ЯНУАРЧЕТАТА скачат и беснеят и на мама пупата люлеят

  • 15 824
  • 289
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
ДОНИКА  благодаря за съветите, чай с мед пия но как да приложа мед и сода с това какво се прави, извинявай за глупавия въпрос но....незнам, а за парацетамола само ако имам температура ли да пия и през колко часа мога да го пия.
Благодаря предварително.  bouquet

# 31
  • Мнения: 68
Suny4, парацетамола - ако имаш температура и то не повече от 3 на ден - това каза последния път моята гинеколожка, тъй като и аз бях малко грипясала или настинала - така и не разбрах кое точно.

Иначе днес една приятелка ми каза една рецепта за хрема - но не съм я пробвала още - нарязан на ситно лук се слага в марлички, които се поставят в двете уши - каза, че след около 20-30 минути абсолютно и се е отпушил носа. Ако и утре съм така хремава сигурно ще го пробвам...

# 32
  • Мнения: 387
Доника какво ти бъркат тези заглавия на старите теми...много по стилно изглежда и е много по-лесно да се сетиш нещо в коя тема си писал, отколкото тема 1, тема 2, тема 3...
ако се беше сетила да го направиш ти нямаше да правиш забележки...пък и не виждам къв е тоя проблем с дължината на заглавната страница, тя затова е такава...да е уводна и да има всичко в нея...иначе за какво ни е да има въобще такава, ние нали се знаем...
днес ми е криво и с това твое "подсещане" ми докривя още повече...
не искам да се заяждам, а само да се обоснова защо съм я направила така темата...и още нещо...никой не те е спрял да правиш по темата каквото иска...ако искате може да се редуваме кой да прави следващата тема, ако това е толкова важно...аз да си призная тая първа страница не я гледам освен когато искам да се сетя за някой кога му е термина или за името...
айде стига толкова, че стана като заяждане...ма все тая ми е...
искам да кажа и на мама Таня добре си се завърнала...това че аз или някой не ти вярваме, не означава че останалите също не ти вярват...така че мяркай се когато имаш нужда...и не обръщай внимание на мнителни хора като мен...признавам си, че смятам историята ти за странна...но пък съм човек който е отворен за нови неща, така че...
anyway...have fun...

# 33
  • Мнения: 63
Мамчета, два дена не съм влизала и хайде нова тема! Да ни е честита!
Зозима, сигурно не е приятно дългото отсъствие от дома и любимия, но за бебчо си струва, нали. А и ние сме с теб!  Hug
Мама Таня, радвам се, че пак се включи.  Hug
Ние вчера се Елли си направихме среща на местно ниво, но снимки не сме правили, а и нали сме само двечки от Свищов. Ще чакаме снимки от пловдивските мами.
Гледам, че са писали мами, които много отдавна не са се включвали. Браво! И скоро пак да пишете.
За бельото и аз си ходя със сутиените и бикините отпреди.
А за раждането, все си повтарям да съм спокойна, че паниката засилва болката, ама ще видим. Миналия път доста ме болеше, надявам се сега да е по- леко.
При нас не дават таткото да присъства, може би и затова не сме обсъждали дали иска или не. Мисля си, че ще му е много тежко, като ме гледа как се мъча, иначе и хубаво да имаш близък човек до себе си в такъв момент.
Лека нощ, мамчета!   Hug

# 34
  • Мнения: 1 341
Съни, за гърло - чай с мед, мед със сода и най-вече мед...По-полезен антибиотик аз не се сещам Simple Smile
Аз съм си кашляща и то по-зле от преди.
ВНИМАВАЙТЕ с МЕДА. Силен алерген е. В последните месеци от бремеността трябва да с епазим от алергенните храни. Ние с тати сме с алергии и Катрин имаше алергия също. Тогава разбрах,че трябва да внимавам в 7-8-9 месец с всички алергенни храни. Наистина внимавайте, защото песле е много трудно

# 35
  • Мнения: 30
Добро утро!
Хайде на кафенцето


Гледам за два дни сте изписали една тема, че чак и втора сте започнали.
Ама ей така трябва, много ми харесва като сме толкова активни.

Evjeni на мен пък докторите също ми бяха казали за гърло - МЕД.
Незнам, но не мисля че алергиите при децата са от това. Майка ми например и при двете си бременности е яла едно и също - съответно сестра ми никога не е била алергична към нищо, а аз - към каквото се сетиш. Не мисля, че е от храната на бременната.

Suny4 внимавай все пак с парацетамола, че последният път ми казаха, че бил много вреден за черния дроб, както за майката, така и за бебето. Така че - парацетамол - само при нужда и температура над 38 градуса.

Относно бельото - аз не съм си купувала бельо за бременни и не мисля да си купувам. Може би за болницата ще си взема сутиен за кърмачки.

За присъствието на бащата - моят мъж със сигурност не иска, пък и аз не искам да е там.


Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 08:20 от sladur4esta

# 36
  • Мнения: 30
Забравих да кажа добре дошла отново на Мама Таня. Много се радвам, че не се е разсърдила много и отново е сред нас.


# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 535
Добро утро!
Благодаря за кафенцето и вкусното изкушение Сладурчеста!
Ама тази сутрин нещо не ми е до кафе........един стомах ме боли......ужас!Малко ми бяха киселините,ами сега и болки.Аз си имам хроничен гастрит де,ама точно сега ли трябваше да се обостри #Cussing outДнес на срещата май няма да си хапна пица......... Sad
За раждането-нормално е всички да се страхуваме.Аз сигурно ще съм секцио,но каквото и да е ще го преживеем........само малките бебочета да се появят здравички.То май гледането след това ще е по-трудната част  Grinning
Приятен ден на всички! smile3525

# 38
  • Мнения: 1
Здравейте  Simple Smile Не съм писала много много отдавна, но по край това местене от град в град не остава време и сили за нищо. Вече може да ме пишете с местожителство Плевен  Simple Smile Гледам обсъждате присъствието на бащите в родилната зала - аз съм ЗА. Макар и все още да нямам представа къде ще раждам и дали това е позволено. Доколкото сме го обсъждали с таткото и той е за, поне за сега  Simple Smile  Вече ще бъда активна  Simple Smile Лек ден на всички  Simple Smile

# 39
  • Мнения: 387
Добро утро и от нас...хубав ден на всички...
за присъствието на бъдещия татко мисля че това си е единствено и само негово решение...аз съм му го подхвърляла, но не сме го обсъждали сериозно, ако иска да е с мен, аз няма да се противя...и не мисля, че раждането на нашето дете ще е чак толкова ужасаващо, че да повлияе на бъдещата ни връзка...по-голям брой от мъжете присъствали на раждането биха го повторили и са горди и щастливи от факта, че са присъствали...и не е задължително раждането да е болезнено и кърваво...
аз относно това съм много, ама многооооооооо спокойна...и просто си знам, че всичко ще мине гладко...
не че ги сравнява като усещания и болка, но когато седнах да си правя татуса знаех, че много ще боли и въпреки всичко бях готова да го направя и го направих...а сега даже съм с нагласата, че всичко ще е ок...така че...

момичета повече положителни мисли!!!

# 40
  • Мнения: 1 483
Добро утро  bouquet
Днес съм на преглед по ЗК.Иначе сме добре,пийваме си магнерота и се опитваме да почиваме повечко.Сега баткото като е на ясла имам доста време за почивка,обаче аз все си намирам нещо за правене.
За присътствието на бащата в родилната зала-аз съм категорично против.Не бих искала да ме гледа как се мъча и всички кървища и т.н. Naughty
Бельо за бременни и аз не съм купувала -не ми трябва Crazy
Аз сега съм на вълна имена,написала съм един голям списък и сега умувам кое да изберем.Вие готови ли сте с имената?

# 41
  • Мнения: 429
Добро утро,
сладурчеста много изкушаващо Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Аз съм добре, последните дни имам странни болки в кръста и втвърдявания на корема...вече ще гледам да си лежа повече, че на бебка и е много рано да излиза...
Вчера четох, четох и май ще взема да сменя Шейново с Окръжна болница (за раждането)...На 17ти съм на ЖК и ще се посъветвам с доки:о)

# 42
  • Мнения: 1 102
Добро утро,
за гърло не знам какво да препоръчам, може гаргара със сода бикарбонат.Най-добре съвет от лекаря.
Мама Таня, добре дошла. Къде са снимките на децата?
ДНЕС Е СРЕщАТА, ДА НЕ ЗАБРАВИТЕ
За присъствието на таткото, ако беше нормално раждане, може би, но присъствие на операцията, НЕ, гледката хич не е хубава.

# 43
  • Мнения: 2 122
Сладурчеста, в голяма заблуда си, това че нашите майки навремето са правили нещо не означава, че е правилно- меда, прясното и киселото мляко, ядките, плодовете със ситни семки /ягоди, малини, смокини/ са едни от най-силните алергени и даването им преди определена възраст може да отключи скрита алергия при детето. Ще ти дойде времето да ги научиш тези неща.  Peace
Те едно време са топели биберона в мед и са давала винена попара на новородени, ама дали и ние трябва да го правим, или пък да си осоляваме детето, да го омазваме като гадна сланина със мас посред лято и после кожата му да изпръхне ...  Tired
Пловдивчанки, хубава среща, надявам се за следващата да се присъединим и ние  Hug

# 44
  • София
  • Мнения: 2 613
Добро утро и от мен  bouquet
Сладурчеста- взимам си от кафето, че през нощта от 3 почти до шест не можах да спя и сега съм така Tired Причините бяха киселини (за тях аз съм си виновна), но и болки ниско долу, подобни на менструалните, въртях се, въртях се, накрая пих две Но-Шпа и съм заспала, но сега се чудя за тези болки, може и контракции да са били Rolling Eyes Ще питам другата седмица лекаря.
И да ви се оплача- сутринта като слизах от колата и паднах Confused Вярно на д-то си седнах, ама все пак много се притесних....
Внимавайте, момичета, пазете се много Hug

Общи условия

Активация на акаунт