Бебетата на ясла от 3-месечни?

  • 10 535
  • 228
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 13 229
Заглавие от днешната преса:

"Дефицит от 40 000 медицински служители изпитва здравната система в България"

Та откъде, питам отново, при тоя дефицит ще се намерят медсестри за тия измислени ясли???

Ама чакайте, четете новините както трябва  Grinning
Дефицит В здравната система. Това не значи, че няма мед. служители, а че са дефицитни в здравната система  Grinning Учили са за мед. се стри, но не работят като такива. Ако им се предоставят условия и заплащане ще работят.

Бу, всичко дето пишеш е хипотетично. Аз неслучайно по-горе написах, че съм ЗА, но се съмнявам, че ще го направят като хората в БГ. Няма гаранция как ще се съхранява и куп подробности. Иначе много ясно, че ако има възможност и желание ТРЯБВА да се храни детето с кърма

# 106
  • София
  • Мнения: 39 018
Заглавие от днешната преса:

"Дефицит от 40 000 медицински служители изпитва здравната система в България"

Та откъде, питам отново, при тоя дефицит ще се намерят медсестри за тия измислени ясли???

Ама чакайте, четете новините както трябва  Grinning
Дефицит В здравната система. Това не значи, че няма мед. служители, а че са дефицитни в здравната система  Grinning Учили са за мед. се стри, но не работят като такива. Ако им се предоставят условия и заплащане ще работят.


Медицинските сестри, ако не се лъжа, са едни от най-изнасяните български кадри в чужбина.
Много ме съмнява, че скоро БГ здравната система или детските градини ще могат да им предоставят конкурентни условия и заплащане.

# 107
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 858
Бу, всичко дето пишеш е хипотетично. Аз неслучайно по-горе написах, че съм ЗА, но се съмнявам, че ще го направят като хората в БГ. Няма гаранция как ще се съхранява и куп подробности. Иначе много ясно, че ако има възможност и желание ТРЯБВА да се храни детето с кърма
Именно, Ваче, именно Grinning Всичко, което аз, ти и другите пишем, е хипотетично и дай Боже да си остане такова.

Знам, че неизменно ще дойдеш на моя акъл.

Да - на теория възможността да има такава прекрасна, хубава, читава, евтина, правилна ясла е добра.
На практика - абсолютно няма да се случи. Няма начин да се случи, поради всички изброени от мен и останалите фактори.

Тоест, ако имаш една ясла, в която на една леля се падат 8-10 деца, не е ясно с какво, кога и как ги хранят, няма начин да се обгрижват адекватно, защото не достига персонал, какво получаваме? Дали е тази прекрасна, хубава, читава, евтина, правилна ясла? Не. Получаваме една соц ясла, но за тримесечни, което надали е това, което майка би искала. Такава прекрасна, хубава, читава, правилна ясла няма да е евтина, най-малкото, каквито и пари да налее в нея държавата.

Което ни връща на изходна позиция: защо изобщо да се прави такова нещо, което неизменно ще натовари системата на детските заведения, вместо да се довършат сега започнатите промени, да се докара съществуващото положение до по-добро, че тогава да мислим и за допълнителни звена? Сега това е каруцата пред коня, както обичайно у нас.

# 108
  • София
  • Мнения: 62 595
Тази сутрин по Канал1 точно за това говориха. Показаха една яслена група. Доколкото разбрах са две жени на 15 деца, ако не бяха и повече децата. Изобщо не виждам как се оправят и как ги обгрижват. Учителката и лелката си казаха, че едва смогват физиески да сменят памперси и да нахранят децата, а какво остава за игри и занимания.

# 109
  • София
  • Мнения: 39 018
Бу, колко си права само.
Като се сетя колко е издръжката на едно бебе /само храна и памперси/ и като прибавя към това и заплатата за персонал и обзавеждането на помещенията.... свят ми се завива....

# 110
  • Мнения: 550
Ми то ...по-добре от сега нататък да измислят кой да износва бременността,щото няма за кога да губим време да се клатим с коремите,ще си спестим ужасните неразположения и отсъствия от любимата ни работа,няма да ползваме болнични,а когато" щъркела "ни донесе бебето ще преглътнем все някак  ужасната досада от тримесечния престой в къщи,сменящи памперси и полюшвайки ревящите  си дечица,отчаяно търсейки бабите за да ни отменят,за да си поспим сладичко ,а след това хоп от три месеца на ясла и хайде шапка на тояга,грижата не е моя,аз ще работя,защото...Успех  работещи момичета!
Не бих пропуснала нито миг от сладките две години прекарани със  сина си,без значение колко ми е било трудно!Не съжалявам,че ми се наложи да го гледам още една година след това,защото" прекрасният" персонал на яслата се" погрижи" за него,а аз в стремежа си да работя допуснах детето ми да се разболее,наложи ми се да напусна,но това няма значение,защото детето ми е по-ценно от всичките пари на света!И никой,никой не може да ме убеди в обратното!
Моето мнение е,че ние като държава все още не сме дорасли да гледаме в паницата на развитите страни,защото дори и да сме в ЕС,пак сме си ние!

# 111
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Защо не, ако се осигурят всички удобства (в което се съмнявам).

Прекалено се драматизира у нас, може би, защото все още сме далеч от "белите" страни.

