Алергична кашлица -писна ми от лекарства!

  • 58 270
  • 97
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 698
Дано да греша,но ми се струва, че много лесно напоследък лекарите поставят диагноза астма. Обикновено, когато не е ясно какво е. Съмненията, които възникват, пренебрегват с обяснението, че има много форми на астма. А ако не е? Предписват се лекарства с лоши странични ефекти. мили майки, четете листовките. Peace

# 61
  • Мнения: 1 461
ние днес бяхме на преглед при др.Петришка изписа ни сингулер и флексотит дано помогнат
късно видях темата... аз обикновено препоръчвам да се обсъди фликсотид по рано... включително и при проблем с 3 та сливица, което е другото нещо което не изяснихте /ако правилно съм проследил темата/
да не поясних точно за какво става на въпрос при нас спазмите са без зачервено гърло и без хрема директно започва да кашля от гърдите и когато прави спазъм и се учестява дишането и се чува свиркане от гърдите правихме кръвна картина и рентгенова снимка и се оказа че няма вирус няма и инфекция според лекарите

# 62
  • Мнения: 3 146
А ако не е? Предписват се лекарства с лоши странични ефекти. мили майки, четете листовките. Peace

Мислиш ли, че има майка, която ще деде лекарството на детето си, особено когато става дума за сериозно заболяване (поне диагнозата ако е такава), без да прочете листовката.
Не мисля, че коментарът ти е уместен.
Все пак, който е завел детето на лекар, после на втори и т.н., значи е преценил, че и да чете листовките, няма начин сам да диагностицира детето.

Специално за астмата - просто тя се увеличава по обективни причини в Европа и САЩ. Нищо непредвидимо няма по отношение на нея, а спирометрията я доказва със сигурност.

# 63
  • Madrid
  • Мнения: 514
Здравейте майчета!
Бих искала да задам един въпрос,разбира се ще посита лекар,но ми е интересно да чуя и ваши мнения.Синът ми кашля от около два месеца,смени два сиропа,имаше две затишия,с продължиелност от седмица и пак наново.Задълбоче се откакто е на градина-един месец.Там има педиатър,който го следи,но само веднъж в седмицата.От последния сироп кашля по-силно,предположих,че е от отхрачващия ефект.Но това,което ме накара да пиша в тази тема е друго.През цялото това време си кашля със секрет,н от вчера следобед има суха кашлица,която не утихва,цяла нощ кашля,няма пристъп,но не спираше в един период около два часа.Сутринта имаше леко затишие.Въпрса ми е-случвало ли се е и пре вашите деца-след кашлица със секрет изведнъж да премине в суха?

# 64
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
Миналия месец точно така се случи с дъщеря ми - за първи път в този ред. Тъй като при нея астматичните пристъпи започват със суха кашлица, която се учестява много бързо веднага я заведох на преглед при хомеопатичката. Предписа ни хомеопатичен продукт, с помощта на който кашлицата преминава във влажна. Всъщност при астматичните състояния ние винаги вземаме това хомеопатично лекарство. Според мен трябва да заведеш детето на лекар, защото сухата кашлица е по - опасна от влажната.

# 65
  • Мнения: 3 146
от вчера следобед има суха кашлица,която не утихва,цяла нощ кашля,няма пристъп,но не спираше в един период около два часа.Сутринта имаше леко затишие.Въпрса ми е-случвало ли се е и пре вашите деца-след кашлица със секрет изведнъж да премине в суха?

По принцип, ако е алергична, е възможно да се редува - суха и влажна, но не е много добре да е суха - не се освобождава секретът.
При нас точно така не е ставало.

Исках да те питам - защо казваш, че няма пристъп, след като е кашлял непрестанно в продължение на 2 часа? Това не е ли пристъп? И аз не зная вече... newsm78

# 66
  • Madrid
  • Мнения: 514
Понеже пристъп си го обяснявам с някакво задушаване,да не може да си поеме въздух примерно,може да греша Embarassed.Самуил кашляше единично или два,три пъти един след друг , спира за по десет секунди до минута и пак наново...Затова не го характеризирах като пристъп,не знам.Имам среща с педиатъра в шест часа,но знам,че ще му изпише антибиотик,водя го по-скоро заради мъжа ми.Утре ще запиша среща с един доктор-натуралистка,която лекува чрез олиготерапия/принципа на действие прилича на този,по който действа хомеопатията/.

# 67
  • Станимака
  • Мнения: 123
На дъщеря ми кашлицата също е суха, почти никога не се отхрачва
Алерголожката, каза че кашлица, която продължава четири седмици се счита за опасна, а за повече да не говорим Confused
Вчера си взехме резултатите от изследванията, изолираха стафилококи в носа, и се определи алергична кашлица Tired
За носа ни изписаха Тобрадекс, а за алергията Аериус-сироп( някой дали го е пробвал newsm78) доста странични ефекти има като повишаване на температурата и диария, но не води до сънливост, трябва да го пие три месеца Rolling Eyes
 И моето мнение е, че такова продължително кашляне през нощта или деня си е пристъп, поне при нас се разбра че е това, а сега при тези мъгли положението е още по лошо Sad

# 68
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
При дъщеря ми сухата кашлица е преди пристъпа. Започне ли суха кашлица веднага минаваме на хомеопатичното лекарство за астмата. От около 9 месеца дъщеря ми не е правила пристъп със спазми на бронхите. Кашлица обаче е имала.

Преди да започнем хомеопатично лечение детето беше на антихистамини - около година и половина. Зиртек, Аериус, Егиризин, Кетотифен. Имунната му система се срина от тях и започна да боледува често. Всеки ден давахме Сингулар. Редувахме Фликсоназе със Кузихром. при пристъп - сиропи за отхрачване и Вентолин. Заради другите заболявания, които бяха резултат от антихистаминното лечение - АБ и лекарства за понижаване на температурата. Въобще тъпчехме детето с толкова много химия, с куп странични ефекти. От антихистамините и се увеличи апетита. От Аериуса най - много.

Сега я лекуваме само с хомеопатия и сме много доволни.

# 69
  • Мнения: 3 146
Заради другите заболявания, които бяха резултат от антихистаминното лечение - АБ и лекарства за понижаване на температурата.

Защо сте решили, че от антихистамините е паднал имунитетът? Аз съм пила доста, синът ми пие, но не мисля, че между двете неща има връзка. Лекар ли ви го каза?

Самуил кашляше единично или два,три пъти един след друг , спира за по десет секунди до минута и пак наново...

Това, според нашия лекар, е пристъп.

# 70
  • Добрич
  • Мнения: 5 456
Защо сте решили, че от антихистамините е паднал имунитетът? Аз съм пила доста, синът ми пие, но не мисля, че между двете неща има връзка. Лекар ли ви го каза?

Да. Потърсих и в Интернет информация за антихистамините. Те подтискат имунната система, за да не разпознае веществото предизвикващо алергията като алерген. Но антихистамините не могат да подтиснат само за определен хистамин, а подтискат въобще имунната система. В резултат на това тя по - трудно определя веществата като алергени и следователно следствията от това намаляват - кашлица, секрети и т. н.

Преди да поставят на дъщеря ми диагнозите алерггичен ринит и астма почти не боледуваше. После Започна антихистаминното лечение и след около половин година започнаха проблемите. От края на януари до средата на септември направи пет ангини и беше на път шестата, когато я заведохме за първи път при хомеопат. Антихистамините спирахме постепенно в продължение на половин година, защото рязкото им прекъсване може да доведе до влошаване на състоянието. Последствията от тяхното действие обаче продължавали с години.

# 71
  • Мнения: 3 146
Да. Потърсих и в Интернет информация за антихистамините. Те подтискат имунната система, за да не разпознае веществото предизвикващо алергията като алерген. Но антихистамините не могат да подтиснат само за определен хистамин, а подтискат въобще имунната система. В резултат на това тя по - трудно определя веществата като алергени и следователно следствията от това намаляват - кашлица, секрети и т. н.
Ужас! Като си помисля, моят колко време пие вече Ксизал... Sick Не зная направо. Защото и аз четох и не съм срещала точно такова обяснение - по-скоро схванах, че потиска избирателно, например при увеличаване на хистамина... newsm78

# 72
  • Мнения: 2 070
а аз като се сетя че детето ми ги пи 6 месеца ,без потвърдена диагноза ,и без видим резултат от приема им,ми иде да ги гръмна тия лекари

# 73
  • Madrid
  • Мнения: 514
gergandi, Confused,ясно.

Току що се върнах от педиатъра,но Самуил се изкашля с влажна кашлица пред него,след като той току що беше предписал сироп за откашляне.Име попита-ама той така ли кашля?Отговорих му,че в момента да,но снощи положението беше много лошо,но той май не ме разбра...В крайна сметка имам рецепта с два сиропа-един за суха и друг-за влажна.Така още пет дни. ConfusedИсках да ви попитам тези сиропи вредни ли са?Става въпрос за Амброксол и Флутокс?Ако имате информация разбира се.

# 74
  • Мнения: 2 070
не може детето да пие и двата сиропа Confused
ако има секрети ,и пие за потискане,ще се задържат и може да направи инфекция ,или спазъм.
ако пък няма а пиете за отхрачване,суха лаеща кашлица и трахеит.

Общи условия

Активация на акаунт