какви сервизи за хранене ползвате?

  • 36 545
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 353
Събирам идеи, ако има стара тема, извинете ме.
Ще ми е интересно да разбера какви сервизи предпочитате, разцветки, фирми?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 341







Бели аркопалени!

# 2
  • Мнения: 5 001
Имам един аркопал и два комплекта дуралекс....

# 3
  • Мнения: 1 117
в последно време основно бял порцелан, без никакви украси.

# 4
  • Мнения: 2 609
Аркопал и дуралекс.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 269
Луминарк - един оранжев с цветя.

# 6
  • Мнения: 1 483
Дуралекс основно

# 7
  • Варна
  • Мнения: 634
Дуралекс и на Луминарк .

# 8
  • София
  • Мнения: 1 819
Луминарк - половината са оранжеви, другата половина - зелени и ги комбинирам. Става красиво. Ама аз ги купих в тези цветове, защото гърба на кухнята е оранжев/стъклен и да си отиват Simple Smile

# 9
  • Мнения: 5 026
Луминарк - един оранжев с цветя.
Моят е зелен на цветя. Ползвам и аркопал.

# 10
  • Мнения: 120
  Дълги години ползвах аркопал и дуралекс,защото са здрави ,защото са красиви.  Преди 2 седмици обаче си купих нов сервиз- порцелан - бял,изчестен ,много стилен.Представете си как стои една храна в голямата ,плоска ,бяла ,порцеланова чиния с едва забележима златиста лента по ръба.Естетиката в храненето е важна - нали ?
 Много съм доволна -качеството е много добро/от Беларус/,Цената е също много добра. Препоръчвам искренно.

# 11
  • Мнения: 14 490
аркопал, шарен в зелено и жълто. подарък ми е, иначе ползвахме порцеланов сервиз на цветчета, а за гости имам друг порцеланов сервиз - бял, със златно по ръба

# 12
  • Мнения: 707
Аркопал и порцелан, семпли разцветки.
Мразя пластмасови чинии или купи Sick.

# 13
  • все тук
  • Мнения: 1 716
От години сервираме храната си в дуралекс (тъмен, от тези негладките, а релефните чинии). Миналата година си купик на Пашабахче серията Токио - квадратни чинии, купи, купички и голяма салатена купа.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 798
Луминарк - един оранжев с цветя.
Моят е зелен на цветя. Ползвам и аркопал.

Луминарк- моят е комбиниран жълти и сини чинии на цветя.

# 15
  • Мнения: 1 691
Порцелан - най-много харесвам старите сервизи от шкафовете на баба ми. Е, няма такава красота!

# 16
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дуралекс.

# 17
  • Мнения: 800
от всички купища сервизи, които мама безумно купува, най-много се ползва аркопала  Peace

# 18
  • Мнения: 243
В момента съм с дуралекс,но скоро ще се местим и съм решила това да е от адски много време съм му хвърлила око и нямам търпение!

# 19
  • Мнения: 229
Дуралекс основно ,но имам и от стария порцелан на мама  все още ми харесва

# 20
  • Мнения: 364
Костен порцелан подарък от свеки Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 567
Луминарк - черно и бяло!

# 22
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Дуралекс и на Луминарк .
Peace

# 23
  • Мнения: 3 770
Сервизите ми са слабост.За всекидневна употреба използвам аркопал , имам и два големи комплекта от порцелан , също за ежедневно ползване.Два официални сервиза - единият е със старинни рисунки и другият е този.Сега е наред за закупуване сервиз в азиатски стил  , защото такъв ми липсва.

# 24
  • Мнения: 1 483
В момента съм с дуралекс,но скоро ще се местим и съм решила това да е от адски много време съм му хвърлила око и нямам търпение!
Лиленце,и аз съм хвърлила око на точно това Whistling

# 25
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Луминарк в жълто.
Кафяв дуралекс .
Бял порцелан с златиста лента по ръбчетата.

# 26
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Бял порцелан без украса и със сребърен кант, имам и костен порцелан него пазя като очите си  Laughing Имам и Дуралекс. Акропал не харесвам, въпреки че е доста  устойчив. Иначе Луминарк са абсолютни боклуци все си казвам да не купувам, не са качествени, стъклото им е тънко лесно се чупи и се драска, но пък хващат окото  ooooh! Имам и стъкло на Леонардо, от него съм доволна, но само чаши.

# 27
  • Мнения: 4 434
порцелан и дуралекс

# 28
  • София
  • Мнения: 7 798
Иначе Луминарк са абсолютни боклуци все си казвам да не купувам, не са качествени, стъклото им е тънко лесно се чупи и се драска, но пък хващат окото  ooooh!

Моя Луминарк се надраска много от съдомиялната, но си мислех, че проблемът е, че не ги мия на ръка.  Thinking

# 29
  • Мнения: 751
Бял дуралекс.

# 30
  • Сливен
  • Мнения: 894
и моите са такива Peace

# 31
  • Мнения: 1 558
В момента съм с дуралекс,но скоро ще се местим и съм решила това да е от адски много време съм му хвърлила око и нямам търпение!
Лиленце,и аз съм хвърлила око на точно това Whistling

Аз имам такъв сервиз, но го ползвам само за гости. Чиниите тежат ужасно!!!!!!!!!!!!!  Не са ми удобни за ежедневно ползване. Иначе са много ефектни.

# 32
  • Мнения: 243
В момента съм с дуралекс,но скоро ще се местим и съм решила това да е от адски много време съм му хвърлила око и нямам търпение!
Лиленце,и аз съм хвърлила око на точно това Whistling

Аз имам такъв сервиз, но го ползвам само за гости. Чиниите тежат ужасно!!!!!!!!!!!!!  Не са ми удобни за ежедневно ползване. Иначе са много ефектни.

 Confused може и при мен така да се получи ама няма разобеждаване,искам го  Joy

# 33
  • Мнения: 1 558
Разбирам те напълно!  bouquet
Иначе по ежедневие основно използваме дуралекс. Не съм ги купувала, на свекърва ми се, носила си ги е преди 30 г. от Куба.
Имаме и невероятен порцеланов сервиз (със супник, солнички и т.н.), подарък е на мъжа ми от баба му.
Иначе съм несръчна и доста изпускам, мисля да си взема аркопал, защото и те са здрави.

# 34
  • Мнения: 1 483
В момента съм с дуралекс,но скоро ще се местим и съм решила това да е от адски много време съм му хвърлила око и нямам търпение!
Лиленце,и аз съм хвърлила око на точно това Whistling

Аз имам такъв сервиз, но го ползвам само за гости. Чиниите тежат ужасно!!!!!!!!!!!!!  Не са ми удобни за ежедневно ползване. Иначе са много ефектни.

 Confused може и при мен така да се получи ама няма разобеждаване,искам го  Joy
и аз го искам

# 35
  • София
  • Мнения: 7 798
Искайте го, само не го копирайте на всеки втори пост.  Whistling

# 36
  • Мнения: 184
Дуралекс ползвам в момента. Единият ми син има гадния навик да чука с лъжица по чиниите докато чака храната да му сложа, колко порцеланови сервизи отидоха, само дуралексовите оцеляха и на този етап ще карам само с тях.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 679
Имам два сервиза на луминарк - единият синьо и жълто с цветя, а другият бял на ситни сини цветчета - тези като имаме гости.
За всекидневна употреба ползвам един сервиз - то всъщност са два, понеже едните са бяло на сини рисунки, а другите бяло на червени, но по случайност се улучиха еднакви - обаче са ми толкова от отдавна, че изобщо не си спомням на коя фирма са.
Имам и още 2 сервиза, които не съм вадила, ама тия другите хич не се чупят, а така искам да си взема и нови, но мъжО ще ме изгони  Mr. Green Аз само купувам разни неща и после се чудя къде да ги пъхна  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 1 558
И понеже към сервизите трябват и прибори искам да попитам с какви посрещате гости. Аз имам един комплект на Villeroy&Boch от тези http://eshop.villeroy-boch.com/us/shopping/cutlery-kensington/show_126324, но за съжаление е само 24 части и ми липсват разни прибори за сервиране. Иска ми се да си купя и по-голям комплект, бихте ли ми препоръчали?

# 39
  • Мнения: 1 312
Моите прибори са на Цептер

# 40
  • Мнения: 95
За Коледа ще си подаря тези

# 41
  • Мнения: 765
Подариха ми един огромен дуралексов комплект и съм с него сега. Имам и от маминия чеиз.
Искам обаче - Луминарк.

# 42
  • Мнения: 2 498
Аз съм с тези двата на Луминарк:
 

# 43
  • Мнения: 9 973
порцелан-бял

# 44
  • Мнения: 6 776
И аз съм с чист,бял порцелан.И понеже не чупя го ползвам вече близо 20 години  Blush .И чашите ми са от сватбата  Crazy .Но съм решила да си направя подарък за 20 годишнината от сватбата с този сервиз с квадратните чинии  Whistling .Чичко Гугъл казва,че на тази годишнина се подновяват порцелановите сервизи.Май и чашите ще си подменя,че на гостите ми им омръзна все в едни и същи да им поднасям,нищо че са от страхотни  Laughing .

# 45
  • до морето
  • Мнения: 494
Диди изключително красив и фин сервиз, винаги съм се впечатлявала от този стил!
Аз искам да си купя бял порцелан със сребрист кант.

# 46
  • София
  • Мнения: 140
Луминарк, този модел/но нашият е от всички части на сервиза, чаши за кафе, дълбока купа за салата ..../

/снимката е взета от нета/

# 47
  • Мнения: 243
За Коледа ще си подаря тези


от къде е този красавец?Само в един цвят ли има и знам че ставам нахална ама колко лева е? newsm78

# 48
  • Мнения: 3 770


от къде е този красавец?Само в един цвят ли има и знам че ставам нахална ама колко лева е? newsm78

Ето оттук - http://www.otto.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/WFS/Otto-OttoDe-Sit … h_initial=service



dushka , благодаря ! И аз си го харесвам , а и 3 месеца го чакахме да ни го доставят , дори дойде цял !
  Mr. Green

# 49
  • Мнения: 2 803
Диди много е хубав, уникален.  bouquet Аз съм на аркопал бял с тъмно сини декори и жълти листинце по края.

# 50
  • Мнения: 1 558
И на мен ми хареса сервиза на Диди, определено класика!

# 51
  • Мнения: 483
За всекидневна употреба един порцеланов със старинни рисунки - в синьо и един на Луминарк -бял със сини и зелени цветя по края.
За гости имам два.Един на Богати - квадратни плоски чинии от бял порцелан, а купата, платото и чиниите за десерт са в бяло и черно и един на Кашарел - порцеланов- Големите чинии и тези за супа са бели с ъс ситни зеленички, жълтички и розовки цвтя по края, а десертната чиния, платото и чашите за кафе са розови със същите цветчета по тях.Този ми е подарък и е много свежарски и весел.

# 52
  • Мнения: 3 641
И аз така .Дуралекса го предпочитаме ,защото е най-удобен за микровълнова Peace

# 53
  • Варна
  • Мнения: 1 553
"Подарени"сервизи ползвам. Mr. GreenМного големи красоти разгледах.Трябва да чупя по-често, за да си подновя сервизите. Crazy

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 201
Аз ползвам от 1 година Дуралекс,а преди това бях на обикновени порцеланови съдове от преди 30 години.И сега толкова ми харесва Дуралекса,че не бих го сменила доста време занапред.Имам и още един по-изискан комплект за хранене,заедно с чашки за кафе,но него си го пазя за по-нататък.Също съм, хвърлила око на няколко пъти споменатия комплект по-горе от вас в бяло и черно на Луминарк,и то от доста време.

# 55
  • Мнения: 4 668
Ползвам на Luminarc . Единият е прозрачен със стилно изрисувани зелени цветя / съвпада със стила на кухнята ми / , другият ми е порцеланов бял , също със зелени ефекти . Пълни коплекти са със всичко , даже и чаши за кафе . Отделно имам много купички , чинийки и всякакви други  , които съм си купувала от ИКЕЯ !

# 56
  • Мнения: 645
И аз така .Дуралекса го предпочитаме ,защото е най-удобен за микровълнова Peace
Peace

# 57
  • София
  • Мнения: 12 554
Бял порцелан с цветчета по ръба на чиниите.

# 58
  • Мнения: 3 219
Порцеланови, в тон с кухнята ми на бял фон оранжева и сребриста шарка. Имам и доста "оборотни", че децата често чупят.

Ползвам на Luminarc . Единият е прозрачен със стилно изрисувани зелени цветя / съвпада със стила на кухнята ми / , другият ми е порцеланов бял , също със зелени ефекти . Пълни коплекти са със всичко , даже и чаши за кафе . Отделно имам много купички , чинийки и всякакви други  , които съм си купувала от ИКЕЯ !

Кажи ми моля те как са цените ориентировъчно в ИКЕЯ на чиниите, все се каним с мъжа ми да отскочим до Букурещ, ама да видим кога ще е Thinking

# 59
  • Мнения: 3 830
В момента съм с дуралекс,но скоро ще се местим и съм решила това да е от адски много време съм му хвърлила око и нямам търпение!

Ммм, и аз видях май в Кауфланд такива сервизи за хранене и много искам да купя. Лошото е, че не видях пълни комплекти, а само плитки и малко по-дълбоки средни и малки като размери. Иначе много ги харесвам и аз, но не знам откъде да си взема пълен комплект.

В момента сме с порцелан с геометричен кант в близост до ръба.

# 60
  • Мнения: 3 830
За Коледа ще си подаря тези


от къде е този красавец?Само в един цвят ли има и знам че ставам нахална ама колко лева е? newsm78

И аз искам да знам. И само в бяло пак става. Страхотен е! Hug

# 61
  • Мнения: 3 219
На предната страница Диди е дала линк, там го има и този сервиз.

# 62
  • Мнения: 3 830
На предната страница Диди е дала линк, там го има и този сервиз.

Аха, ок, мерси. Hug Пак съм бляла не където трябва. Embarassed

# 63
  • Мнения: 1 175
В момента ползвам дуралекс,но ми се иска да си купя нещо по-стилно за гости.

# 64
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
За сега с дуралекс,но мерака ми е за друг.......ще видим кой ли ден ще стане Thinking

# 65
  • Мнения: 1 440
Луминарк Peace

# 66
# 67
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
За всеки ден - най-обикновенни чинии от тъмно син аркопал.
По празници и поводи вадя перцеланов сервиз в бяло и тъмно синьо.

Иначе от приятелка узбекистанка имам пратен страхотен сервиз, има дори и чайник - от много нежен порцелан, нежни рисунки и златен ръб отгоре. Такива в Узбекистан се продаваха за 50$...пак от там имам сребърни прибори, купени за жълти стотинки.

# 68
  • София
  • Мнения: 1 341







Не можах да се стърпя ....
Олинце, големи сладури имаш!!!!
Да са ти живи,здрави и късметливи!!!

# 69
  • Мнения: 1 271
Предимно дуралекс - кафяв накъдрен, че влизат в микровълновата, но и бял порцелан със златен кант.

# 70
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Дуралекс основно.

# 71
  • Мнения: 1 364
Аркопал
Дуралекса не го харесвам.

# 72
  • Мнения: 1 715
Аркопал и порцелан

# 73
  • Мнения: 36
порцелан и дуралекс

# 74
  • Мнения: 1 558
На предната страница Диди е дала линк, там го има и този сервиз.

Аха, ок, мерси. Hug Пак съм бляла не където трябва. Embarassed
Моят е от МЕТРО и е 19 -части - 6 чинии за основни ястия (черни са), 6 за салати (бели), 6 купички или нещо такова е поне (черни) и голяма салатена чиния (бяла).

# 75
  • Мнения: X
Аз ползвам само и единствено дуралекс/тъмен-класик/.Гофрирания не го харесвам.Всичко от чашите за ракия до салатиери и блюда ми е само от него.

# 76

ЧЕРНО-БЕЛИЯ СЕРВИЗ, КОЙТО ХАРЕСВАТЕ, В МОМЕНТА Е НА ПРОМОЦИЯ В МЕТРО

# 77
  • Мнения: 262
Дааа, страхотен е ! 108 лв е в Метро , жалко че дядо Коледа на мен вече ми донесе подарък  Whistling , но се записвам за догодина.

И гювечите са на промоция

# 78
  • Бургас
  • Мнения: 214

ЧЕРНО-БЕЛИЯ СЕРВИЗ, КОЙТО ХАРЕСВАТЕ, В МОМЕНТА Е НА ПРОМОЦИЯ В МЕТРО
Вчера ходих да си го купя - пълно разочарование. Всичко е дефектно - чиниите са с едни точици по тях и са криви, а на купичките дори четирите ъгъла не са еднакви, тук-там са заоблени. Много ме е яд  #Cussing out. Толкова много го исках този сервиз  Cry

# 79
  • Мнения: 3 456
Аркопал.

# 80
  • Мнения: 3 456

ЧЕРНО-БЕЛИЯ СЕРВИЗ, КОЙТО ХАРЕСВАТЕ, В МОМЕНТА Е НА ПРОМОЦИЯ В МЕТРО
Вчера ходих да си го купя - пълно разочарование. Всичко е дефектно - чиниите са с едни точици по тях и са криви, а на купичките дори четирите ъгъла не са еднакви, тук-там са заоблени. Много ме е яд  #Cussing out. Толкова много го исках този сервиз  Cry
В Кауфланд не е на промоция и пак всичко е дефектно- половината чинии  ( големите) бяха надрани.

# 81
  • Мнения: 737
порцелан и дуралекс,зависи от настроението и от оформлението на масата

# 82
  • Мнения: 549
порцелан и дуралекс

# 83
  • София
  • Мнения: 508
Луминарк - един оранжев с цветя.

Моят е същият  Peace

# 84
  • Sofia
  • Мнения: 4 702
Аркопал. Едни синьо - лилави на "Луминарк".

# 85
  • Мнения: 1 195
Дуралекс  Peace

Имам и едина на Луминарк но още не е разопакован Crossing Arms Чака новата кухня  Mr. Green

# 86
  • Мнения: 163
За всеки ден ползвам един чисто бял на аркопал от 18 чинии и купа за салата .Не ме кефи много ,ама ми е подарък и го ползвам.При условие ,че имам още два подаръка сервизи които още повече не харесвам и само се чудя къде да ги навра за прибиране този реших да го ползвам .
Иначе за гости ползвам на Луминарк - пак 18 чинии + купа за салата-розов с червени цветя-него много си го харесвам.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 880
ползвам много красив в бяло и червено, с квадратни чинии, купувах си го от магазин в Солун миналия декември...

# 88
ni e s moata sestra nana izpolzva me porcelanovi tq predpo4ita po iz4isteni ot roda na 4erno i bqlo a az xaresvam 6areni imam lubim serviz na 4erveni makove i e 820leva

# 89
  • Мнения: 940
Не харесвам дуралекс. Купувам си сервизите от МЕТРО.
Но ние до скоро бяхме на квартира, така че тепърва предстои купуването на много сервизи.
Имам и няколко подарък от майка ми. Купувани са в периода 2000-2007 някъде. Порцеланови са ми всичките сервизи.

# 90
  • Мнения: 2 011
ni e s moata sestra nana izpolzva me porcelanovi tq predpo4ita po iz4isteni ot roda na 4erno i bqlo a az xaresvam 6areni imam lubim serviz na 4erveni makove i e 820leva



Браво,важно е да кажеш цената   Stop

Аз ползвам Луминарк - зелени и бели цветя,чинии,чаши,купи,всичко от тази серия и друго в кухнята нямам.Ползвам го и за нас,и за гости.Не го разбирам това, да  си пазя хубавите сервизи за гости,пък иначе всеки ден да ползвам друг,който не ми харесва особено.

# 91
  • София
  • Мнения: 2 044
Имам огромен сервиз в черно на Луминарк от тази серия,с всичите му видове чинии,купи,чаши ,плата,имам и много аркопалени и дуралексови сервизи

# 92
  • Мнения: 4 020
Също на Луминарк, в бяло и черно.

# 93
  • Мнения: 164
Дуралекс.

# 94
  • Мнения: 9 973
бял порцелан

# 95
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Покажете снимки де! Възможностите са ми ясни - дуралекс, аркопал и порцелан Laughing Тук - таме керамика Grinning

Общи условия

Активация на акаунт