Свекърва и бебе

  • 17 918
  • 124
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 428
Така е за съжаление мила  Crossing Arms Моята е същата  #Cussing out Не могат да разберат,че това са нашите деца,а не са тяхни  Rolling Eyes
Е,това не го разбирам.
Моята свекърва докато се опита да ми каже нещо аз я одрязвам веднага.Ако ще да се сърди.
ДЕТЕТО СИ Е МОЕ  Peace

# 76
  • Мнения: 367
Повечето свекърви са такива! За това, както се казва "у лево" още от самото начало, защото иначе ще ти се качи на главата и само ще се ядосваш. И без това в началото с бебе е доста напрегнато, какво остава като има такива дразнители. Помоли я да идва по-рядко или пък когато идва и кажи да ти помогне с домакинската работа - да изпере, изглади, да отиде да напазарува. Открито й кажи, че не ти е приятно да своеволничи с твоето дете и че ти си тази, която решава. Зная, че е трудно, но трябва да го направиш, защото рискуваш да се съсипеш от нерви. От личен опит го казвам.

# 77
  • Мнения: 1 554
Повечето свекърви са такива! За това, както се казва "у лево" още от самото начало, защото иначе ще ти се качи на главата и само ще се ядосваш.

 Whistling не само У ЛЕВО ,ами съм и показала правия път за дома и Twisted Evil

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята изобщо не и се занимава с детето. Един ден не го е взела да го гледа, така че няма право и акъл да ми дава.
А теб бих те посъветвала да говориш с нея ако ти е неудобно разговаряй с мъжа си и той да и каже. Ама то с такива компетенции трудно се излиза на глава по принцип. Успех!

# 79
  • Мнения: 45
И моята не го гледа, ама да дава акъл и да се бърка е първа писта.  #Cussing outТолкова ми е болна тая тема, че ако започна няма да се спра...

# 80
  • Earth
  • Мнения: 1 952
много ми беше болна тази тема в началото.....тя много прекали, но аз я разкарах след 2 месеца колебание. Много рязко при това. Толкова съм доволна от себе си...  Mr. Green

# 81
  • Мнения: 6 713
Колко мога да пиша, леле!!! #Cussing out #Cussing out

Днеска сутринта закусваме мекици с мед, и свекито като се изцепи да й дава мед! Направо си топна пръста в меда, ама толкова бързо и почти го беше набутала в устата на бебка, едвам я спрях!!! Скарах й се да не й дава, тя ме обвини че нищо не давам на детето, много съм четяла в интернет! Тя била давала мед на децата си и нищо им нямало! ooooh! #Crazy

# 82
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И моята не го гледа, ама да дава акъл и да се бърка е първа писта.  #Cussing outТолкова ми е болна тая тема, че ако започна няма да се спра...
Усеща се моята, а и тя е хитра лисица. Ами ако взема да и тръшна детето като толкова е компетентна само при мисълта сигурно и става лошо. Mr. Green

# 83
  • Там....където всичко е възможно ....
  • Мнения: 745
Много ми е кеф да чета как си оплювате свекитата smile3521
Тя и моита такава,ама я виждам мноооого рядко Mr. Green

# 84
  • Мнения: 174
Ние също живеем при секърва ми за сега,тя е съвременна и разбрана жена,винаги с поведението си е показвала,че е АЗ съм майката и когато става въпрос за детето-аз съм шефа.Наясно е,че преди време децата са се гледали по един начин,а сега по съвсем друг.Откакто родих и аз станах по чувствителна и ревнива/към детето/ естествено е имало случаи,когато са ми се давали неискани съвети и съм се дразнела много,но свеки ме познава и знае,че не търпя някой да ми противоречи за детето и да се меси и се съобразява.Не мога да си представя да й казва" Ох на мама "  Shocked само при мисълта полудявам #Crazy
Според мен е много важно мъжа на коя страна е,моя не го знам още не му се е налагало да взема страна  Mr. Green 

# 85
  • Мнения: 668
Незнам как ще прозвучи ,но понякога е хубаво да има и такъв човек като свекървата.За масажа и чорапките които е обула не виждам причина да се прави скандал.Опитва се да помогне на маладата майка, не виждам нищо лошо.Ако започне да се бърка вече много може би разговорът  е по добрия вариант вместо скандалите.Тук някои се изказват крайно,но като имаме работа или ни се излиза май се опира и до тях.

# 86
  • Мнения: 24
Аз за моята свекърва нямам какво да кажа,ама ако питате мъжа ми за тъща му цял роман ще напише Laughing

# 87
  • Мнения: 34
 newsm32 Моята свекърва живее в съседната къща. Винаги когато имам нужда, тя идва и гледа бебо. Понякога я връхлитат страхове, че ще настине или нещо подобно, на което обаче не се дразня. Когато поиска да купи друго корито се съгласих, даже го къпем в нейното. Иска сега да купи още едно, при положение, че има вече 2, аз обаче не давам, стига толкова! Като направи вода, бебо не пие, но за всеки случай, че щяхме да пътуваме, беше сложила захар. Скарах се на сина й, защото на него му бях поръчала да направят вода и подчертах да е без захар. Сега съседките й казват да му обуваме търлъци и елече на кръста да има, но аз отказвам категорично!
Като цяло не мога да се оплача де... Като чета за другите свекърви, моята е направо за  newsm51 smile3501
Ако беше такава, бих поговорила с нея, а и синчето й може да помогне, все пак тя е негова майка, нали?!

# 88
  • София
  • Мнения: 23 109
Маята свекърва е с доста властен характер, но не е уцелила на снаха  Mr. Green
Като кажа нещо - думата ми трябва да се слуша, детето е мое и не приемам своеволия от нейна страна  Peace

# 89
  • Мнения: 26
Здравей eli .Четейки разказа ти даже се засмях защото си спомних моите първи месеци след раждането.Ако щеш вярвай,но бях в абсолютно същото положение като теб.
Без да изпадам в подробности ,какво преживях, бих те посъветвала максимално спокойно да обясниш на свекърва си,че ти си достатъчно голям и разумен човек,ТИ най-добре можеш да прецениш кое е добро и кое НЕ  за твоето дете;още повече децата днес се гледат много по-различно от "онова време"-медицината е достатъчно напреднала от "онези години" и педиатрите са именно затова-за да ни напътстват и ТЕ ЗНАЯТ МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ КОЯТО И ДА БИЛО БАБА.
Общо взето гледай да спазваш добрия тон,не е хубаво да си разваляте отношенията.Нещата ще се уталожат,всичко ще си дойде на място и ще се разбирате както преди-просто ви трябва малко време и на двете.При мен поне така се получи и сега всичко си е както преди-разбираме се чудесно с готината свекървичка!
Успех ти желая! Peace

Общи условия

Активация на акаунт