Свекърва и бебе

  • 17 877
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 959
Нищо ново по белия свят. Аз на майка си се дразня на моменти, пък какво остава за чужд човек, какъвто е свекървата. Бъди малко над тези неща. Помисли си, това е един възрастен човек, който иска също да покаже, че може, че знае как, иска да бъде част от радостта и отговорността. Не си мисли, че се съмнява в твоите възможности, просто иска да покаже собствените си и да бъде оценена (като всеки човек). Ако вземеш присърце това, ще се разбирате много добре. Даже и се обаждай от време на време да я питаш за съвет, знаеш ли как ще се зарадва. Благодари и като ти донесе някакъв лек от едно време за бебето, пък после ако искаш го ползвай.

Не с твърдост, а с добрина, ще се справиш.

Абсолютно на същото мнение съм. Peace
При положение, че не живеете заедно, спокойно можеш да преглътнеш петминутно вмешателство през няколко дни. Нека обува чорапки на детето - в момента в който си тръгне ги събуваш и си продължаваш спокойно ежедневието. Нека дава съвети - клатиш глава, съгласяваш се и правиш каквото сметнеш за добре. Без конфликти и нерви. Wink

# 46
  • Мнения: 1 372
Аз също съм против конфронтациите, но и мен ме дразнят такива работи и се старая ясно и конкретно да разбере че не и върви номера и че детето, ако иска да го гледа ще е по моите правила.  Просто и кажи че нейните деца си ги е гледала както си иска или както намери за добре, но това дете е твоето и ти определяш правилата /евентуално заедно с таткото, въпреки че при толкова малки бебета татковците рядко се месят/и че ако не и харесва си е нейн проблем. Ако не намериш сега подходящия начин рискуваш да ти се "качи" на главата. Разбира се избери възможно най -интелигентния и безболезнен начин.

# 47
  • Мнения: 31
#Cussing outживея със свекърва и не ми се прибира.Все гледам да сме навън-там ядем,спим,играем ooooh!

И на мен !!! doh smile3511 #Sniper bash newsm66

# 48
  • Мнения: 431
#Cussing outживея със свекърва и не ми се прибира.Все гледам да сме навън-там ядем,спим,играем ooooh!

И на мен !!! doh smile3511 #Sniper bash newsm66
Пази,Боже  baby_neutral!

# 49
  • Мнения: 134
Май почти всички свекърви включително и майките ни подхождат съвсем самонадеяно при даването на съвети без да се съобразяват с това че в определени периоди ние сме по чуствителни или че престави си сме дорасли да имаме деца да ги отглеждаме и възпитаваме. Свекърва ми лека и пръст стигаше и до там да разрешава на синът ми да прави каквото иска включително да я удря а тя да се смее. Синът ми искаше да е постоянно при нея и тя с гордееше стова. В началото и аз се ядосвах но разбрах че нещата рано или късно ще си дойдат на мястото. Така и стана Peace Просто е нужно повече търпение. Смея да твърдя че синът ми в момента е страхотен 10 годишен мъж отговорен и възпитан така както аз съм го възпитавала. Сега отново ще имам дете но сега майка ми започна да ми дава съвети Rolling Eyes сигурно си мисли че няма кой да ме контролира  Wink Така че отърване от съвети и методи на възпитание няма но  просто разбрах че да се ядосвам полза няма нали всеки идва избълва това което има да каже и после си отива а аз си оставам у дома с детето дай боже и още едно и мъжът(нали и той трябва да се възпитава) Mr. Green

# 50
  • Мнения: 2 950
Тя просто прави какво си иска и то винаги с една такава усмивка, все едно аз ей така на майтап и казвам не прави това или онова.

 newsm62 Това с усмивката все едно ми описваш свекървата от рекламата на някаква кайма беше: "Ти с коя кайма направи сармичките!  Twisted Evil Не че нещо, ама той Митко от малък не яде купена кайма! Twisted Evil" Или нещо от сорта, сещаш се, предполагам.  Joy

Виж, аз незнам дали ме мразят, до сега никой не ми е казвал нищо напротив, но от раждането още на дъщеря ми дадох ясно да се разбере, че всички решения относно моите деца ги взимам аз!  yes Приемам всякакви съвети, но това не означава, че ще ги приложа. Нямам проблеми със свекърва ми, но тя е много разбрана жена и не ми се меси.  Peace

# 51
  • Мнения: 826
Няма нищо ново в твоя случай  Wink
Няма какво да й се обясняваш. ТЕ от дума не разбират. Ако си по-мек и дипломатичен, ти се качват на главата. Просто трябва да я поставиш на мястото й, като се повтори в подбна ситуация и да й кажеш ясно, че с твоето дете ти решаваш какво се случава, защото ТИ си му майка и ти знаеш кое е най-добро за него.
Успех  Hug
Абсолютно съм съгласна. Моята свекърва още преди да забременея ясно ми показа, че не ме харесва. И то си изпусна нервите след дълго лицемерничене. Винаги се е бъркала в живота на синовете си - има двама (с жената на брат му си пият кафе, но зад гърба и съм я чувала да говори). Това ясно ми показва, че и когато аз родя ще се опитва всячески да се намесва... но това няма да стане. От сега съм се приготвила да защитавам принципите си, както и семейството си от трудно прикритата и злобливост. В момента си точа рогата Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 52
  • Мнения: 9 814
Никога ли не се замисляте, че и снахите имат вина за лошите си отношения със свекървите?
Или те, младите булки винаги са безгрешни, а дъртите вампири само скапват живота?
Тези същите свекърви дето не са Човеци /цитат от тук/ са все пак майки на мъжете ви.
И тези същите тъпи и некадърни патки са отгледали вашите мили мъжленца.
Имаше и тема "Не ми пипайте детето!!!" с мръсни ръце, с неизрязани нокти...., не се ли замисляте, че след време именно тези ваши действия ще ви направят същите самонадеяни жени на възраст, които не дават никой да направи нещо вместо тях и да докосне порасналите им момченца.
Доста от вас са майки на момченца. Тези момченца ще пораснат и ще се се оженят, а вие ще правите всичко възможно младите да са добре, а в замяна какво? Ще ви наричат тъпата, дъртата, досадната, дето се бърка във всичко. Няма да ви дават да пипате внучето си щот сте вампири, а ако проявите желанието да го изкъпете направо ще ви  #2gunfire

За протокола- не се разбирам със свекърва си, живяла съм с нея 3 години, казвала съм й всичко в очите, но никога не съм си позволявала да я плюя по такъв начин.
Всичко се връща.

# 53
  • Мнения: 431
Никога ли не се замисляте, че и снахите имат вина за лошите си отношения със свекървите?
Или те, младите булки винаги са безгрешни, а дъртите вампири само скапват живота?
Тези същите свекърви дето не са Човеци /цитат от тук/ са все пак майки на мъжете ви.
Разбира се,че имат вина и снахите-отношенията са двустранни;основната вина на снахите е,че позволяват на свекървите да ги тровят  Mr. Green.
Аз също ще съм трудна свекърва,но се познавам достатъчно,за да съм наясно,че не бих се месила в семейството на сина си,защото аз няма да съм част от него  Naughty

# 54
  • Мнения: 544
е аз това не бих го изтърпяла и майка ми и свекърва ми знаят че решенията за детето си ги взимам само аз
поговори със свекърва си и и обесни че не ти е приятно тя да решава за твоето дете
 Hug

 Peace

# 55
  • Мнения: 47
Според мен всичко се оправя с разговори, но цивилизовано, без скандали и обиди. Аз лично не мога да се оплача-моята свекърва е на мнение,че майката е тази, която решава за бебето си - понеже, когато тя е гледала бебета преди 30 г и сега всичко е различно. Не е от хората, които смятат, е трябва да се връщаме в годините, когато не са имали удобства и са карали с каквото се намери. На мнение е,че нейната работа около бебето е да е в помощ на майката-каквото реши майката това е правилно за детето. Как да не я обичам тази жена  Hug

# 56
  • Plovdiv
  • Мнения: 86
Направо съм потресена. Разгледах темата, за да видя какво ме очаква но сега съм направо в шок.
Не си представях, че може да е толкова ужастно.  Banghead

# 57
  • Мнения: 6 274
Няма такива филми !!!  #Cussing out
Детето си е твое!
Какво значи "погледна ме и си продължи" ?!?
Покажи й, че ТИ си майката на това дете и не те интересува какво е правила тя с НЕЙНИТЕ деца.
Тя е у вас на гости, не в своя дом. Много е важно да й го покажеш, щом пък е толкова нахална!
Извинявай, но за мен това си е чиста проба нахалство!
Ще дойде тя вкъщи и няма да се съобразява с това, което й кажа.
Направо съм й показала вратата!
И хич не ми дреме каква ще е реакцията й.
За къде, къде по - дребни неща сме се сдърпвали...
Много важно, че после се дуе и не ми говори.
Аз пък ще седна да плача...

# 58
  • Мнения: 822
Няма такива филми !!!  #Cussing out
Детето си е твое!
Какво значи "погледна ме и си продължи" ?!?
Покажи й, че ТИ си майката на това дете и не те интересува какво е правила тя с НЕЙНИТЕ деца.
Тя е у вас на гости, не в своя дом. Много е важно да й го покажеш, щом пък е толкова нахална!
Извинявай, но за мен това си е чиста проба нахалство!
Ще дойде тя вкъщи и няма да се съобразява с това, което й кажа.
Направо съм й показала вратата!
И хич не ми дреме каква ще е реакцията й.
За къде, къде по - дребни неща сме се сдърпвали...
Много важно, че после се дуе и не ми говори.
Аз пък ще седна да плача...
Напълно те подкрепям

# 59
  • Мнения: 396
Както едната мама е написала, може и от хормоните да съм малко по-чувствителна и да се изнервям по-бързо . Просто прекалено е готина по принцип, въпреки, че си налага за някои неща мнението, но съм забелязала, че го прави с идеята да помогне и ако съм прекалено директна може и да я засегна, а аз не целя това. Но имам чувството, че на всяка майка й е заложено в даден момент да се дразни на съветите на свекървата  Wink абе май спокойствие и увереност му е майката Joy

Мога само да ти кажа БРАВО за изказването и да те подкрепя!

Докато четях изказванията си мислех, защо сме готови винаги да приемем съвет  от съседката-клюкарка , а от майката / каквато би трябвало да я чувстваме /  отказваме!?
Аз живея при свекърва ми и също много се разбираме, но с цената на компромиси както от моя така и от нейна страна!
Мен ме дразни , че слага мед на бибата като му я дава, защото той по принцип не я взема...
Казах и , че докторите съветват да не се дава поради такива и такива причини, тя изкоментира, че това е правила с нейния син и нищо не му е станало.
Подразних се, но веднага си помислих, че не и се налага често да го приспива, защото това гоправя аз!
И така първо се замисли преди да се подразниш и се радвай на бебето си вместо да търсиш под вола теле!
Аз съм търсила години наред и вярвай ми - няма  Joy! Единственото теленце се оказах аз! Mr. Green
Откакто гледам от положителната страна на нещата и си мисля,  че тя прави всичко само в наш интерес, се чувствам много по-добре!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт