing).

# 55
  • Мнения: 871
Харесват ми Рада, Неда и Петра Peace

# 56
  • Мнения: 3 372
Не ми харесват, звучат ми като бабешки имена Sick

# 57
  • Мнения: 160
Дона, но с двойно "н", доколкото знам Донна

# 58
  • Мнения: 26
имената са си чисто български  bouquet
А такива които са англоезични или производни на тях понякога ме вкарват в джаза Shocked
Извинявам се ама малко не се вързват

# 59
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Да, всичките ми харесват. Живея в Щатите и имаме приятелски момиченца, наречени Неда, Рада, Нона, Яна, Дара... Не е толкова страшен проблемът с произношението, а и децата бързо се научават как да поправят.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт