Холандска тема - 28 - в очакване на Синтърклаас

  • 23 999
  • 287
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 910
Карлуис, много здраве и усмивки!

Мерси момичета за милите думи и за двете ми "творения".  Grinning

За фотоапаратите...
Огледално- рефлексен не бих си купила...
ооо, то апетита идва с яденето. Веднъж правиш ли снимки с DSLR - връщане на зад няма. Усещането е мммм...лекер Wink
Виж и Калинка си признава.

Britt , ако сте платили място и за бебето някои компании дават да си е в столчето. Всъщност виж на сайта на компанията - там пише може или не със съответната. Вземи си и слинга и кошницата Simple Smile  И споко, не е страшно. Само не забравяй да смуче нещо на излитане и кацане (което може и да са ти казали вече де).

А вие с тия торти какво само зарибявате народа тук...аз искам да правя шоколадови бонбони  Rolling Eyes...

# 256
  • Мнения: 1 132
Милена, нямам думи вече. Мисля, че до абитуриентския бал може и да се получи да направя такава красота.
На половинчов щели да му дадат колелото (маунтин байк)  и без лота, даже днес ходил да го види в магазина, но тъй като си имаме такива, помолил да го сменят за 2 обикновени колела с доплащане. Та сега ще се сдобием с нови колела и вече ще ни станат 7 броя Crazy . Мога да отворя магазин.  Crazy  Пак се уредих,   hahaha ама снощи цяла вечер му мрънках.
Милика, мерси за сайта. Памперсите са  Vibelle [Play]. На Софи и става 4 номер, та май са малко по-големи.  Thinking 4 номер е с 60 памперса за 10 евро.

# 257
  • Мнения: 3 638
Хоп, да се разпиша в темичката преди да си е тръгнал Синтърклаас  Simple Smile От време на време успявам да ви чета - честито на всички рожденици и имащи поводи - късно, но от сърце   bouquet Hug
И аз първо да похваля Милена за тортите, страхотни са, да знаеш, че И заади тях не влизам във форума - лигите ми текат всеки път  newsm22 Един въпрос - откъде купуваш материалите за украсите, или може би ти ги правиш  newsm78 Аз също съм много запалена по тортите, е, не съм специалист като теб, но с удоволствие бих развихрила фантазия за рождения ден на половинката януари месец, например  Blush

Britt, за пътуването можеш да провериш в авиокомпанията, с която пътувате как можеш да си запазиш  т.нар. bassinette или baby crib за бебето. Обикновено трябва да се обадиш, за да ти запазят най-предните места, където на стената закачат това сгъваемо кошче :
Ние като пътувахме през май с девойките бяхме запазили и двете (само 2 са в самолет) и пътувахме много удобно. Бебетата само при излитане и кацане бяха при нас в скута. И не се заплаща нищо допълнително за разлика от варианта със столчето за кола, за което обикновено трябва да има резервирано място.

По другите теми - аз по обективни причини купувам дрешки доста често от Зееман и съм доволна  Wink От памперсите на ЛИДЛ също и от тези на С1000р но този до нас го затвориха и сега на негово място има АН  #Cussing out За подгъването на панталони пък ще ви подшушна, че в ХЕМА продават едни самозалепващи се ленти - решен панталона, нагласяваш лентата, гладиш и подгъва ти е готов  Flutter
Какво друго да ви разкажа, моите дивачки в това празнично време ги е срах и от Зварте Пит и от Сънтърклаас, така че ще чакаме догодина  Simple Smile За сметка на това Мариза успя за изплюска половин стериопорена звездичка покрита със златен прашец от коледната украса и два дни акахме "златно" - Crazy въобще всеки ден носи нови премеждия, и откакто ходят съм направо разногледа  #Crazy

 

# 258
  • Мнения: 1 550
Привет девойки Hug

Мопси, вие велосипеди ли колекционирате? Laughing Ще не си вземете от тоя дето е за двама, сещаш ли се? Един след друг си карате, като първия определя темпото. Все си мисля, че ако имаме такъв само половинката ще върти педали, а аз само ще се возя Mr. Green

Милика, мерси Hug Такива ни ги опекоха от курса. Нямам такава форма...все още Mr. Green Ние вече си ги разрязахме, намазахме, облякохме и декорирахме.
Честито ви фото Hug Да уловите много щастливи мигове с него Wink

Брит, кога пътувате? Дано ви мине леко пътуването Hug

Фата Моргана, мерси Hug Декорацията си я правя сама. Това, което си купувам е марципан и вече другите инструменти и тем подобни сладкарски съоръжения. Сара беше пуснала един сайт, откъде и тя си поръчва разни неща. И аз там си пазаря, с тази разлика, че си вземам сама доставките. Съседи са ми Wink Ето го.
Много се смях за златното ако Grinning При вас е весело Hug

Меги, мерси и на теб за комплимента Hug До другата година се надявам да съм отбелязала значителен прогрес.

Да ви се оплача Crossing Arms Идва вчера съседката да ни заяви, че били решили да сменят улуците на къщите (ние сме в редица с още 3 къщи) и в края на януари да сме си приготвили 900Е Shocked Аз не присъствах на разговора и съжалявам  box Побеснях, щото тя минала казала и на другите две семейства и така поотделно ни постави при свършен факт. Имали познат, който на черно щял да свърши работа и било крайно време да се сменят улиците и т.н. Няма въпроси от рода :"Съгласни ли сте? Вие какво мислите?" Тц, рече и отсече. Първо ни се отваря непредвиден разход, второ се очаква да се включим финансово, но не ни се дава право на избор кога искаме да стане ремонта. И трето, в толкова кратък срок ooooh! Пак като не каза, следващата седмица Crazy И половинката се съгласил, че да не стане лошият съсед провалил плановете на останалите Rolling Eyes
А това семейство се настани до нас преди 6 години и от тогава само ремонтират. Сега се чудя щом вече и съседите включват в обновяването, какво ли ще ни измислят още Crazy Може би да сменим оградата между двете градини #2gunfire
Уф, надух ви главите с глупости smihesorry

# 259
  • Мнения: 7 914
Миленски, вчера виках на мъжа ми, че ми писна от къщи с ремонти....сложиха едно скеле в градината ни понеже съседите се обадили, че им падали някакви тухли, и хората решили да слагат на цялата улица някакви укрепващи греди - до тук добре, ноооооооооооо 3 дена скелето стои и пред вратата ни без да се случи нищо #Cussing out мъжа ми загря телефоните и днес дойдоха за... следобедния сън на дечко ooooh!

fata morgana

това за самозалепящите се ленти е страхотна идея Hug

# 260
  • Мнения: 1 132
Привет девойки!
Милена, аз си мислех за бакфиц-мъжа ми да върти педалите, а аз и Софи да се возим  Mr. Green , но не ще. Днес бутнахме всички колела в марктплац, пък да видим. Нали ти кажах, че мъжа ми нищо не хвърля.  Crazy
Тия улуци много скъпи.  Thinking Ние сменяхме лятото улуци и ни излезна към 680 евро (не на черно). Първо беще към 780, но тъй като и съседката (в къща близнак сме) се включи ни направиха отстъпка. Аз обаче настоявах да искаме оферти от 3 фирми, че нали ни бяха отрязали главата с банята и реших да взема нещата в свои ръце. Естествено зависи и колко метра улук ще слагат. Мога да потърся фактурата ако искаш.
Фата моргана, аз с едно едвам се справям, а с две сигурно е нон стоп купон.  Crazy
Милика, честито фото.
Ние днес бяхме на тържество по случай Синтъра в работата на мъжа ми. Софи само пееше Пита, Пита (зварте Пит да се разбира). Колко крауднотен изяде  ooooh! , а сутринта пък я хванах да рови в едно  птиче ако в градината и да ли лиже пръста.  ooooh!
Звезди, майстори- да не ти влезнат в къщата.  Crazy
Я сега кажете какво ще спретнете за петък вечер. Ние поканихме свеки на гости, та трябва да готвя. Утре ще се отдам на основно почистване, че свекича като дойде и само чисти и ми писва. То и да съм изчистила пак чисти след мен де, че не можела да седи на едно място.  Crazy Предишния път като беше, трябваше да купуваме едни шкафове и тя не искаше да гледа Софи, че щяла да реве, а и и беше леко лошо.Като се върнахме беше излъскала и подредила, а после цяла седмица търсех кое къде е.  Crazy  Та вместо да си гледа внучето, предпочита да разпуска с чистене.  Crazy
Лейа нощ!

# 261
  • Мнения: 1 761
Здравейте на всички!


Милена-да не би съседите ти да са се уговорили с някого те да не плащат,ако навият останалите?На нас ни правиха ремонт на цялата сграда преди 8 месеца.Ремонтирането продължи три месеца,някакви метални частици в сместта,която е между тухлите била изгнила и било опасно,ако има ураган да не се срути цялата сграда.Обаче ни предоставиха варианти,като имаше възможност и за кредит,ако не разполагаш с парите ( 6 000 евро) и възможност за разсрочено плащане.Ако улицата ви е много зле общината не ви ли предоставя някакви възможности?В някои общини предлагат и финансов план, в който по-голямата част се поема от общината,особено,когато става дума за къщи, а след това на части събират сумата.А и точно след празниците е доста трудно да се извадят ей така непредвидени пари.Дано се появи по-приемлив вариант и не ви товари много.

Ние днес бяхме на гимнастика и на всяко дете дадоха мандарина.Моят син обаче нали е алергичен,казах му да си даде мандарината на едно бебе,дето идва с баткото и учителката като разбра,че има алергия и няма да може да яде му подари  шапка с перо като на Зварте Пит.Цял ден не ми дава да му я махна,едва преди да си легне се огледа няколко пъти в огледалото и се съгласи да я сложим на закачалка за утре.
Мисля си,за сега все още ходя с него, ама като стане по-голям и тръгне на училище,лист ли да му напиша или да предупреждавам учителките всеки път какво не бива да яде и да пипа?Много е гадно да си все различен,не бих искала да се шашка от сега и искрено се надявам алергиите да се израстнат.

Фата Моргана-при вас е весело! Hug Hug и то в двойна доза.
И до нас затвориха С1000, аз понякога си пазарувах от там,но най-често ходя в Ховфлийт.Нямат тяхна марка памперс,но имат голямо разнообразие.Сега има промоция на памперси в Трайкплайстер,Хъгис,ползвала съм преди и съм доволна.Аз пробвам различни марки,защото сина ми е доста голям за възрастта си и като му сложа чист памперс вечер преди лягане сутрин е мокър почти винаги.Понякога ставам около 5-6 само да му сложа суха пелена и той си продължава да спи, но до 8-9 все едно е плувал.Може би трябва да му намаля млякото вечер или да го огранича с течностите следобед,но ако не изпие 250 мл си иска още мляко. Rolling EyesЧакам по-топли времена,за да го уча без памперс.В този студ не искам да го тормозя да стои мокър и да се разболее.
Това за лентите не го знаех,знаеш ли как се казват?Не трябва ли поне да се почисти плата,преди да се залепи,за да не се разнищи или направо се лепи?

П.С.Моето дете миналата година също ревеше от Зварте Пит,на Сента Клаас му казваше дядо и понеже му даде подарък не го беше страх.

# 262
  • Мнения: 1 559
Тези ленти за скъсяване на панталони(пердета)аз най редовно ги ползвам.Последно обаче бях купила едни от един магазин за шев и кройка,и нещо не лепят добре #Cussing out.Миналия ден си скъсявах един панталон ..е лепих,лепих #Cussing out...,не стана мн добре и леко преших за по сигурно.
Картинка аз нямам шевна машина(понеже не съм майстор шивач Laughing),ама винаги ако режа нещо го зачиствам на ръка...ако имаш машина с нея е най добре. Peace
Фата Моргана напълно те разбирам какво преживяваш ooooh!.Наистина си е доста трудно с 2 броя.Особено ако си с лека мания за чистене като мен(не мога да спра просто..все нещо лъскам..).Вчера успях да си запазя час за фризиор утре...че мъжо почива,захвана вече ваканцията Party.От 2 седмици искам да отида да се пострижа и все не се получава с тези деца.Пак естествено деня преди тръгване ще е най -натоварен,и все така се получава,че за тогава остават много неща за вършене.След това ще се боядисвам ooooh!.Трудна работа е,ама ще издържим.....няма как.Вчера свеки идва,и поне успях да отида сама до търговския и да напазаря о6те някои неща.
Тук до нас от няколко месеца живета 2 семейства бг.турци.Та от 2-3 седмици подържаме контакт с тях(освен майстора от БГ ,който ще идва мъжо говори и с тях,че двамата мъже са шпакловчици,и те ще помагат за ремонта)Жените им работят като чистачки,тук таме на черно.Те ще помогнат с чистенето преди да се нанесем там..и тук  също.Та се чудя за по нататък в новата къща дали да не почна да се възползвам понякога от услугите им.Ама някак не мога да свикна,че някой може да ми пипа из нещата,все пак чужди хора newsm78.Някой от вас взимал ли е чистачка???Тя ми каза за 3 часа и давали 20 евро(ходи на още 2 места),добре ми се вижда на мен.

# 263
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

За фотоапаратите...
Огледално- рефлексен не бих си купила...
ооо, то апетита идва с яденето. Веднъж правиш ли снимки с DSLR - връщане на зад няма. Усещането е мммм...лекер Wink
Виж и Калинка си признава.


Напълно подкрепям, че е така. Невероятно е усещането.
И си заслужава, защото уникалните моменти са рядкост и кратки.

За чистачка: нямам, но познавам хора, които имат. Май, дават по 25 евро за 3 часа.

# 264
  • Мнения: 1 132
Мегън, ако имаш мания за чистене, едва ли ще оцениш чуждото.  hahaha Да не ходиш да прелъскваш след тях с парцала.
Срещу нас живее една девойка, която в момента учи и сега  е верзорхенде 1 ниво и чисти на много хора за да си изкара джобни. Мислила съм си да  я ползвам при основно почистване например.  Thinking Взима 10 евро на час. За  1 етаж нямам предразсъдъци кой ще ми чисти, виж спалните са нещо лично и бих искала да си ги чистя сама.  Thinking

Аз на уникалните моменти предпочитам да се насладя, отколкото да ги дебна с камера в ръка. Явно фотограф от мен няма да стане.  hahaha
Лек ден!

# 265
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Аз на уникалните моменти предпочитам да се насладя, отколкото да ги дебна с камера в ръка. Явно фотограф от мен няма да стане.  hahaha
Лек ден!

Можем да завихрим лек спор. Wink
Ти се наслаждаваш, но внуците / правнуците няма да могат по същият начин.

# 266
  • Мнения: 1 550
Привет, девойки Hug

Картинка, става дума за улуци и тях сами си ги сменяме. А няма как да не участваме, защото сменят на целия ред къщи.
А за училището още в началото ни питаха дали Алекс е алергичен към нещо. Така, че и вас ще ви питат и едва ли Себастиан ще е единствения Thinking Алекс има в класа момиченце, на което му се дават лекарства (не знам за какво) и учителките я вършат тази работа.

Мопси, много евтино ви е излязло смяната на улиците Thinking И ние разпитахме как вървят цените тук. Половинката звънна на един съотборник, който също с това се занимава и той ги сметна около 900 Е на черно. Иначе излизало около 1500Е на къща Shocked За едни улуци Crazy
Опасно твоето свеки Mr. Green Поне почиства, а че ти ще си търсиш после нещата е друг въпрос.
Ние поканихме съседката за 5-ти декември. Не смятах да готвя празнична вечеря, тя и без това е все на диета. Но мислех да спретна една торта със Синртърклаас и зварте Пийт- Алекс си я поръча Grinning Но тази нощ тежко я изкарахме- Т и повръщане ooooh! Сега си е в къщи. Не знам до утре как ще е. А в училището се организиране нещо пак за Синтърклаас. Дамо е по- добре, че да го заведа да се повесели с останали.

Калинка, не е до фотоапарата Wink Има една Лоис от форума, която снима страшно професионално, прави невероятни снимки...със стар Олимпус. Може да имаш и най- скъпия фотоапарат и пак да не можеш да правиш снимки. Не от всяко дърво става свирка Thinking

# 267
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969

Калинка, не е до фотоапарата Wink Има една Лоис от форума, която снима страшно професионално, прави невероятни снимки...със стар Олимпус. Може да имаш и най- скъпия фотоапарат и пак да не можеш да правиш снимки. Не от всяко дърво става свирка Thinking

Наистина е възможно и със стар, но таме за професионалисти. Доколкото тези ти позволяват да правиш хубави снимки, без да си такъв. Затварянето е по-бързо, така че движещи се обекти се снимат много по-лесно. Много чувствителни са към светлина, така че дори и да е тъмно ,не е нужно да си професионалист, за да изчисляваш по отношение на светлина и дали ще стане снимка.
Същото е и за цветовете. С една дума те улесняват и постигат качество, което не е свързано с талант/ възможности.
И аз мислех като теб преди, но случайно омах снимки правени с обикновен и с новият, в същият час, условия и т.н. и разликата е огромна като качество.
 Peace

# 268
  • Мнения: 1 132
Аз на уникалните моменти предпочитам да се насладя, отколкото да ги дебна с камера в ръка. Явно фотограф от мен няма да стане.  hahaha
Лек ден!

Можем да завихрим лек спор. Wink
Ти се наслаждаваш, но внуците / правнуците няма да могат по същият начин.
Е, то не е като да не снимам изобщо все пак. Подготвям куфар със спомени за поколенията.
Някак си напоследък забелязвам, че всички са станали като японци, където и да отидеш-не може да се насладиш просто на някоя гледка...щракат на поразия, все си в кадър на някой. Казвам го като нефотограф...ако това ти е хоби или професия, нещата естествено вече имат друго измерение.

Милена, сигурно вашата къща е по-голяма. При нас това беше за отпред и отзад. На страничната част нямаме улук и добе, че няма, защото е най дългата.   Mr. Green
Може да са ни компенсирали затова че за няколко тръби, леко къртене  в банята и две дупки за абсорбатор и сушилня  ни оръсиха почти 2000 евро.  Money  Crossing Arms
На Мегън направо и завиждам за съседите шпакловчици.
Дано Алекс се оправи до партито в училище.  Аз Софи от сега я мисля какви ли болести ще ми мъкне като тръгне на зала. Личния лекар и той ме ''успокои'' , че щом до сега не е боледувала, може да очаквам бум в началото.  Confused

# 269
  • Мнения: 1 550
Мопси, и при нас става дума за улуци отпреди и отзад, имаме и един отвесен (как се казваше не знам Crazy)
Не отичам, че се налага смяна. Подразни ме начина, по който ни съобщиха. Нямаме право на избор за ремонта, но трябва да да платим парите Crazy Редно би било да се съберем всички и да обсъдим на кого и кога му е удобно. Евентуално да се проверят и други оферти и тогава да се вземе съвместно решение.
А на мен не ми пука особено дали съм в добри отношения със съседите. Аз съм с тях само на "добър ден", а те всички идват да заемат какво ли не от половинката, тъй като той голямо разнообразие от оборудване Crazy Молят го да оправи това или да помогне с онова. Много отзивчив съсед е Heart Eyes

Алекс е болен и едва ли до утре ще се оправи Sad А аз исках и в събота да купим Коледно дърво и да започнем да украсяваме.

Общи условия

Активация на акаунт