Великобритания - тема 19-та, последна тийнейджърска (пак празнична)

  • 31 251
  • 295
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 959
tzvetak както писах по горе това е все още предложение не е прието като закон.Кога ще се явяваш за  IRL защото без него не можеш да се явиш на тест

# 256
  • Манчестър
  • Мнения: 2 490
tzvetak както писах по горе това е все още предложение не е прието като закон.Кога ще се явяваш за  IRL защото без него не можеш да се явиш на тест

Обратното - без тест не може да подаде за ИЛР.

Без виза за 5 г в една категория също не става да се подаде за ИЛР.

# 257
  • Мнения: 66
Момичета, вие хубаво сте се разприказвали за документи, обаче някой пусна линк към готварската Коледна тема и се амбицирах като майка домакиня и аз да спретна нещо за Коледа. Та в тази връзка може ли някой да ми каже къде да намеря картофено нишесте тук и също има ли тук твърд маргарин. Вече изпекох меденките, да видим дали ще стават за ядене.  Laughing

# 258
  • Мнения: 276
Та в тази връзка може ли някой да ми каже къде да намеря картофено нишесте тук и също има ли тук твърд маргарин.

butterflyve , картофеното нишесте е  potato starch, продават го във всички складове за източни храни (турски, арабски, китайски ...). Има твърд маргарин. Аз лично ползвам този със щъркела за  всички видове сладки http://plasticisrubbish.files.wordpress.com/2008/07/butter-marge.jpg
 По аромат не се различава от масло, иначе е малко по-мек но за сладкиши е перфектен Опаковката е разграфена, така че да можеш да дозираш точно (ако не се лъжа през 25 и 55 гр). (на вкус мяма нищо общо с масло, не го ползвам за готвене или за мазане на филийки, само при печене на сладкиши )
 Приятни приготовления! По продуктите предполагам, че ще правиш сладките на Наталина Wink Прекрасен избор!




Последна редакция: сб, 13 дек 2008, 16:56 от MamaChrisi

# 259
  • Мнения: 58
Здравейте, момичета

Простете,че нахлувам в темата ви,но имам нужда от инфо. На 23 заминаваме  семейно за Лондон, за празниците до 5 януари. Децата са една сърдита тийнка и почти 12 год. е малката.Та, имаме билети за Мама мия, за Хай скуул он айс, Лондон данджън Heart Eyes,разбира се ще посетим Бритиш мюзиъм, Мадам Тюсо ,Уиндзор ,но се чудим какво още би било интересно за девоиките newsm78? Някакви идеи? Какво ще кажете за пазара  в Нотинг Хил? Всякакви предложения са добре дошли Hug
И още нещо... Кога започват разпродажбите ,че май няма да избегнем и шопинга  ooooh!? Много ли е студено?
Благодаря ви предварително

ще отседнем в Кенсигтън ,точно до Хайд Парк

# 260
  • Мнения: 2 897
В Кенсингтън има нещо като мол за органична и здравословна храна - ако тийнката се интересува от диети - Whole Foods.
За шопинг - Oxford, Bond i Regent Street, те сега пускат доста намаления, заради конкуренцията на новия огромен мол, най-големият в Европа, ако и това ви интересува Westfield се казва и е в Shepherds' Bush.
Магазините на по-народни цени са Topshop, Zara, New Look, Primark, Dorothy Perkins, Mango, H&M.
За по-малката на Regents Street има мол на 4 етажа само за играчки - Hamleys.
Коледната украса в центъра е много приятна разгледайте я.
А иначе вижте клишетата Buckingham, London Eye, Trafalgar Square, Big Ben, Westminster Abbey, Marble Arch, The Tower...

# 261
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
aledora, много добре си се ориентирала  Grinning В Уиндзор ти отива един цял ден, Мадам Тюсо е същата работа. Не знам до колко ще им хареса Бритиш Мюзиъм, на моят му е скучно там, както и природонаучния. Задължително да се качите на London Eye, както е споменала Деничка. За разходка по реката с корабче, не знам, малко студено е сега, пък и на мен лично ми беше скучно, но на твоите може да им хареса Wink Гринуичкият меридиан също може би ще е интересно място за девойките.
Тур с автобус, за да видите поне отвън най-големите забележителности на града, за това също си трябва цял ден, а и може да си набележите още нещо да посетите!
Трокадеро, зали за електронни игри, ако им харесват такива и към тях има едно Рейнфорест кафе, все едно масата ти е в джунглата, палми, лиани, разни животни се подават от тук и от там Wink Със съответното озвучаване и умирисване на озон, след тропическия дъжд  Laughing
Ако случайно пътят ви минава покрай The London Silver Vaults, влезте и разгледайте вътре, атмосферата е неповторима. Май същото важи и за пазара в Нотинг Хил Wink
За шопинг съм пас, никога не съм стигала до това в Лондон  Rolling Eyes

# 262
  • Мнения: 131
Здравейте, момичета!  Hug
Ние сме новото попълнение тук в ЮК.
Живеем в Лондон, Crouch end Hill. От 2 дни сме тук и съм ошашавена вече... Shocked
Най-много ме притеснява храната и водата... Бихте ли ми казали каква вода давате (купувате) на децата си (а и вие каква пиете)...какво кисело мляко им давате, а сирене и кащкавал, хляб какъв, плодове, зеленчуци...От коя верига пазарувате?
Аз се разглезих в БГ с тази детска кухня и сега... Confused
Предварително ви благодаря!   bouquet
Ако има някой в моя район ще ми е драго да се запознаем!  Hug

# 263
  • Мнения: 1 673
Светла, добре дошла!  Hug Хехе, аз кога дойдох, кога започнах да посрещам! Малко като кога станах калайджийка, кога ми почерня дупето, ама като се случвам първа да отговарям, така е.  Joy Вода: купих кана Брита и сменям филтъра на 4 седмици. Пием всички от нея, на детето готвя от нея. Минералната вода не се препоръчва за малки деца. Кисело мляко: момичетата тук ми препоръчаха Онкен като марка, но и другите са добри. Детски плодови млека има няколко вида-Литл старс, Мънчи Бънч на Нестле и други. Сирене и кашкавал: аз за себе си харесах обикновените (basic range) на Sainsburys (Mild cheese за кашкавал и гръцки стил сирене по 200 гр. пакетчето), най-ми докарват на българските. Това е и добър супермакет за храна. Но и Теско и Waitrose са хубави и с качествени храни. Плодове и зеленчуци има всякакви в суперите, а също и в плодзеленчуците по главните улици.

Момичета, хайде, попишете още малко, че да я затваряме тази тема и да пуснем една Коледна Английска. Аз, потъваща все повече във въздишки по България, взех та замесих Коледни кравайчета. Ще правя на детето сурвачка за Нова година, та да има кравайче за украса. Ето снимка да ви настрои на вълна празнична! Лека седмица на всички!

# 264
  • Лондон
  • Мнения: 56
Честито на Лида!!!   Hug Чакаме снимки!

Бихте ли ми казали каква вода давате (купувате) на децата си (а и вие каква пиете)...какво кисело мляко им давате, а сирене и кащкавал, хляб какъв, плодове, зеленчуци...От коя верига пазарувате?

Здравей Светла. Не виждам какво те притеснява честно казано - всичко има, по-евтино е сякаш от БГ и със сигурност знаеш какво купуваш!  Ние пазаруваме от Сейнсбърис. Аз пия минерална вода обикновена или от Бритата. Детето ми още не пие вода.  Сирене и кашкавал купуваме всякакви - каквото ни е кеф за през седмицата. Ако искаш българско сирене точно потърси турски магазин или български склад, но и в Сейнсбърис не е лоша фетата. До нашия кашкавал се доближава техния най-евтин. Киселото им мляко също е добро, а грийк стайла им е направо божествен! Плодове и зеленчуци купуваме различни - гледам да са от сезона.

The London Silver Vaults - там не съм ходила! Добра идея!

aledora, моето най-най-любимо място в Лондон е St Katharine Docks.
http://en.wikipedia.org/wiki/St_Katharine_Docks

# 265
  • Мнения: 58
На всички ,които ми отговориха едно голямо благодаря Hug

А иначе вижте клишетата Buckingham, London Eye, Trafalgar Square, Big Ben, Westminster Abbey, Marble Arch, The Tower...
Е, тия не ги казах,че се подразбират за Лондон Laughing
Гринуичкият меридиан също може би ще е интересно място за девойките.

Ако случайно пътят ви минава покрай The London Silver Vaults, влезте и разгледайте вътре, атмосферата е неповторима. Май същото важи и за пазара в Нотинг Хил Wink

Ей за това не се бях сетила  SickСупер идея!  bouquet
Я ми кажете ставали да обикалям улиците по мокасини,че хич не ми се мъкнат и ботуши, а и съм отвикнала. Обувам таквоз чудо само за гъзалък Mr. Green живеем в Кипър

# 266
  • Мнения: 2 897
Англичаните и американците можех не с мокасини, ами със сандали и флип флопс да ги видиш даже Mr. Green.
Но на мен с мокасини/обувки ми е студено и нося само боти и ботуши в момента.
Въпрос на това колко издържаш на студ.
Аз лично препоръчвам по-дебели обувки, а ти щом идваш от Кипър, свикнала на топло, няма ли да ти още по-голям температурен шок...
Не те виждам с мокасинки.
Ама ти си знаеш де.
Аз излизам след малко към Хамърсмит и съм с ботуши с овча кожа вътре подплатени, палто, шал, шапка...
Пълна бойна готовност.
Но вие като ще обикаляте - препоръчвам пластове дрехи - тениска, блузка, жилетка - да можете да се събличате и обличате, защото в метрото става доста топло, от ходене също може да се сгреете, но пък покрай реката е много студено...

# 267
  • Мнения: 87
има ли някой в Единбург?

# 268
  • Sofia/Scotland
  • Мнения: 7
аз съм в Глазгоу

Последна редакция: вт, 16 дек 2008, 14:04 от scoti

# 269
  • Мнения: 58
Аз излизам след малко към Хамърсмит и съм с ботуши с овча кожа вътре подплатени, палто, шал, шапка...
Пълна бойна готовност.

Малиий,Denichkata , сериозно Shocked? Уплаши ме,наистина ти!! Ама ботуши подплатени с кожа НЕМАМЕ в наше селО! ще импровизираме! А бе 2 седмици ще ги избутаме някак!
Англичаните и американците можех не с мокасини, ами със сандали и флип флопс да ги видиш даже Mr. Green.
Но на мен с мокасини/обувки ми е студено и нося само боти и ботуши в момента.
Въпрос на това колко издържаш на студ.
Аз лично препоръчвам по-дебели обувки, а ти щом идваш от Кипър, свикнала на топло, няма ли да ти още по-голям температурен шок
Така е,тук сме все още на 23-25 градуса,вечер около 12 Simple SmileВсяка сутрин плувам в морето:love:Но и това омръзва.Искам дъъъжд!!

Общи условия

Активация на акаунт