Холандска тема - 28 - в очакване на Синтърклаас

  • 24 007
  • 287
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 1 559
Карилуис,честит рожден ден Hug  bouquet.Много здраве,сбъднати мечти ,любов и семeeн  уют ти желая.Наздраве newsm59 nbirthday  bigdance2 hbday bdbaloni

# 241
  • Мнения: 2 376
Карлуис, честит рожден ден, мила. Много здраве и усмивки ти желая!

Момичета, кажете ми прилични еднократни пелени, които да купуваме докато сме в Холадия, за да не мъкна оттук. А и къде има качествени бебешки дрешки на народни цени ? Лисалотето е облечена цялата в Хема и Ниплъс или  нещо такова, но вече всичко и е малко.

Ако сте решили да идвате насам, да ви съобщя, че вече билети за директния полет няма ...

Аз реших, че ще пътувам само със слинга.  Количка, столче за кола и други помощни средства свекърва ми  ще осигури на място. Въобще не знам обаче как ще се справим  двете, треска ме тресе направо, най-вече да не си изпусна детето някъде или как ще го преоблека като имаме едно място в самолета  newsm78.

# 242
  • Мнения: 1 132
ДОбро утро!
Милика, да догодина при Милена флай. Аз искам и вид да има, да се радва детето.
Честито фото. Кой е сайта? Аз пък искам да поръчам цифрово тяло за 2 обектива дето имаме, но хич не разбирам. От доста време се каня да питам във фотографския, но все забравям.
Кариуис, браво на вашия татко.
Картинка, в Еншхеде съм.
Бритт, ще се оправиш. Аз пътувам почти винаги сама. Първия  път Софи беше колкото дъщеря ти.  Наистина е малко натоварващо. Ние първия път пътувахме  при стюардесите, че Софи се дереше като магаре и пътниците се бяха изнервили. В тоалетните на самолета има масичка за бебета за преобличане. Аз бих взела столче за кола.
Софи получаваше колики в самолета, затова и давах Бейбинос профилактично, а и успиват.  Mr. Green
Дрехи-H&M ,Villa Happ (не много народни цени), Пренатал (тези трите са ми любими). Евтини са Зейман, Вибра, Ханс- за бебета дрехите им са сладки, не върховно качество, но все пак бебоците носят дрехите 1-2 месеца.
Холандския памперс е много по-добър от българското ''копие'',а и почти постоянно са на промоция. Наскоро по препоръка пробвах едни нови на Алди и са едно към едно с памперс, дори по-добри. Краудватските не са лоши. По добре се запаси с памперси от тук за България.  Wink

# 243
  • Мнения: 2 376
Мопси, мерси  Hug
А столчето за кола има ли как да го монтирам на седалка в  самолета  newsm78? Едни приятели ще ни услужат с абсолютно същото столче каквото имаме и тук, така че в колата ще е обезопасена. Аз бих го взела нашето, ако има как и в самолета да я застопоря. В слинга ми е по-удобно да я нося, в столчето мноооого тежи.
Ние тук ползваме предимно многократни пелени, но първо, че ще ми заемат много място, второ мъжът ми прави планове да ходим  насам натам и няма да мога да ги пера  и да чакам да съхнат, после да гладя ....
Ние купихме хд10 канон, нич не е лош , то е камера де. Сега има и нов модел с по-голям хард диск.

# 244
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Като сте заговорили за камери и снимки. Наскоро се оръсих за Сони огледално-рефлексен модел и съм мноооого доволна. Разликата в снимките е от земята до небето (жалко, че толкова късно се навих). Искам да се запиша на курс или поне повече да чета по въпроса, но сега нямам време, за съжаление.  Confused

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 12:57 от Kalinka

# 245
  • Мнения: 1 761
Здравейте на всички!

Брит-споко, ще се справиш.Аз бих взела столчето за кола,поне може да поспи детето в него,покрай проверките по летищата.Слинг  в самолет не е много подходящо, а и не знам доколко е безопасно.Аз имах шише с вода по време на полета и му давах да пие- не е плакал,сега,като по-голям много по-трудно издържа самолетните полети.Когато беше бебе все едно пътувах с кукла.
Памперси тук колкото и каквито искаш,не са скъпи и са по-качествени,отколкото в Бг.Моето дете е с памперси на Етос,понякога на Памперс,на Трайксплайстер за мен са най-удобни,но той ползва гащите,вече е по-голям.От Бамболино не съм доволна- детето стоеше все едно е в картонена опаковка, много са твърди.
Дрешки купувам в зависимост от това колко близък контакт с детската кожа имат.От Зейман почти нищо не купувам,освен че са евтини дрехите са много некачествени и ги боядисват с някаква странна боя,от която и аз и детето имаме алергия.Други майки са ми казвали,че след първото пране дрехите се обезформят и много боядисват кожата на децата.
Вибра е много по-добър избор-имат често намаления и качеството на детските дрешки не е никак лошо,а за момиченца имат много красиви неща.Имат и доста стоки само от естествени материи,моето дете има няколко чифта памучни джинси от Вибра,много топлят,не пускат боя и той си ги носи с удоволствие.
От Ханс съм си купувала дрехи за спорт,доволна съм.На детето бях купила едно яке преди време.
За белъо и връхни дрешки бих ти препоръчака Хема и Н&М-качеството е много добро, не е безумно скъпо,имат често намаления и материите са естествени.

П.С.Връхни дрешки от полиестер никога не бих купила-запарват,не се перат в пералня и за малки деца не са подходящи.

Като стана думи за дрешки-аз много обичам да шия и да плета.Изплетох на мъжа ми много топъл шал ( той искаше шал за Сента Клаас),сега си го носи с голямо удоволствие.Костваше ми две вечери пред ТВ-то,една гранка прежда и куки.Сега съм решила да изплета на Себастиан и едно негово приятелче шапки с ушички на меченца и шалчета.Само трябва да реша кой ще е Бялата мечка и кой-Кафявата.А мъжа ми иска да ми купи оверлок машина за подарък за няколко празника-годишнината ни,Сента Клаас,Нова година и Коледа.Последно ших костюмите на трите прасенца от училищното тържество на децата на една съседка.Сега ми се иска да си купя хубав вълнен сив плат и да си ушия панталон,какъвто аз искам да нося, а не какъвто продават в магазина.

# 246
  • Мнения: 2 376
Ох много тежи това столче с бебе вътре едвам го вдигам Sad. така и не купихме адапторите за монтаж към количката Sad
В слинга спи перфектно, ние се кърмим и сигурно ще си прави закусчици детето по време на път. Мен това, което м безпокои е безопастността, но не съм виждала бебе в стол в самолет и нямам представа как се привързва с коланите  newsm78

# 247
  • Мнения: 1 550
Привет, девойки Hug

Меги, успех с багажа Hug Аз ако знам, че отивам на топло и без дрехи ще тръгна Mr. Green
Шегувам се, де тоя късмет Joy Винаги нося свръх багаж ooooh!

Милика, Мопси, заповядайте Hug Ама тортите сами ще си ги транспортирате Wink
След малко ще ви покажа две тортички с пеперудки, сега ги декорирам. Само за момиченца са, макар че и Алекс му хареса идеята за пеперудките Grinning

Брит, споко, всичко ще мине добре Hug

Картинка, браво на теб за плетенето thumbsup Аз се пънах да оплета един пуловер полу- английски ластик. Като го завърших и сглобих си видях грешките hahaha Така и не го облякох. Плетенето не е за мен, страшно се изнервям с това броене на бримки Crazy

За фотоапаратите- аз като си търсех бяха пуснали в Консументебондс една статия кой по- по- най- според различни показатели. Така си избрах моя и съм много доволна. Не ме питайте сега по какви показатели съм ги избирала, че не помня вече Mr. Green Нищо, че го купих началото на тази година Crazy. Съотношението качество: цена най- вече ми допадна. Ако си спомняте. бях писала как го купих за 100 Е по- малко Mr. Green
Огледално- рефлексен не бих си купила, или какъвто е да е друг скъп защото не съм професионалист и този вид инвестиция ми се струва преувеличена. Още повече, че в областта не технологиите подобренията идват едно след друго и каквото си купил днес, утре е вече стар модел. Но това е лично мое мнение. На мен ми трябваше апарат да ми прави хубави снимки за семейно ползване и съм страшно доволна с моя Панасоник.

До по- късно Hug

# 248
  • Мнения: 1 132
Милена, чакаме тортитчките.
Брит стола се привръзва без проблем. Ако не са в столче, при излитане, кацане и турболенция трябва да са седнали в майката, привързват се с един колан към колана на родителя.
За бебета H&M  не са скъпи, даже евтинки ми се виждат, но детските от 92 размер са друга работа и цена. Но пък са супер сладурски и супер качество. За бодита-най ми допадат пренаталските и тези на хема и хема ворстчетата  Mr. Green и томпусите  Mr. Green .
Картинка, браво за плетенето!
Мъжа ми спечели някакво супер скъпо колело (за 1400 евро) от томбола на асоциацията по волейбол. Снощи го известиха по телефона, обаче нашия затрил лотарийния билет.  hahaha   Сега вече му е забранено да спори с мен кой е по- хаотичен и неподреден.  Joy И ако случайно му го дадат без билет, трябва да ми го отстъпи... струва ми се справедливо. Thinking  Той ходи с кола на работа все пак, но не иска. Казва, че за първи път печелел нещо и не стига, че е загубил билета, ами и аз съм искала да му го присвоя.  hahaha
Мегън, кога заминавате?
Купих сирене, обаче още не съм го опитала. И вългарско взех и турско, да видим на коконата, кое ще и се услади повече.

# 249
  • Мнения: 1 761
Милена-какво е полуанглийски ластик?Аз знам само английски ластик-една лицева и една опакова бримка.Иначе и аз не обичам да броя бримки и затова плета на око,не ги броя.

Брит-по принцип в самолета не е позволено детето да стои вътре в столчето,трябва да е или в теб или вързано с отделен колан,но е много неудобен.Приставките за столче обикновено винаги са в комплект с количката.Да нямате някакви допълнителни неща,които да не сте погледнали още?


Мопси-дано намерите билета и да ви дадат колелото.Ако вие не се разберете за него,Софи ще го кара като поотрасне.

# 250
  • Мнения: 2 376
Картинка, количката ни е One Tree Hill (те си имат столче, което е без приставки), a нашето е Макси Кози. Приставките се продават отделно по 25 евро. Ние не ги взехме, понеже  ни били излишни  bambam , а миналия месец забравих да подсетя мъжа ми да ги купи като идваше в Холандия.  ooooh! Който няма глава, има крака Simple Smile)

# 251
  • Мнения: 1 550
Ето ви примерна торта за РД на момиченце Wink


Цветовете са опционални Grinning

# 252
# 253
  • Мнения: 1 559
Ето ви примерна торта за РД на момиченце Wink


Цветовете са опционални Grinning


Малeeе,тези торти сериозно ли ти си ги правила #Crazy #Crazy #Crazy.....ако празнуваме РД на малките тук(ако не сме в БГ),сериозно ще се замисля да ми вратнеш 2-3 торти ...те са просто уникални  Hug Hug Браво ,шапка ти свалям   chef  bouquet

# 254
  • NL
  • Мнения: 520
Я Миленка какви хубави торти  bouquet.С нова форма,за първи път ли правиш такива овални?.Все се каня тези дни да ти отворя блога.За консументен хидс и аз толкова врънках половинката да се абонираме.Супер полезно списание.Иначе аз рових из този сайтhttp://www.dpreview.com/ и ми помогна много,тоест водих се по рецензиите на потребителите и по класациите hahaha,че аз не разбирам въобще от такава техника.Нашето фото днес го получихме но още не съм му разузнала опциите.
Мопси какви са тези папмерси на алди?За първи път чувам,каква цена са?Ариена се обрива от повечето и купувам Памперс но не всеки път нацелвам промоция.За сиренето и аз купува и наше и турско.Разлика не виждам но пък избягвам да давам на малката,незнам защо.Кашкавал също и давам мноооого малко,че ми се струва солен за нея.Та общо взето калция си го набавя предимно от млеко.Браво на половинката ти,късметлия е голям с това колело.Дано ви го дадат без много разправии.
Картинка аз съм доволна и от Зееман.Малката има дрешки от там и са си екстра и на вид след изпиране и като материя. Х&М,С&А, са ми на мен любимите,че и са евтинки.От Хема и В&Д също съм доволна.Ха ха за шевната машина имам една у дома,даже не съм я отворила.Голям мерак ми беше да се сдобия с такава за да си скъсявам панталоните,че винаги са ми дълги като ги купя и после трябва още да се ръсна за скъсяване.В момента седи един отрязан от моя милост но не се знае кога ще му дойде ред Blush.
Брит леко пътуване на вас.Коледа тук ли ще карате?

Общи условия

Активация на акаунт