Вярват ли децат Ви в Дядо Коледа

  • 4 846
  • 86
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6
  Това,което винаги съм казвала е , че е важно в какво вярва човек, независимо дали то съществува   Laughing! Много е хубаво всеки да вярва в чудеса /лично мнение /.

Много хубаво си го казала! Аз също мисля, че е важно в какво вярва човек, без значение дали съществува. И аз вярвам в чудеса!
 Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 6 442
Е, казах й.
Пак ме попита за истината. Каза: "На Росен родителите са му признали, че оставят на Дядо Коледа пари, за да му купи играчките." Shocked Е, това с Росен вече ми се стори по-лошо и от истината. Как така на Дядо Коледа - пари? Та той символизира обратното на парите. Къде остава коледният дух?
Попитах я дали е готова да чуе истината, каквато и да е. Тя ме погледна "смело" и каза, че е готова. Казах й, че има Дядо Коледа, но не съм го виждала. И не той носи подаръците. Той носи други подаръци - онези, които не можеш да си купиш от магазина - здраве, бебе, приятели... Освен това, добавих аз, подарява играчки на онези деца, които нямат майка и баща. В общи линии това обясних. Шокира се, но се успокои. Явно подозрението много я тормозеше. Все пак, добавих, че под елхата съм намирала подарък, който не съм знаела от кого е и се надявам да е от Дядо Коледа.  Simple Smile /Което е истина./
Подарявам ви това обяснение, ако не ви се струва лъжа /голяма лъжа/.  Hug
angel?,не мислех да пиша,защото все още нямам мнение по въпроса-още не съм го "излъгала" Grinning
Но този твой пост така дълбоко ме докосна,че исках да те поздравя каква страхотна майка си и какви щастливци са семейството ти,че имат дясната ръка на Дядо Коледа в дома си.

# 17
  • Мнения: 2 161
Не виждам нищо драматично в това,децата да разберат,че няма дядо Коледа.Нали никой не се съмнява в това?Защото е меко казано ненормално,възрастен да има такива предположения.Чудо голямо!В един момент във всяко дете се просмуква съмнението-дали от нескопосания костюм на татко или просто защото е дошло времето.Детето ми тази година на два пъти ми каза:"Еди кой си ми каза,че дядо Коледа не съществува.Ти какво мислиш?"Опипвайки почвата отговорих:а ти какво мислиш?А тя доста неубедено каза:ами съществува.Ами добре тогава.Само че аз вече чувствам нейното съмнение и догодина вече това съмнение ще е убеждение.Защо да го правя драматично?Та тя вече сама го е осъзнала,но не съвсем.

# 18
  • Мнения: 22 935
Не помня аз кога и как съм разбрала,че няма Дядо Мраз.Това,което ме учудва е,че Дани,въпреки всичките Дядо Коледовци които среща преди Коледа/в градината,на Коледния Маскарад от форума/,не се е усетил,че няма логика Дядо Коледа да раздава няколко пъти подаръци преди Коледа,а в ноща на самата Коледа,да се крие кога е влязъл.Ама си вярва душичката и е много развълнуван,че наближава този празник.Миналата година,един приятел се преоблече като Дядо Коледа и дойде да му даде подаръците.Детето беше искрено впечатлено. Simple Smile

Последна редакция: пт, 14 ное 2008, 10:32 от ДесиХ2

# 19
  • Мнения: 27
Когато моя син стана първи клас, ме попита защо сме го лъгали, че съществува Дядо Коледа.
Аз му отговорих, че Дядо Коледа ще идва при него докато той вярва, че добрия старец съществува, че чудеса стават само когато вярваме в тях и много ги искаме. Той се усмихна и ми отговори, че вярва в тази красива приказка, която всички ние разказваме на нашите деца ............ Сега моето дете е вече трети клас. С нетърпение очаква Коледните празници и ...... пише писма на Дядо Коледа.

# 20
  • В една Дупка.
  • Мнения: 629
Ще поддържам тезата за Дядо Коледа, докато сами могат да се уверят , че той не съществува. Има време за всичко. Не мисля, че ще  е много голяма трагедия тогава.
А сега, когато на всяка крачка по улиците(за снимки), в разни детски клубове , в детската градина и т.н. срещат много Дядовци, със сигурност  се съмняват в истинноста му. Моята малка дъщеря, миналата година възкликна " Ама мамо, колко Дядовци има, ще срещаме ли още.....той не е  ли само един?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Изобщо нямам намерение да казвам, че не съществува.  Naughty Та той си съществува - вярно, в Лапландия, вярно, не обикаля Земята за една нощ (или поне аз не знам да го прави), но си е там и дори съм си наумила някой ден да го посетим. Засега си пишем писма и се надявам още дълго да продължи вярата.

За останалите, които дават подаръци преди Коледа - в детската градина, по магазините, на работата на мама и тати, Мони много добре знае, че са преоблечени чичковци, които само се правят на Дядо Коледа, но не са истинския - той дава подаръците само веднъж, на Коледа и ги оставя под елхата тайно, само на послушните деца.

# 22
  • Мнения: 342
И аз нямам намерение да и казвам ,че не съществува. Та то дори аз вярвам Wink,че има наистина нещо вълшебно тогава.Тя ще разбере сама един ден,но въпреки всичко пак ще подържам тезата.

# 23
  • Мнения: 639
За моето семейство Дядо Коледа съществува,той е истински,добър,лъчезарен изпълнен с доброта и любов към всички и най-вече към децата.Носи подаръци в ноща преди Коледа и пие горещо какао в дома на децата ,за да се подкрепи за дългото обикаляне.Всички дядовци преди Коледа ,не са истински,но са част от празника и в градината не е истинският,но е помощник на добрият старец.В дните преди Коледа има много вълшебства,красота и топлина .Винаги ще подържам духа на Коледата в моето семейство жив и винаги до като съм жива ще вярвам в добрият старец.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
...

ето това е истината за Дядо Коледа, която аз един ден ще прочета на сина си: http://ndt.netplusdb.bg/public_html/staticpages/index.php?page=20041223014810785


Не го бях чела, мн.е хубаво!

Все още няма да разбивам илюзията за добрия старец, аз бях на 6г., когато сама разбрах, че Дядо Мраз е съседа  Wink Не съм страдала или обвинявала родителите си в лъжа.

# 25
  • Мнения: 798
Ако от мен зависеше - никога нямаше да му кажа  Laughing
Аз на около 7 годишна възраст открих "истината" и веднага я казах на по-малкия си братовчед. Много ми се караха. Всъщност съм израстнала в семейство, в което всички вярваме в Дядо Коледа и затова всяка година той оставя под елхата подаръци за всички - за родителите, за нас, за децата. Искам така и моето дете да израсте. Това е една красива приказка и всички участваме в нея. Много е приятно поне за един ден в годината и възрастните да вярват в чудеса и да си спомнят детството си.

# 26
  • Мнения: 550
Хей!Дядо Коледа съществува!!!Това,че някои от нас са спрели да вярват в тази чудна приказка не значи ,че тя е изчезнала!За мен чудеса има там,където вярват в тях!А децата имат невероятното умение да оживяват всички свои мисли и фантазии!
Не смятам да разрушавам Коледния дух,като заявя на детето си,че нямало Дядо Коледа!Сигурна съм,че един ден ще порасне и ще разбере,че всъщност аз му купувам подаръците.Лично за себе си вярвам,че Дядо Коледа е нещо повече е разносвач на подаръци.За мен той носи надежда,топлия полъх на коледни сладки,аромата на елховото дърво,очакването за нещо хубаво,което ще се случи!!!Аз все още вярвам в Дядо Коледа!  love001

# 27
  • Мнения: 3 034

Не го бях чела, мн.е хубаво!



 Hug това и "Коледна приказка" на Дикенс са моите оръжия  Grinning

# 28
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ей, angel?, късно се включвам! Синът ми беше почти на 8, когато в училище, съучениците му го информирали за това, че няма такъв дядо. Той много тежко го преживява и спори с тях! И мен ме пита, но аз му казах, че който вярва в Дядо Коледа, той получава подаръци от него, който не вярва, ги получава от мама и тате Wink От тогава се загнезди съмнението в него и чак към 10 годишен вече беше напълно убеден, че ние оставяме подаръците под елхата  Laughing Скоро го питах, дали съжалява, че толкова време е вярвал в тази приказка. Той твърдо каза, не, но ужасно неудобно му ставало, като си помислел с какъв хъс защитавал мита за Дядо Коледа пред съучениците си  Crazy
До ден днешен продължаваме да разиграваме този мит, сега и с активното участие на сина, щерката е още малка Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 2 792
Днес дойде и ми каза, че се притеснява, че децата на Адам и Ева са се оженили и са имали деца, защото нали са били единствените хора, били са братя и сестри...Това не било добре, нямало да се получат здрави деца и следователно затова хората били болнави - защото всички сме братя. След като такива мисли се въртят в главата на 7 годишно дете, защо да смятаме, че то сляпо вярва в Дядо Коледа?
  Дъщеря ти е гледала сериала "Рийба" по ДжиТиВи от там са и се завъртяли тези мисли, знам го защото и мен ме попита същото, само   че аз поразпитах от къде е хрумнал точно този извод.
  Иначе и Димана и Момчил вече са наясно, че подаръците се купуват от нас, но пък това не пречи да си остава една вяра в дядо Коледа, магията на Коледа и всичко покрай това. Прехода беше плавен и без сътресения, когато всеки от тях ме попита директно, дали наистина съществува дядо Коледа, които носи подаръците отговорих директно, че ние ги купуваме. При въпроса "Защо?", отговорих "Защото ни се иска да има дядо Коледа и наистина да има някой, който да носи подаръците, просто ей така".

Общи условия

Активация на акаунт