82 Америкън сейвингс типс или чичо ми Скрудж по Коледа!

  • 18 781
  • 292
  •   1
Отговори
# 225
  • Бостън
  • Мнения: 13 716
А, Иве, аз не съм наплашена и напълно ти споделям мнението, че душевните нужди са определящи! Само съм против някой друг да определя моите душевни нужди, а най съм против църквата като институция, най-вече защото няколко десетки века се разминава в дела и проповеди Simple Smile Иначе религиите /да, всички!/ са си файн, вярващите - тоже!

# 226
  • Мнения: 2 563
Бенсън, не вярата ме плаши, а опитите на религиозни институции да се бъркат в живота на другите. Всеки има нужда да вярва в нещо, абсолютно.

# 227
  • Мнения: 7 091
Бенс, аз лично нищо против религията като вяра нямам, в този смисъл на думата може да се каже дори, че съм вярваща. Имам особено мнение по въпроса за църквата като институция( имам много и все неприятни сблъсъци с нея) и още по-особено мнение към промиването на мозъци, но това далеч не се случва в само на религиозна основа и пък само в религиозните училища ( от опит говоря), така че и то не е много тясно насочено като "притеснение".
За справка само искам да кажа, че Калин ходи на Монтесори при преподавателка стриктна еврейка, която ги обучава в сградата на синагогата. Обясняват се и се спазват като почивни дни всички еврейски празници, но същото важи и за христианските, мюсюлманските празници, празнуват дори и китайската нова година. Аз лично съм много доволна.  Peace

Хиър и Агентката ме изпреварили докато публикувам.

# 228
  • Мнения: 7 837
не вярата ме плаши, а опитите на религиозни институции да се бъркат в живота на другите. Всеки има нужда да вярва в нещо, абсолютно.

Тъкмо гледах Escape from Jonestown по CNN...

# 229
  • Мнения: 3 367
Искам и аз на Калин в у-щето да си празнуваме през ден Laughing Религията по принцип е едно и уплах не ми се образува ; катол.у-ще за 5 год дете от сем.на атеисти в чужда д-ва и непознаващи католицизма ,за мен, е съвсем друго и там малко страх ме спохожда определено,поне от това което посетих,чух и видях. Вярата ни в дядо Коледа,феите,доброто и пр нямат общо

# 230
  • Мнения: 1 800
според мен не е Църквата проблема, а хората, които я оглавяват(говоря за всякакъв вид религия).. може да са свещенници, проповедници, равани и пр, но преди всичко хора, а хората са тези които грешат, представят собствени мнения  и интерпретации за учения  и т.н.

и не се заяждам с абсолютно никой, но как точно става промиването на мозък?

аз когато съм избрала да следвам еди-коя си религия/Църква съм проучила не само нея ами и останалите и съм на правила собствен избор.
Всички Християнски Църкви (понеже най-вече за такива говорим)  вярват в едно и също(поне основните вярвания), молитвите се четат и т.н.
В религиозните училища не ги ли учат на основните принципи и молитви, не вярвам да ги подготвят за манастир.

Според мен е най-вече страх, че е нещо непознато за нас, че не сме израсли по този начин, но не е задължително лошо, иначе религиозните училища и колежи едва ли щяха да са сред най-добрите или повечето от тях.

# 231
  • Мнения: 1 593
.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 01:44 от Jenna

# 232
  • Мнения: 868
Изненадвам се, че моят въпрос може да предизвика такива реакции. Аз не питах кой какво мисли за религия или католически училища. Зададох много конкретни въпроси за размер на киндъргартън класове по други места и за ейдж кът оф.   Голямо момиче съм и сама мога да реша дали нещо е детриментъл за детето ми или не.  

Това беше само едно от частните училища, където сме поканени на ориентация. В слеващите няколко седмици отиваме на още 2 тура.  Едното е светско, другото религиозно. Ако нещо ме притеснява, не бих си сложила детето там, независимо каква е репутацията на училището.  Сменято на щатите е болна тема за момента. Решили сме да се местим в по-малък и спокоен град с по-добри училища и по-добро качество на здравеопазване, но ще трябва да изчакам поне още 1-2 години преди това да е възможно.  Друга болна тема е т.нар.  кът оф, който в пъблик скулз е много стрикт. Търсим добро частно училище за да избегнем тая red tape.  Не мисля, че всеки ще разбере.  Благодаря на тези, които разбраха.

# 233
  • Мнения: 1 593
Пикси, ноу ъфенс, но хората (поне аз) отдавна не говорят по твоя казус. Учудва ме реакцията ти  Peace

# 234
  • Мнения: 3 491
според мен не е Църквата проблема, а хората, които я оглавяват(говоря за всякакъв вид религия).. може да са свещенници, проповедници, равани и пр, но преди всичко хора, а хората са тези които грешат, представят собствени мнения  и интерпретации за учения  и т.н.

Аз затова открай време си вярвам в бог Тангра - земята, небето, въздуха, огъня заедно с пожарникарите. Не ми трябват чужди мнения и интерпретации, мога да си вярвам и на поляната пред къщи, и докато готвя, и докато пускам пералня, и докато слушам радио, и изобщо - навсякъде.
За децата ми е все едно в какво ще вярват - стига да разберат, че това чувство не се купуво-продава. Ако могат да се възползват обаче от някоя далавера на църквата, като например добро образование, защо не? И църквата ще се възползва от нашия джоб, а това е вече честен бизнес.

# 235
  • Мнения: 1 800
Пикси, темата за религии и религиозни училища не се нищи за първи път тук. Понеже пак за заговори по темата,  попитах това, което в момента искам да знам, защото аз съм да не кажа единствена вярваща в темата и ми е интересно как другите  мислят и виждат някои неща.

 Извинявам се, ако съм засегнала някой или изгоних с въпроса си хора от темата Peace

блажка, Тангра, а... Laughing


отивам да си взема хапчето и да се укротя Simple Smile

# 236
  • Мнения: 3 367
Пикси,тоз огън на к се печете на мен лично ми е добре понятен и доста актуален,решението не е хич лесно откъдето и да го въртиш. При нас частните са много по-лесни на прескачане на кът офа,особено 1то секуларно с к говорихю (аз лично не съм привърженик макар да ме съветваха прискул у-ките за ния). Местенето е бая инволвд начинание за хора с професии и установени кариери,този период преди К е особено нерви-късащ,ние още го борим. Късмет от мен!

# 237
  • Мнения: 3 988
тази машинка? много скъпи бре
http://www.amazon.com/gp/product/B000FZZ0VE/sr=8-4/qid=122689177 … r=8-4&seller=

а за църквата - докато има овце, ще има и овчари

$100 не е ли ок за машинка? Сети се колко даваш всеки месец в козметичния салон и не се стискай ся.  Mr. Green

За второто съм абсолютно съгласна, както и с мнението на Агентката и Хиър и други.  Peace

# 238
  • Мнения: 2 563
аз когато съм избрала да следвам еди-коя си религия/Църква съм проучила

Да, но на повечето хора религията им е представена в детството, в семейството и общността, така че не е въпрос на избор.

# 239
  • Мнения: 1 436
забравих да кажа, че ако ще ми е по-евтино, веднага бих се обявила за католичка, но проблемо  Mr. Green

Мен като ме пита попа, който ме кръщаваше защо се кръщавам, аз чистосърдечно изръсих, че е за да се омъжа в църква  hahaha. Мож' да съм атеист, ама съм честна  Mr. Green

Нашата машина за хляб е Панасоник някой си номер. Върши ми чудесна работа и работи като пушка, въпреки експлоатацията 2 пъти седмично втора година.

Забравих да кажа, че даже моята антисоциална особа рядко се скатава от фирмени партита. Моят модус операнди е да намеря хората, които са ми важни, да си поговоря с тях  (за да знаят че съм била там) и да се измъкна по бели чорапи. Точно на такива мероприятия се случва някой шеф, който иначе те подминава по коридорите, да държи да те запознае с новия хотшот випи за уест коуст. На мъжа ми служебното парти е друга работа, защото има щедър оупън бар и нийдлес ту сей, има сеир за гледане Wink.

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 06:18 от Juturna

Общи условия

Активация на акаунт