Свекърва и бебе

  • 17 872
  • 124
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 522
Ние сме в очакване все още ама и свекито и майка ми започват.Как да спяло на една страна,как да пие вода със захар,как се маже със свинска мас и т.н. и т.н. ooooh!Ама и аз не си поплювам и викам и гоня.
Не искам не желани съвети.Не съм искала и не съм молила,ние решаваме как ще живеем,на колка години ще имаме дете и колко деца да имаме.Който иска повече да си направи и да си роди Wink
В това отношение се държа с всички според заслугите.Майка ми е точно толкова "професор"колкото свекито.Понякога даже прекалява и бива изгонена.И се сърди и така. Mr. Green

# 121
  • Мнения: 231
опъни и се още докато е време. ти си майката и ти преценяваш, кое е най-добро за детето ти пък било то и грешно, но за теб то е най-доброто.
Аз в началото си траех, но в един момент ми кипна и се опълчих срещу нея(естествено аз съм най-злата). Аз най-се влудявам когато и кажа какво да прави с детето,а тя го прави на пук на обратно. Пример давам: една вечер дойде към 19,30 да види дететои , аз към 19,45 започвам да топля яденето за да вчеря към 20.00 (действието се развива в кухнята и мъж ми там) и и казвам не давай нищо за ядене на малката, че ще вечеря и.................... #2gunfire #Cussing out какво става след 3 мин в хола, Руми ръфа кифла, естествено дето не вечеря. Полудях и вдигнах скандал тя пък взе, че се разсърди и сега идва от дъжд на вятър (на мен не ми пука).
Има и много други подобни случки, както и когато Руми беше бебе домъкна орехова шума, а знаеше, че аз съм против, но аз тактично я хвърлих след като си тръгна.
Така че, застани си на мястото още докато е време за да не стават конфликти.

# 122
  • Мнения: 95
...Свекървите за мен не са Човеци- моята от нищо не разбира, не чува, все казва че забравяла и се повтаря непрекъснато, опитва се да наложи мнение но...
Не съм от щастливките, които си пият кафето със свекървата. Аз също имам немалко пререкания с моята. Но това ме накара да се сетя за онази баба, която обяснявала как едно време свекървите били лоши, а сега какво станало? На лоши снахи попаднала!

# 123
  • Мнения: 616
Хайде и аз да се включа в общия хор  Mr. Green
Най-добре е нещата да се кажат направо.
Не е лесно. Аз се опитвах съвсем полека, докато бях бременна. Колко хвана "дикиш", колко не, незнам... Когато ми се правят коментари или се правя, че не ги чувам, или отговарям с усмивка нещо от рода "той е свикнал бос от първите дни" или "ние така сме си го научили вече"...
Случи ми се и да се изнервя - направих една-две грозни сцени, от което не съм никак горда, но имаше резултат - вече съветите и препоръките са само препоръчителни и деликатни.
По-добре сега да се посърдим ден-два и всеки да си заеме мястото, отколкото с години да си мрънкаме една след друга  Peace

а, да, когато съм го оставяла "на съхранение" за малко, и го намеря примерно обут, увит или друго подобно, просто го отвивам/събувам и се смея "еййй баба все гледа да те направи ескимосче" . Обикновено не следва коментар  Crazy

# 124
  • Мнения: 553
Момичета, първо честит първи сняг!!!
А сега по темата:
Природата винаги е била по-мъдра от хората. Затова се е погрижила ако се случи нещо с майката при раждането то да е "застраховано" . Знаете колко е била висока смъртността при родилките преди да се развие медицината.
Затова майчинския инстинкт на бабите се пробужда когато се появи внучето. Те не го правят нарочно, те са застраховката за която споменах.
Ако майката е слаба и отпаднала бабите настъпват, когато се съвземе - тя си възвръща територията обратно. Но по този начин все пак е имала възможност да се съвземе. Много доскоро животът е бил много по-тежък, на много места още е така. Именно създавайки тази конкуренция природата се грижи детето да е подсигурено. Природата не търпи празно.
Затова бъдете благосклонни към бабите, но си очертайте периметъра и го отстоявайте без лични нападки. Това е именно нормалното, приемете го и продължавайте напред бед излишни обиди и емоции.
Един ден и ние ще сме същите, важното е като премине първоначалната еуфория и двете страни да си намерят съзнателно мярката.

Общи условия

Активация на акаунт