# 112
  • Мнения: 550
Бу, всичко дето пишеш е хипотетично. Аз неслучайно по-горе написах, че съм ЗА, но се съмнявам, че ще го направят като хората в БГ. Няма гаранция как ще се съхранява и куп подробности. Иначе много ясно, че ако има възможност и желание ТРЯБВА да се храни детето с кърма
Именно, Ваче, именно Grinning Всичко, което аз, ти и другите пишем, е хипотетично и дай Боже да си остане такова.

Знам, че неизменно ще дойдеш на моя акъл.

Да - на теория възможността да има такава прекрасна, хубава, читава, евтина, правилна ясла е добра.
На практика - абсолютно няма да се случи. Няма начин да се случи, поради всички изброени от мен и останалите фактори.

Тоест, ако имаш една ясла, в която на една леля се падат 8-10 деца, не е ясно с какво, кога и как ги хранят, няма начин да се обгрижват адекватно, защото не достига персонал, какво получаваме? Дали е тази прекрасна, хубава, читава, евтина, правилна ясла? Не. Получаваме една соц ясла, но за тримесечни, което надали е това, което майка би искала. Такава прекрасна, хубава, читава, правилна ясла няма да е евтина, най-малкото, каквито и пари да налее в нея държавата.

Което ни връща на изходна позиция: защо изобщо да се прави такова нещо, което неизменно ще натовари системата на детските заведения, вместо да се довършат сега започнатите промени, да се докара съществуващото положение до по-добро, че тогава да мислим и за допълнителни звена? Сега това е каруцата пред коня, както обичайно у нас.
Бу,напълно съм съгласна стеб!Всъщност твоите доводи са много ясни и точни и доста по-приемливи!Жалко,че никой от управляващите не му пука какво мислим !

# 113
  • София
  • Мнения: 12 562
Прекалено се драматизира у нас, може би, защото все още сме далеч от "белите" страни.

Е, кое пък му е хубавото на "белите" страни? Че си оставят децата още от родилното, щото не съществува понятието платено майчинство? Че консуматорското им общество е конструирано и управлявано така, че хората да изпитват нужда да купуват все повече и повече стоки, а за да ги купуват трябва да работят вследствие на което нямат време да си погледнат децата, защото трябва да работят освен всичко друго и за да изкарват пари, за да плащат на чужди хора да ги гледат?
Имам двама братовчеди, които живеят от 10 години в прословутата Америка. Завършиха и двамата ВУЗ-ове там. Единият се прибра това лято, а имаше възможност да остане. Ми не иска децата му да израстнат в прословутата Америка и да станат поредните консуматори. Въпрос на приоритети. Не всичко, което е внедрено на запад от България е равнозначно на хубаво.

# 114
  • Мнения: 14 654
Като става дума за консуматорчета - ами доста българчета са точно такива, забелязва се и сред 5-годишните. Има семейства, за които неделната разходка е до Метро за повечко и по-евтинки неща, а хората пълнят количките като полудели, "шопинга" е също популярно хоби.

# 115
  • София
  • Мнения: 39 018
Пак съм аз. Миналата седмица родителите събрахме пари, за да вземем матрачета за децата.
Да не говорим върху какво ги слагаме тия матрачета.
А държавата ще намери пари за бебешки креватчета?
Да бе да.

И мармоти, които да завиват шоколадите, преди да ги дадат на щастливите бебета...

# 116
  • гр.София
  • Мнения: 4 173
 Е,аз пък съм останала с впечатление,че в Америка много жени са домакини и си стоят вкъщи да гледат децата.

 Кажете ми,какво да направи самотна майка,която не работи,социалното майчинство не знам,има ли 100лв? Та тя не може да използва програмата за детегледачки.Ще остави детето на ясла 3-месечно и ще се хване да работи.Тъжен вариант-но това е добра възможност за нея.

# 117
  • София
  • Мнения: 39 018
Е,аз пък съм останала с впечатление,че в Америка много жени са домакини и си стоят вкъщи да гледат децата.

 Кажете ми,какво да направи самотна майка,която не работи,социалното майчинство не знам,има ли 100лв? Та тя не може да използва програмата за детегледачки.Ще остави детето на ясла 3-месечно и ще се хване да работи.Тъжен вариант-но това е добра възможност за нея.

Ми те и сега го правят това социално слабите майки /айде сетете се кои/ - оставят ги по домовете.
Лошото е, че и след това не се хващат да работят.

# 118
  • София
  • Мнения: 12 562
Като става дума за консуматорчета - ами доста българчета са точно такива, забелязва се и сред 5-годишните. Има семейства, за които неделната разходка е до Метро за повечко и по-евтинки неща, а хората пълнят количките като полудели, "шопинга" е също популярно хоби.

Да, защото се гледа моделът на "белите" страни. И защото рекламата си е жива манипулация, поднесена по по-фин начин.

# 119
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Задължава ли се майката да си даде бебето на 3 месеца в ясла? Не.
Не виждам нищо тоолкова драматично, че се допуска такова нещо.
Хубаво е да имаме избор, нали така.

По друг начин би стоял въпросът, ако идеята е това да е задължително.

За да са консуматори децата ни, сме виновни ние, родителите, защото прекалено много угаждаме, а не тръгването на ясли и прочие, но това не е за тук.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт