82 Америкън сейвингс типс или чичо ми Скрудж по Коледа!

  • 18 765
  • 292
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 3 367
от години на нас си подаръци не подаряваме по никакъв повод,ходим на ваканции.
*
2гр целзии е и е във вторник стоянката,аз ближа рани предварително
*
кът оф за К е септември,ако е след има тестове за ърли аксептънс; макс.брой деца в у-щата с к говорих беше 20,в катол. по 16.; как ви хареса Пикси?Искат ли да се конвървате за да станете част от париша и да плащате по-малко?
*
Лаптопите за деца у нас нямаха успех,добре че не купих а беше харизан временно..

# 196
  • Мнения: 868
Анет, харесаха ми учителките и администрацията като цяло. Училището е до 8 клас и с дълга традиция. Това, което не ми хареса, е броят на студентите в клас за тая възраст и това при частен киндъргартън. Като ги питах за възрастта, те казаха, че спазват правилото на каунтито за кът оф през Септември и продължиха да ми повтарят, че това е прекрасна възраст и да не избързвам. Грр!  Много съм разочарована защото гледам прайвит скулз точно за да избегна тая глупава бюрокрация с каунтито.

Не, не искат да сме католици, но пък за нон-пъришънърз таксите са по-висока.

От друга страна, показваха статистики, които ги плейсват сред 20 най-добри частни училища за нацията (мидъл скул). Имат и Блу Рибън ауърд.  Не знам какво да правя. Страх ме е, че ще и стане скучно с по-малките деца още преди да е тръгнала в 1 клас.

# 197
  • Мнения: 2 386
Много обичам парфюми и подаръци.  Simple Smile  
В момента имам Eclat D'aprege (Lanvin) и Nina. Харесвам много нежни и чисти ухания и поради тази причина избягвам 80% от парфюмите на пазара. Веднъж ме поляха в Сефора с My Insolence и почти се удуших!  Laughing Такава съм си, мъжът ми поне знае, че харесвам 10 парфюма на кръст и няма как да сбърка.

Нямам идея какво да му купя на моя човек за празниците... За себе иначе искам Eee и Wii, скромна съм  Crazy Но може едното да му го подаря аз, за да изглеждам по-пестелива, нали?  Mr. Green

Кюбит, много си крайна. Не те съдя ( и аз не съм от най-вярващите)- констатирам само.

И аз искам втори граждански, защото първият беше ''набързо'' и все още имам сърдити непоканени приятели. А и споменът е друг.. И църковен нямаме. Мъжът ми не е кръстен, но и той сякаш иска.. Някой ден. Ще видим.

# 198
  • Мнения: 7 091
Кюбит, никога не казвай никога( за местенето), щото не знаеш какъв ред ще дойде Laughing. От опит ти говоря.
А пък за брака, ами не трябва да е в църква, защо просто не си направите парти, да се съберете с приятели и да си размените vows двамата, така приятелите ви ще са само свидетели  newsm78 Има начини, само да искате  Peace

Ева, ти си много мой човек! Аз обожавам Нина Simple Smile Тъкмо се тюхках преди 2 дена, че са ми останали 2 капки. Това е парфюма, който най-много съм ползвала въобще. Я кажи какво друго харесваш, може да си направя подарък Simple Smile

# 199
  • Мнения: 3 988
Ева, no judgment, а?  Flutter Всички ме осъдителни и гледаме в паницата на другите.  Peace Сетих се за една серия от Сексът и Градът посветена точно на това.  Wink
Крайна съм, да. Църквата като иституция е нещо много лошо, според мен. Вярата да не се бърка с църквата. Аз не вярвам обаче. Както и да е...
Тандури, аз точно обратното казвам, че ако трябва ще се местим, но в църковно училище няма да ги пратя. Мъжът ми е по-краен от мен дори. Или не съм те разбрала?  newsm78

# 200
  • Мнения: 1 436
За Коледа си подаряваме общ подарък (миналата година лаптоп, по-миналата фотоапарат) Grinning. Достатъчно ми е да се изприщвам два пъти в годината за рожден и имен ден, да не говорим, че имам рд две седмици преди коледа, та моето не се губи  Wink.

Брак имаме и граждански, и църковен (4 месеца един от друг). Изсватби ми се сватбарстването онова лято, скоро за потретване не се навивам  Mr. Green

За коледното парти на мъжа ми безсрамно смятам да се замъкна със същата черна рокля от миналата година. В крайна сметка, партито е на същото място и със същото меню Wink.

# 201
  • Мнения: 1 147
Ние печелим конкурса за мъж с детски желания за подаръци - с АйФона се сдобихме в деня, в който излезе, никакво чакане с дни и седмици нямаше. Още помня как киснах на една опашка в продължение на час и половина, бременна и добре окръглена..
За рождения ден, билети за AC/DC. За Коледа, най-вероятно нищо, купуваме си общи подаръци за двамата - пътувания, вещи.. за тази година се надявам на един сервиз за хранене, за който мрънкам от няколко месеца. Иначе, харесах Wii и ако случайно нещо превъртя, може би ще взема това.


Кафе машини.. признавам само еспресо, по възможност италианска и тип commercial, правят страхотно кафе, каймак и пяна, но са безмислено скъпи, освен ако нямаш намерение да отваряш сладкарница. Krups имат много добри модели, също.


Пикси, 28 деца на паралелка в частно училище ми се струва много?

Коледно парти няма да имаме. И да имахме, всички ходят супер размъкнати, та няма да се коконя. При нас всяка година партито е сред половин ден volunteering - боядисване, пакетиране на подаръци, плевене, украсяванеп на домове за върастни хора и подобни.. всики се изтипосват с дънки и тениски след това..

# 202
  • Мнения: 1 800
абе аз съм от вярващите, но нещо в последно време ми се клати вярата...вечерта преди да съкратят мъжа ми гледахме Год он трайъл...ако това не е нещо пък  Thinking


коледни подаръци, никакви- планирахме следващата пролет да ходим до Лондон, но с промяната, ваканцията се отлага с неопределен срок от време. На ЕйДж му купих няколко играчки от Икеа преди 2 седмици и за сега мисля да са само те.


Ани, мерси Hug

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 04:54 от benson10

# 203
  • Мнения: 3 367
чудя ви се как ви се жени,и то 2 пъти,ние и 1 път скипнахме,за 2ри дори не ми е хрумвало

# 204
  • Мнения: 3 988
Фирмените коледни партита задължителни ли са? Какви причини биха били реалистично извинителни?

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 03:45 от Кюбит

# 205
  • Мнения: 3 367
Кюбит,и ние се разписахме зарад докс,но без други екстри,дори без познати свидетели, хич не ми е фън тази част,никога не ми е била и случих на мъж дето споделя мислАта ми;ако беше инак сигурно още щюх да съм си мома Laughing

# 206
  • Мнения: 868
Кюбит, ако и двамата държите на кариерите си, местенето в друг щат не е толкова лесно, особено днес с ая икономика. Трудно е за двама професионалисти в различни области да се озоват в един град. За нас е важно да не правим компромис както с образованието на детето, така и със самите себе си. Човек проучва, пита, и решава. Питам майките с опит и тези с деца на възрастта на детето ми. Нямам желание да слушам лекции на религиозна тема или пък съвет от хора, които никога не не са имали нищо общо със системата на образовение в Щатите.  

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 07:21 от Pixie

# 207
  • Мнения: 2 185
И аз като Анет се чудя, изпитвам ужас от събития като абитуриентски бал и сватба...просто не ги възприемам  Rolling Eyes ...не знам един пък как ще се прежаля, ако се наложи, пък за повече да не говорим  Laughing
Гледам коледното настроение ви е завладяло  Wink аз украсих новия апартамент още преди да сме се пренесли, сега е празен и украсен  Laughing
За подаръци още не съм мислила  newsm78 за сега далечно ми се струва ( всъщност имам вече няколко готови подаръка за роднините на половинката, а за всички останали роднини са в проект, но за него не съм излислила.) Ще  чета вашите идеи, може да ми хрумне нещо. Вероятно ще поръчам от Кафе прес...за рождения ден му взех една тениска от серията с България и той сега за беля не иска да я сваля, ходи само с нея, тя вече се съсипа от пране..та сигурно ще поръчвам още, но за основен подарък идея си нямам. Това с общия подарък е интересна идея, ще го повдигна за обсъждане  Simple Smile

Пикси аз по твоя въпрос с корабите (Дисни) разпитах още тогава, но съм пропуснала да ти пиша  Blush ooooh!
Значи двата кораба са абсолютно идентични, разликата е в маршрутите им, доколкото знам единия маршрут е доста по-хубав, но то и това си е до лично предпочиртание. Има център където можеш да си оставиш детето за няколко часа...дори аз исках точно там да кандидатствам за работа, но конкретно за тези центрове набираха хора само с майчин език английски...тъй че вероятно са на доста добро ниво  Thinking Ресторанти и храни има всякакви, има и джънк , но и нормални европейски ресторанти...всичко е чайлд-френдли- има всякакви храни подходящи за деца и всякакви занимания и шоута. Спа центърът бил много хубав ...това е което се сещам  newsm78 Peace

# 208
  • Мнения: 1 593
.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 01:39 от Jenna

# 209
  • Мнения: 7 091
Тандури, аз точно обратното казвам, че ако трябва ще се местим, но в църковно училище няма да ги пратя. Мъжът ми е по-краен от мен дори. Или не съм те разбрала?  newsm78

Аз не коментирам църквата като църква или вярата като вяра, просто казвам не се заричай, че никога няма да си дадеш детето в религиозно училище и ще тръгнеш да се местиш. Моят опит показва, че в живота всякакъв ред идва и не се знае знае ли се.
Тук въобще не казвам, че аз бих си дала детето в религиозно училище, не ме разбирай криво, просто коментирам за казването " аз никога.." и т.н.
Имам един дълъг списък с неща, които съм се заричала никога да не правя, но обстоятелствата са били такива, че ми се е налагало.  Simple Smile Това имах предвид.  Peace Между другото сега се сетих, че едно от нещата, които "никога" нямаше да направя беше да дойда в САЩ  Laughing Кракът ми нямаше да стъпи тук при никакви обстоятелства! Simple Smile

Джена, аз знам Wink Някои сме стари пушки Simple Smile Дори и снимки съм гледала Wink
За хляба излиза по-евтино, да! За 2 lbs на мен ми излиза от порядъка на 0.79с до 1 $ в зависимост от това, какво слагам. Ако слагам екстри, различни брашна и т.н. може и повече.
Киселото мляко ми излиза много по-евтино обаче, но то е защото ние консумираме много.  Peace

Зора, мерси за съвета за кафемашината, аз както казах нямам никаква идея от такива, та ми е много полезно това, което си написала.

Анет, просто нашите "сватби" ( 1 и 2) бяха такъв купон и си ги направихме точно така както искахме, адски се забавлявахме и ни е останало като супер преживяване. Нямаше никакви истерии и двата пъти си го направихме лично за нас и както на нас ни харесва. Беше си купон и както каза мъжът ми " ако ще е така давай всяка година" Laughing Просто на същата дата си празнуваме, че сме се събрали, че сме заедно, че се обичаме и т.н. Нашите сватби и двете бяха малко далеч от традиционният смисъл на сватба в БГ ( горките роднини, някои още преживяват), така че го нямаше и традиционния "тормоз" Laughing.

За Коледното парти, да си призная и аз се чудех какво извинение да си намеря, но тази година не можах да се измъкна. Едно че мъжът ми иска да ходи, а без мен не ще, второ, че вече 1 година пропуснахме, така че тази трябва да идем.
В този ред на мисли, Кюбит, според мен можеш да кажеш, че имаш някакви travel plans някакви за този ден( стига да не е през седмицата разбира се  Laughing) или някакъв семеен ангажимент.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт